Komisyon

Komisyon

Son dakika komisyon haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan komisyon ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını komisyon haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Komisyon

haberleri sayfasında son dakika yaşanan komisyon gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.927 komisyon haberi bulunmuştur. Tüm komisyon haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sokak hayvanları teklifi komisyonda hararetli başladı! Böyle tepki gösterdi
Sokak hayvanları teklifi komisyonda hararetli başladı! Böyle tepki gösterdiKamuoyunda tartışmalara yol açan, hasta olanların yanında sayıları kamu güvenliği açısından tehlike oluşturan sahipsiz hayvanlara ötanazi öngören sokak hayvanlarına ilişkin yasa teklifinin görüşmeleri, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda da tartışmalı başladı. Muhalefet milletvekillerinin salonun küçük olduğu itirazlarıyla yaşanan tartışmaların ardından komisyon görüşmeleri daha büyük olan Plan ve Bütçe Komisyonu salonuna alındı.
17.07.2024Gündem
Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2024? Ücretli öğretmenlik başvuruları başladı mı, başlayan ilçeler hangileri?
Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2024? Ücretli öğretmenlik başvuruları başladı mı, başlayan ilçeler hangileri?Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevlendirilecek ücretli öğretmen başvurularına yönelik detaylar sorgulanıyor. Başvuruları bekleyen adaylar resmi kurumdan gelecek açıklamayı bekliyor. Peki, ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman?
17.07.2024Gündem
Fındık üreticilerine erken hasat uyarısı! "Kalitesiz fındık ortaya çıkar"
Fındık üreticilerine erken hasat uyarısı! "Kalitesiz fındık ortaya çıkar"Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaklaşan fındık hasat sezonu öncesinde üreticilere ‘erken hasat yapmamaları’ uyarısında bulunarak, “Erken toplanan fındıklarda aşırı su kaybı, fındık içerisinin boşalması, randıman kaybı ve kilo kaybı gibi problemler yaşanabiliyor. Bu, fındığı sattığımız zaman kilo kaybından, randıman kaybından dolayı hem cebimize girecek olan paranın ekonomik yönden azalması, hem de fındığımızın kalitesi açısından ihracatımız açısından da bir kalitesiz bir fındık oluşmasını ortaya çıkarır” dedi.
17.07.2024Ekonomi
İBB'nin gündemine ilk kez taşındı! Paylaşımlı yolculuk yol haritası çizilecek
İBB'nin gündemine ilk kez taşındı! Paylaşımlı yolculuk yol haritası çizilecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yarın yapacağı toplantıda 'Paylaşımlı Yolculuk' (Uygulama Bazlı Ulaşım Sistemi) konusu ilk kez gündem maddesi yapıldı. Konu toplantıda görüşülerek yol haritası belirlenecek.
17.07.2024Gündem
Başıboş köpek düzenlemesi Meclis'te
Başıboş köpek düzenlemesi Meclis'teBaşıboş sokak köpekleri ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bu konuyla ilgili olarak yeni bir adım daha atılıyor. AK Parti'nin başıboş sokak köpeklerine ilişkin hazırladığı teklif, bugün Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülecek.
17.07.2024Gündem
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Netanyahu dahil herkesin soruşturulması gerektiğini söyledi
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Netanyahu dahil herkesin soruşturulması gerektiğini söylediİsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, 7 Ekim'deki saldırılar ve sonrasında yaşanan ihmaller nedeniyle kendisi, Başbakan Binyamin Netanyahu, üst düzey askeri yetkililer dahil karar verici konumundaki herkesin soruşturulması gerektiğini belirtti.
11.07.2024Dünya
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
10.07.2024Gündem
TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Yayman: Google ile süreç olumlu gidiyor
TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Yayman: Google ile süreç olumlu gidiyorAK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu. Yayman, dijital telif yasasıyla ilgili "Olumlu bir noktada ilerliyoruz. Meclis Ekim döneminde açıldığında bu konu gündeme gelecek" diye konuştu. Yayman, Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili, "Biz Suriyelilerin ülkelerine güvenli şekilde dönmelerini savunuyoruz. Ben Kayseri'deki olayların münferit olaylar olarak kalmasını dilerim" ifadelerini kullandı.
6.07.2024Gündem
MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 Bin Öğretmen Sözlü Mülakat Sonuç Tarihi açıklandı mı?
MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 Bin Öğretmen Sözlü Mülakat Sonuç Tarihi açıklandı mı?Öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. MEB tarafından yapılan öğretmen atamalarında sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinde başladı. Peki, 20 bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
5.07.2024Gündem
Kayseri'den Suriye'ye uzanan provokasyon! Hüseyin Yayman: Kayseri'deki olay Türkiye'nin yeni Suriye politikasını engellemek için yapıldı
Kayseri'den Suriye'ye uzanan provokasyon! Hüseyin Yayman: Kayseri'deki olay Türkiye'nin yeni Suriye politikasını engellemek için yapıldıGeçtiğimiz gün Kayseri'de yaşanan provokatif eylemlerin ardından Suriye'nin kuzeyinde de Türk TIR'larına saldırı girişimi olmuştu. Yaşanılan olayları CNN TÜRK canlı yayınında değerlendiren TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yayman, "Kayseri'de başlayan olaylar Afrin'de devam derken temel hedef Türkiye'nin Suriye politikasıydı. Kayseri'deki eylemi yapanlar ile El Bab'ta Türk bayrağına yönelik eylemi yapan irade aynı. Üst akıl ifadesinin en çok denk düştüğü yer bura." dedi.
2.07.2024Gündem
Türkiye'den teknoloji üssüne ziyaret! Komisyon Başkanı Varank: Çinli şirketler daha fazla ilgi gösterecek
Türkiye'den teknoloji üssüne ziyaret! Komisyon Başkanı Varank: Çinli şirketler daha fazla ilgi gösterecekTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri, Çin’in daveti üzerine gerçekleştirdikleri ziyaretin son gününde dünyanın öne çıkan teknoloji şirketlerinden Huawei’nin Ar-Ge ve üretim tesislerinde incelemelerde bulundu ve şirketin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.
1.07.2024 Ekonomi
ATO'dan TEKNOFEST'e 1 milyon destek! 18 proje yararlanacak
ATO'dan TEKNOFEST'e 1 milyon destek! 18 proje yararlanacakAdana Ticaret Odası 2-5 Ekim 2024 tarihinde Adana’da yapılacak TEKNOFEST’te yarışacak Adanalı takımların projelerine 1 milyon liralık maddi destek vereceğini açıkladı.
1.07.2024Adana
TBMM Sanayi Komisyonu'ndan Çin'e yatırım ve işbirliği çıkarması!
TBMM Sanayi Komisyonu'ndan Çin'e yatırım ve işbirliği çıkarması!TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Varank, "İpek Yolu'nu tekrar canlandırmak, ticaret yollarını güvence altına almak istiyorsak mevcut alternatifleri Türkiye'siz gerçekleştirmek mümkün değil." dedi
28.06.2024Ekonomi
'Dijital telife' Google’dan yeşil ışık! 'Kapsamlı çözüm için hazırız'
'Dijital telife' Google’dan yeşil ışık! 'Kapsamlı çözüm için hazırız'Dünyanın en büyük arama motorlarından Google, “dijital telif” gündemiyle toplanan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’na üst düzey geniş bir heyetle katılarak sunum gerçekleştirdi.
26.06.2024Gündem
Meclis’te tarihi gün! Google’dan telife yeşil ışık: Masaya oturmaya hazırız
Meclis’te tarihi gün! Google’dan telife yeşil ışık: Masaya oturmaya hazırızDijital Telif Yasası görüşmelerinde tarihi bir gün yaşanıyor. Google, Dijital Mecralar Komisyonu’na üst düzey bir heyetle katılarak sunum gerçekleştiriyor. Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan toplantıyı açan Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, emek hırsızlığının önüne geçilmesine vurgu yaptı, “Avrupa normlarında olduğu gibi burada da haberin telif içermesi gerekiyor.” dedi. Google Hükümetle İlişkiler ve Kamu Politikası Birimi Müdürü Duygu Yücesoy "Tüm paydaşlarımızla masaya oturmaya hazırız" açıklamasını yaptı.
25.06.2024Gündem
Google'a ‘çifte standart uygulama’ çağrısı yapılacak
Google'a ‘çifte standart uygulama’ çağrısı yapılacakTBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda sunum yapacak olan Google’a 72 milyon internet ve 62 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunan Türkiye’de dijital telif ve bu kapsamda habere de telif ödenmesi yönündeki çalışmaları çerçevesinde “çifte standart uygulamaması” çağrısı yapılacak.
25.06.2024Ekonomi
Niğde'de kuduz karantinası! Valilikten açıklama geldi
Niğde'de kuduz karantinası! Valilikten açıklama geldiNiğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesi, bir kişiyi ısıran sokak köpeğinin kuduz olduğu şüphesiyle karantinaya alındı. Köpeğin ısırdığı vatandaşın tedavisi devam ederken, ölü bulunan köpekten incelenmek üzere numune alındı.
20.06.2024Gündem
Ara Güler'in kitabı Bakanlığın çocuk dostu kitap listesine girdi
Ara Güler'in kitabı Bakanlığın çocuk dostu kitap listesine girdiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1740 kitabı ‘çocuk dostu’ olarak ilan etti. Kitaplar arasında “Ara Güler -İyi Fotoğrafçı Dikiş Makinesiyle de Resim Çeker”, “Pollyanna, Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, “Muhammed Ali Kimdi”, “ Leonardo Da Vinci ve Onun Süper Beyni”, “Heidi”, “Mutlu Prens” ve “Dede Korkut Hikâyeleri” de bulunuyor.
18.06.2024Gündem
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihi
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin yeni detaylar açıkladı. Bakan Tekin yeni müfredata dair de konuştu.
Seminer yerleri belli oldu mu, MEB seminer il dışı başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman belli olacak? İl dışı seminer okulları sorgulama
Seminer yerleri belli oldu mu, MEB seminer il dışı başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman belli olacak? İl dışı seminer okulları sorgulamaMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) kararına göre öğretmenler 20-28 Haziran mesleki çalışma programlarına bulundukları illerden katılabilecek. Peki, İl dışı öğretmen seminer yerleri ne zaman açıklanacak? Seminer yerleri belli oldu mu, seminer il dışı başvuru sonuçları açıklandı mı? Seminer yerleri ne zaman belli olacak?
13.06.2024Gündem
İl dışı seminer yerleri belli oldu mu, öğretmen il dışı seminer sonuçları (okulları) açıklandı mı? İl dışı seminer başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
İl dışı seminer yerleri belli oldu mu, öğretmen il dışı seminer sonuçları (okulları) açıklandı mı? İl dışı seminer başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?Kurban Bayramı’nın bitmesiyle öğretmenlerin seminer dönemine başlıyor. İl dışı seminer başvurusu yapan öğretmenlerin seminer tarihleri netleşirken, seminer yerleri sorgulanmaya başlandı. Peki, il dışı seminer yerleri belli oldu mu, MEB öğretmen il dışı seminer okulları ne zaman açıklanacak?
İspark ücretlerine yüzde 35 zam yapıldı
İspark ücretlerine yüzde 35 zam yapıldıİBB Meclisi'nde komisyon raporları görüşülerek oylamaya sunuldu. İSPARK ücret tarifelerine de yüzde 35'e varan zam içeren 'Revize Ücret Tarifesi' oy çokluğu ile kabul edildi. Yeni tarifeyle 1 saatlik otopark ücreti 52 liradan 70 liraya ulaşacak.
12.06.2024Ekonomi
GTO, 30 girişimciyi geleneksel ticaretten e-ticarete taşıdı! Ücretsiz rehberlik sağlanacak
GTO, 30 girişimciyi geleneksel ticaretten e-ticarete taşıdı! Ücretsiz rehberlik sağlanacakGaziantep Ticaret Odası (GTO), Trendyol iş birliğinde gerçekleştirdiği eğitim programı ile geleneksel ticaret yapan 30 girişimciyi e-ticaret satışlarına başlattı. Trendyol, girişimcilere satışları 100 bin TL’ye ulaşana kadar sıfır komisyon uygulayacağı program kapsamında 1 yıl boyunca da ücretsiz rehberlik hizmeti sunacak.
13.06.2024Gaziantep
Adana'da 14 bin büyükbaş, 136 bin büyükbaş kurbanlık satışa sunuldu
Adana'da 14 bin büyükbaş, 136 bin büyükbaş kurbanlık satışa sunulduAdana İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle il genelinde gereken tedbirlerin alındığını belirterek, "Adana'da büyükbaş hayvan varlığını 14 bin, küçükbaş sayısını ise 136 bin 500 olarak tespit ettik" dedi.
9.06.2024Adana
Rekabet Kurulu, App Store'a soruşturma başlattı
Rekabet Kurulu, App Store'a soruşturma başlattıRekabet Kurulu, Apple'ın App Store'da alternatif ödeme sistemlerine izin vermemesi ve mobil uygulama geliştiricilere yönlendirme karşıtı hükümler uygulamasıyla ilgili olarak bir soruşturma başlattı.
6.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Komisyon ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki komisyon haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.