Matematik

Matematik

Son dakika matematik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan matematik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını matematik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Matematik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan matematik gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.918 matematik haberi bulunmuştur. Tüm matematik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Öğrencisini döverek skandala imza atmıştı! O öğretmene yeni görev
Öğrencisini döverek skandala imza atmıştı! O öğretmene yeni görevAksaray'da öğrencisi T.K.'yi dövdüğü gerekçesiyle bakanlık tarafından öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y., hizmet sınıfı değiştirilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapacak. Ali Rıza Y.'nin önümüzdeki günlerde görevine başlayacağı öğrenildi.
20.01.2022Yaşam
MEB yarıyıl tatiline günler kala resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, iki hafta...
MEB yarıyıl tatiline günler kala resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, iki hafta...Yarıyıl tatili için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı günler kala resmen duyurdu. MEB milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Yüz yüze eğitim süreci ve yarıyıl tatili ile ilgili flaş karar! Sömestr tatiline günler kala Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer, öğrenci, öğretmen ve velileri çok yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. İki haftalık yarıyıl tatili ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özer, "İnanıyorum ki öğretmenlerimiz öğrencilerimize ödev vermeyecekler, 2 hafta hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz dinlenecekler" diye konuştu. Uzmanlardan da Bakan Özer'in açıklamalarını destekleyen uyarılar geldi. Öğrencilerin tatil sürecini dinlenerek ve eğlenerek geçirmelerinin önemi vurgulandı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kaybının telafisi için başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurs hizmeti sunan MEB, 81 ilde ilk kez bu kursların verimliliğine yönelik izleme ve değerlendirme sınavı uyguladı.
18.01.2022Eğitim
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!İçişleri Bakanlığı duyurdu! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 17 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Başvurular 31 Ocak’ta başlıyor. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları!
Lexus "off-road"a göz kırpıyor
Lexus "off-road"a göz kırpıyorLexus Tokyo’da NX PHEV OFFROAD ve ROV Buggy Konseptlerini Sergiledi
15.01.2022Otomobil
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...MEB son dakika olarak duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor. 81 ilde uygulanmaya başlandı. Bir ilk gerçekleşti. Yüz yüze eğitim 4.5 aydır devam ediyor. MEB tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursu hizmeti sunuluyor.  Bu kursların verimliliğine ilişkin de ilk kez sınav uygulanıyor. Sınav ülke genelinde yapılmaya başlandı. İki yüz binden fazla öğrenci sınava giriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınava ilişkin herhangi bir yerde not veya puan olarak kullanılmayacağını belirterek önemli açıklamalarda bulundu. İşte MEB'den yapılan son dakika açıklaması...
15.01.2022Eğitim
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıçİnsan beyninin sırları kitap oldu.Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, Beyin Cerrahı Prof.Dr.Türker Kılıç’ın ilginç yaşam öyküsünün yanı sıra insan beyninin bilinmeyenlerinin anlatıldığı “Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç” isimli kitap yayınlandı.
14.01.2022Kültür Sanat
MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?
MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?MSÜ puan hesaplama 2022 detayları, MSÜ başvuru kılavuzunun açıklanmasıyla merak edilmeye başlandı. MSÜ başvuru ekranı açıldı. Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru kılavuzunun yayımlanması ile başvuru detaylarına ilişkin detaylar da belli oldu. Merak edilen konulardan biri de puan hesaplama oldu. Peki, MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?
13.01.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yarı yıl tatiline günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı
MEB resmen duyurdu! Yarı yıl tatiline günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararıMEB son dakika olarak duyurdu. Flaş kararın detayları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen açıklandı. Yarı yıl tatiline iki haftadan daha kısa bir süre kala netleşti. Milyonlarca öğrenci ve veli merakla bekliyordu. Yüz yüze eğitim ile ilgili son açıklama Bakan Özer'den geldi. Yüz yüze eğitim sürecek mi? Bakan Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi açılış töreninde yaptığı konuşmada yüz yüze eğitim ve okullardaki son durum ile ilgili bilgileri paylaştı. Özer daha önce yaptığı açıklamalarda olduğu gibi yüz yüze eğitim sürecinin devam edeceğinin altını çizdi. Öğretmen atamaları ile ilgili de konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 31 Ocak'ta ataması yapılacak olan 15 bin öğretmenin yüzde 50'sinin, yani 7 bin 500'ünün İstanbul'da görev alacağını söyledi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı özel okul ücretleriyle ilgili harekete geçti. Buna göre, özel okullarda yapılacak zam oranı yüzde 36.73'ü geçemeyecek.
12.01.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı'ndan PISA açıklaması: Türkiye en yüksek dereceye ulaştı
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı'ndan PISA açıklaması: Türkiye en yüksek dereceye ulaştıMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, milletvekillerinin sorularına yanıt verdi.
10.01.2022Gündem
15 bin öğretmen atama takvimi ve öğretmen ataması branş dağılımı belli mi? Öğretmen ataması son durum!
15 bin öğretmen atama takvimi ve öğretmen ataması branş dağılımı belli mi? Öğretmen ataması son durum!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mesleki Eğitim Merkezleri Açılışı'nda yaptığı konuşmada "İnşallah bu ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapıyoruz." İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından 15 bin öğretmen atama takvimi ile 15 bin öğretmen ataması branş dağılımı hakkındaki aramalar arttı. İşte öğretmen ataması son durum…
10.01.2022Memur
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları!
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları!15 bin sözleşmeli öğretmenlik ataması ile ilgili süreç devam ediyor. Binlerce aday, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi MEB'in internet sitesinde yayınlanmıştı. Yayınlanan kontejan dağılımına göre, en çok atama yapılacak branşlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları...
10.01.2022Eğitim
Stephen Hawking'in 80. doğum günü! Stephen Hawking kimdir?
Stephen Hawking'in 80. doğum günü! Stephen Hawking kimdir? Stephen Hawking Google'a Doodle oldu! Dünyaca ünlü fizikçi, Stephen Hawking'in 80. doğum günü Google'in tasarımıyla kutlanıyor. Yaşamı boyunca fikirleri, kitapları ve hastalığı ile çokça konuşulan Stephen Hawking, Einstein'dan bu yanan dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kabul ediliyor. Peki, Stephen Hawking kimdir? Stephen Hawking hastalığı ne, neden öldü? İşte Stephen Hawking kitapları!
8.01.2022Gündem
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı çıkarma işleminde elendi...
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı çıkarma işleminde elendi...'Kim Milyoner İster' yarışmasına katılan oyuncu Elif Karagöz, üçüncü soruda basit bir matematik sorusu ile karşılaştı. Yanıttan emin olamayıp telefonla joker hakkını kullanan 26 yaşındaki yarışmacı, verdiği cevabın ardından elendi.
8.01.2022Magazin
MEB yardımcı kaynak paketi yayınlandı! Yardımcı kaynaklar nasıl indirilir? MEB yardımcı kaynak paketi indirme linki!
MEB yardımcı kaynak paketi yayınlandı! Yardımcı kaynaklar nasıl indirilir? MEB yardımcı kaynak paketi indirme linki!MEB duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yardımcı kaynak paketini yayımladı. Öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ücretsiz olarak sunulan yardımcı kaynak paketinin dördüncüsü erişime açıldı. Peki, MEB yardımcı kaynak paketi nasıl indirilir? İşte MEB yardımcı kaynak paketi indirme linki!
5.01.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim ile ilgili yeni açıklama geldi. MEB resmen duyurdu. Bakan Özer milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişmeleri tek tek sıraladı. Koronavirüs salgınında yeni varyantların ortaya çıkmasının ardından birçok üniversite belirli bir süre için online eğitim kararı almıştı. Benzer bir uygulamanın ilkokul, ortaokul ve liseler içinde uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Özer yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilen detaylara açıklık getirdi. Özer şu anda okullarda yüz yüze eğitime ara verilip yeniden uzaktan eğitime geçilmesinin gündemde olmadığını açıkladı. Öte yandan yardımcı kaynak sorunun çözüldüğünün altını çizen Özer, "Sadece öğrenme kayıpları değil, öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik kapsamlı psikososyal eğitim destek programlarını da hayata geçirdik. Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarını aktif hale getirdik. Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflara ve lise 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik bu kurslar başarılı bir şekilde devam ediyor. Diğer taraftan ilkokul 3 ve 4. sınıflara yönelik telafi destek programı İYEP’i başlattık. İnşallah ikinci dönemde bu kapsama ilkokul ikinci sınıfları da almayı planlıyoruz. Ve en önemlisi yardımcı kaynak destek programı başlattık." diye konuştu.
3.01.2022Eğitim
Atık PVC borulardan müzik aleti yaptılar
Atık PVC borulardan müzik aleti yaptılarBursa'da liseli kız öğrenciler, 2 yıllık çalışmalar sonucu, atık PVC borulardan her şarkıya ritim tutan müzik aleti yaptı.
Aksaray'da öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen için flaş karar!
Aksaray'da öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen için flaş karar!Milli Eğitim Bakanlığı, Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde öğrencisi T.K.'ye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Y.'yi görevinden aldı.
29.12.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında yeni burs müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında yeni burs müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bütün ömrünü bilime adayan ve bilim tarihi alanında çok ciddi çalışmalar yapan Fuat Sezgin hocamız adına yeni burs programı başlatıyoruz. Yüksek lisans, doktora ve sonraki süreçlerde bilim alanında çalışma yapan hocalarımıza burs vereceğiz." dedi.
28.12.2021Siyaset
Genç kaşifler projelerini sergiledi
Genç kaşifler projelerini sergilediMilli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa düzenlenen bilim fuarı açıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın açılışını yaptığı fuarda öğrenciler, projelerini, ziyaretçilerin beğenilerine sundu.
MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı! işte E-Devlet sonuç ekranı!
MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı! işte E-Devlet sonuç ekranı!MEB 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan mülakat sonuçlarını açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlarının değerlendirmesini tamamlayan MEB, e-Devlet üzerinden mülakat sonuçlarını açıkladı. Peki, Öğretmenlik mülakat sonuçları nasıl öğrenilir? İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları E-Devlet sorgulama ekranı!
Citroen Ami'nin buggy'si geliyor!
Citroen Ami'nin buggy'si geliyor!My Ami Buggy Concept, kapıları olmayan gövdesi ve çok sayıda özel aksesuarı yanında özel grafikleriyle de iddialı bir görünüm sunacak.
27.12.2021Otomobil
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkiye huzursuzluktan ve gerilimden bıktı
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkiye huzursuzluktan ve gerilimden bıktıİzmir'de Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (ESİAD) düzenlediği ESİAD Liderler Buluşması toplantısına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti olarak iş insanlarının üretmesi için güven ortamının kurulduğu bir düzeni yaratmak için yola çıktıklarını söyledi. Akşener "Türkiye huzursuzluktan, gerilimden, ucuz kutuplaştırmalar üzerinden birbirine düşman eyleme eylemlerinden bıktı" dedi.
27.12.2021Siyaset
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır? MEB sözleşmeli öğretmenlik sonuçları e-devlet sorgulama ekranı!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır? MEB sözleşmeli öğretmenlik sonuçları e-devlet sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama e-devlet üzerinden yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı, öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen mülakatların sonuçlarının açıklanacağı saat merak ediliyor. İşte öğretmenlik mülakat sonuçları 2021 hakkındaki son durum…
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? e-devlet sözleşmeli mülakat sonuçları sorgulama ekranı!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? e-devlet sözleşmeli mülakat sonuçları sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları hakkındaki aramalar arttı. 15 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e-devlet sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Sözlü sınav sonuç ekranı ile sorgulanabilecek sonuçları içinde 60 ve üzerinde alan adaylar tercih yapabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır, saat kaçta?
27.12.2021Memur
MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı!
MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları aramaları arttı. Sözlü sınava giren öğretmen adayları, gözlerini mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdi ve son durumu takip ediyor. MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı üzerinden sonuçları sorgulanabilecek. İşte öğretmenlik mülakat sonuçları 2021…
27.12.2021Memur

Benzer Haber Etiketleri

MEBMilli Eğitim BakanlığıöğrenciMEB açıklamaMEB okul

Matematik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki matematik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.