Kiralık Ev

Kiralık Ev

Son dakika kiralık ev haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kiralık ev ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kiralık ev haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kiralık Ev

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kiralık ev gelişmeleri de dahil olmak üzere 961 kiralık ev haberi bulunmuştur. Tüm kiralık ev haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ev ilanlarıyla ilgili dikkat çeken detay! Yeni dönem
Ev ilanlarıyla ilgili dikkat çeken detay! Yeni dönemSatılık ev ilanlarına yeni bir kriter daha eklendi. Eski kiracıların ödedikleri rakamın düşük olması ve tahliye zorluğu nedeniyle yeni ev alanlar artık kiracılı mülkleri seçmiyor. Geçmişte ev ilanlarında ‘kiracısı hazır’ denilirken artık ‘kiracısız ev’ tanımı öne çıkıyor. Emlakçılar kiracısı olan evlerde satışın zor olduğunu, kimi zaman mülk sahiplerinin indirim yaptığını belirtiyor.
28.03.2023Ekonomi
Yeni yöntemin adı: Mesai bitti! Aman dikkat, günde 5-6 kez yapıyorlar
Yeni yöntemin adı: Mesai bitti! Aman dikkat, günde 5-6 kez yapıyorlarDolandırıcıların yeni yöntemi 'pes' dedirtti. Ev ve araba alacaklar kişilere kritik uyarı yapıldı. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri, İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, kendilerini 'emlakçı' olarak tanıtan dolandırıcıların yeni yöntemini açıkladı. Çağlar, "Günde 5-6 dolandırıcılık şikayeti alıyoruz" dedi. İşte haberin detayları...
27.03.2023Gündem
Kiracılardan şaşırtan talep! Evden çıkmak için 100 bin dolar
Kiracılardan şaşırtan talep! Evden çıkmak için 100 bin dolarKiralardaki fahiş artış nedenyile mağdur pek çok kiracı bulunuyor. Yüzde 25'lik artış sınırına uymayan ev sahipleri nedeni ile kiralık ev arayışında olan kişi sayısı her geçen gün artarken, evini satmak isteyen mülk sahiplerinin yaşadığı mağduriyet de ortaya çıktı.
27.03.2023Ekonomi
E-Devlet’ten gelen ihtarı kontrol etmedi, ailesi ve eşyalarıyla birlikte evden çıkartıldı
E-Devlet’ten gelen ihtarı kontrol etmedi, ailesi ve eşyalarıyla birlikte evden çıkartıldıAntalya’da 2 çocuk babası, kiralık ev tutarken imzaladığı tahliye taahhütnamesi dolayısıyla ev sahibi tarafından gönderilen ihtarı E-Devlet’ten kontrol etmeyince kapısında icra memurlarını gördü. Apar topar evden çıkartılan aile, eşyaları ile birlikte sokakta kaldı. Antalya’da ev bulmanın çok zor olduğunu belirten baba, “İlanlar bile Rusça. 10 bin liradan aşağıya ev yok. Ev ve eşyamızı geçtik, okuttuğun çocuklarımın eğitimini kurtarmak istiyorum” dedi.
25.03.2023Gündem
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktı
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktıDolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı! Bu kez ev kiralamak isteyenleri tuzağa düşürdüler. İnternet sitesi üzerinden kiralık ev ilanı veren 3 şahıs, aynı evi farklı müşterilere kiraladıktan sonra ortadan kayboldu. Ortaya attıkları yalanla müşterileri günlerce oyalayan fırsatçıların, oyunu mağdurlar tarafından böyle fark edildi.
24.03.2023Yaşam
Fahiş ev fiyatları emlakçıları da isyan ettirdi! 1+1 evler bile 10 bin liradan başlıyor
Fahiş ev fiyatları emlakçıları da isyan ettirdi! 1+1 evler bile 10 bin liradan başlıyorBodrum'da 1+1 evlerin bile 10 bin liradan kiraya verilmesi, kiracılar kadar emlakçıları da isyan ettirdi. Bodrum’da emlakçılık yapan Mehmet Bakış, pandemiyi ve depremi fırsata çevirip fahiş fiyat uygulayan ev sahiplerine tepki göstererek, "Yaklaşık 20-25 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Bu kadar fahiş kira artışının olduğunu, bu kadar talebin olduğunu ben uzun yıllardır görmedim" dedi.
21.03.2023Ekonomi
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle! Haklı sebeple tahliye nedeni
Fırsatçı ev sahiplerinden yeni hamle! Haklı sebeple tahliye nedeniDeprem endişesi kiralık ev arayışında olan kişi sayısını artırırken, kiralık ev bulmanın her geçen gün daha da zor hale gelmesi, fiyatların daha da artmasına yol açıyor. Ev sahipleri mülklerini yüksek bedel karşılığında kiralayabilmek için; mevcut kiracısını evden çıkarmanın yollarını arıyor. Kiracıların yaptığı hata ise haklı nedenle tahliyeye sebebiyet veriyor.
21.03.2023Ekonomi
Depremzedelere kiralık ev tuzağı! Kaparo dolandırıcılığı...
Depremzedelere kiralık ev tuzağı! Kaparo dolandırıcılığı...Aydın'ın Didim ilçesinde depremzede vatandaşları internette verdiği ilanda kiralık ev vaadiyle dolandırdığı iddia edilen şüpheli, polisin çalışması sonucunda yakalanarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen ve suçlamaları kabul eden şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
16.03.2023Yaşam
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'Deprem sonrası afet bölgesinden başta komşu iller olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanına göç başladı. Vatandaşlar deprem riski taşıyan illerde ise; riskin düşük olduğu ilçeleri tercih ediyor. İl değiştirme imkanı olanlar 'güvenli' şehirlere yönelirken, bu süreçte İstanbul ilk kez dışa göç veriyor. Peki yaşanan iç göç kiralık daire fiyatlarını nasıl etkiledi? Önümüzdeki günlerde kiralarda düşüş eğilimi görülecek mi?
13.03.2023Ekonomi
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırmışlar
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırmışlarAnkara'da sahte kiralık ev ilanı ile deprem bölgesinden gelen 2 afetzede aileyi dolandıran emlakçı baba ve 2 oğlu, polis operasyonuyla gözaltına alındı. 30 bin lira dolandırılan kanser hastası depremzede Yeliz Güzel (38), "1,5 yıldır meme kanseri ile mücadele ediyorum. Kanser olduğumda emlakçının dolandırdığı kadar üzülmemiştim. İnsanlık ölmüş" dedi.
10.03.2023Haber
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırdılar
Sahte kiralık ev ilanıyla kanser hastası depremzedeyi dolandırdılarAnkara'da sahte kiralık ev ilanı ile deprem bölgesinden gelen 2 afetzede aileyi dolandıran emlakçı baba ve 2 oğlu, polis operasyonuyla gözaltına alındı. 30 bin lira dolandırılan kanser hastası depremzede Yeliz Güzeli ‘insanlık ölmüş’ diyerek başından geçenleri anlattı.
10.03.2023Yaşam
Araba ve ev almak isteyenlere kapora tuzağı! Parayı alıp sırra kadem basıyorlar
Araba ve ev almak isteyenlere kapora tuzağı! Parayı alıp sırra kadem basıyorlarAraba ve ev almak isteyenlere büyük tuzak! Dolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı. Her gün onlarca kişiyi tuzağa düşürüyorlar. Fiyatların ciddi oranda arttığına dikkati çeken uzmanlar, “Yoldan geçen bir tane aracın fotoğrafını çekip, siteye yüklüyor. Piyasada değeri 100 bin TL ise 98 bin TL yazıyor, benim vatandaşım da ‘uygun fiyat’ diyerek direkt para gönderiyor. Ertesi gün telefonla kişiyi arayınca ulaşamıyor” uyarısında bulundu. İşte son günlerde artan dolandırıcılık olayının detayları.
10.03.2023Gündem
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlar
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlarGeçmiş yıllarda uzun soluklu kiracı arayışında olan mülk sahipleri, günümüzde en fazla 1 yıllık kontrat yaparak, bu sürenin sonunda da kiracının evi tahliye etmesini bekliyor. Hem kira fiyatlarındaki artış hem de depozito gibi yan gelir sağlama isteği ev sahiplerini kısa süreli kiracıya yönlendiriyor. Mülk sahipleri kiracının yasalardan kaynaklanan haklarını kullanmaması için de çeşitli yollara başvuruyor. Son günlerde pek çok kiracı, ev sahiplerinin 'küsurat oyunu' ile karşı karışıya kaldı.
7.03.2023Ekonomi
'Bu bina çürüktür' pankartı asıp evi boşalttı
'Bu bina çürüktür' pankartı asıp evi boşalttıKadıköy'de 5 katlı apartmanın en üst katında oturan kiracı evden taşınma kararı aldı. Ancak oturduğu dairenin yeniden kiraya verileceğini duyan Canan Coşkun, 'Bu bina çürüktür' yazılı pankart asarak evi boşalttı.
7.03.2023Yaşam
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldü
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldüSatılık ve kiralık ev fiyatlarındaki artış depremin de etkisiyle yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Fiyat artışları, en çok depremi yaşayan illerde görüldü. Deprem bölgesinden özellikle komşu illere ve büyükşehirlere göç yaşanması bu kentlerde de fiyat artışlarının yaşanmasına yol açtı. Konut stokunun yetersiz, talebin ise yoğun olması gayrimenkul sektörüne fiyat artışı olarak yansıdı. Öte yandan yaşanan deprem 'güvenli konut' arayışının da artmasını sağladı. Evinin deprem riski taşıdığını düşünen vatandaşlar da kiralık ve satılık ev arayışına girdi.
5.03.2023Ekonomi
'Risksiz' görülen kente akın başladı! Ev-arsa fiyatları üç kat arttı, kiralık daire yok
'Risksiz' görülen kente akın başladı! Ev-arsa fiyatları üç kat arttı, kiralık daire yokTürkiye'de 'deprem riski' bulunmayan iller arasında gösterilen Kırklareli'de, ev ve arsalara yoğun talep oluştu. Lüleburgaz, Babaeski ve Vize ilçelerinde ev ile arsa fiyatları 3'e katlanırken, kentte kiralık daire sıkıntısı başladı. Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ise çarpıcı uyarılarda bulundu.
5.03.2023Gündem
Depremde ailesinden 11 kişiyi kaybeden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: Herkese yardım ettim ablama edemedim
Depremde ailesinden 11 kişiyi kaybeden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: Herkese yardım ettim ablama edemedimTürkiye'yi sarsan ve acılara boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerde 45 bine yakın insan yaşamını yitirdi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da ailesinden 11 kişiyi kaybetti. CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'e konuşan Hüseyin Yayman, "Gözyaşlarımızın pınarları kurudu. Akdeniz kadar gözyaşımız... Ben bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum" sözleriyle yaşadığı acıyı paylaştı.
24.02.2023Gündem
Sahte kiralık ev ilanıyla depremzede dolandırıcılığına tutuklama
Sahte kiralık ev ilanıyla depremzede dolandırıcılığına tutuklamaİnternet üzerinden sahte ilanlarla kiralık ev arayan depremzedeleri dolandırdığı belirlenen M.D., Isparta'da yakalandıktan sonra tutuklandı.
24.02.2023Gündem
İstanbul'da ev arama kriteri değişti! İşte talep artan ilçeler
İstanbul'da ev arama kriteri değişti! İşte talep artan ilçelerEv almak isteyenleri ve kiralık ev arayanları ilgilendiren son dakika açıklaması! İstanbul’da ev arama kriterleri tamamen değişti, vatandaşlar güvenli zemin arıyor. Bazı ilçelere taleplerin arttığını ve bunun da emlak sektöründe değişimlere sebep olacağının altını çizen Prof. Dr. Volkan Öngel, benzer durumun 1999’daki deprem sonrası yaşandığını belirterek, talebin artacağı illeri açıkladı.
24.02.2023Ekonomi
Kiralık evler depremzedeler için ücretsiz ilana dönüştü
Kiralık evler depremzedeler için ücretsiz ilana dönüştüTürkiye'yi sarsan iki deprem sonrasında, ülke genelinde birçok kiralık ev ilanlarının yayınlandığı internet sitelerinde, ev sahipleri kiralık ibarelerini kaldırdığı ilanları 'Depremzedeler için ücretsiz' olarak değiştirdi.
11.02.2023Gündem
Kiralık evde yeni dönem! 'Otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacak'
Kiralık evde yeni dönem! 'Otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacak'Kiralık evde yeni dönem başladı. Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında Antalya’ya göç edenler tüm dengeleri değiştirdi. Özellikle 'ev- oda kiralama'larının yaygınlaştığına dikkat çeken uzmanlar, konut içerisindeki oda kiralama hizmetinin arttığını, her şey dahil hizmet veren otellerde çok ciddi dönüşüme neden olacağını açıkladı.
25.01.2023Ekonomi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebiKiralık ev fiyatlarındaki artış son bir yılda katlandı. ‘Kiralık Konut Piyasası Görünümü: Aralık 2022’ raporunu yayımladı. Buna göre kasımda Türkiye genelindeki kira fiyatlarındaki yıllık değişim mayıs ve ekim arasındaki düşüşten sonra arttı.
27.12.2022Ekonomi
Kiralarda ‘yeni yıl’ ve ‘asgari ücret’ artışı! Flaş uyarı: Ev sahibi kiracıya tazminat öder
Kiralarda ‘yeni yıl’ ve ‘asgari ücret’ artışı! Flaş uyarı: Ev sahibi kiracıya tazminat öderEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! Vatandaş bütçesine uygun kiralık ev bulamıyor, eski kiracılar zam baskısı ile mücadele ediyor. Asgari ücrete artış beklentisi ile henüz yeni rakam belli olmadı ama fiyat artışı haberleri art arda geldi. Bu durumda türlü türlü bahaneler ile evden çıkarma yöntemleri deneniyor. Uzmanlar ise “3 yıl boyunca başkasına kiraya verilemez. Verilmesi durumunda eski kiracıya tazminat ödenir” uyarısında bulunuyor. İşte fahiş zamlar karşısında kiracıların yapması gerekenler...
24.12.2022Ekonomi
Ev sahipleri artık kiralık daire için kredi notu istiyor!  Kredi Notu nedir, nasıl yükseltilir? Kredi Notu nasıl öğrenilir?
Ev sahipleri artık kiralık daire için kredi notu istiyor! Kredi Notu nedir, nasıl yükseltilir? Kredi Notu nasıl öğrenilir?Ev kiralamada şartlar tamamen değişiyor. Fahiş kira artışları yüzünden bütçeye uygun ev bulmak her geçen gün zorlaşırken ev sahiplerinin kiralamada, ev arayanlardan istedikleri şartlara bir yenisi daha ekleniyor. Kiralık daire ilanlarında bekar ya da evli gibi yasak olan ayrımcılıklara ek, kefil şartları, memur olup olmama durumunun yanında bir de Findeks kredi notu şartı ortaya çıktı. Sosyal medyada gündem olan Findeks Kiredi Notu isteyen kiralık ev ilanı sonrasında bu raporun ne olduğu araştırılıyor. Peki, ! Findeks Kredi Notu nedir? Findeks risk raporu nasıl alınır? Findeks Kredi Notu nasıl yükseltilir? Findeks Kredi Notu sorgulama nereden yapılır? İşte Findeks Kredi Notu öğrenme ekranı!
22.12.2022Ekonomi
Ev sahiplerinden kiracılara yeni şart! Yüzde 25 zam kuralı sonrası değişti
Ev sahiplerinden kiracılara yeni şart! Yüzde 25 zam kuralı sonrası değiştiİstanbul'da kira fiyatlarındaki artış, kiracılara büyük zorluk yaşatmaya devam ediyor. Özellikle bazı ev sahiplerinin yüzde 25 zam kuralına uymadığı da ifade edilirken ev sahiplerinin kiracılara yeni şartlar koşmaya başladığı da belirtiliyor. Buna göre ev sahipleri kiracılardan kefil istiyor. Hatta bazı ev sahiplerinin biraz daha ileri giderek memur kefil şartı koyduğu aktarılıyor. Peki, bu durum yasaya uygun mu? Avukatlar konuyla ilgili değerlendirmelerini aktardı. İşte detaylar...
5.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kiralık Ev ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kiralık ev haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.