Kolajen

Kolajen

Son dakika kolajen haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kolajen ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kolajen haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kolajen

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kolajen gelişmeleri de dahil olmak üzere 250 kolajen haberi bulunmuştur. Tüm kolajen haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kanserin her türlüsü ile savaşıyor, diyabet ve kolesterolün bir numaralı düşmanı! Yaşlanmayı geciktiriyor, hücre hasarını engelliyor! 2000 yıl önce Romalıların şifa kaynağıydı...
Kanserin her türlüsü ile savaşıyor, diyabet ve kolesterolün bir numaralı düşmanı! Yaşlanmayı geciktiriyor, hücre hasarını engelliyor! 2000 yıl önce Romalıların şifa kaynağıydı...Kanserin her türlüsü ile savaşıyor, kansersavar olarak biliniyor. Romalılar tarafından 2000 yıl önce tüketiliyordu, kanserli hücrelerin de ölmesini sağlıyor. Göz sağlığı için gerekli olan bileşenleri içeriyor, görme ve katarakt gibi yaşa bağlı göz hastalıkları riskini azaltıyor. Önemli bir C vitamini kaynağı, tam bir kolajen deposu. Cilt kızarıklığı ve iltihabı azaltmaya yardımcı oluyor, güçlü bir antioksidanlar kaynağı, içerisinde hücre hasarını engelleyen veya nötralize eden moleküller bulunuyor. Diyabet hastalarında kan şekeri kontrolünü sağlıyor, antioksidan açısından zengin olduğu için kan şekerini koruyor. Kalp sağlığını destekliyor, Yüksek "kötü" LDL kolesterolü düşürüyor. Bağırsak fonksiyonunu ve sindirim sağlığını destekleyerek kabızlığa son veriyor, yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Ağız ve diş sağlığı için de etkili olan bu besinin faydaları saymakla bitmiyor....
8.06.2022Yaşam
Kan basıncını düşürerek kalbi koruyor, tip 2 diyabet riskini azaltıyor! Tam bir vitamin ve antioksidan deposu, dakikalar içinde...
Kan basıncını düşürerek kalbi koruyor, tip 2 diyabet riskini azaltıyor! Tam bir vitamin ve antioksidan deposu, dakikalar içinde...Kan basıncınızı düşürerek kalp ve damar sağlığınızı koruyor, tip 2 diyabet riskini azaltmada çok etkili oluyor. Tam bir vitamin ve antioksidan deposu, bağışıklık sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı oluyor, hastalıkların sebep olabileceği semptomları engelliyor. Sindirim sistemini düzenliyor, kabızlığa karşı müshil görevi görüyor. Ciltteki kolajenin zarar görmesini engelliyor, cildin pürüzsüz, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Flavanoller ve antisitler içeren bu meyvenin mucizevi faydaları...
17.05.2022Sağlık
Şifa Deposu Tavuk Suyu Çorbası Tarifi: Tavuk suyuna çorba nasıl yapılır?
Şifa Deposu Tavuk Suyu Çorbası Tarifi: Tavuk suyuna çorba nasıl yapılır?Herkesin kendi favori tavuk çorbası tarifi vardır. Geleneksel tavuk çorbalarından farklı olarak sebze eklenerek de yapılabilen tavuk suyu çorbasının en çok tercih edileni ise klasik terbiyeli tavuk suyu çorbasıdır. Hasta çorbası olarak da bilinen tavuk çorbası içerdiği kolajen ve vitaminler ile faydalı yemeklerden biridir. İftarda yapılabilecek kolay çorba tarifi arıyorsanız faydaları saymakla bitmeyen tavuk suyu çorbası tarifi tam size göre. Peki, Tavuk suyuna çorba nasıl yapılır? İşte Terbiyeli tavuk suyu çorbası tarifi ve yapılışı!
16.04.2022Ramazan
Deri yaşlanmasının önüne geçmek mümkün
Deri yaşlanmasının önüne geçmek mümkünEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ersoy Acer, bazı yaşam tarzı değişiklikleri ile birlikte deri yaşlanma belirtilerini geciktirmenin mümkün olduğunu belirterek, “Özellikle karbonhidrat, şeker içerikli diyetlerden uzak durmalı, bol sebze ve meyve tüketilmelidir” dedi.
12.04.2022Sağlık
Ameliyatsız yüz gençleştirmek mümkün, erkekler de kullanıyor…
Ameliyatsız yüz gençleştirmek mümkün, erkekler de kullanıyor… Zamana bağlı yaşlanma etkisi ile yüzünüzde kırışıklık ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Yaşınıza bağlı olarak yaşlanan cildiniz kendinizi kötü hissetmenize ve kendinize olan güveninizin sarsılmasına neden olabilir. Genelde kadınların başvurduğu yüz gençleştirme yöntemleri artık erkeklerinde tercih ettiği yöntemlerden biri olarak kullanılıyor.
28.03.2022Sağlık
Ciltte bahar temizliği zamanı! İşte sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler!
Ciltte bahar temizliği zamanı! İşte sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler!Mevsim geçişlerinde yaşadığımız hava değişimleri, cilt üzerinde birçok değişikliğe sebep oluyor. Sert ve soğuk havanın etkisi ciltte kuruluk, nemsizlik gibi sorunlara yol açarken, kapalı ortamlardaki kirli hava ise cildin hava almasını engelleyerek çeşitli problemlere zemin hazırlıyor. Özellikle mevsim değişimlerinde cildin ekstra bakıma ihtiyaç duyduğunu belirten uzmanlar ise ısı, nem, UV ışınlarına karşı fiziksel aktiviteye, su tüketimine, sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu kapsamda Medikal Estetik Hekimi Dr. Kemali Güneş, yüz mezoterapisi hakkında açıklamada bulundu.
22.03.2022Sağlık
Hamilelikte beslenmeye dikkat! Hamile diyeti erken doğum riskini azaltıyor!
Hamilelikte beslenmeye dikkat! Hamile diyeti erken doğum riskini azaltıyor!Kadının doğal yaşam döngüsünün içerisinde doğurganlık da bulunuyor. Hamile bir kadının enerji ihtiyacının periyodik olarak arttığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın, “Hamilelik döneminde folik asit, demir, D vitamini ve kolajen takviyeleri ilk aydan itibaren kullanılabiliyor. Besin olarak enerji ihtiyacı ise altıncı aydan itibaren başlıyor. Bu dönemde ekstra bir kâse yoğurt veya 2 fazla köfte hamilenin ekstra kalori ihtiyacını karşılayabiliyor. Dolasıyla halk arasında sıklıkla kullanılan ‘iki canlısın sen, iki kişilik beslenmelisin’ söylemi toplumda yer edinmiş yanlış bir ifade. İdeal kilo ile hamile kalmak hem gebe hem de bebek sağlığı için oldukça önemli” dedi.
19.03.2022Sağlık
Vitamin kullananlar dikkat! Ortaya çıktı, yüksek dozda...
Vitamin kullananlar dikkat! Ortaya çıktı, yüksek dozda...C vitamininin özellikle kolajen üretiminde yeri olan, antioksidan açısından etkili bir vitamin olduğunu belirten Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Cemil Bilir, “Yüksek doz C vitamininin ağız yolu ile veya damardan alınmasının tedavide fayda sağlayıp sağlamayacağı son dönemde kanser hastaları tarafından oldukça sık soruluyor. Halbuki bu, Amerikan İlaç Dairesi veya Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından onaylanmamış bir uygulamadır. Hiçbir ulusal kanser kılavuzunda da yüksek doz C vitamininin kemoterapi ile uygulanması henüz önerilmemektedir” dedi.
17.03.2022Sağlık
Cilt güzelliğini korumak için bunlara dikkat!
Cilt güzelliğini korumak için bunlara dikkat!Pek çok faktör cilt üzerinde olumsuz etkiliyor. Diğer organlara oranla çok daha hızlı yaşlanan cildin özellikle de yirmili yaşlardan itibaren daha fazla bakım ve desteğe ihtiyacı bulunuyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. İbrahim Aşkar yaşlanma belirtilerini azaltmak, kırışıklık ve lekelerin oluşumu önlemek için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
24.02.2022Sağlık
Sarımsağın saça faydaları nelerdir? Saç çıkartır mı?
Sarımsağın saça faydaları nelerdir? Saç çıkartır mı?Sarımsak hem sahip olduğu lezzet, hem de yemeklere verdiği hoş aroma ile, yıllardır sofralarda yer almaktadır. Antibiyotik özelliği bulunan sarımsağın, insan sağlığına çok faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sarımsağın, saçlar için de fazlaca yararı bulunmaktadır.
16.02.2022Sağlık
Yaşlanmayı yavaşlatıyor! Ciltteki kolajeni düzenliyor!
Yaşlanmayı yavaşlatıyor! Ciltteki kolajeni düzenliyor!Kolajenin vücuda faydaları saymakla bitmiyor. Kolajen, kemiklerin dayanıklılığını artırmaktan ağrıları azaltmaya, kan dolaşımından bağırsak sağlığına kadar faydası bulunuyor. Özellikle de cildin elastik yapısı koruyarak yaşlanma etkileri azaltmasıyla da öne çıkıyor. Güzellik Koçu Meltem Demir, kolajenin faydalarını anlattı.
7.02.2022Sağlık
Ahududunun faydaları nelerdir? Ahududu ve frambuaz aynı şey mi?
Ahududunun faydaları nelerdir? Ahududu ve frambuaz aynı şey mi?Meyveler insan sağlığı için önemli vitamin ve minerallerin bulunduğu besin kaynaklarının başında gelmektedir. Meyvelerden elde edilen meyve suları, püreler, dondurmalar ve soslar ile hazırlanan pek çok tarif de bulunmaktadır. Bazı meyvelerin tüketimi insanlar arasında fazla olmasa da faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olmaktadır. Ahududu da bu meyvelerden biri olmaktadır. Meyve olarak fazla tüketilmeyen ahududu ile çeşitli tarifler içinde karşılaşmak mümkün olmaktadır.
31.01.2022Sağlık
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...Kanser ile savaşıyor, tip 2 diyabet için şifa kaynağı! Göz sağlığı bakımından çok önemli, günlük bir bardak tüketmek A vitamini ihtiyacının yüzde 250'sinden fazlasını karşılıyor. Kalori, protein, lif, A vitamini, C vitamini, K vitamini, potasyum bakımında çok zengin, antioksidan görevine sahip olmasından dolayı, bağışıklığı serbest radikallere karşı güçlendirerek hasar görmesini engelliyor. Az miktarda bile tüketildiğinde kan şekeri düzeylerinde iyileşme sağladığı keşfedilen bu besinin, lösemi hücreleri 72 saat boyunca suyunun özleri ile tedavi edildiğinde kanserli hücrelerin ölümüne yol açtığı ve hücre büyümesini durduğunu ortaya çıktı. Kolajen üretimi için gerekli olan C vitaminin yüzde 20'sinden fazlasını sağlıyor, kalp hastalığına dair risk faktörlerini de azaltıyor. İçeriğindeki karotenoidler sayesinde karaciğer sağlığında önemli gelişmelere neden oluyor. İşte soframızdan hiç eksik etmediğimiz bu şifa deposu besinin bilinmeyen faydaları...
20.01.2022Sağlık
Gözaltı morlukları dolaşım sistemi bozukluklarının habercisi olabilir!
Gözaltı morlukları dolaşım sistemi bozukluklarının habercisi olabilir!Göz çevresi sorunlarının en zorlularından olan gözaltı morluklarının genellikle dolaşım sistemi bozukluklarına bağlı olduğuna vurgu yapan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Oğuz Uçar, “Tedavide temel yaklaşım bu sorunu düzeltmek olmalıdır. Deride ortaya çıkan değişiklikleri mezoterapi, dolgu enjeksiyonu, lazer, radyofrekans ve plazma gibi enerjiler ile tedavi etmek mümkünse de dolaşım kaynaklı bir sorun varsa beraberinde bu duruma yönelik de bir tedavi planı yapılmalıdır” dedi.
8.01.2022Sağlık
Gözaltı morlukları olanlar için kritik uyarı!
Gözaltı morlukları olanlar için kritik uyarı!Göz çevresi sorunlarının en zorlularından olan gözaltı morluklarının genellikle dolaşım sistemi bozukluklarına bağlı olduğuna vurgu yapan Estetik Uzmanı Dr. Oğuz Uçar, “Tedavide temel yaklaşım bu sorunu düzeltmek olmalıdır. Deride ortaya çıkan değişiklikleri mezoterapi, dolgu enjeksiyonu, lazer, radyofrekans ve plazma gibi enerjiler ile tedavi etmek mümkünse de dolaşım kaynaklı bir sorun varsa beraberinde bu duruma yönelik de bir tedavi planı yapılmalıdır” dedi.
8.01.2022Sağlık
Soğuk havalarda cildinizi korumanız önemli!
Soğuk havalarda cildinizi korumanız önemli!Soğuk hava, rüzgar, kalorifer ve elektrikli soba kullanımı, kışın havasız ortam cilt sağlığını olumsuz etkileyecektir. Kış aylarında en sık görülen cilt hastalıkları; cilt kuruluğu, soyulma, egzama, sedef hastalığı olarak sıralanabilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, bu ve benzeri sorunların için önerilerini sizler için derledi.
17.12.2021Sağlık
2021 yılına Hadise damgası!
2021 yılına Hadise damgası!Şarkıcılık kariyerinin yanı sıra özel hayatıyla magazin gündeminde olan, iş insanı Mehmet Dinçerler ile mutlu bir beraberlik sürdüren Hadise, önceki akşam Antalya Belek'te 2021 yılının 11'inci konserini verdi.
16.12.2021Magazin
Gençleştiren süper besinler! Hepsi birer kolajen deposu
Gençleştiren süper besinler! Hepsi birer kolajen deposuGenç görünümü koruyor, bu besinlerin hepsi birer kolajen deposu... Kalsiyum, magnezyum, fosfor, glukozamin, kondroitin, amino asitler ve diğer birçok besin maddesini de içeriyorlar. Cildin yanı sıra tüm beden için büyük bir besin kaynağı olan bu besinler, geçen süre içerisinde kolajen miktarının azalmasının önüne geçiyor. Peki cildin genç görünümünde büyük role sahip bu besinler hangileri? İşte detaylar...
16.12.2021Sağlık
Zerdeçalı neden bakım rutinimize katmalıyız?
Zerdeçalı neden bakım rutinimize katmalıyız?Cildi güzelleştiren en etkin maddelerden biri olan zerdeçalı Influencer ve Eczacı Selen Esener Tezman sizler için anlattı.
7.12.2021Sağlık
İğde yağı cildi sağlıklı görünüme kavuşturuyor
İğde yağı cildi sağlıklı görünüme kavuşturuyorGeleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü'nden Uzm. Dr. Yegane Özcan, "İçeriğindeki yüksek miktarda Omega 7, Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 ve C vitamini bulunan yabani iğde yağı kolajen üretimini uyararak cildi sıkı, sağlıklı ve daha elastik görünüme kavuşturuyor. Cilt üzerinde kırışıklık, çatlak, lekelenme ve çillenme gibi sorunlara karşı iğde yağının tedavi edici gücü çok yüksek." ifadelerini kullandı.
11.11.2021Sağlık
PRP işleminin faydaları nelerdir?
PRP işleminin faydaları nelerdir?Birden fazla alanda kullanılan PRP yöntemini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu tüm detaylarıyla sizler için anlattı.
9.11.2021Sağlık
Cilt yaşlanmasının önüne geçmenin yolları!
Cilt yaşlanmasının önüne geçmenin yolları!Cilt yaşlanması estetik görünümüne ve bakımına önem veren pek çok insanın ortak sorununu oluşturuyor. Deri yaşlanmasına bağlı sorunların çözümü için ise cerrahi ya da ameliyatsız pek çok farklı teknik kullanılıyor. Estetik amaçlı tıbbi destek için belirli bir yaş vermenin mümkün olmadığını belirten uzmanlar örneğin, botox gibi uygulamalara eğer ihtiyaç varsa 18 yaşından itibaren başlanabileceğini belirtiyor. Fakat genel olarak cilt yaşlanmasının etkilerini azaltmak için 25-30 yaş arası tedavi desteğine başlamak uygun bir zaman dilimi olabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Özan deri yaşlanması ile ilgili merak edilenleri anlattı.
2.11.2021Sağlık
Kolajen kullanmadan önce bunlara dikkat
Kolajen kullanmadan önce bunlara dikkatKullanımı her geçen gün artan kolajen için Dermatoloji Uzmanı Dr. Seher Küçükoğlu Cesur, “Kolajen kullanmadan önce mutlaka bir doktor tavsiyesi alınmalıdır. Takviye kolajenlere dikkat etmek gerekir, deniz ürünlerine, sığır-tavuk etine alerjisi olanlar ve diyabet hastaları da bu ürünler nedeniyle istenmeyen etkilerle karşılaşabilmektedir” dedi.
2.11.2021Sağlık
Cildiniz için kışa hazırlık reçetesi! Uzmanından 5 öneri!
Cildiniz için kışa hazırlık reçetesi! Uzmanından 5 öneri!Ciltte yaz mevsiminden kalma sorunları onarmak ve erken yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için doğru adımları uygulamak şart. Mevsim geçişinde ciltte meydana gelen kuruluklar ve nem oranının düzenlenmesi için cildi kışa hazırlamak gerekiyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Ayşegül Girgin cilt için kış önerilerinde bulundu.
1.11.2021Sağlık
Dolgu uygulamaları birçok problemin çözümü!
Dolgu uygulamaları birçok problemin çözümü!Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri olan dolgu ile ilgili merak edilenleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sizler için derledi.
17.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kolajen ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kolajen haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.