Limit

Limit

Son dakika limit haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan limit ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını limit haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Limit

haberleri sayfasında son dakika yaşanan limit gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.265 limit haberi bulunmuştur. Tüm limit haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkat
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkatTürkiye'yi sarsan deprem felaketinin ardından DASK ve konut sigortası detayları merak ediliyor. Depremde evi hasar görenler, zararın bir kısmını DASK'tan tahsil edebiliyor. Eğer özel şirketlere konut sigortası yaptırmışlarsa kalan zararı da oradan tazmin edebiliyor. Uzmanlar iki sigorta türü arasındaki farkları hakkında bilgi verirken, poliçe ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.
23.03.2023Ekonomi
Et fiyatları sabitlendi! Bugün satışa çıkıyor
Et fiyatları sabitlendi! Bugün satışa çıkıyorEt fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. İstanbul’da perakendeci, Tarım ve Orman Bakanlığı ve ESK ortak çalışmaya giderek ramazanda et fiyatlarını sabitledi. Bugünden itibaren dana kıymanın kilogram fiyatı 190 TL, dana kuşbaşının kilogram fiyatı ise 210 TL’den satışa çıkacak. Amaçlarının vatandaşa uygun fiyata et vermek olduğunu söyleyen PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, et alımlarında bir limit olmadığını ama ticari faaliyete de izin vermeyeceklerinin altını çizdi.
23.03.2023Ekonomi
SGK'dan 'gözlük cam ve çerçeve' kararı! Yüzde 200 arttırıldı
SGK'dan 'gözlük cam ve çerçeve' kararı! Yüzde 200 arttırıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarların yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldığını duyurdu.
17.03.2023Ekonomi
Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Müteahhit kentsel dönüşüm kredisi alabilir mi, kentsel dönüşüm teşviği nedir, başvurusu nasıl yapılır?
Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Müteahhit kentsel dönüşüm kredisi alabilir mi, kentsel dönüşüm teşviği nedir, başvurusu nasıl yapılır?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm yapacak olan müteahhitlere teşvik sağlandığını açıkladı. Söz konusu gelişm enin ardından Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği nasıl alınır? Kentsel dönüşüm teşviği nedir, Müteahhitlere kentsel dönüşüm teşviği başvurusu nasıl yapılır?
17.03.2023Ekonomi
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi! 48 ay vade, limit belli oldu
0.79 faizli 12 ay geri ödemesiz kredi! 48 ay vade, limit belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. Kredi paketinin detayları belli oldu.
17.03.2023Gündem
Kentsel dönüşümde yeni destek paketi! Kredi limiti değişti
Kentsel dönüşümde yeni destek paketi! Kredi limiti değiştiHazine ve Maliye Bakanlığı, kentsel dönüşüme yönelik destek paketini duyurdu. Pakette 12 ay ödemesiz toplam 48 ay vadeli finansman sağlanacak. Kişi başı 1 milyon 250 bin TL'ye kadar finansman imkanı sunulacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla, hazine destekli kefalet sistemini de kapsama dâhil ederek, kentsel dönüşüm sürecinde yüklenici ve konut üreticisi firmaların uygun koşullarda finansmana erişiminin sağlandığı desteği de yayımladığı mesajla sosyal medya hesabından duyurdu.
17.03.2023Ekonomi
Konut sigortası ile ilgili dikkat çeken poliçe uyarısı! İptal ediliyor
Konut sigortası ile ilgili dikkat çeken poliçe uyarısı! İptal ediliyorDepremde zarar gören konutlardan sigortalı olanların hasarları karşılanırken, poliçedeki bazı detaylar süreç hakkında tartışmaya neden oldu. Vatandaşlara fırsatçı tuzağına düşmeyin uyarısında bulunan uzmanlar, önemli bilgiler verdi.
15.03.2023Ekonomi
Yapı denetimde yeni dönem! Alt ve üst limitler getirildi, sayıları 2.5 kat arttı
Yapı denetimde yeni dönem! Alt ve üst limitler getirildi, sayıları 2.5 kat arttıKahramanmaraş depremlerinden sonra yapı denetim sektörü mercek altına alındı. Yapılan düzenlemelerle laboratuvar sayısı 2.5 kat arttı, analiz fiyatlarına alt ve üst limitler getirildi. Bir yıl süreyle üç kere yeni işten men cezası verilen yapı denetim şirketinin faaliyetlerine son verme uygulamasının devam ettiğini belirten yetkililer, buna ek olarak bazı yeni yaptırımlar üzerinde çalışıldığını da söyledi.
15.03.2023Ekonomi
Sıfır engelli araç fiyatları güncellendi! ÖTV muafiyeti ne kadar? Sıfır engelli araçlarda Mart 2023 fırsatları
Sıfır engelli araç fiyatları güncellendi! ÖTV muafiyeti ne kadar? Sıfır engelli araçlarda Mart 2023 fırsatlarıSıfır engelli araçlarda Mart 2023 fırsatları var. ÖTV'siz sıfır engelli araçlarda üst limit de artırıldı. Muafiyet limiti yüzde 122 arttı. 450 bin liradan 500 liraya çıkan ÖTV muafiyet üst limiti araç fiyatlarına da yansımış durumda. Engelli araçların satışının önünü açan kara sonrası otomobil markaları da sıfır engelli araç listesini yayınladı. İşte ÖTV'siz engelli araç fiyatları...
6.03.2023Otomobil
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakın
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakınKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, yıkılan binaların altında kalan otomobillerde teker teker çıkartılmaya devam ediyor. Deprem nedeni ile binlerce otomobil hurdaya çıkarken vatandaşlar, kasko poliçeleri kapsamında zararlarını temin edebilmek için başvurulara başladı. Poliçe uyarısında bulunan uzmanlar ise hangi risklerin teminat dışında kaldığını açıkladı.
3.03.2023Ekonomi
Konut kredilerinde limit artışı
Konut kredilerinde limit artışıEmlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “1’inci El konut alımlarında kullandırılabilecek azami kredi tutarı 10 milyon TL’den, 20 milyon TL’ye çıkartıldı” dedi.
27.02.2023Ekonomi
Konut kredileriyle ilgili yeni karar! Limit, tutar ve oran değişti
Konut kredileriyle ilgili yeni karar! Limit, tutar ve oran değiştiBDDK, daha önce 2 milyon lira ve altında olan konutlar için belirlediği yüzde 90'a kadar kredi kullanım sınırını 5 milyon lira ve altında olan konutlar şeklinde güncelledi.
24.02.2023Ekonomi
Bankalar harekete geçti! Flaş kredi, ek hesap ve limit kararı!
Bankalar harekete geçti! Flaş kredi, ek hesap ve limit kararı!Bankalar tek tek harekete geçti. Yeni kararlar verildi. 35 milyonluk banka müşterisinin yüzde 15’i depremden etkilenen 11 ilde bulunuyor. Bölgedeki vatandaşların bankalara olan toplam kredi borcu 2022 sonu itibarıyla 724 milyar lira. Depremzedeler asrın felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken bankalar da buna destek oluyor. İşte bankaların aldığı yeni kararlar...
24.02.2023Ekonomi
Boğazda hamsi avı yasaklandı! Çanakkale'de lüferin kilosu 350 TL'ye düştü
Boğazda hamsi avı yasaklandı! Çanakkale'de lüferin kilosu 350 TL'ye düştüÇanakkale Boğazı'nda popülasyonun korunması için hamsi avı yasağı getirilirken, deniz suyunun soğumasıyla bollaşan lüferin kilo fiyatı, 500 TL'den 350 TL'ye düştü.
21.02.2023Ekonomi
BDDK'dan depremzedeler için yeni karar: 6 ay ertelendi
BDDK'dan depremzedeler için yeni karar: 6 ay ertelendiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, depremzedelere yönelik kredi kartı limitlerinin artırılması, asgari borçların ve kredi vadelerinin ötelenmesi dahil birçok ilave karar aldı.
11.02.2023Ekonomi
Hız sınırı ihlali cezası ne kadar? Radar cezası sorgulama nasıl yapılır? 2023 hız cezası ne zaman belli olur?
Hız sınırı ihlali cezası ne kadar? Radar cezası sorgulama nasıl yapılır? 2023 hız cezası ne zaman belli olur?Hız sınırı ihlalleri otoyollara kurulan radar sistemleri ve elektronik sistemlerle denetlenir. Trafikte sürücülerin hız sınırını aşması durumunda karşılaştıkları hız sınırı ihlal cezası sorgulaması da yapılıyor. Peki 2023 hız sınırı cezası ne kadar? Radar cezası sorgulama nasıl yapılır?
30.01.2023Gündem
Ucuz ev kredisi müjdesi! Faiz oranları ve kredi vade süreleri belli oldu
Ucuz ev kredisi müjdesi! Faiz oranları ve kredi vade süreleri belli olduEv sahibi olmak isteyenler milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! İki katına çıkarılmıştı, kredi faiz desteği artırılıyor. Ülke genelinde başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği kamu öncülüğünde devam ederken süreci hızlandıracak önemli adımlar atılıyor. Evini kendi dönüştürecek vatandaşlara verilen faiz destekli dönüşüm ve güçlendirme kredisinde limit geçtiğimiz yıl iki kez artmıştı. Şimdi de dönüşümün hızlanması için krediye verilen faiz desteğinin artırılması gündemde. İşte kentsel dönüşümde uzun vade, ucuz kredi formülünün detayları...
24.01.2023Ekonomi
BES'te flaş değişiklik! Üst limit arttı
BES'te flaş değişiklik! Üst limit arttıBireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Sistemde en az 10 yıl kalanlar 56 yaşında emekli maaşı alma şansına sahip oluyor. Öte yandan Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına pek çok avantaj sağlanırken, 2023 yılı ile birlikte devlet katkısında değişiklik oldu.
23.01.2023Ekonomi
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayı
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayıTüm çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Pek çok çalışan, 'İşveren ücret kesintisi yapabilir mi?' sorusuna yanıt arıyor. Maaş kesintisi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Kesinti için 'belge şartı' aranıyor. İşte milyonlarca kişinin merak ettiği konun detayları...
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesi
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni Kredi Garanti Fonu (KGF) paketinin detaylarını açıkladı. 14 destek kaleminden oluşan pakette, EYT’lilere kıdem tazminatı desteği dikkat çekti. Buna göre; işverene EYT yükü için 25 milyar lira kefaletle 34 milyar lira kredi sağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, ek destek paketi gelebileceğini belirterek, EYT'lilere kıdem tazminat için devlet garantisinin detaylarını anlattı.
13.01.2023Emekli
İlk 3 ay içinde hizmete sunulacak! Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu
İlk 3 ay içinde hizmete sunulacak! Milli Eğitim Bakanı Özer duyurduEskişehir’de katıldığı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2022’de büyük oranda tüm Türkiye’deki okul binalarının güçlendirme çalışmalarını yaptık ama eksik kalanlar var. Dolayısıyla 2023 yılında artık güçlendirme çalışmalarını ülkemizin eğitim sisteminin gündeminde çıkaracağız. Türkiye’de en güvenli yerlerin okullar olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş olacağız” dedi.
6.01.2023Eğitim
Öğrencilere ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır? Ulaşım desteği ne kadar, öğrencilere ulaşım desteği şartları nelerdir?
Öğrencilere ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır? Ulaşım desteği ne kadar, öğrencilere ulaşım desteği şartları nelerdir?İlköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine verilecek ulaşım desteği başvurusuna yönelik detayları sorgulanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu hakkında yaptığı açıklamada "Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL" şeklinde açıklama yaptı. Peki, Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır? 2023 yıl ücreti ne kadar oldu?
3.01.2023Ekonomi
Öğrencilere ulaşım desteği! Üst limit 750 TL'ye çıkarıldı
Öğrencilere ulaşım desteği! Üst limit 750 TL'ye çıkarıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine sağlanacak ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının başladığını duyurdu. Bakan Yanık, yaptığı açıklamada "Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL" diye konuştu.
2.01.2023Ekonomi
Elektrik tarifelerinde indirim! EPDK duyurdu
Elektrik tarifelerinde indirim! EPDK duyurduEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam yok. Halihazırda meskenler en düşük tarifeden yararlanmaktadır. Sanayi abone grubunda ise yüzde 16 düzeyinde bir indirim söz konusu. Kurulumuzun aldığı kararla serbest piyasada elektrik tavan fiyatını 4 bin 800 Türk lirası/megavatsaatten 4 bin 200 Türk lirası/megavatsaate düşürdük" dedi.
30.12.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş karar! 2023 yılı için limit değişti
Elektrik ile ilgili flaş karar! 2023 yılı için limit değiştiElektriğini istediği tedarikçiden alma hakkı tanıyan serbest tüketici statüsüne sahip olmak için gereken yıllık asgari elektrik tüketim miktarı 2023 yılı için 1.000 kWh olarak belirlendi.
30.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Limit ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki limit haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.