İkinci El Araç

İkinci El Araç

Son dakika ikinci el araç haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ikinci el araç ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ikinci el araç haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İkinci El Araç

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ikinci el araç gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.500 ikinci el araç haberi bulunmuştur. Tüm ikinci el araç haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sıfır araba alan vatandaşlara uyarı! 10 yıl süresince iade hakkı var
Sıfır araba alan vatandaşlara uyarı! 10 yıl süresince iade hakkı varSıfır araba vatandaşları ilgilendiriyor. Sıfır alınan arabada herhangi bir ayıp çıkması durumunda 10 yıl boyunca iade hakkı tanınıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avukat Cansen Erdoğan, "Satılan sıfır arabada ayıp çıkması durumunda eğer satıcı ayıbı gizlemişse tüketicinin satın alınan tarihten itibaren 10 yıllık süre boyuncu iade hakkı var." şeklinde konuştu.
24.03.2023Gündem
İkinci el araba fiyatlarına seçim ve bayram dopingi! Alım için yeni tarihi açıkladı
İkinci el araba fiyatlarına seçim ve bayram dopingi! Alım için yeni tarihi açıkladıİkinci el araba alacakları ilgilendiren açıklama yapıldı. Araba piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Depremden sonra ikinci el araç piyasası adeta durma noktasına gelmişti. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala sıfır otomobil bulamayan vatandaş ikinci el otomobile yöneldi. İkinci el otomobil piyasasında son 15 gün içerisinde değişim yaşandı. Uzman isim araç fiyatlarıyla ilgili yeni gelişmeyi duyurdu. İşte detaylar...
14.03.2023Ekonomi
İkinci el araba fiyatlarında ‘seçim ve deprem' etkisi! ‘15 gün içinde değişecek’ deyip açıkladı
İkinci el araba fiyatlarında ‘seçim ve deprem' etkisi! ‘15 gün içinde değişecek’ deyip açıkladıİkinci el araba alacakları ilgilendiren son dakika açıklaması! Araba piyasasında seçim etkisi kendini göstermeye başladı. Depremden sonra ikinci el araç piyasası adeta durma noktasına geldi, fiyatlar yeniden uçuşa geçti. Sektör temsilcileri ise ‘15 gün içinde bir hareket bekliyoruz’ açıklamasında bulundu. İşte araba piyasasında son durum...
11.03.2023Ekonomi
Ağır hasarlı araçlarını satışa çıkarıyorlar! 'Pazarlık yapamam son malvarlığım'
Ağır hasarlı araçlarını satışa çıkarıyorlar! 'Pazarlık yapamam son malvarlığım'Depremlerde evlerini kaybeden vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ağır hasarlı otomobillerini ikinci el araç sitelerinde satışa çıkarmaya başladı. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman plakalı birçok hasarlı otomobilin ilan sitelerindeki sayısı her geçen gün artarken konuştuğumuz depremzedeler, “Evimizi, eşyalarımızı kaybettik. Elimizde paraya çevirebileceğimiz sadece otomobil kaldı. Yeni bir hayat kurmak için satmak zorundayız” dedi.
23.02.2023Ekonomi
Araba satışında büyük oyun! 300 bin lira fiyat farkı koyuyorlar
Araba satışında büyük oyun! 300 bin lira fiyat farkı koyuyorlarYeni yılla birlikte ilan sitelerine konulan ikinci el görünümlü sıfır araçların sayısı arttı. Bayilerde bulunamayan birçok sıfır otomobil ‘1001 kilometre’ bilgisi ile ederinin 200-300 bin TL üzerine ilan sitelerinde yer buldu. Şahısların yılda 3 adet olan ikinci el satış limitinin 1 Ocak’ta yenilendiğini hatırlatan uzmanlar, söz konusu artışta bu işi ticaret haline getiren kişilerin etkili olduğunu vurguladı. Galerilerin de şahıslar üzerinden satış yaptığı iddialar arasında.
23.01.2023Ekonomi
İkinci el otomobile talep arttıkça fiyatlar yukarı çıkıyor
İkinci el otomobile talep arttıkça fiyatlar yukarı çıkıyorİkinci el otomobil piyasasındaki fiyat artışı devam ediyor. Yaklaşık bir aydır yaşanan artış yüzde 35’lere gelmiş durumda. Oto galericiler, talebin devam ettiğini fakat ikinci el araç tedariki yapamadıklarını söyledi.
19.01.2023Ekonomi
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısı
Ev sahiplerinden kiracılara ‘banka’ tuzağı! Dikkat çeken PTT uyarısıEv sahiplerinden kiracılara akıl almaz banka oyunu ortaya çıktı. Bazı ev sahipleri, kiracıları evden çıkartmak için bu yöntemi kullanıyor. Avukatlar ise konuyla ilgili “İtiraz etmezlerse haklıyken haksız duruma düşerler” uyarısında bulundu.
11.01.2023Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç piyasasına inceleme başlatıldı
Sıfır ve ikinci el araç piyasasına inceleme başlatıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş, sıfır ve ikinci el araç piyasasına yönelik bir inceleme yapmak üzere Bakanlığın müfettişlerinin görevlendirildiğini söyledi.
11.01.2023Ekonomi
Araba satışlarında EYT etkisi! Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarında dikkat çeken hareketlilik
Araba satışlarında EYT etkisi! Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarında dikkat çeken hareketlilikAraba alacak milyonları ilgilendiriyor. Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İkinci el araba ilanlarında sert düşüş yaşandı. Galericiler, satışların iyi olduğunu ve bazı satıcıların da asgari ücret zammı ve EYT tazminatlarının hesaplara geçmesini bekledikleri için şimdilik ilanları kaldırdığını belirtirken yeni bir gelişme daha yaşandı. İkinci el otomobil tedarikinde sıkıntı yaşadıklarını belirten sektör temsilcileri, EYT borçlanmalarını ödemek isteyen vatandaşların araçlarını satmaya başlamasıyla bu sıkıntının azaldığını kaydetti. 2023 yılına girişle birlikte markalar fiyat listelerini değiştirmeye başladı. Bazı markalar sembolik artışlar yaparken, gelen zamlarla birlikte vergi dilimi değişen modellerde 30 bin TL'yi geçen artışlar oldu. 2023 yılında araba markaları tarafından belirlenen zam oranları ile sıfır otomobil fiyatları listesi güncellendi. İşte, marka marka araba fiyatları...
14.01.2023Ekonomi
2023 noter araç satış ücreti ne kadar? 2. el araç alım satım noter ücreti (Araç satış sözleşmesi noter bedeli zamlandı)
2023 noter araç satış ücreti ne kadar? 2. el araç alım satım noter ücreti (Araç satış sözleşmesi noter bedeli zamlandı)İkinci el araç satışında noterde yapılan araç satış sözleşmesi bedeline zam geldiği belirtildi. Peki, Noter araç satış ücreti 2023 ne kadar oldu? 2. el araç alım satım noter ücreti hakkında merak edilenler…
3.01.2023Ekonomi
Araba satışında yeni dönem başlıyor! Fiyatları bayi belirleyemeyecek
Araba satışında yeni dönem başlıyor! Fiyatları bayi belirleyemeyecekAraba fiyatları ile iligli son dakika açıklaması geldi. Sıfır araç satışında yeni dönem başlıyor. Fiyatlar üretici firma tarafından belirlenecek. Sıfır araç satışında bayilerin rolü değişiyor, yüksek maliyetli yeni plaza yatırımlarının sonuna yaklaşılıyor. Avrupa’da birçok markanın geçtiği ‘online’ satış döneminin ilk örnekleri 2023 itibarıyla Türkiye’de de görülecek. Başta Togg olmak üzere Tesla ve Mercedes-Benz tüketicilerin karşısına farklı satış modelleriyle çıkacak. Bayilerin ise gelecekte teslimat, satış sonrası hizmetler, dijital servislerin satışı, mobilite hizmetleri gibi servislerden yüksek gelirler elde etmesi bekleniyor.
5.12.2022Ekonomi
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İndirim gerçekleşti, tarih verildi
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! İndirim gerçekleşti, tarih verildiAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Matrah düzenlemesiyle birlikte ikinci el araç piyasasındaki durgunluk, yerini hareketliliğe bıraktı. Matrah düzenlemesiyle canlılık kazanan piyasa, ikinci el araç fiyatlarına ortalama 30 bin liralık indirim getirdi.
29.11.2022Ekonomi
İkinci el yenilenmiş araç ne demek? Renault ikinci el araç yeni düzenleme nedir, ne zaman başlayacak?
İkinci el yenilenmiş araç ne demek? Renault ikinci el araç yeni düzenleme nedir, ne zaman başlayacak?Fabrika çıkışlı ikinci el araç satışı sistemi, Türkiye'de de devreye giriyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, çalışmalarda sona gelindiğini aktardı. Söz konusu açıklamanın ardından İkinci el yenilenmiş araç ne demek, Renault ikinci el araç yeni düzenleme nedir? sorularına yanıt arandı.
24.10.2022Ekonomi
Araba satışında flaş gelişme! İkinci el arabalar yenilenip satılacak, tarih verildi
Araba satışında flaş gelişme! İkinci el arabalar yenilenip satılacak, tarih verildiFabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi 2023 yılında resmen başlıyor. Çalışmalarda sona gelindiğini belirten Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, “İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz” dedi.
24.10.2022Ekonomi
İkinci el arabada yeni dönem! Yenilenip satılacak, tarih verildi
İkinci el arabada yeni dönem! Yenilenip satılacak, tarih verildiİkinci el arabada yeni dönem başlıyor. Araba almak isteyene güzel haber geldi. Fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi 2023 yılında resmen başlıyor. 6 yaşına kadar olan araçlar yenilenip tekrar satışa sunulacak. 10 yıl boyunca sürekli yenilenen araçlar uygun fiyata satılacak. İşte araba almak isteyen milyonları ilgilendiren detaylar...
24.10.2022Ekonomi
İkinci el araba piyasası canlandı!  '250-500 bin TL arasındaki araçlara talep var'
İkinci el araba piyasası canlandı! '250-500 bin TL arasındaki araçlara talep var'Araba fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el otomobilde piyasa hareketlendi, açıklamalar art arda geldi. İkinci el araç piyasasında son 10 gündür hareketlilik olduğunu kaydeden galerici esnafı, alt sınıf araçların satıldığını, üst sınıf araçlara talebin ise her geçen gün azaldığını belirtiyor. Peki araba fiyatları ne kadar? İşte detaylar...
14.10.2022Otomobil
Araba fiyatları ile ilgili kritik 'indirim' uyarısı!
Araba fiyatları ile ilgili kritik 'indirim' uyarısı!Araba alma planı yapan pek çok kişi fiyatların düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, yaptığı açıklamada otomotiv sektörü ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak araba fiyatları ile ilgili, “ÖTV indirimi beklentisi vatandaşların ihtiyaçlarını ötelemesine sebep oluyor. Vatandaş beklemeye geçtiği ve ÖTV indirimi beklenmediği için bundan zarar görebilir” uyarısında bulundu.
3.10.2022Otomobil
Araba alacaklar dikkat: Son iki gün! Resmen değişiyor
Araba alacaklar dikkat: Son iki gün! Resmen değişiyorAraba piyasası ile ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el araç alacakları çok yakından ilgilendiriyor. İki gün sonra değişiyor. 15 Eylül tarihinde sona erecek olan ikinci el otomobil piyasasında 6+6 düzenlemesinin araç fiyatlarına etkisi devam ediyor. Antalya Galericiler Odası Başkanı İsmail Çağlar, “Arkadaşlar şunu bilmiyor; 6 bin olunca satabilir misin? Satamıyorsun, 6 bin kilometreyi doldursan da 6 ay beklemek zorundasın. 6 ay doldurdun bu kez 6 bin kilometre olmasını bekleyeceksin. Şirketler bir an önce satılsın, elimizden çıkaralım diye 3-5 bin TL’sine bakmadan satmaya başladılar” dedi.
13.09.2022Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç fiyatlarında son dakika gelişmesi! Kampanya ve indirime başladılar, işte fiyat listesi
Sıfır ve ikinci el araç fiyatlarında son dakika gelişmesi! Kampanya ve indirime başladılar, işte fiyat listesiAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Araba almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Hükümetin araba fiyatlarıyla ilgili hamlesi sonrası araba fiyatlarında düşüş gerçekleşti. Sıfır araba ve ikinci el araba fiyatları değişti. Galericiler, 6 ay ve 6 bin kilometre araç satışı sınırlamasında son viraja girdi. Ticaret Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay yasal düzenleme yaptığı ve denetimlerine 15 Eylül’de başlanacak sınırlamada son 1 haftaya girildi. Galericiler panik halde elindeki sıfır araçları yasal düzenlemeye takılmaması için çeşitli kampanya ve indirimlerle satmaya çalışıyor. Peki sıfır ve ikinci el araba fiyatlarındaki düşüş sürecek mi? Bu fiyatlardan araba alınır mı? İşte son dakika haberinin detayları...
7.09.2022Ekonomi
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Düştükçe düşüyor, ÖTV detayı ortaya çıktı, işte güncel fiyat listesi
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Düştükçe düşüyor, ÖTV detayı ortaya çıktı, işte güncel fiyat listesiAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Araç sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Sıfır araba ve ikinci el araba fiyatlarında son günlerde hareketlilik yaşanıyor. Hükümet tarafından atılan 6+6 adımı sonrası araba fiyatları düşmeye başladı. Al-sat yaparak piyasayı yükselten vatandaşlar ve galericiler elindeki arabaları elden çıkarmaya başladı. Otomobil ve hafif ticari araç satışları ağustosta yüzde 17.3 düşerek 48 bin 336 adetle kapandı. Tedarik sorunları, artan fiyatlar ve krediye erişimde yaşanan zorluklar satışlar üzerinde etkili oldu. Uzmanlar, tüketicilerin otomobile daha rahat ulaşabilmesi için son olarak Ağustos 2021’de güncellenen ÖTV matrah dilimlerinin yeniden güncellenmesi gerektiğini belirtti. İşte son dakika haberinin detayları...
3.09.2022Ekonomi
Araba fiyatlarında görülmemiş gelişme! Araba fiyatları düşüşe geçti! İşte sıfır ve ikinci el arabada yeni fiyatlar
Araba fiyatlarında görülmemiş gelişme! Araba fiyatları düşüşe geçti! İşte sıfır ve ikinci el arabada yeni fiyatlarAraba almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Araba fiyatları düşüşe geçti. Hükümetin hamleleri sonrası araba fiyatlarında aylar sonra aşağı hareketli düşüş gerçekleşti. Sıfır ve ikinci el arabada yeni fiyatlar belli oldu. İkinci el araç satışında şirketlere getirilen 6 ay ve 6 bin km düzenlemesi ilk haftasında fiyatları sınırlı etkiledi. Pazarda fiyatlar ortalama yüzde 5 gerilerken, ‘sıfır’ olarak satılan lüks ikinci el araç fiyatlarındaki düşüş belirginleşti ve yüzde 7’yi buldu. Uzmanlar ise tedarik sorunu, kur veya vergide iyileşme olmadan fiyatlarda ciddi bir gerileme olmayacağını belirtti. İşte araba almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
26.08.2022Ekonomi
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika! Liste belli oldu, sıfır ve ikinci el araçlarda yeni dönem
Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika! Liste belli oldu, sıfır ve ikinci el araçlarda yeni dönemAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Araba almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Otomobil alacaklar dikkat. Temmuz ayında resmen belli oldu. Trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Temmuz ayı sonu itibarıyla 25 milyon 920 bin 661 oldu. Otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen ay 2021'in aynı dönemine kıyasla yüzde 9,1 arttı. İkinci el araç satışında da yeni döneme geçildi. Ticaret Bakanlığı, 15 Eylül 2022 tarihinden sonra 81 ilde Ticaret İl Müdürlükleri aracılığıyla iş yeri denetimleri yapılarak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmeden pazarlaması yapılan (iş yerlerinde satışa sunulan) otomobil ve arazi taşıtlarının tespit edileceğini ve bu faaliyetlerin de cezalandırılacağını açıkladı. Öte yandan geçtiğimiz ay ÖTV'deki düzenleme yetkisinin cumhurbaşkanına geçirilmesi, otomobil piyasasında olumlu etki yapmıştı. ÖTV'de yapılması beklenen indirim söylentisi de ikinci el piyasasında fiyatların düşmesine neden olmuştu. Otomobil markalarının liste ve kampanyalı fiyatlarına göre, Ağustos ayı itibarıyla Türkiye'de satılan en ucuz sıfır otomobiller belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
25.08.2022Ekonomi
Arabası olana kötü haber geldi! Talep ve fiyatlar arttı
Arabası olana kötü haber geldi! Talep ve fiyatlar arttıArabası olan milyonları ilgilendiriyor. Arabası olana kötü haber geldi. Eskişehir Sanayi Sitesi esnafı Şuayip Keskin, araç yedek parça taleplerinin de fiyatlarının da arttığında dikkat çekerek “Zamanında yapılmayan bakımlar, daha büyük arızalara sebep oluyor” uyarısında bulundu.
20.08.2022Ekonomi
İkinci el otomobilde yeni dönem başladı: İlan sitesi harekete geçti
İkinci el otomobilde yeni dönem başladı: İlan sitesi harekete geçtiİkinci el otomobil satışlarına ilişkin yürürlüğe giren, ilk tescilin ardından 6 ay ve 6000 kilometre sınırının ardından internet siteleri harekete geçti. İlanların 1 aydan kısa bir sürede düzenlemeye uygun şekilde yenilenmesi sağlandı.
17.08.2022Ekonomi
Araç sahipleri dikkat: 100 bin mükellef 'RADAR'a girdi! Ne ceza verilecek?
Araç sahipleri dikkat: 100 bin mükellef 'RADAR'a girdi! Ne ceza verilecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı araç sektöründe haksız fiyat artışına sebep olan 100 bin mükellefi tespit etti. Peki bu 100 bin kişiye nasıl bir ceza uygulanacak? İşte detaylar...
17.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İkinci El Araç ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ikinci el araç haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.