Harita

Harita

Son dakika harita haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan harita ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını harita haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Harita

haberleri sayfasında son dakika yaşanan harita gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.280 harita haberi bulunmuştur. Tüm harita haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 130 personel alacak! Yayımlanan ilana göre, Bakanlık, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında görevlendirilmek üzere başta mühendis olmak üzere çok sayıda personel alacak. Peki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı şartları!
Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı?
Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı?Yüksek Askeri Şura toplantısında albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemleri ile generallerin terfi ve atama dosyaları ele alındı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresinin uzayıp uzamadığı merak konusu oldu. Peki, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresi uzatıldı mı? Orgeneral Yaşar Güler kimdir, nereli, kaç yaşında?
4.08.2022Gündem
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Bazı adaylar eğitim görmek istedikleri üniversite ve bölümleri tercih işlemlerini tamamlarken kimi de üniversitelerin olanakları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Süreç daralırken hala tercih işlemini tamamlamayan pek çok aday da bulunuyor. Bu yıl çok sayıda kurum ve kuruluş tercih işlemlerini yapacak adaylar için burs programını açıkladı. Bunların başında özel üniversiteler geliyor. Bazı ayrıcalıklı bölümlerde de YÖK burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda önemli marka ve kurumların vakıfları da burs programlarını ve şartlarını açıkladı. Tercih sürecinde henüz bölümünüze karar vermediyseniz “Hangi kurumlardan burs alabilirim? Üniversite için nerelerden burs alabilirim?” diyorsanız sizin için üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıfların listesini hazırladık. İşte üniversite eğitiminiz boyunca burs alabileceğiniz yerler…
2.08.2022Eğitim
Korkutan vaka artışı: Risk haritası yeniden kızardı
Korkutan vaka artışı: Risk haritası yeniden kızardıSağlık Bakanlığı'nın "Hayata Eve Sığar" uygulamasındaki Covid-19 yoğunluk haritasında Kırıkkale'nin büyük bir bölümü, "yüksek risk" anlamına gelen kırmızı renge döndü.
28.07.2022Yaşam
Geleceğin insansız hava trafiğinin rotasını Türk bilim adamları çiziyor
Geleceğin insansız hava trafiğinin rotasını Türk bilim adamları çiziyorGeleceğin akıllı şehirlerinde otonom hava trafiğini sağlayacak sistemleri Türk bilim adamları geliştiriyor.
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek?
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek? Üniversite tercihi yapacak öğrencilere YÖK’ten burs desteği. YÖK Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında öğrencilere sağlanan burs desteklerini bu yıl arttırdı. Yeni açılan bölümler ile sanayi işbirliği çerçevesinde bazı bölümlere burs desteği sağlanacak. Peki, YÖK lisans bursu hangi bölümlere veriliyor? YÖK bursları ne? İşte YÖK lisans bursu verilecek bölümler…
26.07.2022Eğitim
Tapulara da yansıyacak! İmarla ilgili flaş karar, artık zorunlu olacak
Tapulara da yansıyacak! İmarla ilgili flaş karar, artık zorunlu olacakİmar planıyla ilgili flaş karar verildi. Tapulara da yansıyacak. Yeni düzenleme ile birlikte resmen değişti. Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde bazı düzenlemeler yapıldı. Resmî Gazete’de yer alan yeni yönetmelikle askeri yasak ve güvenlik bölgelerinin tespiti için ilgili kurumdan görüş alınacak ve ve bu alanlar hâlihazırdaki harita veya kadastro paftaları üzerine işlenecek. Öte yandan Tarımsal amaçlı sulama sistemlerinin ihtiyacı için yapılacak olan, alanı 125 metrekareyi geçmeyen güneş kaynaklı yenilenebilir enerji sistemleri de, ilgili tarım ve orman müdürlüğünden uygun görüş alınmak ve betonarme temel içermeden metal konstrüksiyon ile yapılmak kaydı ile yapı ruhsatı ve yapı kullanma izninden muaf tutulurken bu yapılarda da etüt ve projelerinin ruhsat vermeye yetkili idarece incelenmesi, etüt ve projelerinin ve inşasının sorumluluğunun proje müellifi ve fennî mesulü olan mimar ve mühendislere ait olması hükümleri getirildi. İşte son dakika haberinin detayları...
23.07.2022Ekonomi
Plansız alanlar imar yönetmeliğinde değişiklik
Plansız alanlar imar yönetmeliğinde değişiklikÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan, Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
23.07.2022Gündem
Taksim’de turistler metro asansöründe mahsur kaldı!
Taksim’de turistler metro asansöründe mahsur kaldı!Taksim Meydanı'ndaki metro asansöründe mahsur kalan turistler, 1,5 saat sonra kurtarıldı.
21.07.2022Yaşam
Korona virüs vakaları arttı, harita kırmızıya döndü
Korona virüs vakaları arttı, harita kırmızıya döndüZonguldak’ta korona virüs vakaları artış göstermeye başladı. Vaka yoğunluğu Hayat Eve Sığar uygulamasına da yansıdı.
21.07.2022Yaşam
İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İBB’den 60 GB ücretsiz internet!
İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İBB’den 60 GB ücretsiz internet!İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) ücretsiz WİFİ hizmeti! 60 GB’a kadar ücretsiz internet kullanım hakkı sunulacak. Peki, İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İşte detaylar…
Sağanak kuvvetli geliyor, tahminler tamamen değişti! Meteoroloji son dakika açıkladı, iller ve günü belli oldu, flaş uyarı...
Sağanak kuvvetli geliyor, tahminler tamamen değişti! Meteoroloji son dakika açıkladı, iller ve günü belli oldu, flaş uyarı...Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması! Güncel harita paylaşıldı, tahminler değişti. Türkiye'de sıcak hava etkisini sürdürmeye devam ederken bazı illerde ise yağışlı hava etkili oluyor. Meteoroloji güncel hava durumu raporunu açıkladı. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin bugün yağışlı. Hafta başından itibaren ise sağanak yağışın etkili olacağı il sayısı artacak. Hafta sonu plan yapmak isteyen vatandaşlar ise son hava durumu tahminlerini araştırıyor. Cumartesi ve pazar hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl? Önümüzdeki hafta hangi iller yağışlı? Son dakika hava durumu tahminleri...
15.07.2022Gündem
Denizli'de tur otobüsü takla attı! 41 kişi yaralandı
Denizli'de tur otobüsü takla attı! 41 kişi yaralandıDenizli’nin Acıpayam ilçesinde tur otobüsü takla attı. Kazada sürücü Gürül, 1 turist rehberi ile İngiltere, Meksika ve Almanya uyruklu 39 turist olmak üzere toplam 41 kişi yaralandı. Kazada 3 turistin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.
14.07.2022Yaşam
Datça'da orman yangını! Bakan Kirişci canlı yayında duyurdu, yangın kontrol altına alındı...
Datça'da orman yangını! Bakan Kirişci canlı yayında duyurdu, yangın kontrol altına alındı...Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan ve 600 hektar alanda etkili olan orman yangını ile ilgili iyi haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "Datça'daki yangın kontrol altında.Soğutma çalışmaları devam ediyor" dedi. 24 saat boyunca söndürülme çalışması devam eden yangından etkilenen 7 kişi tedavi görüyor, 4'ü ağır toplam 10 ev hasar aldı.
14.07.2022Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı! Bedelli askerlik düzenlemesi yürürlüğe girdi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Bedelli askerlik düzenlemesi yürürlüğe girdiBedelli askerlikte son dakika gelişmesi. Askerî Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlik hizmetinden yararlanamayan yükümlüler bu hizmetten faydalanabilecek. İşte tüm detaylar...
12.07.2022Gündem
Yunanistan'ı çıldırtan harita! ABD'lilerden NATO'ya skandal Türkiye mektubu...
Yunanistan'ı çıldırtan harita! ABD'lilerden NATO'ya skandal Türkiye mektubu...Denizlerdeki misakımillî haritası Yunanistan'da deprem etkisi yarattı. Yunan medyası, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye hediye edilen haritayı manşetinden veriyor. ABD'li diplomatların İngiliz gazetesine gönderdiği skandal Türkiye mektubunu sevinçle Yunan medyası sevinçle karşıladı.
11.07.2022Dünya
Meteoroloji kırmızı kod uyarısı nedir? Kırmızı kod ne demek, anlamı nedir, hangi durumlarda verilir?
Meteoroloji kırmızı kod uyarısı nedir? Kırmızı kod ne demek, anlamı nedir, hangi durumlarda verilir?Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul ve birçok kente sağanak yağış geliyor. 6 kent için kırmızı kod uyarısı yapılırken, 9 kente turuncu 8 il için de sarı kodlu uyarı yapıldı. Çok kuvvetli yağış beklenen illerde ekipler teyakkuza geçti. Söz konusu uyarıların ardından  Meteoroloji kırmızı kod uyarısı nedir? Kırmızı kod ne demek, anlamı nedir, hangi durumlarda verilir? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
27.06.2022Yaşam
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Meclis'te kabul edildi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Meclis'te kabul edildiİstanbul Finans Merkezi Kanunu TBMM Genel Kurul’nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; Türkiye Cumhuriyeti'nin finansal rekabet gücünü uluslararası alanda artırmayı hedefliyor. Finansal piyasalarla ürün ve hizmetlerin gelişmesine ve derinleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
22.06.2022Ekonomi
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasında
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasındaMuğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan ve 200 hektarı aşkın alanda etkili olan orman yangınına ikinci günde, 20 helikopter ve 14 uçakla havadan, 1494 personel, 172 arazöz, 191 kamu kuruluşlarına ait araç, 17 dozer ve 39 iş makinesiyle karadan müdahale sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'te yangın çıkan bölgede helikopterle incelemede bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde öğlen saatlerinde meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi CNN Türk canlı yayınında yangının kontrol altına alınma aşamasında olduğunu belirtti. Öte yandan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangın etkisini artırarak devam ederken alevlerin tehdidi altındaki yangın kriz merkezi boşaltılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.06.2022Gündem
Google'dan şok eden hata! Kentte büyük karışıklık yarattı: 'Nasıl oldu bilemiyoruz'
Google'dan şok eden hata! Kentte büyük karışıklık yarattı: 'Nasıl oldu bilemiyoruz'Dünyaca ünlü arama motoru Google Samsun’da büyük bir karışıklığa imza attı. Haritalarında 'Atatürk Bulvarı’nın ismini 'Baki Esen Caddesi' olarak değiştiren şirket, kentte şaşkınlığa yol açtı. Atatürk Bulvarı için bir isim değişikliği olup olmadığı yönünde Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne sorular yöneltildi. Konu ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram'dan açıklama geldi.
21.06.2022Gündem
TYT ile alan bölümler 2022! YÖK YKS TYT ile alan 4 yıllık bölüm var mı, TYT puanıyla alan bölümler ve puanları neler?
TYT ile alan bölümler 2022! YÖK YKS TYT ile alan 4 yıllık bölüm var mı, TYT puanıyla alan bölümler ve puanları neler?TYT puanıyla alan bölümler 2022 için aramalar başladı. YKS TYT oturumu bugün gerçekleşti. Üniversite sınavının ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi TYT sınavına giren öğrenciler puan türüne göre tercih yapabilmek için TYT ile alan bölümler 2022 araştırması yapıyor. Peki, YÖK YKS TYT ile alan 4 yıllık bölüm var mı, TYT puanıyla alan bölümler ve puanları neler? İşte TYT ile girilen bölümler…
18.06.2022Eğitim
İl olan ilçeler haritayı değiştirdi! İşte Türkiye'nin ilçeye dönüşen illeri...
İl olan ilçeler haritayı değiştirdi! İşte Türkiye'nin ilçeye dönüşen illeri...Türkiye'de bir çok ilçe ile dönüşürken yakın tarihimizde çeşitli nedenlerle ilden ilçeye dönüşen şehirlerimizde var. Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923’te kurulduğunda toplam 71 ilimiz vardı. Cumhuriyet’in kuruluşundan beri şehir ve ilçe sayılarında bazı dönemlerde artış bazı dönemlerde azalma oldu.
18.06.2022Yaşam
İBB duyurdu! Ücretsiz sertifikalı ve İHA-1 Ticari Pilot Ehliyeti verilecek! Gökyüzünün Yıldız Gençleri Projesi başvuruları başladı!
İBB duyurdu! Ücretsiz sertifikalı ve İHA-1 Ticari Pilot Ehliyeti verilecek! Gökyüzünün Yıldız Gençleri Projesi başvuruları başladı!İBB’den İHA eğitimi! İBB Gençlik ve Sopr Müdürlüğü duyurdu! Gökyüzünün Yıldız Gençleri Projesi başvuruları başladı! İBB’den yapılan duyuruya göre, Sertifikalı ve İHA-1 Ticari Pilot Ehliyeti için ücretsiz eğitim verilecek. Peki, İBB Sertifikalı ve İHA-1 Ticari Pilot Ehliyeti başvurusu nasıl yapılır? Gökyüzünün Yıldız Gençleri Projesi başvuru şartları ne? İşte detaylar…
16.06.2022Eğitim
İçişleri Bakanlığı 5 bin 546 personel alacak! İşte personel alımı başvuru şartları!
İçişleri Bakanlığı 5 bin 546 personel alacak! İşte personel alımı başvuru şartları!İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başlıyor! 5 bin 546 personel alınacak. İlana başvurular 21 Haziran’da sona erecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İçişleri Bakanlığı personel alımı şartları ne? İşte İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı!
Yağmur çok kuvvetli geliyor, Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara, Antalya...
Yağmur çok kuvvetli geliyor, Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara, Antalya...Meteoroloji hava durumunu son dakika duyurdu! Çok şiddetli olacak, her bir il için saat de verildi. Yağışlar ülkenin büyük bir bölümünde etkisini sürdürmeye devam ediyor. Onlarca ilde yaz sıcaklığı var ancak hava kapalı. Meteoroloji, yeni haftanın hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Rapora göre onlarca ilde kuvvetli sağanak hakim olacak. Harita adeta sarıya boyandı, çok sayıda il için sarı kodlu uyarı yapıldı. Yağmur fena bastıracak. Önümüzdeki 5 gün için hava durumu haritasını MGM yayınladı; 'Hangi günlerde, hangi ilde yağış var?' sorusu yanıt buldu. Hava durumu nasıl? Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte hava durumuna ilişkin son gelişmeler...
13.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Harita ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki harita haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.