İkinci El

İkinci El

Son dakika ikinci el haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ikinci el ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ikinci el haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İkinci El

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ikinci el gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.825 ikinci el haberi bulunmuştur. Tüm ikinci el haberleri aşağıda listelenmiştir.
İkinci el arabada yeni dönem! Tamamen değişiyor, alım, satım, ödeme işlemleri artık...
İkinci el arabada yeni dönem! Tamamen değişiyor, alım, satım, ödeme işlemleri artık...Bakanlık harekete geçti. İkinci el araç satışında yeni bir dönem başlıyor. Araba alıp satan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Satış ve ödeme işlemlerinden yetki belgesine kadar büyük değişiklikler sektörü bekliyor. Özellikle yaşanan çip krizinin sıfır otomobil üretimini olumsuz etkilemesinin ardından ikinci el arabalara talep artmıştı. Öyle ki pandeminin en yoğun olduğu dönemlerde ikinci el araba bulmak neredeyse imkansızdı. İstenilen marka ve modelde araba temini 2-3 ay içerisinde yapılabiliyordu. Bu dönemde yükselen fiyatlar fırsatçıların ortaya çıkmasına neden oldu. Araba bulmakta yaşanan güçlük nedeniyle ikinci el araba alıp yüksek fiyatlarla satanlardan sektör temsilcileri de rahatsızlıklarını bildiriyordu. Tüm yaşanan bu süreçlerin ardından Ticatet Bakanlığı harekete geçti. Yeni bir yönetmelik hazırlanıyor. İkinci el araba satışı kurallara bağlanıyor. İkinci el araba alım satımı tamamen değişiyor. İşte ikinci el otomotiv sektörünü bekleyen yenilikler...
16.01.2022Ekonomi
Konut satış rakamları açıklandı! En yüksek paya sahip il...
Konut satış rakamları açıklandı! En yüksek paya sahip il...TÜİK: Türkiye genelinde 2021 yılında 1 milyon 491 bin 856 konut satıldı. Konut satışlarında İstanbul 276 bin 223 konut satışı ve yüzde 18,5 ile en yüksek paya sahip oldu.
14.01.2022Ekonomi
Otomobil fiyatları 48 bin TL'den başlıyor! Bakanlık satışa çıkardığı araç listesini güncelledi...
Otomobil fiyatları 48 bin TL'den başlıyor! Bakanlık satışa çıkardığı araç listesini güncelledi...Otomobil fiyatlarının 48 bin liradan başladığı araç listesi güncellendi. Ticaret Bakanlığı gümrüklerde el konulan otomobilleri ekonomiye kazandırmak için e-ihale sistemiyle satışa sunmaya devam ediyor. Bakanlık satışa sunduğu araçlarla ilgili yeni bir liste yayınladı. İşte listede yer alan ve ihale başlangıç fiyatları 48 bin TL'den başlayan ikinci el otomobiller..
14.01.2022Ekonomi
İkinci el araba ile ilgili flaş gelişme! Tavan yaptı! Yüzde 70...
İkinci el araba ile ilgili flaş gelişme! Tavan yaptı! Yüzde 70...İkinci el araba alacaklar milyonları kapsıyor. İkinci el arabada büyük tuzak. İkinci el arabada fırsatçılar harekete geçti. Sıfır kilometre araçlardaki tedarik problemleri ve ekonomik nedenlerle 2021 yılında ikinci el pazarına adeta nur yağdı. Türkiye'de geçen yıl ikinci el otomobil satışları 7,5 milyon adedi buldu. Sektörde yaşanan bu hareketlilik, çeşitli suistimalleri de beraberinde getirdi. 2021 yılında satılan araçların yüzde 70’nin 'işlem gördüğünü' ve incelenen araçlarda değişen, işlem gören parçalarda artış olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, vatandaşları uyarıyor.
13.01.2022Ekonomi
Her 100 araçtan 14'ü pert çıktı
Her 100 araçtan 14'ü pert çıktı2021 yılında yapılan ekspertiz işlemlerinde ortalama her 100 araçtan 14'ünün pert (ağır hasarlı) olduğu belirtildi.
10.01.2022Otomobil
KDV yüzde 1'e düşürüldü! Cep telefonlarıyla ilgili flaş gelişme
KDV yüzde 1'e düşürüldü! Cep telefonlarıyla ilgili flaş gelişmeCep telefonlarıyla ilgili son dakika açıklaması! KDV oranı yüzde 1'e düşürüldü. Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2020 yılında yapılan düzenleme ile yetki belgesi alarak faaliyete başlayan 11 firma ile kullanılmış cep telefonu ve tabletlerin belirlenen standartlara uygun yenilenmesi ve sertifikaya bağlanarak garantili şekilde 'yenilenmiş ürün' olarak satışa sunulmasına imkan sağlandığı belirtildi.
6.01.2022Ekonomi
Kasko ve trafik sigortası ile ilgili flaş açıklama! 50 bin lira...
Kasko ve trafik sigortası ile ilgili flaş açıklama! 50 bin lira...Kasko ve trafik sigortasıyla ilgili son dakika açıklaması! Her taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, sigortalıyı tam anlamıyla güvenceye almıyor. Dr. Öğretim Görevlisi Oya Turhaner, trafik sigortasının karşı tarafa verilen hasarın yalnızca 50 bin lirasını karşıladığını ve oluşabilecek hasarlarda mağduriyet yaşamamak için ek olarak ‘İhtiyari mali mesuliyet’ teminatı yaptırılması gerektiğini belirterek, “Kasko sigortasına, fark ödeyerek ihtiyari mali mesuliyet limitsiz olarak ekletilirse ortaya çıkacak olumsuzluklar için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalınmayacaktır” dedi.
2.01.2022Gündem
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Kimse beklemiyordu! Sıfır, ikinci el...
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Kimse beklemiyordu! Sıfır, ikinci el...Araba fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Araba fiyatlarıyla ilgili milyonları ilgilendiren gelişme! Sıfır ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili kimsenin beklemediği gelişme! Döviz kurundaki düşüş ile birlikte sıfır otomobil fiyatları geriledi. Otomobil fiyatlarının gerilemesi, ikinci el otomobile de yansıdı. Ancak fiyatlar düşmesine rağmen otomobil pazarları boş kaldı. Satıcılar fiyatlardaki hızlı değişimlerin bunun nedeni olduğu söylüyor. Öte yandan araba markaları fiyatlarını güncelledi. İşte sıfır ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
30.12.2021Otomobil
Cep telefonu taksit sayısı kaç, telefona taksit var mı? Cep telefonu kredi kartı taksit 2021
Cep telefonu taksit sayısı kaç, telefona taksit var mı? Cep telefonu kredi kartı taksit 2021Cep telefonu taksit sayısı kaç, cep telefonuna taksit var mı? Sıfır ve yenilenmiş ikinci el telefon alımlarında uygulanan limit sınırı yükseltildi. Daha önce 3500 lira olan limit 5 bin liraya yükseltildi. Sıfır telefon alımlarında 3 ay ikinci el alımlarında 6 ay taksit yaptırılabilecek.
30.12.2021Ekonomi
Son dakika taksit kararı! Hem sıfır hem de ikinci el için geçerli, bugün başladı, 5 bin TL...
Son dakika taksit kararı! Hem sıfır hem de ikinci el için geçerli, bugün başladı, 5 bin TL...Bakanlık harekete geçti. Cep telefonu almayı düşünenleri ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Fiyatı 5 bin TL ve üzerinde olan cep telefonlarını kapsıyor. Taksit sayısı sıfır telefonlar için 3 ay, ikinci el için ise 6 ay olarak uygulanabilecek.
30.12.2021Ekonomi
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Döviz indirimi sonrası sıfıra indi, ikinci el araba...
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Döviz indirimi sonrası sıfıra indi, ikinci el araba...Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Döviz kuru düştü, sıfır arabada indirim haberleri art arda geldi. İkinci el arabalar yüzde 15 ucuzladı, satışlar ise adeta durma noktasına geldi. Araçlarını pahalıya satın alan sürücüler ucuza satmak istemezken, yeni araba alacaklar ise ucuza satın almak istiyor. Bu durum karşısında piyasada yaşanan belirsizlik, oto galericileri iş yapamaz hale getirdi. Araba fiyatlarına ilişkin açıklama yapan sektör temsilcisi Kalender Yaşasın, “Satışlarımız sıfıra indi. Vatandaşlarda doların ve enflasyonun düşme beklentisi var. İnşallah öyle olur. Bu yüksek fiyatların içinde araç alıp satmak gerçekten zor. Fiyatlar düştüğü müddetçe insanlar rahat rahat aracını alır biner. Yılbaşından sonra yine zam beklentisi de var. Kaos içinde bekliyoruz” dedi.
29.12.2021Otomobil
Araba alacaklara güzel haber! Tarih verdi! Büyük indirim geliyor! Yüzde 50...
Araba alacaklara güzel haber! Tarih verdi! Büyük indirim geliyor! Yüzde 50...Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Araba fiyatlarıyla ilgili tarih verildi! Büyük indirim geliyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan otomobil data şirketi Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “2022 hem sıfır hem de ikinci el arabalar için daha hareketli, fiyatların bugünküne göre daha makul seyrettiği bir yıl olacak. Döviz kurunun da gerilemesiyle 1 ay sonra ikinci el araba fiyatlarında yüzde 50’lik bir düşüş öngörüyoruz” dedi.
28.12.2021Ekonomi
Ev alacaklara güzel haber! İlk kez oldu! Zamlar geri çekiliyor
Ev alacaklara güzel haber! İlk kez oldu! Zamlar geri çekiliyorEv almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Ev almak isteyene büyük fırsat. Kurdaki hızlı yükseliş konut fiyatlarına da yansıdı. Mülkünün değerini korumak isteyenlerin dolarla fiyatlama yapması ikinci el piyasada zamlara neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalar sonrası dolarda sert düşüş süreci başlayınca bu durum Konut fiyatlarını da etkiledi. 2. el konut ilan sitelerinde fiyatlar gerilemeye başladı.
28.12.2021Ekonomi
Klasik araç tutkusu sınır tanımıyor! Geri alıp 86 bin liraya sattı
Klasik araç tutkusu sınır tanımıyor! Geri alıp 86 bin liraya sattı1999 model modifiye aracını Bursa’da 63 bin liraya satan modifiye araç tutkunu genç, aracını düşünmekten geceleri uyuyamayınca sattığı aracını 80 bin liraya geri aldı. Ardından 86 bin liraya sattı.
27.12.2021Yaşam
Sıfır araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düşecek, yeni kampanya ve indirimler...
Sıfır araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düşecek, yeni kampanya ve indirimler...Araba alma planı yapan birçok kişi çip krizi ve sonrasında yaşanan tedarik sorunun fiyatlara yansıması nedeni ile bu planlarını erteledi. Döviz kurunda yaşanan artışın tersine dönmesi ve hızla düşmesi ise; 'Araba fiyatları düşecek mi?' sorusunu akıllara getirdi. Bu sorunun yanıtı netleşiyor. Araba almak isteyenlere güzel haber geldi. Sıfır araba fiyatları düşüyor. Yeni kampanyalar ve indirim imkanları araç almayı düşünenler için hayata geçiriliyor. Ancak sektör temsilcilerinin verdiği bilgiye göre, döviz kurlarındaki yukarı yönlü hareketin araba fiyatlarına doğrudan yansıtılmaması nedeniyle sıfır araçlarda görülecek düşüşler de döviz kurundaki düşüş ile paralellik göstermeyecek.
27.12.2021Ekonomi
İkinci el ve sıfır araba piyasasında flaş gelişme! Düğmeye basıldı, fiyatlar düşüyor! Yüzde 10 indirim geldi, tüm otomobil modellerinde ve...
İkinci el ve sıfır araba piyasasında flaş gelişme! Düğmeye basıldı, fiyatlar düşüyor! Yüzde 10 indirim geldi, tüm otomobil modellerinde ve...İkinci el ve sıfır araba piyasasında flaş gelişme! Araç alacaklar ya da aracını yenileyecekler dikkat. Düğmeye basıldı, fiyatlar düşüyor. Yüzde 10 indirim geldi. Mart 2020'de otomobil sektöründe başlayan çip krizi nedeniyle bir süre araba üretilememiş ve bu sebeple ikinci el fiyatlarında büyük bir yükseliş yaşanmıştı. Sektörde çip krizi halen devam ediyor. Yaşanan bu gelişmeler neticesinde ikinci el bir otomobil alma fikri olan çoğu kişi fiyatların aşırı derece yükselmesiyle nedeniyle bu fikrini erteledi. Arabasını satmak isteyenlerde bu yönde hareket etti. Bu hafta döviz kurlarında peş peşe yaşanan sert düşüş sonrası sıfır otomobillerde markalar indirim yapmaya başladı. Yaşanan bu gelişmenin ikinci el otomobil piyasasında da etkisini göstermesi bekleniyor.
25.12.2021Ekonomi
2.el araçta bekle-gör dönemi!
2.el araçta bekle-gör dönemi!2021 Ocak - Kasım döneminde 2.el piyasası 6.869.949 adede ulaştı. 2021 Kasım ayında yapılan satışlara bakıldığında 2020 yılı aynı dönemine göre yüzde 74 arttı. Aralık ayında ise işler durgun gidiyor.
24.12.2021Gündem
İkinci el arabada sözleşme detayı! İkinci el araba bunu yapmayan yanar! İade, tamirat ve araç değişimi hakkı
İkinci el arabada sözleşme detayı! İkinci el araba bunu yapmayan yanar! İade, tamirat ve araç değişimi hakkıİkinci el araba ile ilgili flaş açıklama! İkinci el arabada bunlara dikkat etmeyen yanar. Dünya genelindeki üretim sıkıntısı yüzünden sıfır kilometre otomobil arzında sıkıntılar yaşanıyor. Hal böyle olunca ikinci el otomobil piyasasında büyük hareketlilik var. Ancak ikinci el piyasası da adeta tuzaklarla dolu. Yasalardaki ağır yaptırımlara rağmen uzmanlara göre Türkiye'deki 'kilometre' oyunu sanıldığından daha fazla. Öte yandan ikinci el araba alırken satıcıdan iade, tamirat ve araç değişimi talep etme hakkınız var. İşte ikinci el piyasasındaki hileler ve bu tuzaklara karşı uzmanların önerileri...
24.12.2021Otomobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para açıklaması: Yasa hazır Meclis'e gelecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para açıklaması: Yasa hazır Meclis'e gelecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Erdoğan, "Körfez ülkeleri ve Azerbaycan ile swap görüşmeleri var olumlu haberler geliyor. Kripto para yasası hazır, gecikmeden Meclis'e göndererek bu konuda adım atacağız. Kura dayalı TL mevduatında vatandaş Merkez Bankası'nın garantör olduğunu görecek." dedi.
24.12.2021Siyaset
İkinci el araç fiyatları düşer mi? Araba fiyatları ne olacak?
İkinci el araç fiyatları düşer mi? Araba fiyatları ne olacak? Hafta başından bu yana döviz kurlarında yaşanan düşüşle birlikle özellikle otomobil piyasasında düşüş olup olmayacağı merak ediliyor. Döviz kurlarındaki düşüş özellikle 2. el arabalarda indirim beklentisi oluşturdu. Sektör temsilcileri sıfır ve 2. el araba fiyatlarındaki son durumu değerlendirdi. Peki, İkinci el araç fiyatları düşer mi? Araba fiyatları ne olacak? Sıfır araba fiyatları düştü mü? İşte son gelişmeler...
24.12.2021Ekonomi
Araba almak isteyenler dikkat! Gerçek fiyatlar...
Araba almak isteyenler dikkat! Gerçek fiyatlar...Arabası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama! Döviz kurundaki hızlı düşüş fiyatlara da yansımaya başladı. İndirim haberleri art arda geldi. Son zamanlarda, sürekli zamların yaşandığı ikinci el araba piyasasındaki gerçek fiyatlar ise bilirkişi tarafından hazırlanan raporlarla değerinin belirlendiği icradan satılık araçlarla ortaya çıkıyor. İşte detaylar...
24.12.2021Otomobil
Ev sahiplerini ilgilendiren flaş gelişme! Kira geliri elde eden herkes...
Ev sahiplerini ilgilendiren flaş gelişme! Kira geliri elde eden herkes...Ev sahibi olan ve kira geliri elde eden herkesi yakından ilgilendiriyor. Tutar artırıldı. 9 bin500 liraya yükseldi. 2022 yılında uygulanacak vergi istisnası tutarları yüzde 36 artırıldı. Kira geliri elde edenlerin yapacakları beyannamelerdeki istisna tutarı da artırılmış oldu. Buna göre 9 bin 500 liraya kadar kira geliri elde edenler vergi ödemeyecek. Daha yüksek gelir elde edenler de bunun 9500 liralık kısmı için vergiden muaf olacak.
23.12.2021Ekonomi
Otomobil fiyatlarında indirim! Türkiye'de 2021 yılında satılan en ucuz sıfır arabalar...
Otomobil fiyatlarında indirim! Türkiye'de 2021 yılında satılan en ucuz sıfır arabalar...Dolar düşüyor TL değer kazanıyor indirimler gelmeye başlıyor. Döviz kurlarındaki düşüşlerden sonra bazı markalar sıfır araçta fiyatları indirdi. Aralık ayında bazı araç modellerinde 100 bin TL'leri geçen artışlar yaşanmıştı. Uzmanlar daha önce 1 milyon 40 bin liraya satılan bir aracın, TL'nin değer kazanmasıyla birlikte, 820 bin lira seviyesine düştüğünü söylüyor. Peki TL'deki değer kazancı ikinci el araç fiyatlarına yansır mı?
23.12.2021Ekonomi
İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne?
İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne? Dolar başta olmak üzere döviz kurlarında yaşayan düşüşün fiyatlara yansıyıp yansımayacağı merak ediliyor. Özellikle perakende, akaryakıt ve teknoloji ürünleri başta olmak üzere indirim beklenen sektörlerden biri de otomobil piyasası oldu. Peki, İkinci el araba fiyatları düşer mi? 2. el araba fiyatlarında son durum ne? İkinci el araçlar düşecek mi? İşte detaylar...
22.12.2021Ekonomi
İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Masrafı 40 bin TL'ye kadar çıkıyor! Talep arttı ama...
İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Masrafı 40 bin TL'ye kadar çıkıyor! Talep arttı ama...Otomobil almak isteyenler dikkat! Talep arttı ancak çıkacak masrafları 40 bin lirayı buluyor. Önemli bir uyarı geldi. 10 yaş ve üzeri araba alacakların çok dikkat etmesi gerekiyor. Dış görünüşe aldanılmaması gerektiği ve mekanik kontrollerin çok önemli olduğu belirtiliyor. Eski teknoloji otomobillerde kilometre düşürme işlemi yeni araçlara kıyasla daha kolay, bu nedenle dolandırıcılar sıklıkla araç değerini yükseltmek için bu yönteme başvuruyor. İşte 10 yaş üzeri araç alacak kişilerin dikkat etmesi gerekenler...
22.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

arabaikinci el arabaAraba fiyatlarıotomobilikinci el araba fiyat

İkinci El ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ikinci el haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.