Kim  Jong Un

Kim Jong Un

Son dakika kim jong un haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kim jong un ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kim jong un haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kim Jong Un

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kim jong un gelişmeleri de dahil olmak üzere 258 kim jong un haberi bulunmuştur. Tüm kim jong un haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yeşil trenle yola çıktı Rusya’dan açıklama geldi!
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yeşil trenle yola çıktı Rusya’dan açıklama geldi!Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un’un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine Rusya'ya gitmek üzere kurşun geçirmez yeşil treni ile yola çıktı.
11.09.2023Dünya
Batı tarzı giyinmeyi yasaklamıştı: Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ayakkabılarıyla şaşırttı
Batı tarzı giyinmeyi yasaklamıştı: Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ayakkabılarıyla şaşırttıKuzey Kore lideri Kim Jong-un,, ülkesinde Batı tarzı giyinmeyi yasaklamıştı. Ancak geçtiğimiz gün törende giydiği ayakkabılar çok konuşuldu. Kim Jong-un, ünlü isimlerin de giydiği sandaletleri tercih etmesi dikkat çekti.
3.09.2023Dünya
Ukrayna savaşı bitmeden yeni kriz! Kuzey Kore'den nükleer savaş tehdidi
Ukrayna savaşı bitmeden yeni kriz! Kuzey Kore'den nükleer savaş tehdidiDünya aylardır Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşı korku içinde izliyor. Ukrayna'daki savaş son sürat devam ediyor. Ancak Ukrayna'dan binlerce kilometre ötede de bir çatışma ihtimali bulunuyor. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un açıklamaları sonrası bölgedeki tansiyon zirve yaptı.
29.08.2023Yaşam
Putin’den dünyaya Zafer Günü Mesajı: Rusya için ne batıda ne de doğuda düşman yok
Putin’den dünyaya Zafer Günü Mesajı: Rusya için ne batıda ne de doğuda düşman yokII. Dünya Savaşı'nın sonunda Nazi Almanyasının kayıtsız şartsız teslimiyetini müttefik ülkelerle imzaladığı 9 Mayıs’ı, Zafer Günü olarak kutlayan Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin “Bizim için, Rusya için ne batıda ne de doğuda dost olmayan veya düşman millet yok” dedi.
9.05.2023Dünya
Dünya alarma geçti! Kim'den nükleer hamlesi, yüz binler askere yazılıyor
Dünya alarma geçti! Kim'den nükleer hamlesi, yüz binler askere yazılıyorDış dünyaya en kapalı ülke olarak bilinen Kuzey Kore'den gelen haber dünyayı alarma geçirdi. Ülkenin lideri Kim'in nükleer emri sonrası 1.4 milyon Koreli askere yazıldı.
20.03.2023Dünya
Kuzey Kore'de 'Kim Jong Un' krizi! Kurşuna dizdirecek!
Kuzey Kore'de 'Kim Jong Un' krizi! Kurşuna dizdirecek!Dış dünyaya en kapalı ülke olarak bilinen Kuzey Kore'de 'Kim Jong Un' krizi yaşanıyor. Milyonlarca vatandaşın internet erişimine ulaşamadığı ülkede bu yasaktan muaf olan bir ajanın yaptığı arama onu idam mangası ile karşı karşıya getirdi.
13.03.2023Dünya
Kuzey Kore Lideri Kim'in kız kardeşi ABD'ye meydan okudu: Füzemizi vurursanız savaş ilanı sayarız!
Kuzey Kore Lideri Kim'in kız kardeşi ABD'ye meydan okudu: Füzemizi vurursanız savaş ilanı sayarız!Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un kız kardeşi Kim Yo Jong, ABD'nin Pyongyang'ın silah testleri çerçevesinde fırlattığı herhangi bir füzeyi vurması halinde bunun "açık bir savaş ilanı" olarak değerlendirileceği uyarısında bulundu.
7.03.2023Dünya
Antalyalı köfteci Kim Jong-un’a benzerliği ile ün saldı, dünyanın dört bir tarafından teklif yağıyor
Antalyalı köfteci Kim Jong-un’a benzerliği ile ün saldı, dünyanın dört bir tarafından teklif yağıyorAntalya’da yaşayan iş adamı Cihat Tunç, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’a benzerliği ile dikkat çekiyor. Benzerliği ile ün saldığını belirten Tunç, "Masada müşteriler birbirleriyle konuşuyorlar, ‘Ne kadar benziyor, o adam çok tehlikeli’ diyorlar. Ben de gülüp geçiyorum. Sokakta yürürken korkmuyorum, ilgiden çok memnunum. Yurt dışından çok teklif alıyorum. Benimle mekan açmak istiyorlar. Gidersem Kore’ye giderim" dedi.
18.01.2023Yaşam
Kore Yarımadası'da adım adım savaşa! Kuzey Kore'den Güney Kore deniz sınırına 250 top atışı
Kore Yarımadası'da adım adım savaşa! Kuzey Kore'den Güney Kore deniz sınırına 250 top atışıKuzey Kore'nin Kore Yarımadası'nın doğu ve batısına doğru 250 top atışı gerçekleştirdiği bildirildi. Top mermileri deniz sınırı olarak belirlenen tampon bölgenin Kuzey Kore tarafına düşerken, Güney Kore ordusu Pyongyang'ı bombardımanları durdurmaya çağırdı.
19.10.2022Dünya
Kuzey Kore'den füze hamlesi! Kim Jong-un düğmeye bastı
Kuzey Kore'den füze hamlesi! Kim Jong-un düğmeye bastıKuzey Kore'de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Dünya şokta. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un emri verdi. Güney Kore, Kuzey Kore'nin füze hamlesini resmen duyurdu. Öte yandan Kuzey Kore liderinin ‘diktatör’ olarak anılan lideri Kim Jong-Un’un özel yaşamı ile ilgili medyada pek az bilgi yer alıyor. Kuzey Kore’nin first Lady’si Ri Sol-ju ilk kez 2012 yılında görüntülenmişti. Çiftin 3 çocuğu olduğuna inanılıyor. Şimdi de sır gibi tutulan kızı ortaya çıktı. İşte gerilimi arttıran haberin detayları...
24.09.2022Dünya
Kore Yarımadası'nda tansiyon yükseliyor! Kuzey Kore lideri Kim Jong’Un'un kız kardeşinden ağır hakaretler ve küfürler...
Kore Yarımadası'nda tansiyon yükseliyor! Kuzey Kore lideri Kim Jong’Un'un kız kardeşinden ağır hakaretler ve küfürler...Çin ile Tayvan arasındaki gerilim savaşa doğru adım adım giderken Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki tansiyon yükseliyor. Kore Yarımadası'nın ‘düşman kardeşleri' olarak adlandırılan iki ülke arasındaki ipler bir kez daha; bu sefer de Kim Jong-un’un kız kardeşi olan ve Kuzey Kore’nin gelecekteki lideri olacağına kesin gözüyle bakılan Kim Yo-jong’un sözleri nedeniyle gerildi.
19.08.2022Dünya
Rusya Devlet Başkanı Putin'den Kuzey Kore hamlesi! Kim Jong Un'dan jet hızıyla yanıt geldi...
Rusya Devlet Başkanı Putin'den Kuzey Kore hamlesi! Kim Jong Un'dan jet hızıyla yanıt geldi...Ukrayna ile 24 Şubat'tan beri savaşan Rusya'dan flaş Kuzey Kore adımı geldi. Kuzey Kore devlet medyası KCNA, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Moskova ile Pyongyang arasında daha güçlü ilişki kurulması çağrısında bulunduğunu duyurdu. İşte Putin tarafından kaleme alınan mektupta yer alan dikkat çeken ifadeler...
15.08.2022Dünya
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un koronavirüse yakalandı! Kız kardeşi Kim Yo-jong itiraf etti: Ateşten yanarken bile...
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un koronavirüse yakalandı! Kız kardeşi Kim Yo-jong itiraf etti: Ateşten yanarken bile...Dünyanın en gizemli ve dışa kapalı ülkesinde koronavirüs salgının başından beri hiç vaka olmadığını iddia eden Kim Jong-un, Kuzey Koreliler birer birer hastalanmaya başlayınca gerçeği açıklamak zorunda kalmış; Kuzey Kore’ye koronavirüsün Güney Koreliler tarafından taşındığını iddia etmişti. Dün yapılan zafer konuşmasına göre Kuzey Kore’de artık koronavirüs denen şeyden hiç eser kalmadı. Ama ‘hikâyedeki’ küçük bir detay da dikkat çekti. Diktatörün kız kardeşi Kim Yo-jong'dan itiraf geldi...
11.08.2022Dünya
Dünyanın en büyükleri tek tek belli oldu! Çin ABD'yi uyardı Kuzey Kore'den nükleer tehdit geldi...
Dünyanın en büyükleri tek tek belli oldu! Çin ABD'yi uyardı Kuzey Kore'den nükleer tehdit geldi...Dünyada insanlık tarihi boyunca savaşlar hep oldu. Günümüz Rusya-Ukrayna savaşı Avrupa'yı titretirken Çin ile Tayvan arasında savaş çıkma ihtimali ise tüm dünyaya korku salıyor. Her ülke kendi topraklarını ve halkını savunmak için ordusunu güçlendirmeye devam ediyor. Askeri güç verilerini toplayan bir internet sitesi, 2022 yılına dair askeri gücü en yüksek ülkeleri sıraladı. 142 ülkelik listede Türkiye'nin sıralaması dikkat çekti.
29.07.2022Dünya
Kuzey Kore'de vaka sayıları 2.24 milyona ulaştı! Yardımları reddettiler çay ve tuzlu suyla koronavirüsle mücadele ediyorlar...
Kuzey Kore'de vaka sayıları 2.24 milyona ulaştı! Yardımları reddettiler çay ve tuzlu suyla koronavirüsle mücadele ediyorlar...Kuzey Kore'de koronavirüs vakaları artıyor. Nüfusun tamamına yakınının aşılanmadığı ve antiviral ilaçlara erişimin olmadığı Kuzey Kore, koronavirüs vakaları artıyor. Dışarıdan tıbbi yardım almayı reddeden ülke sıcak içecekler ve tuzlu su ile hastalıkla mücadele etmeye çalışıyor.
20.05.2022Dünya
Kuzey Kore Kovid-19 felaketinin eşiğinde! Aşı yok, ilaç yok, vaka sayısı ve ölümler artıyor...
Kuzey Kore Kovid-19 felaketinin eşiğinde! Aşı yok, ilaç yok, vaka sayısı ve ölümler artıyor...Kim Jong-Un diktatörlüğündeki Kuzey Kore'de koronavirüs vaka sayısı 1.72 milyona ulaşırken 6 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı 62'ye yükseldi . Ülke 'yüksek ateş' dediği şeyle boğuşurken uzmanlar Kuzey Kore'nin bir Kovid-19 felaketinin eşiğinde olduğunu belirtiyor.
18.05.2022Dünya
Kuzey Kore'den itiraf gibi bir adım geldi! Kim Jong-un acil durum ilan etti....
Kuzey Kore'den itiraf gibi bir adım geldi! Kim Jong-un acil durum ilan etti....Kim Jong-un diktatörlüğünde yönetilen ve dünyanın en dışa kapalı ülkelerinden biri olan Kuzey Kore'den itiraf gibi bir adım geldi. Pandeminin başından beri ülkede koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmediğini iddia eden Kuzey Kore ilk vakayı açıkladı. Devletin resmi haber ajansı ulusal acil durum ilan edildiğini duyurdu.
12.05.2022Dünya
Yasaklar ülkesi! Böylesi ilk kez oluyor, dünya şokta, deri mont giymek, markete gitmek, mutluluk belirtisi...
Yasaklar ülkesi! Böylesi ilk kez oluyor, dünya şokta, deri mont giymek, markete gitmek, mutluluk belirtisi...Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, tuhaf yasaklarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce de insanların deri ceket giymesini, yas döneminde gülmelerini ve markete gitmesini yasaklayan Kim, son talimatıyla dünya gündemine bomba gibi düştü.
8.05.2022Dünya
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un dehşet senaryosunu açıkladı!
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un dehşet senaryosunu açıkladı!Ukrayna savaşında Rusya'dan gelen nükleer tehditler dünyaya korku salarken Kuzey Kore'den çok konuşulacak bir açıklama geldi. Ülkeyi demir yumruk ile yöneten Kim Jong Un'dan flaş bir nükleer silah açıklaması geldi. Kim Jong Un, hangi senaryoda nükleer silah kullanacaklarını açıklayarak tabiri caizse başta ABD ve Güney Kore olmak üzere rakiplerine gözdağı verdi.
1.05.2022Dünya
Kuzey Kore’den ABD, Güney Kore ve Japonya’ya füzeli yanıt! Kim Jong Un hedefi gösterdi ve...
Kuzey Kore’den ABD, Güney Kore ve Japonya’ya füzeli yanıt! Kim Jong Un hedefi gösterdi ve...Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaş kanlı bir şekilde devam ederken, Kuzey Kore’den tedirgin eden bir hamle geldi. Yaptığı hamlelerle dünyayı endişeye düşüren ülke, yeni bir füze denemsine imza attı. Kim Jong Un'un gözetiminde gerçekleştirilen füze denemesinin görüntüleri de paylaşıldı.
17.04.2022Dünya
Dünyanın konuştuğu acımasız kız kardeş! Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un halefi Kim Yo Jong kimdir?
Dünyanın konuştuğu acımasız kız kardeş! Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un halefi Kim Yo Jong kimdir? Nükleer gücü ve denediği balistik füzelerle dünyaya korku salan Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong Un'un küçük kız kardeşi Kim Yo Jong, ağabeyinin yanında katıldığı toplantılarla, ABD ve Güney Kore yöneticilerini hedef alan zehir zemberek açıklamalarıyla son birkaç yılın en fazla merak edilen isimlerinden biri haline geldi. Kore Yarımadası'nda nükleer tansiyon yükseldikçe tanınırlığı artan, ağabeyinin doğal halefi kabul edilen "gölge lider" Kim Yo Jong kimdir?
5.04.2022Dünya
Kuzey Kore'den 'Canavar füze' şovu! Kim Jong-Un başrolde: Aksiyon filmlerini aratmayan görüntüler...
Kuzey Kore'den 'Canavar füze' şovu! Kim Jong-Un başrolde: Aksiyon filmlerini aratmayan görüntüler...Rusya ile Ukrayna arasındaki kanlı savaş devam ederken Kuzey Kore'den bölgedeki gerilimi yükseltecek bir hamle geldi. Pyongyang, 5 yıl aradan sonra ilk kez balistik füze denemesi yaptı. Füze denemesi için yayınlanan klibi ise Devlet Başkanı Kim Jong-Un damgasını vurdu.
25.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den dünyayı şok eden açıklama: ABD kıtasına füze atar dünyayı sallarız
Kuzey Kore'den dünyayı şok eden açıklama: ABD kıtasına füze atar dünyayı sallarızKin Jong-Un'un dikatörlüğü ile yönetilen Kuzey Kore'den dünyayı şok eden açıklama geldi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı hidrojen bombaları, kıtalararası balistik füzeler ve hipersonik füzelerin ABD kıtası menzilinde olduğunu ve dünyayı sallayabileceğini söyledi.
9.02.2022Dünya
Füze ateşlendi görüntüler dünyayı şok etti! ABD, Japonya ve Güney Kore'den tepki ve uyarı geldi...
Füze ateşlendi görüntüler dünyayı şok etti! ABD, Japonya ve Güney Kore'den tepki ve uyarı geldi...Rusya ile Ukrayna arasında savaş çıkma olasılığı tüm dünyaya korku salarken Kuzey Kore'den gelen haber gündemi değiştirdi. 2022 yılına fırtına gibi giren Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hafta sonu en büyük füzesini fırlattı, resmi haber ajansı KCNA tarafından yayımlanan fotoğraflar ise dünyayı dehşete düşürdü.
31.01.2022Dünya
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un için Birleşmiş Milletler'den şok karar! 'Bir seri katili hapishane yönetiminin başına getirmek gibi...'
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un için Birleşmiş Milletler'den şok karar! 'Bir seri katili hapishane yönetiminin başına getirmek gibi...'Kuzey Kore yaptığı nükleer ve balistik füze denemeleriyle dünyayı dehşete düşürürken Birleşmiş Milletler'in yaptığı açıklama deyim yerindeyse infial yarattı. BM'nin dünyaya yaptığı duyuruya tepkiler gecikmedi...
28.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kim Jong Un ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kim jong un haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.