Kira Fiyatları

Kira Fiyatları

Son dakika kira fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kira fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kira fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kira Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kira fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.121 kira fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm kira fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kira fiyatları İstanbul'u bile geçti! Yüzde 300 artınca şikayet yağdı
Kira fiyatları İstanbul'u bile geçti! Yüzde 300 artınca şikayet yağdıEv kiralamayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Pandemi ile artışa geçen ev kiraları, deprem sonrası tırmanışa geçti. Fahiş kira zamlarının yanı sıra ev sahiplerinin hukuksuz davranışları, tehditleri ve yıl içerisinde birden çok zam talebi de en çok şikayet edilen diğer konular arasında yer aldı. İşte konut sektöründe son durum...
16.03.2023Ekonomi
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'Deprem sonrası afet bölgesinden başta komşu iller olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanına göç başladı. Vatandaşlar deprem riski taşıyan illerde ise; riskin düşük olduğu ilçeleri tercih ediyor. İl değiştirme imkanı olanlar 'güvenli' şehirlere yönelirken, bu süreçte İstanbul ilk kez dışa göç veriyor. Peki yaşanan iç göç kiralık daire fiyatlarını nasıl etkiledi? Önümüzdeki günlerde kiralarda düşüş eğilimi görülecek mi?
13.03.2023Ekonomi
Konut satış ve kira fiyatları yükseldi
Konut satış ve kira fiyatları yükseldiKahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma yol açarken depremden sonra Ege Bölgesi ve diğer bölgelere göç başladı. Konut kira ve satış fiyatlarında da artış gözlendi.
12.03.2023Ekonomi
Haluk Levent'ten uyarı geldi! 'Kötülük her yerde kanmayın'
Haluk Levent'ten uyarı geldi! 'Kötülük her yerde kanmayın'AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, Adana’da meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından uyarıda bulundu. Levent, "Bazı hesaplar 'Şu gün, şu saatte Adana yıkılacak' yazıp halkı daha da endişelendiriyor. Kötülük her yerde, kanmayın" ifadelerini kullandı.
12.03.2023Magazin
Araba ve ev almak isteyenlere kapora tuzağı! Parayı alıp sırra kadem basıyorlar
Araba ve ev almak isteyenlere kapora tuzağı! Parayı alıp sırra kadem basıyorlarAraba ve ev almak isteyenlere büyük tuzak! Dolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı. Her gün onlarca kişiyi tuzağa düşürüyorlar. Fiyatların ciddi oranda arttığına dikkati çeken uzmanlar, “Yoldan geçen bir tane aracın fotoğrafını çekip, siteye yüklüyor. Piyasada değeri 100 bin TL ise 98 bin TL yazıyor, benim vatandaşım da ‘uygun fiyat’ diyerek direkt para gönderiyor. Ertesi gün telefonla kişiyi arayınca ulaşamıyor” uyarısında bulundu. İşte son günlerde artan dolandırıcılık olayının detayları.
10.03.2023Gündem
Kira ve ev fiyatları 3 katına çıktı! Deprem göçü başladı
Kira ve ev fiyatları 3 katına çıktı! Deprem göçü başladıİstanbul'da depreme dayanıksız bölgelerde oturanlar çevre illere taşınmaya başladı. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da depremden sonra 53 binin üzerine konutta kiralama veya satış işlemi gerçekleşti. Fiyatlar üç katına çıktı.
7.03.2023Gündem
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldü
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldüSatılık ve kiralık ev fiyatlarındaki artış depremin de etkisiyle yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Fiyat artışları, en çok depremi yaşayan illerde görüldü. Deprem bölgesinden özellikle komşu illere ve büyükşehirlere göç yaşanması bu kentlerde de fiyat artışlarının yaşanmasına yol açtı. Konut stokunun yetersiz, talebin ise yoğun olması gayrimenkul sektörüne fiyat artışı olarak yansıdı. Öte yandan yaşanan deprem 'güvenli konut' arayışının da artmasını sağladı. Evinin deprem riski taşıdığını düşünen vatandaşlar da kiralık ve satılık ev arayışına girdi.
5.03.2023Ekonomi
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalar
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalarDeprem bölgesinden en çok göç alan illerden Ankara'daki fahiş kira artışları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında mercek altına alındı. Gayrimenkul satış ve kiralama ilanı siteleri incelenerek, deprem öncesi ve sonrasındaki fiyatlar karşılaştırılıyor. Fiyat artışına neden olanlara yönelik 'fiyatları etkileme' suçundan soruşturma yürütülerek, dava açılabilecek. İşte fahiş kira uygulayan ev sahiplerini bekleyen cezalar...
3.03.2023Gündem
Kira fiyatlarındaki fahiş artışla ilgili harekete geçildi
Kira fiyatlarındaki fahiş artışla ilgili harekete geçildiKira fiyatlarındaki fahiş artış yaşanan depremin ardından yeniden gündeme geldi. Bazı ev sahipleri ise depremzedelere evini kiraya vermemek için özellikle yüksek fiyat verirken, konut kiralarındaki fahiş artış nedeniyle Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) resen inceleme başlattı.
3.03.2023Ekonomi
Kira fiyatları iki katına çıktı! Kritik 5 yıl uyarısı
Kira fiyatları iki katına çıktı! Kritik 5 yıl uyarısıKira fiyatları ile ilgili son dakika uyarısı geldi. Deprem sonrası göç başladı, güvenli bölgelerde kira fiyatları katlandı. 7 bin liralık dairenin kirası, 14 bin liraya kadar çıktı. Peki arz-talep dengesindeki değişiklik kiralara nasıl yansıdı? Deprem sonrası kontrolden çıkan kira fiyatları nasıl durdurulur? Uzmanlar, yüzde 25 sabit kira sisteminin yeni kiracılara da uygulayın çağrısında bulundu.
1.03.2023Ekonomi
Kira fiyatlarındaki fahiş artışa 'dur'denilecek!
Kira fiyatlarındaki fahiş artışa 'dur'denilecek!Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bazı mülk sahipleri kiralarda fahiş artışa gitti. Pek çok vatandaş CİMER, Alo 175, Adalet, Maliye, Ticaret Bakanlığı, tüketici mahkemelerine şikayette bulundu. Bakanlar kiralara yapılan fahiş zam ile ilgili olağanüstü hal yetkisi kullanacakları uyarısında bulundu.
27.02.2023Ekonomi
Bakanlıktan sınava hazırlanan depremzede öğrencilere destek
Bakanlıktan sınava hazırlanan depremzede öğrencilere destekMilli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek olmak için 510 Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) açtı.
27.02.2023Eğitim
Deprem bölgesinde Gönül Gökkaya'nın büyük acısı: Kanatsız kuş gibi olduk!
Deprem bölgesinde Gönül Gökkaya'nın büyük acısı: Kanatsız kuş gibi olduk!Gaziantep Nurdağı'da yaşayan Gönül Gökkaya'nın babası depremden 12 gün önce beyin kanaması nedeniyle vefat etti. Annesi ise yıkılan evlerinin enkazında hayatını kaybetti. 7 yıl önce eşinden boşanan kadın 12 yaşındaki oğluyla bir başına kaldı. Şimdi tek isteği çalışmak ve oğluna bakabilmek.
27.02.2023Gündem
Konut ve kira fiyatları artınca depremde kurtarıcı oldular! Elektrikli ve pratik, işte fiyatları...
Konut ve kira fiyatları artınca depremde kurtarıcı oldular! Elektrikli ve pratik, işte fiyatları...Kahramanmaraş merkezli depremde binlerce bina ya yıkıldı ya da ağır hasar aldı. Ev ve konut satın alma maliyetlerinin aşırı yüksekliği, kiraların giderek ulaşılamaz hale gelmesiyle büyük şehirlerden uzaklaşmanın hayalini kuran insanlar karavanlara yönelmeye başladı. Deprem sürecinde ise binlerce karavanın afet bölgesine gönderilmesi karavanların önemini gösterdi. Şimdilerde karavan modelleri ve fiyatları merak ediliyor. İşte Posta'dan Hakan Çelik'in yazısı...
27.02.2023Ekonomi
ABD ordusunda UFO alarmı! Nükleer sistemleri kullanılamaz hale getirdi
ABD ordusunda UFO alarmı! Nükleer sistemleri kullanılamaz hale getirdiSon günlerde ABD semalarında ardı ardına meydana gelen UFO olaylarına bir yenisi daha eklendi. Yıllar önce ABD ordu karargahında meydana gelen iki ayrı olay, hükümetin kurduğu Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi'ne yönlendirildi. Ürkütücü karşılaşmalarda bir UFO'nun 10 nükleer savaş başlığını kapattığı, bir başkasının ise test füzesi fırlattığı ileri sürüldü.
23.02.2023Dünya
Fahiş kira isyanı: Ev sahiplerine aracılık yapmayın
Fahiş kira isyanı: Ev sahiplerine aracılık yapmayınAntalya’da yükselen kira fiyatlarına sitem ederek bir dizi önlem aldıklarını belirten Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, “El vicdan diyorum! 5 liralık yere 15 lira demek! Akşam yatıyorsun, sabaha fiyat değişmiş. Hayırdır ya! Ne oldu akşamdan sabaha kadar? Çok yüksek fiyatlara evini kiraya veren ev sahiplerinin işlerinin yapılmaması ve onlarla çalışılmaması yönünde üyelerimize görüş bildirdik” dedi.
23.02.2023Ekonomi
En düşük ev kirası 3 bin TL'den 8 bin TL'ye çıktı, emlak derneği başkanı tepki gösterdi: Elinizi vicdanınıza koyun
En düşük ev kirası 3 bin TL'den 8 bin TL'ye çıktı, emlak derneği başkanı tepki gösterdi: Elinizi vicdanınıza koyunKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Mersin'e, yoğun göçü fırsat bilen bazı ev sahipleri, kiralarda fahiş artış yaptı. Bu duruma tepki gösterip, mülk sahiplerine çağrı yapan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) İl Başkanı Ümit Mete, "Bu felaket, hepimizin başına gelebilir; insanlık namına ellerini vicdanlarına koymalarını tavsiye ediyorum" dedi.
23.02.2023Gündem
Kira fiyatları uçtu, uyarılar art arda geldi: ‘Avusturya’ modeli şart
Kira fiyatları uçtu, uyarılar art arda geldi: ‘Avusturya’ modeli şartKira fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Kur, pandemi, mülteciler derken şimdi de yaşanan deprem göçü ile kira fiyatları kontrolden çıktı. Uyarılar art arda geldi, uzmanlar acil çözüm önerisinde bulundu. Akıllara ise geçmişte benzer sorunlar yaşayan ülkelerin aldığı radikal çözüm yolları geldi. Peki kira fiyatlarına hangi ülke nasıl çözüm buldu, Türkiye’de bu durum nasıl tersine çevrilir? İşte detaylar...
23.02.2023Ekonomi
Fiyatlar uçuşa geçecek!  Yüksek kiralar dudak uçuklattı: 20 bin TL
Fiyatlar uçuşa geçecek! Yüksek kiralar dudak uçuklattı: 20 bin TLKadıköy’de artan kira fiyatları hakkında konuşan Emlak Uzmanı İzak Hason, "Eskiden fiyatlar enflasyonun altında kalırdı ve dolar yükselişinin altında kalırdı. İlk defa son yıllarda fiyatlar doların da üzerinde kaldı. İstanbul merkezli 6 ve üzeri bir deprem olduğu takdirde bütün yeni binaların fiyatlarını hiç kimse tutamayacak ve artacak" dedi.
21.02.2023Ekonomi
Deprem bölgesinde fahiş kira skandalı! 50 bin liradan 600 bin liraya kadar ulaşan yükselişler görülüyor
Deprem bölgesinde fahiş kira skandalı! 50 bin liradan 600 bin liraya kadar ulaşan yükselişler görülüyorDepremzedelerin zarar gören illerden taşınmasını fırsata çevirmek isteyen yetkisiz emlakçılar ve ev sahipleri kiralık ve satılık konutlarda fiyatlara fahiş zamlar yapıyor.
17.02.2023Ekonomi
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş karar
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş kararEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya'ya iki ülkeden yaşanan göç, kentte birçok etkiye yol açtı. Son 11 ayda kiralarda yüzde 172, konut fiyatlarında yüzde 140 artış oldu. Yükselen kiralar nedeniyle kira tahliye davaları günde 60'a kadar yükseldi. Kamu görevlilerinin tayin kararı ise sektörün durumunu gözler önüne seriyor.
22.01.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısı
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısıEv sahiplerinden kiracılara akıl almaz banka oyunu ortaya çıktı. Bazı ev sahipleri, kiracıları evden çıkartmak için bu yöntemi kullanıyor. Avukatlar ise konuyla ilgili “İtiraz etmezlerse haklıyken haksız duruma düşerler” uyarısında bulundu.
11.01.2023Ekonomi
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurdu
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurduGeçici işçilere kadro verilmesine yönelik düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Yüz binlerin beklediği çalışma hakkında tarih ise belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin düzenlemenin ay sonuna doğru Meclis'e geleceğini açıkladı. Peki geçici işçiye kadro düzenlemesi ne getirecek? Geriden gelen haklar ne olacak? Çalışma ekonomisti Tarkan Zengin, tüm bu merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
Ev fiyatları ve kira fiyatları derken şimdi de fahiş aidat şoku! Yüzde 100’ü buldu, dikkat çeken uyarı geldi
Ev fiyatları ve kira fiyatları derken şimdi de fahiş aidat şoku! Yüzde 100’ü buldu, dikkat çeken uyarı geldiEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri art arda yaşanırken, vatandaşlara bir şok da aidat fiyatlarından geldi. Yüzde 100’e kadar çıktı, kiracılardan büyük tepki geldi. İstanbul’un merkezi olmayan ilçelerinde dahi sitelerde 1+1’lerin aidatı 1000-1500 liraya çıktı, 2+1 dairelerde 2 bin liraya ulaştı. Şehrin merkezinde ise rakamlar birçok hanenin kira bütçesinden fazla. Peki aidatlar nasıl belirleniyor? Yüksek zamlara itiraz hakkımız var mı? Hangi giderler kiracıdan, hangileri ev sahibinden istenir? İşte aidat hakkında bilinmesi gerekenler...
11.01.2023Ekonomi
Cep telefonu alacaklar dikkat! Geri sayım başladı, yeni fiyatları açıklandı
Cep telefonu alacaklar dikkat! Geri sayım başladı, yeni fiyatları açıklandıCep telefonu almayı düşünen herkes ilgilendiren gelişme! Yılın son aylarında üst segment akıllı telefon turizmi patlama yaptı. Kayıt dışı cep telefonlarını kayıt altına almak isteyenler, IMEI alabilmek için sınırlara akın etti. Konuyla ilgili ise uzmanlardan önemli uyarılar geldi.
27.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kira Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kira fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.