Kız Kulesi

Kız Kulesi

Son dakika kız kulesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kız kulesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kız kulesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kız Kulesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kız kulesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 253 kız kulesi haberi bulunmuştur. Tüm kız kulesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kız Kulesi restorasyonunda son durum belli oldu
Kız Kulesi restorasyonunda son durum belli olduİstanbul'un sembol yapılarından Kız Kulesi'nin süren restorasyon çalışmalarında son durum görüntülendi. Kurulan iskelede çalışmaların sürdüğü görülürken çevresinde de alt yapı çalışması için borular getirilmesi dikkat çekti.
8.03.2023Gündem
Türk bayrağı göründü! Kız Kulesi'nin son hali ortaya çıktı
Türk bayrağı göründü! Kız Kulesi'nin son hali ortaya çıktıİstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi'nde 2021 yılından beri restorasyon çalışmaları yürütülüyor. Devam eden çalışmalarda yapının son durumu havadan görüntülendi. Üst taraftaki iskele söküldü, Türk bayrağının asılı olduğu direk ve âlem ortaya çıktı. Gözler Kız Kulesi'nin "Anıt Eser" olarak açılması beklenen tarihe çevrildi.
24.01.2023Gündem
Bakan Ersoy: Turizm geliri 35 milyar doları aştı
Bakan Ersoy: Turizm geliri 35 milyar doları aştıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2022 yılı Ocak-Eylül döneminde turizm geliri, 35 milyar doları aştı. Ülkemize gelen toplam ziyaretçi sayısı 40 milyon 25 bin kişi oldu. 2022 sonunda 50 milyondan fazla turist ağırlayıp, 44 milyar dolarlık rekor gelir düzeyine ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
17.11.2022Ekonomi
Müzeler resmi tatillerde açık mı, 29 Ekim 2022 müzeler açık mı?
Müzeler resmi tatillerde açık mı, 29 Ekim 2022 müzeler açık mı?29 Ekim 2022 Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yılı kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı tatili 28 Ekim Cuma saat 13.00’te başlıyor, 29 Ekim Cumartesi 00.00’da sona erecek. 1 buçuk günlük tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar “Müzeler resmi tatillerde açık mı, 29 Ekim 2022 müzeler açık mı?” sorularına yanıt aranıyor.
27.10.2022Gündem
İstanbul'un Kurtuluşu mesajları ve 6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu sözleri! Kısa, uzun, anlamlı, duygulu İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşuyla ilgili sözler!
İstanbul'un Kurtuluşu mesajları ve 6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu sözleri! Kısa, uzun, anlamlı, duygulu İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşuyla ilgili sözler!İstanbul'un Kurtuluşu mesajları ve sözleri için yapılan aramalar 6 Ekim’in gelmesiyle arttı. İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümünde sosyal medya platformları Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden paylaşım yapmak isteyenler İstanbul'un Kurtuluşu mesajları ve 6 Ekim İstanbul'un kurtuluşu sözleri için arama motorlarına yöneldi. İşte Kısa, uzun, anlamlı, duygulu İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşuyla ilgili sözler ve 6 Ekim İstanbul'un kurtuluşu mesajları…
6.10.2022Gündem
Kilis'te terör örgütü DEAŞ üyesi tutuklandı
Kilis'te terör örgütü DEAŞ üyesi tutuklandıKilis'te, jandarmanın düzenlediği operasyonda terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu belirtilen kişi yakalanıp, tutuklandı.
9.09.2022Gündem
Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme
Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde incelemeİstanbul'un sembol yapılarından Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Bakan Ersoy, "Beton ve inşaat demiri kullandığınız zaman yapının yükünü inanılmaz derecede artırıyorsunuz. Müdahale edinilmesi kaçınılmazdı. 80 yıldır kimsenin cesaret etmediği bir şeyi Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmaya karar verdi. Bir kule müze formatı kazandırdık. İstanbulluların uzaktan seyrettiği bir yapıydı şimdi içeriden İstanbul'u seyrettikleri bir yapı haline getirilecek" dedi.
9.09.2022Gündem
Kız Kulesi'nde incelemede bulunan Prof. Dr. Ahunbay: Sökülmesi gereken kısım sökülmüş
Kız Kulesi'nde incelemede bulunan Prof. Dr. Ahunbay: Sökülmesi gereken kısım sökülmüşKız Kulesi'nin restorasyonunda incelemelerde bulunan Prof. Dr. Zeynep Ahunbay,  "Sökülmesi gereken kısım sökülmüş. Şimdi ince temizlik yapılacak" dedi.
5.09.2022Gündem
Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak?
Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak? İstanbul’un simge yapılarından Kız Kulesi’nde bir süredir restorasyon çalışmaları devam ediyordu. Sosyal medyada Kız Kulesi'nin yıkıldığına yönelik paylaşımlar üzerine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama yapıldı. Peki, Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak? Kız Kulesi ne zaman yapıldı? İşte detaylar…
4.09.2022Gündem
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden "Kız Kulesi" açıklaması
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden "Kız Kulesi" açıklamasıKültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kız Kulesi ile ilgili yaptığı açıklamada, yapının depreme karşı dayanımının olmadığına ilişkin raporlar doğrultusunda külah kısmının yapıdan uzaklaştırıldığını, özgün malzemesine uygun olarak yapılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
3.09.2022Gündem
Ehliyet, pasaportta yeni dönem! Bakan duyurdu...
Ehliyet, pasaportta yeni dönem! Bakan duyurdu...Ehliyet, pasaportta bir dönem sona eriyor. Yerli ve milli pasaport ile ilgili detaylar belli oluyor. Bakan Soylu ayrıntıları paylaştı. Geçerlilik süresi değişiyor. 5 yıl olan süre 10 yıla çıkartılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Yerli e-pasaport, Yerli e-mavi kart ve Yerli e-sürücü belgesi tanıtım toplantısında konuşuyor. Bakan Soylu, yeni e-sürücü belgesi ve yeni e-pasaportlarda 'Turkey' yerine ilk kez 'Türkiye' ifadesi kullanılacağını da açıkladı. Konuşmasında vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını da duyuran Soylu, "Bugüne kadar kriterleri sağlamak suretiyle vatandaşlık hakkı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950'di" dedi.
10.05.2022Gündem
Galata Kulesi’nin bu yılki ziyaretçi hedefi 1,5 milyon
Galata Kulesi’nin bu yılki ziyaretçi hedefi 1,5 milyonYüzyıllar öncesinden tarihin izlerini günümüze ulaştıran dünyanın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi’ni geçtiğimiz yıl pandemi gölgesinde 750 bin kişi ziyaret etti. Galata Kulesi Birim Amiri Ali Efe Kazık, “Çok yoğun bir talep var, bu yıl hedefimiz 1,5 milyon. Geçen yılki ilk 3 aylık dönemdeki ziyaretçi sayımız 124 bin iken bu yıl ilk 3 aylık ziyaretçi sayımız 247 bin oldu” dedi. Kulenin mest eden manzarası ise havadan görüntülendi.
11.04.2022Yaşam
Öğretmen halı sahada top oynarken kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti
Öğretmen halı sahada top oynarken kalp krizi geçirdi, hayatını kaybettiMardin'in Kızıltepe ilçesinde öğretmen Burhan Kılınç (47), halı sahada top oynarken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
11.03.2022Yaşam
Kız Kulesi'ne karşı buz gibi havada yüzdüler
Kız Kulesi'ne karşı buz gibi havada yüzdülerİstanbul’da soğuğa aldırış etmeyen bir grup vatandaş, kar yağışı altında Üsküdar Salacak Sahili'nde denize atlayarak yüzdü.
11.03.2022Yaşam
İstanbul Boğazı'nda alarm! Gemi arıza yaptı, trafik askıya alındı
İstanbul Boğazı'nda alarm! Gemi arıza yaptı, trafik askıya alındıÜsküdar Kız Kulesi açıklarında makine arızası yapan gemi nedeniyle İstanbul Boğazı'nın trafiği askıya alındı. Bölgeye sevk edilen kurtarma römorkörü ve tahlisiye botu yardımıyla geminin çekilmesiyle trafik normale döndü.
29.12.2021Gündem
Tekneyle kaçmaya çalışan 51 FETÖ şüphelisi yakalandı
Tekneyle kaçmaya çalışan 51 FETÖ şüphelisi yakalandıİzmir'de, yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 3’ü Suriye uyrkulu, 54 kişi yakalandı. Yakalanan 51 Türk vatandaşının haklarında FETÖ üyeliğinden arama kararı bulunan ve mahkemeleri devam eden kişiler olduğu belirlendi.
23.12.2021Gündem
Bakan Ersoy'dan canlı yayında yeni projeyi açıkladı ve tarihi verdi
Bakan Ersoy'dan canlı yayında yeni projeyi açıkladı ve tarihi verdiKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. AKM'nin inşasında sona gelindiğini belirten Bakan Ersoy, 29 Ekim'de açılışın yapılacağını ifade etti. Beyoğlu Kültür Yolu Projesi festivalinin AKM'nin açılmasıyla start vereceğini söyleyen Bakan Ersoy, 17 gün sürecek etkinliğe binden fazla sanatçının katılacağını belirtti. Bakan Ersoy, bu projeyle Galataport'tan AKM'ye uzanan bir kültür-sanat rotasının oluşacağını vurguladı. Öte yandan Bakan Ersoy, turizmde hedefin 22 milyar dolara çıktığını açıkladı.
20.10.2021Gündem
Zam gelecek, fiyatlar artacak! 'Almak hayal olacak'
Zam gelecek, fiyatlar artacak! 'Almak hayal olacak'Zam gelecek. Uzun süredir artan fiyatlar gündemdeydi. Yapılan yeni açıklamada, önümüzdeki süreçte fiyatların daha da artacağı vurgulandı. Ev almak isteyenler için tamamlanmamış projelerin son fırsat olduğuna dikkat çekildi. Artan girdi maliyetleri gayrimenkul sektöründe yeni proje üretme sürecini yavaşlatırken, fiyatları artırıyor. Özak GYO Başkanı Ahmet Akbalık, “Tamamlanmış projeler hala fırsat barındırıyor” dedi
3.10.2021Ekonomi
Kız Kulesi restore ediliyor! 2022 yılında bitecek...
Kız Kulesi restore ediliyor! 2022 yılında bitecek...Kız Kulesi'nde restorasyon çalışmaları başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Kız Kulesi'nin bir işlev yüklenmeden sadece bir Anıt Eser olarak kalmasını, 'Anıt Eser' olarak ziyaret edilmesini, İstanbul'un güzelliklerinin Kız Kulesi panoramasından gözlemlenmesini amaçlıyoruz" dedi.
Nurseli İdiz kimdir? Nurseli İdiz kaç yaşında ve nereli? Nurseli İdiz'in hastalığı ne?
Nurseli İdiz kimdir? Nurseli İdiz kaç yaşında ve nereli? Nurseli İdiz'in hastalığı ne?Nurseli İdiz, Paylaş Benimle programı ile gündem oldu. Programa konuk olan Nurseli İdiz, hayatı ile ilgili bilinmeyenleri paylaştı. İdiz'in ailesinden 5 kişinin ölümüyle birlikte hastalığının nasıl nüksettiğini anlattı ve yaşadığı zorlukları ekranda paylaştı. Hayatının en sarsıcı dönemini nasıl atlattığını "Ben bu yaşta iyileştiysem, herkes iyileşir" diyerek anlatan Nurseli İdiz'in hayatı izleyenler tarafından merak ediliyor. Peki, Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında? Nurseli İdiz'in eski eşi kim? Nurseli İdiz'in hastalığı ne? İşte Nurseli İdiz'in hayatı hakkında merak edilenler...
16.08.2021Gündem
Bakan Ersoy: Hedef 25 milyon turist
Bakan Ersoy: Hedef 25 milyon turistKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CNN Türk'de Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına konuk oldu. Bakan Ersoy, bu yılki turizm hedeflerini revize ettiklerini belirterek, "Hedefleri 25 milyon turist, 20 milyar dolar gelir beklenti olarak düzelttik. Şu anda iyi de gidiyor, inşallah hedeflere ulaşacağız. Ama gönlümdeki hedefi sorarsanız 30 milyon turist, 23 milyar dolar gelir." dedi.
18.07.2021Ekonomi
Bandırma Vapuru'nun hikayesi ne? İşte Bandırma Vapuru'na sanal gezi turu!
Bandırma Vapuru'nun hikayesi ne? İşte Bandırma Vapuru'na sanal gezi turu!102 yıl önce Bandırma Vapuru bir milletin kaderini taşıyordu! Mustafa Kemal Atatürk'ü 19 Mayıs 1919’da 18 silah arkadaşı ile birlikte Samsun’a getiren Bandırma Vapuru bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda ülkenin tarihini değiştirdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Bandırma Vapuru'nun hikayesini derledik. İşte Bardırma Vapuru'nun hikayesi ve Bandırma Vapuru sanal gezi turu...
19.05.2021Gündem
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tarihi ve önemi ne? 19 Mayıs neden önemli? 19 Mayıs 1919’da ne oldu?
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tarihi ve önemi ne? 19 Mayıs neden önemli? 19 Mayıs 1919’da ne oldu?Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 102. yılı kutlanıyor. Ulusal kurtuluş mücadelesine giden yolda ilk adımın atıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışı Kurtuluş Mücadelesi'ni başlatması açısından büyük önem taşıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da koronavirüsün gölgesinde kutlanacak. Peki, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tarihi ve önemi ne? 19 Mayıs 1919’da ne oldu? 19 Mayıs neden önemli? 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı neden kutlanıyor? 19 Mayıs kaçıncı yılını kutluyoruz 2021? 19 Mayıs anlamı ne? İşte detaylar...
18.05.2021Gündem
Kız Kulesi ile ilgili karar verildi
Kız Kulesi ile ilgili karar verildiKız Kulesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçti. Restorasyon sürecine gireceği belirtilen Kız Kulesi'nin Galata Kulesi gibi bir kültür ve sanat merkezi haline getirileceği belirtildi.
Öykü Gürman Türkiye'yi temsil edecek
Öykü Gürman Türkiye'yi temsil edecekAsya-Pasifik Yayın Birliği’nin her yıl düzenlediği ABU TV Şarkı Festivali’nde bu yıl Türkiye’yi Öykü Gürman temsil edecek.
11.12.2020Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Kız Kulesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kız kulesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.