Kredi Kartları

Kredi Kartları

Son dakika kredi kartları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi kartları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi kartları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Kartları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi kartları gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.532 kredi kartları haberi bulunmuştur. Tüm kredi kartları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yüz binlerce Rus vatandaşı için tek çıkış yolu Türkiye! Günde 120 uçak geliyor...
Yüz binlerce Rus vatandaşı için tek çıkış yolu Türkiye! Günde 120 uçak geliyor...Rus ordusunun Ukrayna topraklarına girmesiyle başlayan kriz yüzünden Batı’nın hava sahalarını Rus yolcu uçaklarını kapatması nedeniyle Türkiye neredeyse Rus yolcuların tek çıkış yolu oldu. Rusya’dan günde yaklaşık 120 uçak gelip gidiyor. Moskova’nın Vnukova havalimanında öyle bir yoğunluk yaşanıyor ki bazen Türkiye uçakları birkaç dakika arayla havalanıyor.
11.08.2022Dünya
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı!
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı!Son dakika kart açıklaması! Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2022 yılının ilk altı ayına ait verileri açıkladı. 2022 yılının ilk altı ayında kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 103 artarak 1,44 trilyon TL oldu. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. 2022 yılının ilk yarısında 1,44 trilyon TL tutarında kartlı ödeme gerçekleşti. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. Her üç kartlı ödemeden 2'sinde temassız ödeme tercih edildi.
5.08.2022Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! 6 bin TL fark oluyor, başvuru yapmadan önce...
Kredi çekecekler dikkat! 6 bin TL fark oluyor, başvuru yapmadan önce...Banka kredisi kullanmayı planlayan herkesi doğrudan ilgilendiriyor. Özellikle acil nakit ihtiyaç söz konusu olduğunda kişiler bir an evvler tüketici kredisi kullanmanın yollarını arıyor. Çok fazla araştırma yapılmadan kullanılan kredilerin maliyeti tükeci için daha fazla oluyor. İhtiyaç konut ya da taşıt kredisi kullanılırken öncelikle farklı bankalaıın faiz oranları ve avantajları incelenmeli. Örneğin 30 bin lira ve 24 ay vadeli bir ihtiyaç kredisinde karşılaştırma yaparak kredi çekenin 5-6 bin lira civarı tasarruf sağlaması mümkün. Çünkü şu sıralar aylık yüzde 2.05 veya yüzde 3 faizle kredi veren bankalar bulunuyor. Dolayısıyla için tek bir bankaya bağlı kalmadan iyi araştırma şart.
5.08.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu yapılandırma gelecek mi?
Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu yapılandırma gelecek mi? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Gözler Kabine toplantısı sonrasında alınacak kararlara çevirilirken kritik toplantıda kredi kartı borçları nedeniyle takibe düşenlere yönelik düzenleme değerlendirilecek. Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre, kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle yasal takipte olanların sayısı 4,1 milyonun üzerinde bulunuyor. Bu borçlar için yeni bir düzenleme yapılacak. Peki, Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu olanlara yapılandırma gelecek mi? İşte detaylar…
1.08.2022Ekonomi
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...Halkbank'tan kredi destek paketi açıklaması! 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi fırsatı sunuluyor. Kadın girişimci sayısının artırılması amacıyla bankalar tarafından birçok destek paketi devreye alınıyor. Halkbank, Genç Girişimci Destek Paketi ile kadın girişimcilere kredi imkanı sağlıyor. 35 yaş sınırı bulunuyor. Üniversite mezunu olan, iş tecrübesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi paketi sunuluyor. Türkiye genelinde 131 bin 787 kadın girişimciye 14,4 milyar TL kredi desteği sağladığı duyuruldu.
29.07.2022Ekonomi
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, konut seferberliği resmen başlıyor. Bakan Kurum, “İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacağız” dedi.
27.07.2022Ekonomi
Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85...
Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85...Kredi kartı ve banka kartı ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85 arttı. Kartlı harcamalara ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, üçüncüsünü gerçekleştirdiği Kartlı Harcamalar Analizi sonuçlarını açıkladı. 2022 yılının ilk çeyreğinin aylık kartlı harcamalar ortalamasının bir önceki yıla kıyasla yüzde 85 oranında büyümüş olması dikkat çekti. Pandemide farklı yaklaşımlar izleyen diğer ülkelerle Türkiye'nin karşılaştırmaları da analizde yer aldı. Türkiye'nin 2021 performansının diğer ülkelere göre daha iyi olduğu gözlemlendi. Ticari kredi kartlarıyla yapılan harcamalar yüzde 94, banka kartı harcamaları da yüzde 118 büyüdü. İşte aylık kartlı harcamalara ilişkin dikkat çeken analiz...
27.07.2022Ekonomi
MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!
MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) son günler! Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor. MTV ikinci taksit ödemeleri 1 Ağustos’a kadar ödenebilecek. Ödemeler MTV ödemeleri, GİB'in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden ve mobil sistem üzerinden yapılabilecek. Peki, Araç vergisi ödeme nasıl yapılır? MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!
25.07.2022Ekonomi
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandı
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandıAraba sahibi milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatları tek tek açıklandı. Yüzde 25 olarak tespit edildi, değerlerine göre 1313 lira ile 1576 lira arasında değişiyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte araba vergisi ile ilgili detaylar...
24.07.2022Otomobil
Kimlerin KYK faizleri silinecek, KYK faiz affı kimleri kapsıyor? KYK borç ödeme nasıl yapılır, borç erteleme şartları nelerdir?
Kimlerin KYK faizleri silinecek, KYK faiz affı kimleri kapsıyor? KYK borç ödeme nasıl yapılır, borç erteleme şartları nelerdir?KYK faiz silinmesi kimleri kapsıyor, kimlerin KYK faizleri silinecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada KYK borcu düzenlemesine ilişkin detaylar sorgulanmaya başlandı. Erdoğan öğrenim kredisi ödemelerinin yalnızca ana para üzerinden yapılacağını da kaydetti. Peki, KYK faiz affı kimleri kapsıyor? KYK borç ödeme nasıl yapılır, borç erteleme şartları nelerdir?
19.07.2022Eğitim
KYK borç sorgulama ve öğrenme 2022! GİB-e devlet KYK borcu sorgulama nasıl yapılır, anapara nereden öğrenilir? TC kimlik no ile KYK borç sorgulama ekranı!
KYK borç sorgulama ve öğrenme 2022! GİB-e devlet KYK borcu sorgulama nasıl yapılır, anapara nereden öğrenilir? TC kimlik no ile KYK borç sorgulama ekranı!GİB e devlet KYK borç sorgulama nasıl yapılır, KYK ana para nasıl öğrenilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK borçlarına ilişkin beklenen müjdeyi verdi. 5 milyon öğrenciyi ilgilendiren KYK kredi düzenlemesi kararları Kabine’den çıktı. Öğrenim kredisi ödemelerinin yalnızca ana para üzerinden yapılacağının aktarılmasının ardından GİB-e devlet KYK borcu sorgulama nasıl yapılır, anapara nereden öğrenilir? sorularına yanıt aranmaya başlandı. KYK borcu sorgulama sayfasına girebilmek için öncelikle e-Devlet üzerinden TCK ve şifre ile giriş yapılması gerekiyor. Peki, GİB-e devlet KYK borcu sorgulama nasıl yapılır, anapara nereden öğrenilir? İşte  KYK borç sorgulama ve öğrenme ekranı…
19.07.2022Eğitim
Arabası olan herkesi kapsıyor! 1443 lira...
Arabası olan herkesi kapsıyor! 1443 lira...Arabası olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ödenmesi zorunlu, 15 gün kaldı. 136 liradan başlıyor, 62 bin liraya kadar çıkıyor. Araç sahibi olan vatandaşların ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit dönemi için son tarih 1 Ağustos. Bu tarihe kadar ödemelerin yapılması gerekiyor. Anlaşmalı bankaların kredi kartları veya banka kartları ile de ödeme yapılabiliyor. MTV ödemenizi yapabilmek için Gelir İdare Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden araç MTV sorgulama işleminin yapılması gerekiyor. Peki Motorlu Taşıt Vergisi ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar? Tablo ile tek tek açıklandı. İşte MTV ödemelerine ilişkin tüm detaylar...
16.07.2022Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındıAraba sahiplerini ilgilendiren önemli bir karar imza atıldı. Ağustosa kadar uzatıldı. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...
12.07.2022Ekonomi
Kredi kartında yeni dönem! Resmen değişti, asgari ödeme tutarında flaş detay belli oldu, artık...
Kredi kartında yeni dönem! Resmen değişti, asgari ödeme tutarında flaş detay belli oldu, artık...Kredi kartı borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yeni karar resmen uygulanmaya başladı. BDDK kredi kartı ödemeleri ile ilgili yeni bir karara imza attı. Kararın detayları açıklandı. Asgari ödeme tutarı değiştirildi. Milyonlarca tüketiciyi etkileyen değişiklik sonrası bankalara yapılacak ödeme miktarı da arttı. Asgari ödeme tutarı yukarı çekildi. Kredi kartları ile ilgili yeni kararda 'limit' detayı dikkat çekiyor. Aylık ödeme miktarı arttı. Peki bu artıştan kimler etkilenecek?İşte asgari ödeme tutarı ile ilgili kararın ayrıntıları...
15.06.2022Ekonomi
Kredilerle ilgili yeni kararı! Yükseltildi, bugün resmen değişti 10 bin 174...
Kredilerle ilgili yeni kararı! Yükseltildi, bugün resmen değişti 10 bin 174...Kredi ve kredi kartı kullanan milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren kararlar peş peşe geliyor. Resmi Gazete'de yeni karar yayınlandı. Tüketici kredilerinde banka ve sigorta muameleleri vergisi yüzde 10'a çıkarıldı.Tüketici kredilerinde genel vade sınırını 50 bin ila 100 bin lira arasında değişen tutarlar için 24 ay, 100 bin liranın üzerindeki tutarlar için 12 ay olarak belirlenmişti. Kredi kartlarında da yeni dönem başladı. İşte kredi ve kredi kartları ile ilgili alınan yeni kararlar...
11.06.2022Ekonomi
Kredi kartı asgari ödeme yüzde kaç, ne kadar? BDDK Kredi kartı asgari ödeme tutarı nedir? Kredi kartı asgari ödeme limiti…
Kredi kartı asgari ödeme yüzde kaç, ne kadar? BDDK Kredi kartı asgari ödeme tutarı nedir? Kredi kartı asgari ödeme limiti…Kredi kartı asgari ödeme oranı nedir, yüzde kaç oldu? Hazine ve Maliye Bakanlığı eni ekonomi paketini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi hesabından yayınlanan basın açıklamasında yer alan adımlar kapsamında; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu hem tüketici kredi tutarları ve vadeler konusunda hem de kredi kartı asgari borç ödemelerinde yeni düzenlemeye gitti. Peki, kredi kartı asgari ödeme tutarı ne kadar? İşte kredi kartı asgari ödeme oranı 2022…
10.06.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartında yeni dönem! Resmen değişti, vade, asgari tutar, faiz oranları...
Kredi ve kredi kartında yeni dönem! Resmen değişti, vade, asgari tutar, faiz oranları...Kredi kullanımı ve kredi kartı ile ilgili son dakika kararı! Kredi kartı kullananları ve kredi çekecekleri doğrudan ilgilendiriyor. Tamamen değişti. İhtiyaç kredilerinde yeni bir dönem başladı. Vade süresi değişti. Sınır getirildi. Tüm bankalarda uygulanacak. Tek tek açıklandı. Kredi kartları için asgari ödeme tutarında değişikliğe gidildi. BDDK tarafından kamuoyuna açıklandı. Kredi kullanacak herkes için geçerli. Vade miktarını kredi çekilecek tutar belirliyor. Yüksek miktarda kredi kullanımının uzun vadelerle ödenmesinin önüne geçilecek. 100 bin TL'nin altında olan tüketici kredilerinde vade sınırı 24 ay olacak. 100 bin liranın üzerindeki kredi tutarlarında ise vade sayısı 12 olarak belirlendi. Öte yandan kredi kartı kullananları da doğrudan ilgilendiren bir karar verildi. Bankaların kredi kartlarını kullananların büyük çoğunluğu asgari tutarı ödüyor. Yapılan düzenleme ile kredi kartlarında asgari ödeme tutarı yüzde 40 olarak değiştirildi. Peki kredi ve kredi kartında yapılan yeni düzenleme tüketicileri nasıl etkileyecek? Kredi kullanacakları nasıl bir ödeme planı bekliyor. Bankaların güncel faiz oranları ne kadar? İşte kredi ve kredi kartları ile ilgili yeni düzenlemenin detayları...
10.06.2022Ekonomi
Tüketici kredisi vade sınırı! Tüketici kredisi vadeleri uzayacak mı 2022, 50 bin-100 bin TL kredi vadesi ne kadar, kaç ay oldu? Kredi vadeleri değişti mi?
Tüketici kredisi vade sınırı! Tüketici kredisi vadeleri uzayacak mı 2022, 50 bin-100 bin TL kredi vadesi ne kadar, kaç ay oldu? Kredi vadeleri değişti mi?Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi hesabından yayınlanan basın açıklamasında yer alan adımlar kapsamında; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu hem tüketici kredi tutarları ve vadeler konusunda hem de kredi kartı asgari borç ödemelerinde yeni düzenlemeye gitti. Söz konusu gelişmenin ardından “Tüketici kredisi vadeleri uzayacak mı 2022, ne kadar, kaç ay oldu?” sorularına yanıt aramaya başladı.
10.06.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelire Endeksli Senet (GES) uygulamasını açıkladı! GES sistemi nasıl işleyecek?
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelire Endeksli Senet (GES) uygulamasını açıkladı! GES sistemi nasıl işleyecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı, piyasadaki dalgalanmalara karşı dün akşam itibariyle duyurulacağını belirttiği adımların ilkini açıkladı. Buna göre Hazine, Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senedi (GES) ihraç edecek. GES için talep toplama işlemleri 15 Haziran'dan itibaren başlayacak. İşte son dakika haberinin detayları...
10.06.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartları ile ilgili son dakika kararı! BDDK duyurdu...
Kredi ve kredi kartları ile ilgili son dakika kararı! BDDK duyurdu...BDDK, tüketici kredilerinde genel vade sınırını 50 bin ila 100 bin lira arasında değişen tutarlar için 24 ay, 100 bin liranın üzerindeki tutarlar için 12 ay olarak belirledi. Limiti yirmi beş bin liranın altında olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde yirmisi; limiti yirmi beş bin lirasının üstünde olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde kırkı olarak belirlenmesine, karar verildi.
9.06.2022Ekonomi
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...Hazine ve Maliye Bakanlığı dolara karşı yeni adımı açıkladı. Gelir endeksli devlet iç borçlanma senedi devreye alındı. Yeni karara göre GES'ler talep toplama işlemleri yoluyla ihraç edilecek.
9.06.2022Ekonomi
Kredi kararı! Halkbank resmen duyurdu, 1 yıl anapara ödemesi yok, 750.000 TL’ye kadar...
Kredi kararı! Halkbank resmen duyurdu, 1 yıl anapara ödemesi yok, 750.000 TL’ye kadar...Halkbank kredi kullanacak için harekete geçti. Banka tarafından avantajlı kredi paketi duyuruldu. 12 ay anapara ödemesi olmayan kredi paketi ödeme kolaylığı ile öne çıkıyor. Üst limitlerin yüksek tutulduğu kredide 60 aya kadar da takistlendirme yapılıyor. Tüketiciler ihtiyaçları dahilinde 750.000 TL'ye kadar kredi kullanabiliyor. Kendi işini kurmak isteyenlere Halkbank'tan güzel haber geldi. Halkbank girişimcileri desteklemek için yeni finasman imkanını hayata geçiriyor. Teknokent Destek Paketi'nin detayları ve paket kapsamında yer alan diğer destekler tek tek açıklandı. İşte 1 yıl anapara ödemesiz 750.000 TL'lik kredi ile ilgili detaylar...
6.06.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı kullananları kapsıyor! BDDK duyurdu, yüzde 29.2...
Kredi ve kredi kartı kullananları kapsıyor! BDDK duyurdu, yüzde 29.2...Kredi ve kredi kartı kullanımı pandemi sürecinde giderek arttı. Pekçok kişi birden fazla kredi kartı kullanırken, nakit ihtiyaç durumunda başvurlan ilk yer ise bankalar oldu. Bireysel kredi kullanımı da artı. Bu süreçte vatandaşların bankalardan şikayetleri de arttı. BDDK tarafından dikkat çekici veriler açıklandı. BDDK geçtiğimiz yıl krediler ve kredi kartları ile ilgili gelen şikayetlerin oranını açıkladı. İşte vatandaşın en çok şikayetçi olduğu o konular…
2.06.2022Ekonomi
Kredi kararı! BDDK duyurdu, resmen başladı
Kredi kararı! BDDK duyurdu, resmen başladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, ticari kredilere ilişkin yeni bir karar aldı. Ticari kredilere ilişkin sermaye yeterliliği hesaplamasında kullanılacak risk ağırlığını artırdı. Peki, bu ne demek? Kararın içeriğinde ne var? İşte detaylar...
2.05.2022Ekonomi
BDDK'dan flaş kredi kararı! Sınır değişti, 1 Mayıs'tan itibaren...
BDDK'dan flaş kredi kararı! Sınır değişti, 1 Mayıs'tan itibaren...Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, (BDDK)'ndan flaş kredi kararı. Sınır değişti. 1 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe giriyor. Buna göre BDDK ticari kredilere ilişin sermaye yeterliliği hesaplamasında kullanılacak risk ağırlığı artırdı. İşte son dakika haberinin detayları...
28.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Kartları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi kartları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.