İptal Kararı

İptal Kararı

Son dakika iptal kararı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan iptal kararı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını iptal kararı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İptal Kararı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan iptal kararı gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.993 iptal kararı haberi bulunmuştur. Tüm iptal kararı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
10.07.2024Gündem
Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu
Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunulduMilli Eğitim Akademisi kurulmasını da içeren Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
26.06.2024Gündem
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldıTürkiye’nin ABD’den talep ettiği F-16’ların satın alım sürecinde sözleşmelerin imzalandığı, detaylar üzerindeki çalışmaların karşılıklı heyetler arasında görüşmeler vasıtasıyla sürdürüldüğü bildirildi.
13.06.2024Gündem
Rekabet Kurulu'ndan ilaç firmasına soruşturma!
Rekabet Kurulu'ndan ilaç firmasına soruşturma!Rekabet Kurulu tarafından Roche Müstahzarları Sanayi AŞ hakkında soruşturma açıldı.
12.06.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: Yasaklamadık
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: YasaklamadıkMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredata yönelik eleştirilere yanıt verdi. Bakan Tekin, müfredata ilişkin 67 bin görüş alındığını belirterek "Saygı sınırının dışında eleştiriler yapılıyor." ifadelerini kullandı. Bakan Tekin, "Liselerde mezuniyet baloları yasaklandı mı?" sorusuna da yanıt verdi.
3.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik. Ramazan Bayramı ikramiyelerini inşallah 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız. Devletimizin deprem bölgesiyle ilgili yükümlülükleri azaldıkça, artan kaynağı emeklilerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere milletimizin istifadesine sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanında enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlayacağız" dedi.
16.03.2024Gündem
Memurların sendika parası iptal mi oldu? Zam mı geldi, sendika aidatı iptal mi, toplu iş sözleşmesi ikramiyesi nedir?
Memurların sendika parası iptal mi oldu? Zam mı geldi, sendika aidatı iptal mi, toplu iş sözleşmesi ikramiyesi nedir?Sendika ikramiyesi iptal mi oldu, memurların sendika parası iptal mi? Anayasa Mahkemesinin (AYM), kamu görevlilerinin toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanabilmesi için "yüzde 2 barajını aşan sendikalara üye olma" şartı getiren düzenlemeyi iptal edildi, iptal kararının gerekçesi Resmi Gazete'de de yayımlandı.
Bitcoin rekora doğru koşarken sert düştü!
Bitcoin rekora doğru koşarken sert düştü!ABD'de spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına izin verilmesiyle tarihi yüksek seviyeye çıkan Bitcoin dramatik düşüşe sahne oldu.
6.03.2024Ekonomi
AYM’nin trafik sigortası iptal kararı kimi, nasıl etkileyecek? Araba almak isteyen ve satmak isteyen herkesi ilgilendiriyor
AYM’nin trafik sigortası iptal kararı kimi, nasıl etkileyecek? Araba almak isteyen ve satmak isteyen herkesi ilgilendiriyorAnayasa Mahkemesi (AYM), trafik sigortasında yıllardır uygulanan iki maddeyi iptal etti, iptal kararı da Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte arabası olan herkesi ilgilendiren detaylar...
6.03.2024Ekonomi
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif TBMM'de kabul edildi
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif TBMM'de kabul edildiSağlık alanında düzenlemeler içeren 'Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
22.02.2024Gündem
Ankaragücü-Galatasaray maçında penaltıdan önce faul var mı? Halem Ali Şansalan'ın iptal kararı doğru mu?
Ankaragücü-Galatasaray maçında penaltıdan önce faul var mı? Halem Ali Şansalan'ın iptal kararı doğru mu?Süper Lig’in 26’ncı haftasında Ankaragücü ile Galatasaray ile karşı karşıya geldi. Kritik maçtaki tartışmalı kararları eski hakemler değerlendirdi.
19.02.2024Galatasaray
Beşiktaş'tan penaltı açıklaması: MHK'den cevap alamadık
Beşiktaş'tan penaltı açıklaması: MHK'den cevap alamadıkBeşiktaş, Süper Lig'de geçen hafta oynanan Sivasspor maçında VAR izlemesi sonucu iptal edilen penaltı ile ilgili MHK'ye yaptıkları başvuruya cevap verilmediğini açıkladı.
3.02.2024Beşiktaş
Evli kadınlar artık kendi soyadlarını kullanabilecek
Evli kadınlar artık kendi soyadlarını kullanabilecekEvli kadına bekârlık soyadını kullanma hakkı tanıyan AYM kararı bugün yürürlüğe giriyor. TBMM’de aksi bir düzenleme yapılmadığı takdirde evli kadınlar isterlerse bugünden itibaren dava açmadan sadece kendi soyadını taşıyabilecek.
28.01.2024Gündem
4 bin liralık trafik cezası yargı tarafından kaldırıldı! İşte cezanın iptal edilme nedeni...
4 bin liralık trafik cezası yargı tarafından kaldırıldı! İşte cezanın iptal edilme nedeni...İş yerinin bulunduğu caddeye aracını park eden veteriner hekim Ercan Türkoğlu'na, ters yönde aracını park ettiği gerekçesiyle fahri trafik müfettişi tarafından yazdırılan 4 bin liralık trafik cezası, yargı kararıyla kaldırıldı.
9.11.2023Gündem
Ek MTV için kritik gün! Ödenen paralar geri alınabilecek mi?
Ek MTV için kritik gün! Ödenen paralar geri alınabilecek mi?Anayasa Mahkemesi, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini bugün esastan görüşecek.
28.09.2023Ekonomi
Evli kadınların bekarlık soyadı için dava açmalarına gerek kalmayacak: 9 ay sonra başlıyor
Evli kadınların bekarlık soyadı için dava açmalarına gerek kalmayacak: 9 ay sonra başlıyorResmi Gazete'de yayımlanan Anayasa Mahkemesi (AYM) kararı ile Türk Medeni Kanunu'nun 187'inci Maddesi'ndeki 'Kadın, evlenmekle kocasının soyadını alır; ancak evlendirme memuruna veya daha sonra nüfus idaresine yapacağı yazılı başvuruyla kocasının soyadı önünde önceki soyadını da kullanabilir' hükmü, eşitliğe aykırı bulunarak iptal edildi. 9 ay sonra yürürlüğe girecek bu karar ile kadınların evlendikten sonra yalnızca bekarlık soyadlarını kullanabilmeleri için dava açmalarına gerek kalmayacak.
28.04.2023Gündem
Beşiktaş ilk yarıda oynanan maçlar geçersiz sayılsın demişti! İşte olası puan hesabı
Beşiktaş ilk yarıda oynanan maçlar geçersiz sayılsın demişti! İşte olası puan hesabıKahramanmaraş'ta yaşanan deprem faciası sebebiyle Süper Lig'den çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nın haklarını donduran TFF'ye itiraz eden Beşiktaş güçlü argümanlarla geliyor...
31.03.2023Süper Lig
Vergi borcunu ödeyene indirim! AYM o düzenlemeyi iptal etti
Vergi borcunu ödeyene indirim! AYM o düzenlemeyi iptal ettiAYM, Vergi Usul Kanunu’na geçici madde ile eklenen, vergi suçlarında ceza indiriminden faydalanılabilmesi için vergi ve diğer borçların ödenmesi ve vergi mahkemesinde dava açılmaması, açılmışsa feragat edilmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti.
24.03.2023Ekonomi
Yargıdan kritik 'askerlik borçlanması' kararı
Yargıdan kritik 'askerlik borçlanması' kararıMemuriyetten önce yaptığı ve borçlanarak hizmet süresine eklenen 1,5 yıllık askerlik süresi kadar sigorta başlangıç süresinin geri çekilmesi talebi Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) reddedilen Fevzi K, yargıya başvurdu. Ankara 18'inci İdare Mahkemesi, Fevzi K.'nin o dönem kamu görevinde çalışmadığı gerekçesiyle verilen ret kararını, kanunda öngörülmemiş bir kısıtlamanın 'yorum' yoluyla uygulanamayacağına hükmederek iptal etti.
15.12.2022Yaşam
Rusya'nın iptal kararı sonrası Zelenski'den flaş açıklama
Rusya'nın iptal kararı sonrası Zelenski'den flaş açıklamaUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın tahıl anlaşmasını askıya alması konusunda yaptığı açıklamada, “Rusya'dan, tahıl ihracat girişimini iptal ettiklerine dair oldukça öngörülebilir bir açıklama geldi” dedi.
30.10.2022Dünya
Geçmişe dönük Bağkur kayıt hakkı gelecek mi? Bağkur’da geriye dönük borçlanma yapılabilir mi? Esnafın emekliliği için çalışma var mı?
Geçmişe dönük Bağkur kayıt hakkı gelecek mi? Bağkur’da geriye dönük borçlanma yapılabilir mi? Esnafın emekliliği için çalışma var mı?Binlerce esnafı ilgilendiriyor! Hükümetin Sosyal Güvenlik alanında yaptığı çalışmalar sürerken Bağkur’dan prim eksiği olan esnafta da geriye dönük borçlanma beklentisi oluştu. Esnaflar, Bağ-Kur kapsamında sigortalı olması zorunlu olanlar arasında yer alıyor. Ancak geçmişte vergi mükellefi veya oda sicil kaydı olduğu halde bugün Bağkur’lu olmayan pek çok esnaf bulunuyor. Hükümetten esnafa yönelik geriye dönük Bağkur'a kayıt hakkı ile ilgili yasal düzenleme yapılması için beklentiler arttı. Peki, Geçmişe dönük Bağkur kayıt hakkı gelecek mi? Bağkur’da geriye dönük borçlanma yapılabilir mi? İşte detaylar….
20.10.2022Emekli
KYK borçları ile ile ilgili son dakika iptal kararı! Resmi Gazete'de yayımlandı
KYK borçları ile ile ilgili son dakika iptal kararı! Resmi Gazete'de yayımlandıKYK borcu ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Anayasa Mahkemesi, yükseköğrenim kredi borcunun birden fazla taksitinin ödenmemesi nedeniyle tüm taksitlerin ödenmesini öngören kanun hükmünü iptal etti.
21.09.2022Ekonomi
Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi?
Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi? Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivali kaymakamlık kararıyla iptal edildi. 50'den fazla sanatçı ile grup sahne alacağı Zeytinli Rock Festivali’nin neden iptal edildiği de araştırılan konular arasında geliyor. Peki, Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi? Zeytinli Rock Festivali’nde hangi sanatçılar olacaktı? Burhaniye Kaymakamı kimdir? İşte detaylar…
11.08.2022Kültür Sanat
29 kuş türü ve 5 memeli, av listesinde
29 kuş türü ve 5 memeli, av listesindeMerkez Av Komisyonu'nun (MAK), 29 kuş türü ve 5 memeli yaban hayvanı türünün avlanmasına izin verdiği 2022-2023 av sezonu, 20 Ağustos'ta başlıyor. Koruma altındaki elmabaş patka ve üveyik kuşlarının olduğu kararı, 'çağ dışı ve insan türünün vahşiliği' olarak değerlendiren kuş gözlemcileri ve doğa savunucuları, avcılığın tamamen iptalini istedi.
11.08.2022Yaşam
KPSS puanı kaç yıl geçerli olacak? KPSS sonucu geçerlilik süresi uzatıldı mı?
KPSS puanı kaç yıl geçerli olacak? KPSS sonucu geçerlilik süresi uzatıldı mı? 2022 KPSS ile ilgili soruşturma devam ediyor. Devlet Denetleme Kurulu ÖSYM’de KPSS ile ilgili incelemelerine devam ediyor. Soruşturma devletin diğer birimleri tarafından da derinleştirilirken KPSS ile ilgili yeni takvim ve personel alımları ile ilgili süreç de adaylar tarafından merakla bekleniyor. ÖSYM yeni KPSS sınqav takviminin 17 Eylül’de açıklanacağını duyururken, İletişi Bakanı Fahrettin Altın da KPSS ile personel alım sürecinin yeni KPSS takvimine göre güncelleneceğini belirtti. KPSS’nin geçerlilik süresi ile ilgili de açıklama yapıldı. Peki, KPSS puanı kaç yıl geçerli olacak? KPSS sonucu geçerlilik süresi uzatıldı mı? Son iki yılın KPSS sonuçları bu yıl da geçerli olacak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları!
6.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İptal Kararı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki iptal kararı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.