Kira Artışı

Kira Artışı

Son dakika kira artışı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kira artışı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kira artışı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kira Artışı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kira artışı gelişmeleri de dahil olmak üzere 684 kira artışı haberi bulunmuştur. Tüm kira artışı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor? Kiralara sınırlama gelecek mi?
Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor? Kiralara sınırlama gelecek mi?Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından “ev kiralarına limit gelecek” yönündeki haberlere ilişkin açıklama geldi. İletişim Başkanlığı, "Ev kiralarına il il limit getiriliyor" yönündeki haberlere yönelik yalanlama açıklaması yaptı. Peki, Kiralara limit gelecek mi, ev kiralarına il il limit mi getirilecek? Yüzde 25 kira artışı ne zaman bitiyor?
28.03.2023Ekonomi
Fahiş ev fiyatları emlakçıları da isyan ettirdi! 1+1 evler bile 10 bin liradan başlıyor
Fahiş ev fiyatları emlakçıları da isyan ettirdi! 1+1 evler bile 10 bin liradan başlıyorBodrum'da 1+1 evlerin bile 10 bin liradan kiraya verilmesi, kiracılar kadar emlakçıları da isyan ettirdi. Bodrum’da emlakçılık yapan Mehmet Bakış, pandemiyi ve depremi fırsata çevirip fahiş fiyat uygulayan ev sahiplerine tepki göstererek, "Yaklaşık 20-25 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Bu kadar fahiş kira artışının olduğunu, bu kadar talebin olduğunu ben uzun yıllardır görmedim" dedi.
21.03.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlar
Ev sahiplerinden küsurat oyunu! Önce silip sonra faizi ile istiyorlarGeçmiş yıllarda uzun soluklu kiracı arayışında olan mülk sahipleri, günümüzde en fazla 1 yıllık kontrat yaparak, bu sürenin sonunda da kiracının evi tahliye etmesini bekliyor. Hem kira fiyatlarındaki artış hem de depozito gibi yan gelir sağlama isteği ev sahiplerini kısa süreli kiracıya yönlendiriyor. Mülk sahipleri kiracının yasalardan kaynaklanan haklarını kullanmaması için de çeşitli yollara başvuruyor. Son günlerde pek çok kiracı, ev sahiplerinin 'küsurat oyunu' ile karşı karışıya kaldı.
7.03.2023Ekonomi
Fahiş kiraya üçlü kıskaç! Büyük cezalar geliyor
Fahiş kiraya üçlü kıskaç! Büyük cezalar geliyorMersin, Konya, Ankara ve Diyarbakır'da göç eden depremzedelere yapılan fahiş kira artışı sonrası harekete geçildi. Fahiş kira artışları sonrası 3'lü mekanizma oluşturuldu. Savcılıkların ardından Ticaret ve Maliye yetkilileri de emlakçılarda denetime gitti.
2.03.2023Gündem
Bakan Bozdağ'dan fahiş kira artışlarıyla ilgili açıklama
Bakan Bozdağ'dan fahiş kira artışlarıyla ilgili açıklamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa AFAD Koordinasyon Merkezi'nde fahiş kira artışlarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
1.03.2023Gündem
Uğur Aslan önemli bir çağrıda bulundu: Cenazelerimizin üzerinde tepinmeyin artık!
Uğur Aslan önemli bir çağrıda bulundu: Cenazelerimizin üzerinde tepinmeyin artık!Deprem felaketinin en ağır yaşandığı illerin başında gelen Hatay'da yakınlarını kaybeden Uğur Aslan, sosyal medyada yayınladığı mesajla gündem oldu. Ünlü oyuncu, afet bölgesindeki yağmalama iddiası ve kira artışına ateş püskürdü. Aslan, depremzedelere yönelik yardımlarla ilgili de önemli bir çağrıda bulundu.
23.02.2023Magazin
Büyük felakette 14. gün! Deprem bölgesinden dakika dakika gelişmeler
Büyük felakette 14. gün! Deprem bölgesinden dakika dakika gelişmelerAFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 kilometre altında gerçekleşti. Aynı gün saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yapılan son açıklamaya göre; can kaybı 40 bin 642’ye yükseldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 10 ilde yeni yerleşim alanlarına ilişkin yerlerin belirlendiğini duyurdu. Öte yandan depremin 296. saatinde iki kişi daha enkazdan sağ olarak çıkarıldı.
18.02.2023Gündem
Fırsatçılar iş başında! Fahiş kira isyanı, fiyatlar iki katına çıktı
Fırsatçılar iş başında! Fahiş kira isyanı, fiyatlar iki katına çıktıKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeden en çok göç alan kentlerin başında gelen Ankara'da ev kiralarındaki artışa depremzedeler tepki gösterdi. Ankara Emlakçılar Odası'na başvuran birçok depremzede, ev sahiplerinin fahiş ücret talep ettiğini söyledi. Ankara Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Akçam, "Fahiş kira artışına ilişkin 50'nin üzerinde şikayet geldi. Bu şikayetleri bakanlığa ihbar ediyorum. Ticaret Bakanlığı'nın fahiş fiyat cezai uygulaması var. Fırsatçı olan ev sahiplerine yazılmasını önemle istiyoruz" dedi.
16.02.2023Ekonomi
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladı
Gram altın fiyatları sert düştü! Uzmanlar nedenini açıkladıAltın fiyatlarında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son rekor sonrası gram altında sert kayıplar görüldü, açıklamalar art arda geldi. “Altın fiyatlamada 1123.55 ve 1103.40 destek oluşturabilir” tahmininde bulunan uzmanlar tarihi düşüşün nedenlerini açıkladı.
4.02.2023Ekonomi
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çare
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çareSıfır otomobile ulaşmak her geçen gün zorlaşmaya başladı. Çip krizi ve tedarik sorunları fiyatları yükseltirken, bu durum vatandaşları aylarca araba beklemek zorunda bırakıyor. Sıfırdaki bu durum ikinci el arabada da fiyatları yukarı çekti. Tüm bunlara rağmen büyük şehirlerde ise trafiğe kayıtlı araç sayısının ve nüfusun artması, ulaşımı da yoğun bir hale getirmeye başladı. Vatandaşlar da hem otomobile ulaşmayı daha kolay hale getiren hem de daha uyguna yolculuk imkanı sunan alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. İşte ulaşımın yolculuğun detayları...
4.02.2023Ekonomi
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023
Şubat işyeri kira artış oranı 2023! İşyeri kira artış oranı 2023 hesaplama nasıl yapılır? Şubat ayı işyeri-dükkan kira artışı 2023Şubat ayı işyeri kira artış oranı, enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. TÜİK'e göre tüketici fiyatları ocakta aylık yüzde 6,65, yıllık yüzde 57,68 arttı. Peki, Tüfe kira artış oranı 2023 ne kadar oldu? Kira artış oranı hesaplama ve şubat ayı işyeri kira artış oranı 2023…
4.02.2023Ekonomi
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammı
Şubat ayı kira artış oranı 2023! Kira zammı nasıl hesaplanır, Şubat ayı kira artış oranı hesaplama nasıl yapılır? TEFE TÜFE şubat kira artışı zammıŞubat ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2023 yılı Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre enflasyon ocak ayında yıllık yüzde aylık 6,65 ise yüzde olarak gerçekleşti. Peki, 2023 Şubat ayı kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Şubat ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Şubat ayı kira artış oranı hesaplama!
3.02.2023Ekonomi
Kiracı-ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Kritik 1 ay detayı
Kiracı-ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Kritik 1 ay detayıKiralardaki fahiş artış gündemdeki yerini koruyor. Mülk sahipleri hükümet tarafından devreye alınan yüzde 25'lik artış sınırını aşmak için her yolu deniyor. Pek çok ev sahibi ise mevcut kiracısını çıkararak evini yüksek bedeller ile yeniden kiraya vermek istiyor. Kiracı-ev sahibi arasındaki davanlar hiç olmadığı kadar artarken kiracılar sahip oldukları hakları merak ediyor.
30.01.2023Ekonomi
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklama
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklamaİşyerlerine yapılacak kira artışı yüzde 72’yi aşarak zirveyi gördü. Kimi mal sahipleri ise yüzde 200’ün üzerinde zam talep ediyor. “Esnaf kira sorununa çözüm bekliyor” diyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Konutta olduğu gibi işyerinde de kira artışına bir süreliğine zam sınırı getirelim. Bu yüzde 25 değil, yüzde 30 da olabilir. Aksi takdirde esnaf bu yükü kaldıramaz” şeklinde konuştu.
7.01.2023Ekonomi
Ocak ayı 2023 kira artış oranı hesaplama! Ocak ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranı
Ocak ayı 2023 kira artış oranı hesaplama! Ocak ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranıOcak ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2022 yılı Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Buna göre Aralık ayında enflasyon 1.18 artış kaydetti. Yıllık ise yüzde 64.27 arttı. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2022 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %64,27, bir önceki yılın aynı ayına göre %64,27 ve on iki aylık ortalamalara göre %72,31 olarak gerçekleşti. Peki, 2023 Ocak kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Ocak ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Ocak ayı kira artış oranı hesaplama!
4.01.2023Ekonomi
Ocak 2023 işyeri kira artış oranı! Enflasyon rakamlarına göre işyeri ocak ayı 2023 kira artış oranı yüzde kaç oldu, işyeri kira zammı nasıl hesaplanır? İşyeri kira artış oranı 2023!
Ocak 2023 işyeri kira artış oranı! Enflasyon rakamlarına göre işyeri ocak ayı 2023 kira artış oranı yüzde kaç oldu, işyeri kira zammı nasıl hesaplanır? İşyeri kira artış oranı 2023!Ocak ayı işyeri kira artışı oranı işyeri sahipleri tarafından merak ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Aralık ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamları açıklandı. TÜİK tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasıyla işyerleri için kira artış oranları da belli oldu. Peki, Ocak ayı kira artış oranı ne kadar, Ocak ayı kira artış oranı 2022 nasıl hesaplanır?
4.01.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden kiracılara büyük tuzak! Banka hesabı oyunu ortaya çıktı
Ev sahiplerinden kiracılara büyük tuzak! Banka hesabı oyunu ortaya çıktıKiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiriyor. Ev sahiplerinin banka hesabı oyunu deşifre oldu. Son dönemde ev sahiplerinin ‘kira yatırmıyor’ yoluna başvurmak için banka hesaplarını kapatmaya başladığını belirten Avukat Olcay Göçüm, kiracılara hemen Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurmaları uyarısında bulundu.
2.01.2023Ekonomi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebi
Kira fiyatları yüzde 168 arttı! Ev sahiplerinden kefil ve peşin ödeme talebiKiralık ev fiyatlarındaki artış son bir yılda katlandı. ‘Kiralık Konut Piyasası Görünümü: Aralık 2022’ raporunu yayımladı. Buna göre kasımda Türkiye genelindeki kira fiyatlarındaki yıllık değişim mayıs ve ekim arasındaki düşüşten sonra arttı.
27.12.2022Ekonomi
MEB'den okul kantini kararı! Resmen değişti
MEB'den okul kantini kararı! Resmen değiştiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Kantinlerle ilgili flaş karar verildi. Okullarda bulunan kantin ve benzeri yerlerin kira bedellerinde 11 Eylül 2023'e kadar yapılacak kira artışı, bir önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'i oranında uygulanacak.
24.12.2022Eğitim
2022 Aralık ayı kira ARTIŞ ORANI ve hesaplama! Aralık ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranı
2022 Aralık ayı kira ARTIŞ ORANI ve hesaplama! Aralık ayı kira artış oranı ne kadar oldu, kira zammı yüzde kaç? TEFE TÜFE kira artış oranıAralık ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2022 yılı Ekim ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi kasımda yüzde 2,88 artış gösterdi. Yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu. TÜFE'deki değişim kasımda bir önceki aya göre yüzde 2,88, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 62,35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 84,39 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 70,36 olarak gerçekleşti. Peki, 2022 Aralık kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Aralık ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Kasım ayı kira artış oranı hesaplama!
5.12.2022Ekonomi
Aralık ayı işyeri kira artışı oranı 2022! Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu?
Aralık ayı işyeri kira artışı oranı 2022! Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu?Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Kasım ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) rakamları açıklandı. TÜİK tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasıyla işyerleri için kira artış oranları da belli oldu. Peki, Aralık ayı kira artış oranı ne kadar, Aralık ayı kira artış oranı 2022 nasıl hesaplanır?
5.12.2022Ekonomi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 424 bin kişinin kadroya geçtiği bu düzenleme, çalışma hayatı açısından son derece tarihi bir niteliğe sahip
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 424 bin kişinin kadroya geçtiği bu düzenleme, çalışma hayatı açısından son derece tarihi bir niteliğe sahipMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TGRT Haber kanalında sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesiyle ilgili, “424 bin kişinin kadroya geçtiği bu düzenleme, çalışma hayatı açısından son derece tarihi bir niteliğe sahip” dedi.
30.11.2022Ekonomi
Valilikten fahiş kira artışı açıklaması: Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunun
Valilikten fahiş kira artışı açıklaması: Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulununDüzce Valiliği deprem sonrası kiralarda artış yaşandığı yönündeki şikayetlerle ilgili, “Kiracılarımız fahiş fiyat artışları için Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunabilirler” dedi.
30.11.2022Ekonomi
Kiralara yüzde 100'e varan zam! Ev sahipleri kural dinlemiyor
Kiralara yüzde 100'e varan zam! Ev sahipleri kural dinlemiyorKira artışına sınırlama getiren yasal düzenleme 11 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlandı. Yasaya göre, 1 yıl boyunca kira artışı yüzde 25'i geçmeyecekti. Ancak bazı ev sahipleri bu orana bağlı kalmıyor. Peki bu durumda kiracılar ne yapmalı? Kiracıların yasal hakları neler?
26.11.2022Ekonomi
Kira fiyatları bir anda 12 bin TL'ye fırladı
Kira fiyatları bir anda 12 bin TL'ye fırladıKiralardaki fahiş artış vatandaşın gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Pek çok kentte ortalama kira bedeli asgari ücreti geçmiş durumda. Antalya'da tek oda kiralamak isteyenlerin 5 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Ukrayna-Rusya savaşı sonrası özellikle Antalya’ya yönelik başlayan göç dalgası emlak sektörünün dengesini bozdu. Kentte kiralar 15 bin lira seviyelerine dayanmış durumda.
22.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kira Artışı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kira artışı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.