Matematik

Matematik

Son dakika matematik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan matematik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını matematik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Matematik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan matematik gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.109 matematik haberi bulunmuştur. Tüm matematik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelim
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelimUşak'ta 'Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak tüm okulların ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olduklarını belirtti. Özer, "Türkiye'nin eğitim gündeminden şu bağış olayını düşürelim artık" dedi. Öte yandan Bakan Özer, "En son kurmuş olduğumuz Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 0.12'yle aldı öğrenciyi. Mesleki eğitim de toparlanmaya başladı. Öğretmenler ne kadar güçlüyse eğitim sistemi ve toplum da o kadar güçlü" diye konuştu.
9.08.2022Eğitim
Bahçeler QUA Granite’in Vitoria Anthracite ürünü ile yenileniyor
Bahçeler QUA Granite’in Vitoria Anthracite ürünü ile yenileniyorQua Granite’in taş görünümlü, mat yüzeyli çevre dostu Vitoria Anthracite ürünü ile bahçelerinizde fark yaratın.
9.08.2022Advertorial
Kilosu 60 TL'ye satılıyor! Doğada kendiliğinden yetişiyor, faydası saymakla bitmiyor
Kilosu 60 TL'ye satılıyor! Doğada kendiliğinden yetişiyor, faydası saymakla bitmiyorAntalya'nın Serik ilçesinde doğada kendiliğinden yetişen dikenli incir hasadı başladı. Üzerinde bulunan dikenlerden dolayı dikenli incir adını alan bu bitkiyi toplamak ise büyük özen gerektiriyor.
8.08.2022Ekonomi
ÖSYM KPSS 'iptal' dedi, Yediiklim'den açıklama geldi! İşte yeni sınav takvimi ve kritik uyarılar...
ÖSYM KPSS 'iptal' dedi, Yediiklim'den açıklama geldi! İşte yeni sınav takvimi ve kritik uyarılar...ÖSYM KPSS’yi iptal ettiğini duyurdu, son dakika açıklamaları art arda geldi. ÖSYM yeni takvimi açıkladı, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumlar da ertelendi. Peki yeni sınavlar ne zaman yapılacak, takvim nasıl işleyecek, sorular nasıl hazırlanacak? İşte ÖSYM Başkanı Ersoy ve uzmanların değerlendirmeleri...
5.08.2022Eğitim
Bayram Ali Ersoy kimdir? Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu? Biyografisi, akademik kariyeri ve hayatı…
Bayram Ali Ersoy kimdir? Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu? Biyografisi, akademik kariyeri ve hayatı…Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. KPSS'de soruların sızdırıldığı iddialarının ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alınmıştı. Peki, Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, nerelidir, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?
4.08.2022Gündem
Bayram Ali Ersoy kimdir? ÖSYM Başkanı kim oldu? İşte Bayram Ali Ersoy geçmişi ve kariyeri...
Bayram Ali Ersoy kimdir? ÖSYM Başkanı kim oldu? İşte Bayram Ali Ersoy geçmişi ve kariyeri...Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'na Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Prof. Dr. Ersoy'un kim olduğu merak edilmeye başlandı. İşte Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un geçmişi ve kariyeri...
3.08.2022Gündem
Hafta sonu 2022-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınavı yapılacak mı? 6-7 Ağustos KPSS sınavı iptal mi? KPSS Alan sınavı ertelenecek mi?
Hafta sonu 2022-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınavı yapılacak mı? 6-7 Ağustos KPSS sınavı iptal mi? KPSS Alan sınavı ertelenecek mi? KPSS sorularının sızdırıldığı iddiası sonrası ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alınmasıyla ilgili yankılar sürüyor. İddiaya göre, sınavda çıkan coğrafya, tarih, matematik gibi farklı alanlardaki 20'den fazla soru, sınavdan önce bir yayınevinin deneme sınavlarında yer aldı. İddialar üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Denetleme Kuruluna (DDK) talimat verdiği açıklandı. Öte yandan. 2022 KPSS ile ilgili oturumlar da devam ediyordu Bu hafta sonu yapılacak KPSS alan bilgisi sınavlarının ne olacağı merak konusu oldu. İncelemeler devam ederken, 6-7 Ağustos tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi sınavlarının iptal olup olmayacağı, sınavın başka bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceği de araştırılıyor. Peki, Hafta sonu 2022-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınavı yapılacak mı? 6-7 Ağustos KPSS sınavı iptal mi? KPSS Alan sınavı ertelenecek mi? İşte 2022 KPSS ile ilgili son gelişmeler…
3.08.2022Eğitim
Halis Aygün kimdir, neden görevden alındı, eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün nereli, kaç yaşında? Kısaca ÖSYM başkanı kimdir?
Halis Aygün kimdir, neden görevden alındı, eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün nereli, kaç yaşında? Kısaca ÖSYM başkanı kimdir?ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. İlgili karar Resmi Gazete’de de yayımlandıç Söz konusu gelişmenin ardından “Halis Aygün kimdir, kaç yaşında ve neden görevden alındı?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.
3.08.2022Gündem
ÖSYM başkanı görevden alındı mı, ÖSYM başkanı Halis Aygün kimdir, kaç yaşında, nerelidir, neden görevden alındı, KPSS kopya iddialarından mı?
ÖSYM başkanı görevden alındı mı, ÖSYM başkanı Halis Aygün kimdir, kaç yaşında, nerelidir, neden görevden alındı, KPSS kopya iddialarından mı?KPSS’deki bazı soruların Yediiklim yayınevinin çıkardığı çalışma kitaplarında çıktığı iddialarının ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hakkında flaş karar alındı. Peki, ÖSYM başkanı görevden alındı mı, neden görevden alındı? ÖSYM başkanı Halis Aygün kimdir, nerelidir, kaç yaşında?
3.08.2022Gündem
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Bazı adaylar eğitim görmek istedikleri üniversite ve bölümleri tercih işlemlerini tamamlarken kimi de üniversitelerin olanakları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Süreç daralırken hala tercih işlemini tamamlamayan pek çok aday da bulunuyor. Bu yıl çok sayıda kurum ve kuruluş tercih işlemlerini yapacak adaylar için burs programını açıkladı. Bunların başında özel üniversiteler geliyor. Bazı ayrıcalıklı bölümlerde de YÖK burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda önemli marka ve kurumların vakıfları da burs programlarını ve şartlarını açıkladı. Tercih sürecinde henüz bölümünüze karar vermediyseniz “Hangi kurumlardan burs alabilirim? Üniversite için nerelerden burs alabilirim?” diyorsanız sizin için üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıfların listesini hazırladık. İşte üniversite eğitiminiz boyunca burs alabileceğiniz yerler…
2.08.2022Eğitim
YKS’de tercih yapacak adaylar için YÖK Sanal Fuarı! Üniversiteler ve bölümler hakkında tüm detaylar bu fuarda!
YKS’de tercih yapacak adaylar için YÖK Sanal Fuarı! Üniversiteler ve bölümler hakkında tüm detaylar bu fuarda!YÖK’ten YKS’de tercih yapacak öğrenciler için sanal fuar! YÖK, “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”yi başlattı. Tercih yapacak adaylara, üniversite ve bölümler hakkında araştırma yapabilmelerini kolaylaştıran fuar, üniversitelerin yetkili temsilcilerinden bilgi almayı kolaylaştırıyor. İşte YÖK Sanal Fuarı hakkında bilmeniz gerekenler…
1.08.2022Eğitim
Yaz sonrası cildinizin uyarılarına kulak verin
Yaz sonrası cildinizin uyarılarına kulak verinYaz sonrası güneş, deniz ve havuzlardan olumsuz etkilenen ciltleri canlandırmak için bakım yapmanın önemine değinen güzellik merkezi yöneticisi Ahmet Akın, "Yaza veda etmeden önce matlaşan cildi yenilemek için yağlı derisi olanların mutlaka uygun bir yıkama ürünü ile beraber sıkılaştırıcı bir tonik kullanması gerekiyor" dedi.
31.07.2022Sağlık
Muharrem İnce: Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyor
Muharrem İnce: Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyorMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, NATO'nun Türk demokrasisinin bekçisi ve güvencesi olduğuna inanmadığını belirterek, “NATO'ya karşı kendimizi korumak için NATO üyeliğimiz gereklidir. Bizim demokrasimizin güvencesi milletimizdir, anayasamızdır, TBMM'dir" dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna da değinen İnce, "Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyor" dedi.
31.07.2022Siyaset
2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? Doğru tercih nasıl yapılır? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!
2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? Doğru tercih nasıl yapılır? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!Eğitimciler uyarıyor! Bu yıl tercih sürecinde sıralamalara çok dikkat edin! Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih maratonu da resmen başladı. YKS tercih süreci 5 Ağustos’ta sona erecek. Uzmanlar üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gereken konuları paylaştı. Peki, 2022 YKS’de sıralamalar neden önemli? YKS tercihinde puan mı yoksa sıralama mı önemli? Yüksek puanlı yerler tercihe eklenmeli mi? Ölü tercih yapmamak için dikkat edilmesi gerekenler!
27.07.2022Eğitim
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek?
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek? Üniversite tercihi yapacak öğrencilere YÖK’ten burs desteği. YÖK Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında öğrencilere sağlanan burs desteklerini bu yıl arttırdı. Yeni açılan bölümler ile sanayi işbirliği çerçevesinde bazı bölümlere burs desteği sağlanacak. Peki, YÖK lisans bursu hangi bölümlere veriliyor? YÖK bursları ne? İşte YÖK lisans bursu verilecek bölümler…
26.07.2022Eğitim
3.000 TL 12 ay boyunca karşılıksız ve kesintisiz olarak ödeniyor
3.000 TL 12 ay boyunca karşılıksız ve kesintisiz olarak ödeniyorAylık olarak ödeniyor. Karşılıksız olarak verilen para desteği bir yıl kesintisiz devam ediyor. Ödeme miktarı arttı, aylık 10 bin TL'ye kadar çıkıyor. YKS tercih dönemi bu hafta başlıyor. Öğenciler ise burs imkanlarını araştırıyor. Bazı üniversite ve bölümler ile burs imkanı ile dikkat çekiyor. Sekörlerin eleman ihtiyacına göre belirlenen programları tercih edenler işe başlamadan maaş ödemesi gibi burs alıyor. Peki hangi bölüm ve üniversiteler ne kadar burs veriyor? İşte tercihlere yön verecek haberin detayları...
25.07.2022Eğitim
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili düzenlemenin detayları belli oldu. 5 Temmuz 2022 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7417 sayılı Kanun'da kamuoyunda “öğrenci affı” olarak adlandırılan yasal düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlandı. Peki, Kimler öğrenci affından yararlanabilecek? Öğrenci affı ile kimler kayıt yaptırabilecek? Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Kapatılan okulların öğrencileri aftan yararlanacak mı? İşte Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar…
22.07.2022Eğitim
Honda yeni Type R’ı yollara çıkarıyor
Honda yeni Type R’ı yollara çıkarıyorHonda’nın yenilenen Civic Type R modeli 25 yıllık bir hot hatch geçmişine dayanıyor.
22.07.2022Otomobil
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?20 bin sözleşmeli öğretmen ön başvuruları için süreç başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar başvurulara yönelik yoğun bir koşuşturma içine girdi. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, mülakat başvurusu nasıl yapılır? 2022 öğretmen ataması mülakat tarihleri ne?
19.07.2022Memur
TÜBİTAK'ın yetiştirdiği gençler, bilim olimpiyatlarından madalyalarla döndü
TÜBİTAK'ın yetiştirdiği gençler, bilim olimpiyatlarından madalyalarla döndüTÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı'nın (BİDEB) yetiştirdiği gençler, uluslararası matematik, fizik, kimya ve biyoloji yarışmalarından altın, gümüş, bronz ve mansiyon ödülleri ile döndü.
YKS tercih hakkı 24 mü, en az ve en çok kaç tercih yapabiliyorsun? Üniversitede kaç tercih hakkı var?
YKS tercih hakkı 24 mü, en az ve en çok kaç tercih yapabiliyorsun? Üniversitede kaç tercih hakkı var?YKS en az kaç tercih hakkı var? ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından merakla beklenen 2022 YKS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde üç oturumda yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına adaylar sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabiliyor. Peki, Üniversite tercih hakkı kaç tane 2022?
19.07.2022Eğitim
YKS sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama! Sıralama şoku!
YKS sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama! Sıralama şoku!YKS ile ilgili son dakika açıklaması. Üniversiteye giriş sınavı YKS sonuçları açıklandı ancak adaylar aldıkları puana göre sıralamada çok geriye düşünce şoke oldu. Sınavın geçen yıllara göre kolay olması, barajın kaldırılması ve aday sayısının çokluğu puanlar ve sıralamalar arasında uçurumlara yol açtı. Eğitim uzmanları bu yılı, matematik netlerinin en etkisiz olduğu yıl olarak tanımladı.
19.07.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! Yeni dönem başlıyor, anaokulu, ilkokul ve kurslar...
MEB'den flaş karar! Yeni dönem başlıyor, anaokulu, ilkokul ve kurslar...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen harekete geçti. Tüm Türkiye'ye yayılacak. İlkokul, anaokulu, kurs merkezi gibi birçok alanı kapsıyor. Bakan Özer açıkladı. Kullanılmayan köy okulu binaları, 'köy yaşam merkezleri' projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’nin dört bir yanında köylerin kalbi olacak yaşam merkezleri inşa edildiğini duyurdu. Öte yandan Hayat boyu öğrenme çerçevesinde 81 ilde faaliyet gösteren 998 halk eğitimi merkezinden 2022 yılının ilk altı ayında 6 milyon 317 bin 933 vatandaş yararlandı. İşte son dakika haberinin detayları...
16.07.2022Eğitim
663 TL karşılıksız olarak veriliyor! Destek ödemesi 12 ay boyunca sürüyor
663 TL karşılıksız olarak veriliyor! Destek ödemesi 12 ay boyunca sürüyorÖğrencilere büyük müjde! Geri ödemesiz her ay 663 TL banka hesaplarına yatırılıyor. Temmuz zammı ile birlikte zam geldi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderlerini karşılayabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı her yıl bursluluk sınavı olarak da bilinen İOKBS sınavlarını organize ediyor. Bu eğitim döneminde burs ücreti 470 TL iken, Temmuz ayında yapılan zamla birlikte aylık 663 TL’ye yükseldi.
15.07.2022 Eğitim
MEB'den flaş karar! 81 ilde başlıyor, anaokulu, ilkokul ve kurslar...
MEB'den flaş karar! 81 ilde başlıyor, anaokulu, ilkokul ve kurslar...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen harekete geçti. Tüm Türkiye'ye yayılacak. İlkokul, anaokulu, kurs merkezi gibi birçok alanı kapsıyor. Bakan Özer açıkladı. Kullanılmayan köy okulu binaları, 'köy yaşam merkezleri' projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’nin dört bir yanında köylerin kalbi olacak yaşam merkezleri inşa edildiğini duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
14.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Matematik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki matematik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.