İsmek

İsmek

Son dakika İSMEK haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İSMEK ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İSMEK haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İsmek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ismek gelişmeleri de dahil olmak üzere 71 ismek haberi bulunmuştur. Tüm ismek haberleri aşağıda listelenmiştir.
Süresiz nafakada ‘kriter’ çıkmazı! Aile fonu oluşturulsun
Süresiz nafakada ‘kriter’ çıkmazı! Aile fonu oluşturulsunAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, süresiz nafaka uygulamasının kabul edilebilir olmadığını belirterek uygulama üzerinde çalıştıklarını söyledi. Göktaş’ın uygulamayı adil bulmadığına ilişkin açıklamasını uzun süredir gündemde bulunan süresiz nafakayı yeniden tartışmaya açtı.
31.07.2023Gündem
Bakan Kurum: 14 Mayıs eserlerin yarışı olacak ama karşıda eser yok
Bakan Kurum: 14 Mayıs eserlerin yarışı olacak ama karşıda eser yok  Üsküdar’da sertifika töreni, tapu dağıtımı, anahtar teslim ve temel atma programlarında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “İSMEK’i kapattılar. Biz daha iyisini, güzelini, buradaki hanım kardeşlerimizle inşa ettik. Şimdi de ÜSMEK’te mezunlar veriyoruz. Bu anlayışla çalışacağız, mezunlarımızı tebrik ediyorum. 14 Mayıs’ta çok kritik bir seçime gidiyoruz. Bu seçim eserlerle, hizmetlerin yarışı olacaktır. Ama görüyoruz ki karşıda herhangi bir eser, hizmet yok. Tek yaptıkları algı üretmek, yalanla, iftirayla ‘16 milyon İstanbulluya hizmet ediyoruz’ deyip de milleti ayrıştırmak” dedi.
27.04.2023Gündem
İBB yazılımcı yetiştirme programı başvuruları başladı! 100 kadın yazılım eğitimi alacak!
İBB yazılımcı yetiştirme programı başvuruları başladı! 100 kadın yazılım eğitimi alacak!İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘Yazılımcı Yetiştirme Programı’ başlıyor. İBB’den yapılan açıklamaya göre, program sonunda en az 100 kadın yazılımcı istihdama kazandırılacak. Eğitimler 3 Ekim’de başlıyor. Peki, İBB yazılımcı yetiştirme programı başvuruları nasıl yapılır? Başvuru şartları ne? İşte detaylar…
İSMEK başvuruları için tarih belli oldu
İSMEK başvuruları için tarih belli olduMesleki eğitimler, el sanatları ve zanaat, güzel sanatlar ve kişisel gelişim olmak üzere 4 dalda, bin 300 eğitim veren İSMEK’te yeni dönem kayıtları başladı. 24 saatte yüz yüze 79 bin 999, uzaktan eğitimlere 37 bin 789 olmak üzere toplam 117 bin 788 kişi başvuruda bulundu. En çok başvuru yapılan eğitim programları ise belli oldu.
İBB İSMEK sitesi çöktü mü? İSMEK kayıt sayfasına neden girilmiyor? İBB İSMEK kayıtları neden yapılmıyor?
İBB İSMEK sitesi çöktü mü? İSMEK kayıt sayfasına neden girilmiyor? İBB İSMEK kayıtları neden yapılmıyor?İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK kursları için kayıtlar bugün başladı. Sabah saat 10.00’da başlayan kayıt işlemleri için internet sayfasında yoğunluk oluştu. İSMEK’in başvuru sayfasına giriş yapılamıyor. Başvuruların ilk dakikasından itibaren sitede yaşanan kesinti sosyal medyada vatandaşlar şikayetlerini belediyeye bildiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili henüz açıklama yapılmadı. Peki, İBB İSMEK sitesi çöktü mü? İSMEK kayıt sayfasına neden girilmiyor? İBB İSMEK kayıtları neden yapılmıyor? İşte detaylar…
31.08.2022Gündem
İBB 2022 İSMEK kayıtları başladı! İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs kayıtları nereden yapılır?  İşte İSMEK kayıt tarihleri ve İSMEK giriş ekranı!
İBB 2022 İSMEK kayıtları başladı! İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs kayıtları nereden yapılır? İşte İSMEK kayıt tarihleri ve İSMEK giriş ekranı!İBB duyurdu! Enstitü İstanbul İSMEK’te kayıtlar başladı! İSMEK’ten yapılan açıklamada, 2022-2023 Eğitim Dönemi için Enstitü İstanbul İSMEK kurs kayıtlarının başladığı duyuruldu. Peki, İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs kayıtları nereden yapılır? İşte İSMEK kayıt tarihleri ve İSMEK giriş ekranı!
31.08.2022Eğitim
İSMEK kayıt ekranı! İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs dersleri ne zaman başlıyor?
İSMEK kayıt ekranı! İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs dersleri ne zaman başlıyor? Enstitü İstanbul İSMEK’te 2021-2022 eğitim dönemi ikinci dönem kayıtları devam ediyor. Mesleki ve kişisel yeteneklerini geliştirmek isteyenler yeni dönem kayıtları ve derslerin başlangıç tarihini merak ediyor. Peki, İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kurs dersleri ne zaman başlıyor? İşte İSMEK başvuru şartları ve İSMEK meslek kursları listesi…
5.02.2022Eğitim
Eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli'nin davasına bir iddianame daha eklendi
Eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli'nin davasına bir iddianame daha eklendiEski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin, İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan yargılandığı dava dosyasına, "Görevi kötüye kullanma" suçlamasına ilişkin bir iddianame daha eklendi. Birleştirilen dava için savunma yapan Şişli, "Çalışanlar arasında hiçbir ayrım yapmadım. Bu dava mükerrer açılmıştır. Reddini talep ediyorum" dedi. Dosya, mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderildi.
2.02.2022Gündem
Kuryelerden isyan! Puan sistemi kalksın
Kuryelerden isyan! Puan sistemi kalksınİstanbul’daki motokuryelerle yapılan anket çalışmasına göre, motokuryeler üzerlerinde baskı yarattığı ve kazalara yol açtığı gerekçesiyle puanlama sisteminin kaldırılmasını istedi. Ayrıca kuryeliğin tehlikeli meslekler sınıfına alınmasını talep etti.
19.10.2021Gündem
İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılıyor? İSMEK kurs kayıtları başladı mı, hangi kursları veriyor, ücretsiz mi?
İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılıyor? İSMEK kurs kayıtları başladı mı, hangi kursları veriyor, ücretsiz mi?İSMEK kayıt işlemleri bugün başladı. İSMEK bu yıl “mesleki eğitimler, kişisel gelişim, güzel sanatlar, el sanatları ve zanaat” olmak üzere 4 dalda, 22 ayrı alanda kursiyerlere hizmet verecek İSMEK kayıtları https://kursiyer.ibb.istanbul/ sayfası üzerinden yapılacak. Peki, İSMEK kurs kayıtları nasıl yapılıyor? İSMEK hangi kursları veriyor?
24.09.2021Eğitim
İSMEK yarı zamanlı eğitmen alacak! İşte İSMEK eğitmen alımı başvuru şartları!
İSMEK yarı zamanlı eğitmen alacak! İşte İSMEK eğitmen alımı başvuru şartları!İSMEK’te Eylül ayı sonunda başlaması planlanan yüz yüze eğitimler için hazırlıklar sürüyor. 2021-2022 dönemi için eğitim planlamaları, mesleki programlara ağırlık verilecek şekilde devam ederken, İSMEK’in eğitim kadrosuna dahil olacak yeni eğitmen alımları yapılıyor. Yarı zamanlı olarak görev yapacak eğitmenlik kadrosu için başvurular alınıyor. Peki, İSMEK eğitimen alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte İSMEK’te eğitmen alımı yapılacak kadrolar...
18 kadın eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli'yle uzlaştı
18 kadın eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli'yle uzlaştıEski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin, İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan yargılandığı davada, 19 mağdurdan 18'i şikayetinden vazgeçti. Davada, tek şikayetçi olarak kalan İlknur Özdemir ise Şişli'yi affetmeyerek uzlaşmayı reddetti.
7.07.2021Gündem
TikTok'tan kadın girişimcilere destek!
TikTok'tan kadın girişimcilere destek!TikTok ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (İSMEK) kadın girişimcileri ve kadın işletmecileri desteklemek için güçlerini birleştirdi. Kampanya kapsamındaki çeşitli İSMEK kursları, 26- 28 Mart tarihleri arasında TikTok LIVE üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Türkiye’nin her yerinden kadın girişimcileri canlı kurslara katılmaya davet etti.
Yeşim Meltem Şişli'ye ceza! Sözleri büyük tepki çekmişti
Yeşim Meltem Şişli'ye ceza! Sözleri büyük tepki çekmiştiEski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'ye, İSMEK'in kadın çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddialarına ilişkin "inanç temelinde ayrımcılık yasağı ihlali" yaptığı gerekçesiyle Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunca (TİHEK) 10 bin lira adli para cezası verildi.
25.01.2021Gündem
İSMEK kursları ne zaman açılacak? Ne zaman başlıyor?
İSMEK kursları ne zaman açılacak? Ne zaman başlıyor?İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid 19 salgını ile ilgili aldığı tedbirleri açıkladı. İBB'den yapılan açıklamada, İSMEK kurslarının açılışının ertelendiği, kültür merkezlerinin ve spor tesislerinin kapatılması yönünde karar alındığı aktarıldı. Peki, İSMEK kursları ne zaman açılacak?
17.11.2020Gündem
İBB’ye ait kültür merkezleri neresi?  İBB yeni korona virüs tedbirleri…
İBB’ye ait kültür merkezleri neresi? İBB yeni korona virüs tedbirleri…İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden itibaren uygulanacak tedbirleri açıkladı.İBB Bilimsel Danışma Kurulu'nun önerileri çerçevesinde, yüz yüze eğitime başlaması planlanan İSMEK kurslarının açılışı ileri bir tarihe ertelendi. İBB'ye ait kültür merkezlerinin kapalı kalmasına ve tüm müzelerin yanı sıra SPOR AŞ'nin işlettiği İBB spor tesislerin kapatılmasına karar verildi. Kapalı salonda izleyicisi olan sahne sanatları da online olarak icra edilecek. İBB’ye ait kültür merkezleri neresi? İBB yeni korona virüs tedbirleri…
17.11.2020Gündem
İstanbul için yeni koronavirüs kararları! Perşembe gününden itibaren kapatılıyor...
İstanbul için yeni koronavirüs kararları! Perşembe gününden itibaren kapatılıyor...İBB, Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden itibaren uygulanacak bir takım tedbirler aldı. İBB Bilimsel Danışma Kurulu’nun önerileri çerçevesinde, yüz yüze eğitime başlaması planlanan İSMEK kurslarının açılışı ileri bir tarihe ertelendi. İBB’ye ait kültür merkezlerinin kapalı kalmasına ve tüm müzelerin yanı sıra SPOR AŞ’nin işlettiği İBB spor tesislerin kapatılmasına karar verildi. Kapalı salonda izleyicisi olan sahne sanatları da online olarak icra edilecek.
17.11.2020Gündem
İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kayıtları bugün başladı! İşte İSMEK kurs başvuru linki!
İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kayıtları bugün başladı! İşte İSMEK kurs başvuru linki!İSMEK kurslarında yeni dönem kayıtları bugün başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ve Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’ne bağlı olan İSMEK'te koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitimler yeniden başlıyor. İSMEK tarafından yapılan yazılı açıklamada: 2020-2021 kayıtlarının 11 Kasım’da başlayarak yıl sonuna kadar devam edeceği duyuruldu. Peki, İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kursları ne zaman başlayacak? İşte İSMEK kayıtları ile ilgili detaylar...
11.11.2020Eğitim
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan eğitim için 14 maddelik çözüm önerisi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan eğitim için 14 maddelik çözüm önerisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin pandemi döneminde eğitimde 14 maddelik çözüm önerisini açıkladı.
16.09.2020Siyaset
Yeşim Meltem Şişli hakim karşısına çıktı
Yeşim Meltem Şişli hakim karşısına çıktıİSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddia edilen Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakim karşısına çıktı.
17.06.2020Gündem
İmamoğlu İstanbul'da alınan önlemleri açıkladı
İmamoğlu İstanbul'da alınan önlemleri açıkladıİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayınla İBB olarak alınan ve alınacak önlemleri açıkladı. İmamoğlu, "İnsanlık bir testten geçiyor. Tüm vicdanımızla, bilinçli duruşumuzla buna katkı sunmalıyız. Hep beraber bu süreci atlatacağız. Evinizde vakit geçirdiğiniz anları en olgun, en olumlu, en verimli şekilde geçirmenin imkanlarını yaratın" dedi.
17.03.2020Gündem
İstanbul'da corona virüsü önlemleri... Ay sonuna kadar iptal edildi
İstanbul'da corona virüsü önlemleri... Ay sonuna kadar iptal edildiİsnbul'da corona virüsü nedeniyle alınan önlemler kapsamında bazı etkinlikler iptal edildi.
12.03.2020Gündem
Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildi
Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildiİSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildi. "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi istenen Şişli, 17 Haziran'da hakim karşısına çıkacak.
27.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişli hakkındaki soruşturma tamamlandı
Yeşim Meltem Şişli hakkındaki soruşturma tamamlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Şişli hakkında "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan hapis talebiyle iddianame düzenledi.
20.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Adliyesi'nde savcıya ifade verdi
Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Adliyesi'nde savcıya ifade verdiİSMEK çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, İstanbul Adliyesi'ne gelerek savcıya ifade verdi.
11.02.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İsmek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ismek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.