Maske Açıklaması

Maske Açıklaması

Son dakika maske açıklaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan maske açıklaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını maske açıklaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Maske Açıklaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan maske açıklaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 234 maske açıklaması haberi bulunmuştur. Tüm maske açıklaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Virüs alarmı verildi! O tarihe kadar maske uyarısı geldi
Virüs alarmı verildi! O tarihe kadar maske uyarısı geldiTürkiye genelinde geçtiğimiz kasım ayından bu yana birçok kişiyi hasta eden, ancak son on gündür azalma gözlenen viral hastalıklar yeniden tırmanışa geçti. Acil servisler ve polikliniklerde hasta yoğunluğu yine yükselişe geçerken, uzmanlar çocuklar başta olmak üzere, 65 yaş üzeri vatandaşlar ile kronik hastalığı olan kişileri etkileyen viral salgının mart ayının sonuna kadar devam edeceğini belirtiyor ve “Mart sonuna kadar maske, mesafe ve hijyene uyulmalı” diyor.
13.01.2023Gündem
Maske yasağı ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi
Maske yasağı ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildiMaske yasağı ile ilgili son dakika gelişmesi. Maske yasağı ile ilgili tarih verildi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Covid-19 vaka sayısındaki artışlara ilişkin önemli bilgiler verdi. Almanya'da sonbaharda maske kullanımına başlanacağını söyleyen Özkan, Türkiye'ye de dikkat çekti. Peki Türkiye'de maske zorunluluğu geri gelir mi? İşte Özkan'ın açıklamaları...
23.07.2022Yaşam
Hastanelerde maske kalktı mı? Maske nerelerde kullanılmaya devam edecek?
Hastanelerde maske kalktı mı? Maske nerelerde kullanılmaya devam edecek? Hastanelerde maske takmak zorunlu mu? sorusu hastanelere gidecek ve muayene olacak pek çok kişinin araştırdığı konuların başında geliyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son coronav virüs tablosuna göre, 24 saatte 2 kişi hayatını kaybetti, 864 yeni vaka tespit edildi. Vaka sayısının binin altına gelmesiyle birlikte maske zorunluluğu ile ilgili açıklama geldi. Peki, Hastanelerde maske kalktı mı? Maske nerelerde kullanılmaya devam edecek? Hastanelerde maske takmak zorunlu mu? İşte maske zorunluluğu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması…
30.05.2022Gündem
Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Otobüste maske zorunlu mu? İşte Bakan Koca’dan maske açıklaması!
Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Otobüste maske zorunlu mu? İşte Bakan Koca’dan maske açıklaması!Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? sorusu corona virüs tablosunun açıklanmasıyla birlikte gündemde yer alıyor. Türkiye'nin 29 Mayıs 2022 günlük corona virüs tablosuna göre, son 24 saatte 2 kişi hayatını kaybetti, 864 yeni vaka tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısının üç gün art arda binin altında gelmesiyle birlikte maske zorunluğu ile ilgili açıklama yaptı. Peki, Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Otobüslerde maske zorunlu mu? İşte detaylar…
30.05.2022Gündem
1 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
1 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 108 bin 802 testte 1480 vaka tespit edildi. 12 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 113 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
1.05.2022Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, hangi gün toplanıyor, saat kaçta? Toplantı sonucu bayram tatili ve maske açıklaması yapılacak mı?
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, hangi gün toplanıyor, saat kaçta? Toplantı sonucu bayram tatili ve maske açıklaması yapılacak mı?Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman olacak, saat kaçta başlayacak? Maske ile ilgili önemli kararların alınmasının beklendiği Bilim Kurulu toplantısının tarihi bir kez daha değişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından toplantıya ilişkin açıklama yaptı. Peki, Bilim Kurulu hangi gün toplanıyor, toplantı sonucu bayram tatili ve maske açıklaması yapılacak mı?
26.04.2022Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, maske açıklaması bugün mü yapılacak? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak, saat kaçta?
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, maske açıklaması bugün mü yapılacak? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak, saat kaçta?Bilim Kurulu Toplantısı maske yasağıyla kritik bir karar alacak. Geçen hafta çarşamba günü yapılması planlanan Bilim Kurulu Toplantısı ertelendi. Yeni kararların alınacağı toplantının yeni tarihi ise belli oldu. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, maske açıklaması bugün mü yapılacak? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak, saat kaçta?
25.04.2022Gündem
Okullarda maske zorunluluğu ve yüz yüze eğitim ile ilgili Bakan Özer'den açıklama!
Okullarda maske zorunluluğu ve yüz yüze eğitim ile ilgili Bakan Özer'den açıklama!Okullarda maske kullanımı ve yüz yüze eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi. 2021-2022 yılı eğitim döneminin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını ifade eden Bakan Özer, “Gerekli önlemler alındığı zaman en güvenli ortamlar eğitim ortamlarıdır. İnşallah bundan sonra böyle salgınlar yaşanmaz. Artık farklı durumlar olsa bile okulların ilk açılacak ve son kapatılacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim öğretim döneminde görmüş olduk. Maskeyle ders anlatmak öyle kolay değil. İklim yavaş yavaş yaza geliyor ve çok büyük fedakarlık gerekiyor. Tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
18.04.2022Eğitim
Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme! Meclis'e geliyor, yargı paketi...
Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme! Meclis'e geliyor, yargı paketi...Doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarını ilgilendiren gelişme! Yeni yargı reformu geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kadına şiddetle mücadelede yeni reform paketinin, "sağlıkçılara yönelik şiddet" düzenlemesini de kapsayacak şekilde genişletilerek "acil yargı paketi" adı altında önümüzdeki hafta Meclis'e sunulması bekleniyor.
6.03.2022Gündem
5 Mart koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka vefat sayısı...
5 Mart koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Mart koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 360 bin 353 COVID-19 testi yapıldı, 32 bin 389 kişinin testi pozitif çıktı, 174 kişi yaşamını yitirdi.
5.03.2022Gündem
Bakan Koca'dan flaş maske açıklaması: Risk durumunda mutlaka!
Bakan Koca'dan flaş maske açıklaması: Risk durumunda mutlaka!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada maske ve kısıtlamalara ilişkin son kararları açıklamıştı. Koca sosyal medya hesabından son dakika açıklaması yaptı.
5.03.2022Gündem
Son dakika maske açıklaması! Uzman isim tarih verdi, tüm kısıtlamalar sona erecek...
Son dakika maske açıklaması! Uzman isim tarih verdi, tüm kısıtlamalar sona erecek...Kısıtlamalar ve maskelerin çıkarılması ile ilgili son dakika açıklaması! Uzman isim tarih vererek önemli açıklamalarda bulundu. Zorunlu maske uygulaması sona erebilir. Koronavirüsün gündemden çıkacağını belirtip tarih veren Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, aşılı olan kişilerin maske takmasına gerek olmadığını, sadece toplu taşımada ve hastalık belirtileri gösterenler için geçerli olabileceğini belirtti. 'Aşılı ise ve bağışıklık sistemini baskılayacak ilaç kullanmıyor ve 65 yaş üzeri değilse maske takmasına gerek yok' diyen Savaşçı, çoğu kısıtlamaların kalkacağını da sözlerine ekledi. Maske, dolaşım, seyahat, eğlence, gösteri, eğitim, iş hayatı birçok alandaki kısıtlamanın sona ereceğini belirtti.
25.02.2022Gündem
Maske kalkıyor mu, maskeler ne zaman çıkacak? Son dakika maske takma zorunluluğu açıklaması!
Maske kalkıyor mu, maskeler ne zaman çıkacak? Son dakika maske takma zorunluluğu açıklaması!Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın maske açıklaması sonrası vatandaşlar maskelerin ne zaman çıkacağını araştırmaya başladı. Salgınla mücadelede yeni yol haritası önümüzdeki hafta kamuoyuna duyurulacak. İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın maske açıklaması…
18.02.2022Gündem
Maskesiz dönem başlıyor! Bakan Koca'dan son dakika maske açıklaması!
Maskesiz dönem başlıyor! Bakan Koca'dan son dakika maske açıklaması!Maskesiz dönem ile ilgili flaş açıklama! Maskeler çıkıyor. Bakan Koca tarih verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal bağışıklığın bu yaz yakalanabileceğini belirterek, "Bağışıklığın yakalanmasından sonra sonbaharda aşı olanların maske takma zorunluluğu kalkabilir" dedi.
1.06.2021Gündem
Dünyayı tedirgin eden maske açıklaması: 2022'de de hala takacağız
Dünyayı tedirgin eden maske açıklaması: 2022'de de hala takacağızDr. Anthony Fauci, Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yılın sonunda "önemli derecede normale dönebileceğini" ancak Amerikalıların koronavirüse karşı korunmak için 2022'de hala maske takmaya ihtiyaç duyacak olmasının "olası" olduğunu söyledi.
21.02.2021Dünya
Meksika Devlet Başkanı Obrador'dan şaşırtan maske açıklaması!
Meksika Devlet Başkanı Obrador'dan şaşırtan maske açıklaması!Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador, koronavirüsten ülkede 24 saatten 608 ölüm görülmesine rağmen, salgından korunmak için yüz maskesi kullanmanın 'gerekli olmadığını' söyledi.
4.12.2020Dünya
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu! Ertelendi...
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu! Ertelendi...Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kararı MEB resmen duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve değişti. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde doğrudan öğrenciye satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalar için artık Tarım ve Orman Bakanlığından okul gıdası onayı alınması zorunlu olacak. Kararın uygulanmasında 3 bakanlık iş birliği yapacak. Okul gıdası onayı alma zorunluluğu ise 6 Eylül 2021 tarihine ertelendi.Milli Eğitim Bakanlığı öte yandan 81 ile yazı gönderdi. Yazıda okul öncesinde her saatte bir çocukların 10 dakika açık havaya çıkarılması, ikili eğitim halinde sabahçı ve öğlenci öğrenciler arasında en az 1,5 saat boşluk olacak şekilde planlama yapılması istendi.Velileri maske konusunda uyaran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi döneminde eğitimde yaşanan süreçle ilgili milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ettiği soruları da yanıtladı. Okullar tam olarak ne zaman açılıyor? Tam tarih var mı? Yüz yüze geçişin 3'üncü aşamasında planlar ne? Evinde interneti olmayan ne yapacak? İşte tüm detaylar...
22.10.2020Eğitim
İçişleri: 2 günde 7 bin 17 kişiye idari işlem uygulandı
İçişleri: 2 günde 7 bin 17 kişiye idari işlem uygulandıİçişleri: "Ülke genelinde pazartesi ve salı günü yapılan denetimlerde maske zorunluluğuna aykırı davranan 7 bin 17 kişiye idari işlem uygulandı."
24.06.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan maske açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan maske açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.
5.06.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Yaz Trafik Tedbirleri' genelgesi! 81 il valiliğine gönderildi
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Yaz Trafik Tedbirleri' genelgesi! 81 il valiliğine gönderildiİçişleri Bakanlığı'nca, valiliklere Bakan Süleyman Soylu imzalı 'Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri' genelgesi gönderildi. Genelgede, karayollarında 1 Haziran-1 Ekim tarihleri arasında uygulanacak trafik tedbirleri tek tek sıralandı.
17.05.2020Gündem
Maske fiyatları belli oldu! Maske kaç liradan satılacak? Ücretsiz maske dağıtımı devam edecek mi?
Maske fiyatları belli oldu! Maske kaç liradan satılacak? Ücretsiz maske dağıtımı devam edecek mi?Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrasında maske satış yasağının kalktığını söylemesinin ardından maske satış fiyatının ne kadar olacak merak ediliyordu. Maske satış yasağının kalkmasının ardından, dün maske fiyatı ve nerelerde satılacağı da belirlendi. Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği fiyatın üstünde maske satışı yapılamayacak. Peki, Maske kaç liradan satılacak? Ücretsiz maske dağıtımı devam edecek mi? Maske tavan fiyatı ne kadar?
8.05.2020Gündem
Eczacılar Odası'ndan son dakika maske açıklaması! Ücretsiz maske nasıl alınacak?
Eczacılar Odası'ndan son dakika maske açıklaması! Ücretsiz maske nasıl alınacak?Eczacılar Odası'ndan ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili açıklama geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışanlar ücretsiz maskelerini eczanelerden temin edemeyecek. Peki, Ücretsiz maske nasıl alınacak? İşte yeni ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili açıklama...
28.04.2020Gündem
Eczanelerden 'maske' açıklaması: Kod gelmeden başvurmayın
Eczanelerden 'maske' açıklaması: Kod gelmeden başvurmayınTürk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, ücretsiz maskelerin eczanelerden temin edilmesi uygulaması kapsamında 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşların Sağlık Bakanlığınca telefonlarına SMS kodu ulaştırılmadan eczanelere başvurmamasını istedi.
13.04.2020Ekonomi
Bakan Varank'tan maske açıklaması!
Bakan Varank'tan maske açıklaması!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Medikal ve koruyucu malzemelerle ilgili olarak da üreticilerimizle koordine halindeyiz. Türkiye'deki ihtiyacın kat kat üstünde kurulu kapasitemiz var. Bunun için üretimin önemli bir kısmı zaten ihraç ediliyor. Vatandaşlarımızın gönlü müsterih olsun. Karaborsa oluşmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
7.03.2020Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Maske Açıklaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki maske açıklaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.