Gümrük

Gümrük

Son dakika gümrük haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gümrük ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gümrük haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gümrük

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gümrük gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.463 gümrük haberi bulunmuştur. Tüm gümrük haberleri aşağıda listelenmiştir.
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyor
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyorTürkiye'nin yerli ve milli elektrikli aracı TOGG hakkında da konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "60 yıl önce yarıda kalmış bir rüyamız vardı. Bu neydi? Türkiye'nin otomobilinin üretilmesi. Türk markasıyla üretilmesi. Bize bu görev verilince Türk özel sektörüne, yani sizlere güvenerek dedik ki; ‘Biz bu işi yaparız. Türk iş dünyası olarak yaparız’ dedik. Allah nasip ederse bütün IP hakları bizim. Yüzde 51'i yerli ve milli. Türkiye'nin ilk otomobilini, TOGG'u, teknolojik anlamda da dünyayla aynı zamanda yapıyoruz. Artık fosil yakıt devri bitiyor. Ne başlıyor? Elektrikli otomobiller. Bunu Avrupa'da da yapan 2-3 ülke var. Başka yok. Amerika'da var, Çin'de var. Başka da yok. Türkiye'nin ilk yer ve milli arabası TOGG'un fabrikasını 29 Ekim'de açacağız. Allah nasip ederse de inşallah mart ayında Keşan'da TOGG'a hep beraber bineceğiz" ifadelerini kullandı.
12.08.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,13. Büyükelçiler Konferansı'nda büyüme rakamları ve KKM hesaplarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Muş: Gümrük Muhafaza ekiplerince 246 kilo kokain ile 226 kilo esrar ele geçirildi
Bakan Muş: Gümrük Muhafaza ekiplerince 246 kilo kokain ile 226 kilo esrar ele geçirildiTicaret Bakanı Mehmet Muş, bakanlığa bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kocaeli'ne gelen bir konteynerde 246,8 kilo kokain, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan ülkeye giren bir TIR'da ise 226,9 kilo esrar ele geçirildiğini açıkladı.
9.08.2022Gündem
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek?
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Yeni Varlık Barışı düzenlemesi ayrıntılar belli oldu. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların ekonomiye kazandırılması hedeflenenen Varlık Barışı’nda son gün 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Peki, Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Varlık Barışı’nda vergi dairelerinde beyanda bulunulacak mı? Varlık Barışı’nda transfer nasıl gerçekleşecek? Varlık Barışı vergilendirme nasıl olacak? İşte detaylar…
9.08.2022Ekonomi
Sultaniye üzümde ihracat başladı, ilk TIR'lar yola çıktı
Sultaniye üzümde ihracat başladı, ilk TIR'lar yola çıktıManisa'nın Alaşehir ilçesinde yetiştirilen çekirdeksiz Sultaniye üzümde ilk hasat yapılırken, toplanan üzümlerin de ihracatına başlandı. Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihracatı yapılacak Sultaniye üzümde ilk TIR Rusya'ya gitmek için yola çıktı. Alaşehir'den geçen yol 230 bin ton olan 'Sultaniye' cinsi sofralık üzüm ihracatının bu yıl 250 bin tona çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi.
8.08.2022Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye çağrı: Somut adımlar bekliyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye çağrı: Somut adımlar bekliyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Ankara’da 13. Büyükelçiler Konferansı açılış konuşmasında gündeme dair önemli açklamalarda bulundu. Çavuşoğlu konuşmasında, AB'ye seslenerek, "Avrupa Birliği'nden somut adımlar atmasını bekliyoruz. Türkiye'nin nasıl vazgeçilmez bir ülke olduğunu oluşturduğumuz bir programla yeniden anlatacağız. Türkiye, Avrupa'dır ve Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı var. Avrupa güvenliğinin Türkiye'ye ihtiyacı var. 360 derece bakışla çevremizdeki her bölgede sürdürülebilir barış lisanıyla devam etmeyi diliyoruz." diye konuştu.
8.08.2022Siyaset
Muğla'nın 'hayalet köyü', havadan görüntülendi
Muğla'nın 'hayalet köyü', havadan görüntülendiMuğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Fethiye'de 'hayalet köy' olarak bilinen ve 65 yıl önce terk edilen Kayaköy, havadan görüntülendi.
7.08.2022Yaşam
Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatı açıklaması!
Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatı açıklaması!Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatı hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, ''Gerekli belgelerini ibraz eden ve mevzuat hükümleriyle uyumlu beyanda bulunan yükümlülerin işlemlerinde herhangi bir aksama bulunmamaktadır'' ifadeleri yer aldı.
6.08.2022Ekonomi
Konut satışlarında yeni dönem! Bakanlıktan flaş karar, resmen değişti
Konut satışlarında yeni dönem! Bakanlıktan flaş karar, resmen değiştiKonut satışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Bakanlık resmen harekete geçti, flaş karar verildi. Konutta teslim süresi 48 aya uzayabilecek. Ön ödemeli konut satışında zorunlu teslimat süresi 36 aydan 48 aya yükseltildi. Ticaret Bakanlığı'nın yönetmelikte yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte son dakika haberinin detayları...
4.08.2022Ekonomi
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Herkesin gözü o tarihe çevrildi
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Herkesin gözü o tarihe çevrildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz" dedi.
3.08.2022Ekonomi
Pasaportsuz girişler başladı, turistler Edirne'ye akın akın etti
Pasaportsuz girişler başladı, turistler Edirne'ye akın akın ettiKentte her hafta Cuma günü kurulan ve özellikle Bulgar turistlerin uğrak noktası olan Ulus Pazarı bu hafta en kalabalık günlerinden birisini yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'ye pasaportsuz girebileceğini duyurmasının ardından Edirne turist akınına uğradı.
29.07.2022Ekonomi
Memurlar sakal bırakabilir mi, memurlara sakal serbest mi? Kılık kıyafet yönetmeliği 2022
Memurlar sakal bırakabilir mi, memurlara sakal serbest mi? Kılık kıyafet yönetmeliği 2022Memurlukta sakal serbestisi için mevzuatta güncelleme yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmelik mevzuatında belirlenen saç, sakal ve kıyafet yönergeleri, yeni mevzuatta ele alındı. Peki, memurlara sakal serbest mi oldu, memurlar sakal bırakabilir mi? İşte memur saç sakal yönetmeliği 2022…
29.07.2022Memur
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...Araba alma planı yapanlar son yıllarda elektrikli otomobillere yöneliyor. Fiyatllar diğer araçlara göre daha yüksek olmasına rağmen çevreye herhangi bir fosil yakıt bırakmaması ve karbon salınımı yapmaması nedeniyle tercih ediliyor. Çevre dostu olan elektrikli arabalarda egzoz bulunmaması ve gürültü kirliliği yapmıyor olması da yeni nesli araçların dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor. Çip krizi ile otomotiv sektöründe üretimin aksamasının ardından firmaların klasik otomobil üretimini azaltıp elektrikli otomobil üretiminin artırılması da yönünde harekete geçmesi de gündemde. Öte yandan elektrikli otomobiller ile ile ilgili yeni bir karara imza atıldı. Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
28.07.2022Ekonomi
Sarıyer'de kamyon gecekondunun üzerine uçtu: 4 yaralı
Sarıyer'de kamyon gecekondunun üzerine uçtu: 4 yaralı Sarıyer'de sürücüsünün kontrolünden çıkan kamyon, yol üzerinde bulunan bir gecekondunun çatısına uçtu. Enkaz altında kalan 4'ü yaralı toplam 5 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
23.07.2022Gündem
Kamyon gecekondunun üzerine uçtu: 4 yaralı
Kamyon gecekondunun üzerine uçtu: 4 yaralıSarıyer'de sürücüsünün kontrolünden çıkan kamyon, yol üzerinde bulunan bir gecekondunun çatısına uçtu. Enkaz altında kalan 4'ü yaralı toplam 5 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
23.07.2022Yaşam
Gümrük Müdürlüğü önünde TIR kuyruğu! Üç şeridi kapattılar
Gümrük Müdürlüğü önünde TIR kuyruğu! Üç şeridi kapattılarErenköy Gümrük Müdürlüğü'nde, yurt dışına çıkacak TIR'lar nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Gümrüğe girmek için bekleyen TIR'ların Çamlıca Gişelerinden itibaren oluşturduğu uzun araç kuyruğu havadan görüntülendi.
22.07.2022Yaşam
FIFA 23 ne zaman çıkacak? FIFA 23 Türkiye satış fiyatı belli oldu mu?
FIFA 23 ne zaman çıkacak? FIFA 23 Türkiye satış fiyatı belli oldu mu? FIFA 23 oyunu için heyecanlı bekleyiş sürüyor! Oyunseverlerin merakla beklediği futbol oyunu FIFA 23’ün Türkiye satış fiyatı da netlik kazandı. Peki, FIFA 23 ne zaman çıkacak? FIFA 23 Türkiye satış fiyatı ne kadar? İşte detaylar…
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'ın başkenti Tahran'daki tarihi zirve dönüşü çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, Fırat’ın doğusunda özellikle petrol kuyularını emiyor, sömürüyor; ondan sonra rejime de satıyor" dedi. "Amerika’nın oradaki elemanları terör örgütü mensuplarına eğitim yaptırıyor. Bu eğitim esnasında rejimin bayrağını da orada bunlar dalgalandırıyorlar" diyen Erdoğan, "Burada da kalkıp rejimin bayrağını orada dalgalandırmakla acaba Türk ordusunu aldatır mıyız diye düşünüyorlar. Bunu yemezler" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Amerika şu anda bir defa Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu. Diyorlar ki, Fırat’ın doğusundan Amerika askerini çeksin" diye konuştu.
20.07.2022Siyaset
Türkiye ve İran’dan ortak bildiri! Suriye mesajı dikkat çekti
Türkiye ve İran’dan ortak bildiri! Suriye mesajı dikkat çektiRecep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin eş başkanlığında gerçekleştirilen 7. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı sonrası yayınlanan ortak bildiride, "Suriye'nin toprak bütünlüğüne, siyasi birliğine ve ulusal egemenliğine olan bağlılık vurgulanırken, Suriye halkının acılarını hafifletmenin tek yolunun siyasi bir çözümden geçtiğini vurgulandı" denildi.
19.07.2022Siyaset
İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İBB’den 60 GB ücretsiz internet!
İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İBB’den 60 GB ücretsiz internet!İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) ücretsiz WİFİ hizmeti! 60 GB’a kadar ücretsiz internet kullanım hakkı sunulacak. Peki, İBB ücretsiz WİFİ nasıl bağlanılır? İstanbul Senin uygulaması nasıl indirilir? İşte detaylar…
3 ildeki kaçakçılık operasyonunda 3 tutuklama
3 ildeki kaçakçılık operasyonunda 3 tutuklamaGaziantep merkezli 3 ilde, polisin düzenlediği kaçakçılık operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden 3'ü, tutuklandı.
9.07.2022Yaşam
İzmir'de 100 milyon TL'lik kaçakçılık operasyonu
İzmir'de 100 milyon TL'lik kaçakçılık operasyonuİzmir'de, son 2 haftada polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 100 milyon TL olan gümrük kaçağı ürünler ele geçirildi.
8.07.2022Yaşam
İzmir'de 100 milyon TL'lik kaçakçılık operasyonu
İzmir'de 100 milyon TL'lik kaçakçılık operasyonuİzmir'de, son 2 haftada polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 100 milyon TL olan gümrük kaçağı ürünler ele geçirildi.
8.07.2022Gündem
Ücretsiz olacak! EGO otobüslerinde yeni dönem...
Ücretsiz olacak! EGO otobüslerinde yeni dönem...Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya üzerinden Temmuz ayı sonuna kadar bin 851 otobüste ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlanacağını duyurdu.
6.07.2022Gündem
Karadeniz'de tahıl koridoru planı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 hafta-10 gün içinde neticelendirmeye çalışacağız
Karadeniz'de tahıl koridoru planı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 hafta-10 gün içinde neticelendirmeye çalışacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi ile ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan, "Birçok alanda işbirliğimizi pekiştirecek 9 anlaşmaya imza attık. Ticaret hacmimiz rekorla 23 milyar doların üzerine çıktı. Mevcut rakamlar 25 milyar eşiğini aşacağımızı gösteriyor. Şirketlerimizi yatırımları artırma yönünde teşvik etmeye devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, Karadeniz'deki tahıl koridoruyla ilgili olarak ise "Putin ve Zelenski'nin yaklaşımı önem arz ediyor. 1 hafta-10 gün içinde görüşmeleri yoğunlaştırıp neticelendirmeye çalışacağız" dedi.
5.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Gümrük ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gümrük haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.