Konut Fiyatları

Konut Fiyatları

Son dakika konut fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan konut fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını konut fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Konut Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan konut fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.813 konut fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm konut fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gayrimenkul sektöründe seçim fırsatçılığı! Ev alacak herkesi ilgilendiriyor
Gayrimenkul sektöründe seçim fırsatçılığı! Ev alacak herkesi ilgilendiriyorEv sahibi olma hayali kuranları çok yakından ilgilendiriyor. Konut satışları son dönemde geriledi. Evini satmak isteyen mülk sahipleri de seçim öncesi yeni bir yöntem buldu. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı ev alacak vatandaşı uyarıyor.
27.05.2023Ekonomi
Konutta fiyat artışı hız kesti! Oran verildi
Konutta fiyat artışı hız kesti! Oran verildiKonut satışları son aylarda düşüş gösteriyor. Artan fiyatlar nedeniyle alıcı kitlesinin daralması, yatırım amaçlı alımların azalması, deprem felaketi ve seçimler talepteki düşüşte ana etkenler oldu. Düşen taleple konut fiyatları gerilemedi ancak fiyat artış hızında düşüş başladı.
26.05.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asıl rakibimiz CHP genel başkanı değil rehavettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asıl rakibimiz CHP genel başkanı değil rehavettirCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Gaziantep’te önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "14 Mayıs'ta Cumhur İttifakına verdiğiniz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığında da bu sefer herhalde yüzde 60 değil de mi, yüzde 70'e hazır mıyız? Türkiye genelinde 27 milyonu aşkın oyla sistem gereği ikinci tura kaldı. Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum. Bizim asıl rakibimiz CHP genel başkanı değil rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşlu görmüyorum, azim görüyorum." dedi.
21.05.2023Gündem
Depremde en riskli bölge ama kentsel dönüşüm başvurusunda sonuncu! 'Kaçış yok çünkü sağlam bir yer'
Depremde en riskli bölge ama kentsel dönüşüm başvurusunda sonuncu! 'Kaçış yok çünkü sağlam bir yer'Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un açıkladığı "Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden" kampanyası sonrası Adalar’dan yapılan başvuru sayısı tartışmalara neden oldu.
4.05.2023Gündem
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle!  'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle! 'Duyduklarım karşısında şaşkına döndüm'Kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçilebilmesi için yüzde 25'lik artış sınırı getirildi. Ancak bu sınırı uygulamak istemeyen mülk sahipleri mevcut kiracısını çıkarmamın yollarını arıyor. Böylece hem mülkünü yüksel bedel karşılığı kiraya verirken hem de depozito, peşin kira gibi kalemlerle ek gelir elde edebiliyor. Kiralık ev talebindeki artış ev sahiplerinin 'keyfi' taleplerinin artmasına yol açtı. İstanbul'da yaşanan olay ise 'Bu kadar da olmaz.' dedirten türden.
3.05.2023Ekonomi
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiren karar! Hak kayınvalideye geçiyor
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiren karar! Hak kayınvalideye geçiyorEv alacak milyonları ilgilendiren son dakika uyarısı geldi. İzmir’de, kendi adlarına kredi çıkmaması nedeniyle kocasının annesi üzerine ev alan ve kocasının alkol bağımlılığı nedeniyle tüm kredileri kendisinin ödediğini ileri süren K.A., yargıda kayınvalide engelini aşamadı. İşte Yargıtay’ın kararının detayları...
27.04.2023Ekonomi
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! İki ilde fiyatlar uçtu, işte İstanbul'da son durum
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! İki ilde fiyatlar uçtu, işte İstanbul'da son durumEv alacak milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Koronavirüs, savaş sonrası göç ve deprem derken fiyatlar uçuşa geçti. Türkiye genelinde satılık konut fiyatlarında son iki yıldır dikkat çeken hız, İstanbul’da piyasayı iki katından fazla yükseltti. Fiyatları, azalan konut üretimine karşılık talep artışı, inşaat maliyetleri ve yüksek faiz destekliyor. EYT sonrası İstanbul’dan taşınma süreci de iki ilde konut fiyatlarında değişime neden oldu.
19.04.2023Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Hedefimiz yüksek gelirli ülkeler ligine çıkmak
Cevdet Yılmaz: Hedefimiz yüksek gelirli ülkeler ligine çıkmakAK Parti Bingöl Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, CNN Türk ekranlarında soruları yanıtladı. Yılmaz "Türkiye kalkınmakta olan ve gelişmiş olma ülke iddiasını ortaya koymuş durumda. Alt gelirden üst orta ligine yükseldi Türkiye. Katma değeri yüksek sektörlerde atılım yaparak ihracatı köklü şekilde değiştirerek, kişi başına geliri 13 bin doların üzerine çıkarınca gelişmiş, yüksek gelirli ülkeler ligine atlamış oluyorsunuz" dedi.
18.04.2023Gündem
Tatil planı yapan herkesi ilgilendiren açıklama! Kiralık villa fiyatları uçtu: 7 milyon liraya kadar çıktı
Tatil planı yapan herkesi ilgilendiren açıklama! Kiralık villa fiyatları uçtu: 7 milyon liraya kadar çıktıYaz tatili planları yapanları ilgilendiren gelişme! Kiralık villa fiyatları uçuşa geçti, yeni kiralar açıklandı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde, kiralık villa ve konut fiyatları yükselişe geçti. Geçen sezon aylık kira bedeli 100 bin lira olan villaların bu yıl aylık kirası 150 bin liradan başlayıp, 7 milyon liraya kadar çıktı.
23.03.2023Yaşam
Gayrimenkul sektörü hareketlendi! Satılık konut fiyatları yüzde 156 arttı
Gayrimenkul sektörü hareketlendi! Satılık konut fiyatları yüzde 156 arttıDeprem endişesi İstanbul’da satılık konut stokunu da etkiledi. Uzmanlar tarafından daha güvenli olduğu belirtilen bölgelere talebin artması ve pek çok kişinin halihazırda ikamet ettiği konutu değiştirmek istemesi sonucu satılık konut piyasası hareketlendi.
21.03.2023Ekonomi
Kira fiyatları İstanbul'u bile geçti! Yüzde 300 artınca şikayet yağdı
Kira fiyatları İstanbul'u bile geçti! Yüzde 300 artınca şikayet yağdıEv kiralamayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Pandemi ile artışa geçen ev kiraları, deprem sonrası tırmanışa geçti. Fahiş kira zamlarının yanı sıra ev sahiplerinin hukuksuz davranışları, tehditleri ve yıl içerisinde birden çok zam talebi de en çok şikayet edilen diğer konular arasında yer aldı. İşte konut sektöründe son durum...
16.03.2023Ekonomi
Fiyatlar ikiye katlandı! Taşınma telaşı sonrası harekete geçtiler
Fiyatlar ikiye katlandı! Taşınma telaşı sonrası harekete geçtilerDeprem beklentisiyle artan taşınmalar, nakliye ücretlerini uçurdu. Fiyatlar deprem öncesine göre 3 kat arttı. Taşınacaklar "Akaryakıt fiyatları artmadı, zam niye?" diye sorarken, nakliyeciler "Araç ve çalışanlarımızın çoğu deprem bölgesine gitti, araç kiralamak zorunda kalıyoruz" dedi. İşte haberin detayları..
10.03.2023Ekonomi
Konut ve kira fiyatları artınca depremde kurtarıcı oldular! Elektrikli ve pratik, işte fiyatları...
Konut ve kira fiyatları artınca depremde kurtarıcı oldular! Elektrikli ve pratik, işte fiyatları...Kahramanmaraş merkezli depremde binlerce bina ya yıkıldı ya da ağır hasar aldı. Ev ve konut satın alma maliyetlerinin aşırı yüksekliği, kiraların giderek ulaşılamaz hale gelmesiyle büyük şehirlerden uzaklaşmanın hayalini kuran insanlar karavanlara yönelmeye başladı. Deprem sürecinde ise binlerce karavanın afet bölgesine gönderilmesi karavanların önemini gösterdi. Şimdilerde karavan modelleri ve fiyatları merak ediliyor. İşte Posta'dan Hakan Çelik'in yazısı...
27.02.2023Ekonomi
İstanbul'da ev fiyatlarında 3 kat artış! TCMB'den konut fiyatları ile ilgili açıklama
İstanbul'da ev fiyatlarında 3 kat artış! TCMB'den konut fiyatları ile ilgili açıklamaTürkiye genelinde konut fiyatları Aralık ayında yıllık bazda nominal olarak yüzde 167,8, reel olarak ise yüzde 58,7 oranında artış gösterdi. İstanbul’da ise artış aynı dönemde yaklaşık 3 kat olarak gerçekleşti.
16.02.2023Ekonomi
Kiralık evde yeni dönem! 'Otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacak'
Kiralık evde yeni dönem! 'Otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacak'Kiralık evde yeni dönem başladı. Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında Antalya’ya göç edenler tüm dengeleri değiştirdi. Özellikle 'ev- oda kiralama'larının yaygınlaştığına dikkat çeken uzmanlar, konut içerisindeki oda kiralama hizmetinin arttığını, her şey dahil hizmet veren otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacağını açıkladı.
25.01.2023Ekonomi
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş karar
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş kararEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya'ya iki ülkeden yaşanan göç, kentte birçok etkiye yol açtı. Son 11 ayda kiralarda yüzde 172, konut fiyatlarında yüzde 140 artış oldu. Yükselen kiralar nedeniyle kira tahliye davaları günde 60'a kadar yükseldi. Kamu görevlilerinin tayin kararı ise sektörün durumunu gözler önüne seriyor.
22.01.2023Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı ilişkilerinde yeni dönem! 'Yüzde 30’ları geçti' deyip açıkladı
Ev sahibi ve kiracı ilişkilerinde yeni dönem! 'Yüzde 30’ları geçti' deyip açıkladıEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren düzenleme geliyor. Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı 7. Yargı Paketi’nin detayları belli oldu. Buna göre, kira ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıklar, zorunlu arabuluculuk kapsamına alınacak. Peki düzenleme hayata geçerse kiracılara ve ev sahiplerine neler getirecek? Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, “Kira ilişkilerinden kaynaklanan davalar son yıllarda inanılmaz artışlar kaydetti. Neredeyse tüm davalar içindeki oranları yüzde 30’ları geçtiğini tahmin ediyoruz. Arabuluculuk uygulaması bu açıdan faydalı olacaktır” dedi.
18.01.2023Ekonomi
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarı
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarıEv fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Ev fiyatlarını arttırıyor. Çimento, demir, enerji fiyatlarındaki yükseliş ve arsa yetersizliği gibi sorunlarla boğuşan konut sektöründe şimdi de personel kıtlığı yaşanıyor. Nitelikli personelin çoğunun Türk müteahhitlerin yurtdışındaki işlerinde çalışmaya gittiğini belirten sektör yetkilileri, eleman kıtlığının personel maliyetini artırdığını bunun da konut fiyatlarına yansıdığını söylüyor. İşte ev fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
8.12.2022Ekonomi
Düzce TOKİ kura sonuçları nihai isim listesi 2022! Düzce TOKİ kura sonuçları sorgulama (2+1 ve 3+1 ilçe 3 Aralık Düzce TOKİ kura çekimi)
Düzce TOKİ kura sonuçları nihai isim listesi 2022! Düzce TOKİ kura sonuçları sorgulama (2+1 ve 3+1 ilçe 3 Aralık Düzce TOKİ kura çekimi)Düzce TOKİ kura sonuçları isim listesi için yapılan aramalar arttı. TOKİ 250 bin sosyal konut projesinde Düzce ili kurasının devamı bugün yapılacak. Saat 10.00'da başlayan TOKİ Düzce kura çekiminin ardından hak sahipleri kendi isimlerinin çıkıp çıkmadığını araştırıyor. Peki, Düzce TOKİ kura sonuçları nihai isim listesi açıklandı mı, Düzce TOKİ kura sonuçları nasıl sorgulanır?
3.12.2022Ekonomi
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladı
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladıEv almayı planlayanları yakından ilgilendiriyor. Konut satışlarında banka kredili alımların payı giderek azalıyor, bankaların daha az sayıda kişiye ve sınırlı miktarda verdiği krediye erişmekte güçlük çekiliyor. Bu nedenle ihtiyacı olan tüketici, yeni ev almak için zincirleme bir satış-alış modeli uygulamaya başladı. İşte konut sektöründeki yeni başlayan uygulamanın detayları...
23.11.2022Ekonomi
Ev, para ve vatandaşlık veriyorlar! Yurt dışında yaşamak isteyenlere büyük fırsat
Ev, para ve vatandaşlık veriyorlar! Yurt dışında yaşamak isteyenlere büyük fırsatYurt dışında yaşama hayali kuran çok sayıda kişiyi ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. İtalya'daki kasabalar, son yıllarda yeni sakinlerini çekmek için birbirleriyle yarışıyor. Bir euroya satılan harap evlerden, düşük fiyatlardaki oturmaya hazır evlere kadar, bir bu yerleşim yerleri arasında yüksek bir rekabet bulunuyor. Son olarak İtalya’nın güneyindeki Puglia'da yer alan Presicce kasabası, insanlara boş bir konut ve oturma izni almaları için 30 bin euroya (yaklaşık 575 bin lira) ödeme yapacağını duyurdu.
21.11.2022Dünya
DASK poliçesi teminatları ile ilgili yeni gelişme! Bakanlık harekete geçti
DASK poliçesi teminatları ile ilgili yeni gelişme! Bakanlık harekete geçtiKonut fiyatları son dönemlerde ciddi rakamlara ulaştı. Bugün 100 metrekare bir daire için DASK poliçesi teminatı 150 bin lira. Vatandaşlar yıllık ödenen poliçe tutarının yükseltilerek, deprem durumunda alınacak rakamın artırılmasını istiyor. Bakanlık ise konuyla ilgili iki proje üzerinde çalışıyor.
11.11.2022Ekonomi
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren son dakika uyarısı: 'Alt kiralama'ya dikkat
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren son dakika uyarısı: 'Alt kiralama'ya dikkatEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren son dakika uyarısı! Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, emlakçılar aracılığıyla kiralanan dairelerin, kiracılar tarafından ticaret siteleri üzerinden üçüncü kişilere daha yüksek ücretlerle kiralandığı yönünde şikayetler geldiğini belirterek, “Bu gibi durumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu konuda meslektaşlarıma önerim, kime kiraya veriyorsak mutlaka takibini yapalım” dedi. Olayın hukuki boyutu ile ilgili ise dikkat çeken bir açıklama geldi.
8.11.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Konut fiyatları projemizle aşağı gelmeye başladı
Bakan Kurum: Konut fiyatları projemizle aşağı gelmeye başladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim İlk İş yerim Projesi'ne değinerek, "Biz Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini bu yüzden yapıyoruz. Konut fiyatları projemizle birlikte durdu, aşağı gelmeye başladı. Bu projelerimizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Amacımız, 2035 yılına kadar bu anlamda dönüşüme girmemiş alan kalsın istemiyoruz" dedi.
8.11.2022Ekonomi
TOKİ Şırnak kura çekimi ne zaman? Şırnak yeni yapılan TOKİ evleri hangi ilçelerde yapılacak?
TOKİ Şırnak kura çekimi ne zaman? Şırnak yeni yapılan TOKİ evleri hangi ilçelerde yapılacak?TOKİ Şırnak kura çekimi ne zaman? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İstanbul’un Beyoğlu İlçesi Okmeydanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, sosyal konut projesi kura çekilişinin noter huzurunda gerçekleşeceğini belirterek, tarih verdi. Peki, Şırnak TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak?
5.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Konut Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki konut fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.