Messenger

Messenger

Son dakika messenger haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan messenger ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını messenger haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Messenger

haberleri sayfasında son dakika yaşanan messenger gelişmeleri de dahil olmak üzere 513 messenger haberi bulunmuştur. Tüm messenger haberleri aşağıda listelenmiştir.
Teknoloji şirketleri 'metaverse' ile 'fiziksel dünyayı' ele geçirmek istiyor
Teknoloji şirketleri 'metaverse' ile 'fiziksel dünyayı' ele geçirmek istiyorKovid-19 salgını başta blokzincir ve NFT'ler olmak üzere neredeyse tüm çevrim içi hizmetlere yönelik talebi artırırken, teknolojiden para kazanmanın yeni yollarını arayan büyük şirketler "metaverse" ile "fiziksel dünyayı" ele geçirmeye hazırlanıyor.
Facebook'un adı değişti! İşte yeni logosu ve ismi: Meta...
Facebook'un adı değişti! İşte yeni logosu ve ismi: Meta...Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamasını bünyesinde barındıran Facebook Inc.’nin çatı kuruluşunun yeni adı 'Meta' olarak adlandırılacak.
Kesinti sonrası Instagram'a yeni özellik
Kesinti sonrası Instagram'a yeni özellikInstagram için yepyeni özellikler geliştiriliyor. Geçenlerde yaşanan kesinti sebebiyle kullanıcılar Facebook’a bağlı olan WhatsApp ve Instagram gibi uygulamalara 6 saatten fazla ulaşamadı. Yeni yapılan bir açıklamaya göre Instagram’daki kesintileri veya teknik sorunları bilgilendirmek için bir özelliği test ettiği vurgulandı.
TikTok değişikliğe gidiyor! O saatlerde bildirim alınmayacak
TikTok değişikliğe gidiyor! O saatlerde bildirim alınmayacakTikTok, gençlerin iyiliği için uygulamada bir dizi değişikliğe gideceğini duyurdu.
TikTok, 2020 yılında dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu
TikTok, 2020 yılında dünyanın en çok indirilen uygulaması olduKüresel olarak indirilen mobil uygulamalar için yeni bir araştırma raporu yayımlandı. Bu rapora göre 2020 yılının en çok indirilen uygulaması TikTok oldu. Çok fazla eleştirilmesine rağmen popüler uygulama kullanıcı sayısını katlayarak artırmaya devam ediyor.
Tapu devri ile ilgili çok önemli karar! Sakın silmeyin, 8000 lira...
Tapu devri ile ilgili çok önemli karar! Sakın silmeyin, 8000 lira...Tapudaki resmi senette taşınmazın bedelinin tamamının ödendiği yazılı olsa da, taraflar arasındaki yazılı satış sözleşmesine göre ödemenin gerçekleşip gerçekleşmediğinin ispatında Facebook paylaşımı dahi tanıkla desteklenerek ispatlanabilir. E-mail yazışması, WhatsApp mesajı, hatta Twitter ve Facebook’taki iletişim bir hukuki ilişkiyi ispatlayan belgedir. Özellikle bir şey almış, satmış, kiralamış, hizmet almış veya vermişseniz, fiyat, ödeme ve şartlarla ilgili paylaşımları silmeyin.
7.08.2021Ekonomi
WhatsApp ‘View Once’ özelliğini duyurdu
WhatsApp ‘View Once’ özelliğini duyurduWhatsApp, ‘bir kez görüntüle’ olarak adlandırılan yeni özelliği ‘View Once’ı duyurdu. Bu özellik sohbet sırasında tek seferlik görüntülenen paylaşımlar yapılmasını sağlayacak.
2,85 milyar kişi Facebook kullanıyor
2,85 milyar kişi Facebook kullanıyor2021 yılı ilk çeyreği itibarıyla dünyada aktif Facebook kullanıcı sayısı 2,85 milyar olurken, Facebook’un dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçtiği görüldü.
Covid-19'un 'hızlanmış Alzheimer' etkisine karşı tedavi geliştirecek
Covid-19'un 'hızlanmış Alzheimer' etkisine karşı tedavi geliştirecekDünyanın en prestijli araştırma merkezlerinden Kaliforniya'daki Scripps Enstitüsü'nde HIV'in nörolojik etkileri üzerine çalışmalar yapan beyin cerrahı Prof. Dr. Murat Digiçaylıoğlu, Covid-19'un kısa ve uzun vadeli nörolojik hasarları üzerine başlatılan araştırmayla ilgili DHA'ya önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Digiçaylıoğlu, HIV hastalarında uzun vadede "hızlanmış bir Alzheimer tipi" geliştiğini, aynı riskin Covid-19'da da bulunduğunu anlatarak, "Kovid aşılarında kullanılan mRNA teknolojisi ile elde edilecek terapilerle, bunu önlemeyi veya geriletmeyi hedefliyoruz" dedi.
mRNA tekniği sperm yokluğuna bağlı kısırlığa çözüm olabilir
mRNA tekniği sperm yokluğuna bağlı kısırlığa çözüm olabilirÜroloji ve Üreme Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu'nun sperm yokluğuna bağlı kısırlık (infertilite) sorunu olan 246 erkek hastayı incelediği araştırması, anne babası birinci dereceden akraba olan erkeklerin üçte birinde bu sorunun olduğunu ortaya koydu. Şimdiye dek hastaların yarısında nedeni bulunamayan sperm yokluğuna bağlı kısırlığın, aileden gelen genetik mutasyonlardan kaynaklı olabileceğini ilk kez gösteren bu çalışma, Amerikan Üreme Tıbbı Derneği'nin dergisinde de yayınlandı. Doç. Dr. Bakırcıoğlu, araştırmanın, sperm yokluğuna bağlı kısırlıkta genetik faktörlerin kanıtlamasıyla, Kovid-19 ile dünya gündemine oturan mRNA aşılarının, bu türden infertil erkeklere çare olabileceğini göstermesi bakımından çok önemli olduğunu söyledi.
21.05.2021Sağlık
Telegram söylendiği kadar güvenilir değil!
Telegram söylendiği kadar güvenilir değil!Milyonlarca kişinin WhatsApp'ı terk edip alternatiflerine yöneldiğini görmüştük. Telegram kendi içinde özel bazı özelliklere sahip olmasıyla en çok tercih edilen WhatsApp alternatifi olmuştu. 'Güvenlik' vurgusu yapılan uygulama için bir tehdit ortaya çıktı.
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülke
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülkeRTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dijital 2021 Raporu'na ilişkin, "Raporda Türkiye'nin öne çıktığı başlıklar. Sesli arama ve komut verme sistemini dünyada en çok kullanan 5'inci ülkeyiz. Video oyunu kullanımında dünya ortalamasının üzerinde ve 5'inci sırada yer almaktayız. Tüm dünyada internette en çok üretilen içerik dili açısından Türkçe 4'üncü sırada" açıklamasında bulundu.Öte yandan Uslu Türkiye'de sosyal medya kullanıcı sayısının 60 milyona ulaştığını belirtti.
21.02.2021Gündem
Yeni yılın öne çıkan sosyal ağ uygulamaları
Yeni yılın öne çıkan sosyal ağ uygulamalarıFacebook (2,7 milyar), YouTube (2,2 milyar), WhatsApp (2 milyar), Facebook Messenger (1,3 milyar) ve Instagram (1,2 milyar) kullanıcı sayısıyla öne çıkıyor.
Yeni yılın öne çıkan sosyal ağ uygulamaları
Yeni yılın öne çıkan sosyal ağ uygulamalarıFacebook (2,7 milyar), YouTube (2,2 milyar), WhatsApp (2 milyar), Facebook Messenger (1,3 milyar) ve Instagram (1,2 milyar) kullanıcı sayısıyla öne çıkıyor.
Prof. Dr. Ertuğrul: 'Mutasyonlu virüsün bulaşma hızı arttı'
Prof. Dr. Ertuğrul: 'Mutasyonlu virüsün bulaşma hızı arttı'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, mutasyonlu koronavirüsün bulaşma hızının arttığını belirterek, “Rehavete kapılmadan, önlemlere uygun bir biçimde davranmamız gerekiyor. Eğer tedbirlere uygun yaşamayı gerçekleştiremezsek yeni bir dalga ile karşılaşabiliriz" dedi.
8.02.2021Gündem
Bangladeş'te yerli uygulama BİP’e ilgide büyük artış
Bangladeş'te yerli uygulama BİP’e ilgide büyük artışTürkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BiP, WhatsApp'ta mahremiyetin korunmasına ilişkin endişelerin ardından Bangladeşli kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulama oldu.
Bangladeş'te yerli uygulama BİP’e ilgide büyük artış
Bangladeş'te yerli uygulama BİP’e ilgide büyük artışTürkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BiP, WhatsApp'ta mahremiyetin korunmasına ilişkin endişelerin ardından Bangladeşli kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulama oldu.
WhatsApp'ın açıklaması güvenilir mi?
WhatsApp'ın açıklaması güvenilir mi?WhatsApp 4 Ocak'ta yeni kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini yayımladı. Bu ilkelere göre, kullanıcının kabul etmesi halinde kullanıcı verileri Facebook şirketleriyle paylaşılabilecek, 8 Şubat’a kadar metni onaylamayan ise WhatsApp’ı kullanamayacak. WhatsApp'ın Facebook'la bilgi paylaşımı aslında 2016'dan beri devam ediyor. Ancak yeni sözleşmeyle bu seçeneği reddetme hakkı geri alınıyor. Maltepe Üniversitesi Bilişim Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Önder Şahinaslan, WhatsApp’ın zorunlu tuttuğu yeni kullanım koşulları, siber güvenlik, hangi bilgilerimizin ne amaçla kullanılabileceği ve neler yapılabileceği anlattı.
Whatsapp tartışmaları hisseleri uçurdu! Dünyanın en zengin adamı Elon Musk önerdi ama...
Whatsapp tartışmaları hisseleri uçurdu! Dünyanın en zengin adamı Elon Musk önerdi ama...Dünyada mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın gizlilik politikasını değiştirmesi oldukça tartışırken Elon Musk'ın önerisiyle Signal de gündeme geldi. Ancak Musk'ın tweetinin yanlış anlaşılması sonucunda yanlış şirketin hisselerinde artış yaşandı. Mesajlaşma uygulaması Signalin borsaya kote olmadığı açıklanırken sağlık teknolojileri şirketi Signal Advances borsada tweetin atıldığı gün yüzde 527 artış yaşadı. Hisseler son dört günde ise yüzde bin 300 artış sağladı.
11.01.2021Ekonomi
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyorWhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı.
Signal uygulaması (app) nedir, nasıl kullanılır? WhatsApp alternatifi Signal’in farkı ve özellikleri (Elon Musk  “Signal kullanın” diyerek önerdi)
Signal uygulaması (app) nedir, nasıl kullanılır? WhatsApp alternatifi Signal’in farkı ve özellikleri (Elon Musk “Signal kullanın” diyerek önerdi)WhatsApp'in kullanıcılarını verilerini Facebook ile paylaşmaya zorlaması sonrası tepkiler çığ gibi büyüyor. SpaceX CEO'su Elon Musk, "Signal kullanın" diyerek takipçilerine farklı bir uygulama tavsiyesinde bulundu. Peki, Signal uygulaması nedir? Signal uygulamasının özellikleri nelerdir, nasıl çalışıyor? WhatsApp’ın alternatifi Signan uygulaması…
8.01.2021Gündem
Türkiye'de zorunlu! Yapmayan kullanamayacak, son tarih 8 Şubat...
Türkiye'de zorunlu! Yapmayan kullanamayacak, son tarih 8 Şubat...WhatsApp kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama geldi. Güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat'a kadar onaylamayan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını bildiren WhatsApp, Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini duyurdu.
"Aşı olunca her şey normale dönmeyecek"
"Aşı olunca her şey normale dönmeyecek"Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Usta, aşı olunmasıyla her şeyin normale dönmeyeceğini vurgulayarak, "Ama bugün aşı oldun, bekle ve vücudun antikor üretsin bunun için bir zamana ihtiyaç var. O zaman oluştuktan sonra artık sen bu virüs ile karşılaşsan bile askerlerin hazır ve virüse karşı ciddi bir reaksiyon geliştirip virüsü yok ediyorlar” dedi.
7.01.2021Sağlık
En popüler küresel mesajlaşma uygulaması 'WhatsApp' oldu
En popüler küresel mesajlaşma uygulaması 'WhatsApp' olduMedya takip kurumu Ajans Press, en popüler küresel mobil mesajlaşma uygulamasının 2 milyar kullanıcı ile WhatsApp olduğunu açıkladı. İkinci sırada Facebook Messenger yer aldı.
Telegram çöktü mü? Telegram bağlantı sorunu uyarısı veriyor, erişim sağlanamıyor!
Telegram çöktü mü? Telegram bağlantı sorunu uyarısı veriyor, erişim sağlanamıyor!Whatsapp‘ın en büyük rakiplerinden birisi olan Telegram‘a erişim sağlanamıyor. Vatandaşlar, telegrama giremiyorum, çalışmıyor diyerek, Telegram çöktü mü? sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan Telegram söz konusu bağlantı sorunuyla ilgili açıklama yaptı.
16.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

WhatsAppfacebookuygulamaInstagramTikTok

Messenger ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki messenger haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.