Göktaşı

Göktaşı

Son dakika göktaşı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan göktaşı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını göktaşı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Göktaşı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan göktaşı gelişmeleri de dahil olmak üzere 268 göktaşı haberi bulunmuştur. Tüm göktaşı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gökyüzünde 2021'in son şöleni
Gökyüzünde 2021'in son şöleniİki Güneş, iki Ay tutulmasıyla dört önemli gök olayının yaşandığı 2021 yılının son gökyüzü şöleni 'Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru ile 13-14 Aralık gecelerinde yaşanacak. Bu iki günde gökyüzünde saatte 120'ye yakın meteor görülebilecek.
Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru, 13 ve 14 Aralık geceleri görülecek
Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru, 13 ve 14 Aralık geceleri görülecekİki Güneş, iki Ay tutulmasıyla dört önemli gök olayının yaşandığı 2021 yılının son gökyüzü şöleni 'Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru ile 13-14 Aralık gecelerinde yaşanacak. Bu iki günde gökyüzünde saatte 120'ye yakın meteor görülebilecek.
13.12.2021Gündem
Armageddon nedir? Armageddon Savaşı ne zaman, nerede olacak?
Armageddon nedir? Armageddon Savaşı ne zaman, nerede olacak?SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Mars'la ilgili çalışmalar hakkında bilgi verirken Musk, Mars'a gitmek zorunda olduklarını çünkü kıyamet öncesi yaşanması beklenen nükleer savaşa yönelik tehdidin devam ettiğini söyledi. Nükleer Armageddon olarak adlandırılan bu olay, kıyametten önce nükleer savaş anlamı taşıyor. Söz konusu açıklamanın ardından Armageddon nedir? Armageddon Savaşı ne zaman, nerede olacak? Armageddon Savaşı nedir, ne demek? gibi sorulara da yanıt aranmaya başlandı.
22.11.2021Gündem
Ankara'da heyecan ve korku dolu anlar! Merak uyandıran ışık hüzmesi bir çok ilden görüldü...
Ankara'da heyecan ve korku dolu anlar! Merak uyandıran ışık hüzmesi bir çok ilden görüldü...Son dakika haberine göre; Ankara 'nın birçok ilçesinde ve çevre illerde görülen ışık hüzmesi vatandaşlarda heyecan yaratırken, akıllara 'Meteor mu?' sorusunu getirdi.
9.11.2021Yaşam
3 kızını başlarından vurdu! Müezzin ilk ifadesi ortaya çıktı
3 kızını başlarından vurdu! Müezzin ilk ifadesi ortaya çıktıTrabzon'un Of ilçesinde çay bahçesine götürdüğü kızları Yaren (11), Hiranur (7) ve Elif Göktaşı (4) tabancayla başlarından vurup öldüren, tutuklu bulunduğu cezaevindeki hücrede de bileklerini keserek intihara kalkışan müezzin Emre Göktaşın (36), mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Kızlarının kendisine cephe aldığını öne sürüp, bunun da zoruna gittiğini anlatan Göktaş, "Eşimle aramızdaki olaylar aklıma geldi. Kaos içindeydim, kendimi kaybettim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Çocuklarımı çok seviyordum. Ben olayın hala hayalden ibaret olduğunu düşünüyorum. Olayın şokundayım. Şu an kafam allak bullak dedi.
4.09.2021Yaşam
Perseid meteor yağmuru ne zaman? Perseid meteor yağmuru nasıl izlenir?
Perseid meteor yağmuru ne zaman? Perseid meteor yağmuru nasıl izlenir?Göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid meteor yağmuru ağustos ayı ile birlikte gökyüzü meraklılarının gündeminde... Halk arasında “yıldız kayması” olarak da bilinen Perseid meteor yağmurunun gerçekleşeceği tarih araştırılıyor. Peki, Perseid meteor yağmuru ne zaman? İşte detaylar...
Van'da bulunan göktaşı Uluslararası Meteorit Veri Bülteni'ne işlendi
Van'da bulunan göktaşı Uluslararası Meteorit Veri Bülteni'ne işlendiGüvenlik görevlisi Osman Hezer'in, Van Gölü kıyısında bulduğu 81 kilo 400 gram ağırlığındaki meteorit, ABD'deki Ay ve Gezegen Enstitüsü tarafından yapılan inceleme sonucunda sertifikalandırıldı.
Meteor mu düştü? 31 Temmuz İzmir meteor düştü iddiası! İzmir’de meteor nereye düştü, göktaşı düşmesi nedir, meteor nasıl oluşur?
Meteor mu düştü? 31 Temmuz İzmir meteor düştü iddiası! İzmir’de meteor nereye düştü, göktaşı düşmesi nedir, meteor nasıl oluşur?İzmir'e meteor mu düştü? İzmir'e meteor düştü iddiası, sosyal medyada gündem olunca iddialar araştırmaya başlandı. Sosyal medyada viral olan meteor düşme olayı sonrası meteorlar hakkında merak edilenler de arttı. Peki, meteor düştü mü? İzmir meteor düşmesi ne zaman oldu, nereye düştü? Göktaşı düşmesi nedir?
31.07.2021Gündem
Evrenin sırlarını içeren 4.6 milyar yıllık asteroit bulundu!
Evrenin sırlarını içeren 4.6 milyar yıllık asteroit bulundu!Bilim insanları İngiltere'de bulunan asteroitin 4.6 milyar yaşında olduğunu ve antik kaya parçasının, Güneş Sistemi'nin oluşumu esnasında meydana geldiğini bildirdi. Araştırmacılar, göktaşının organik birleşikler içerdiğini, bu yüzden evrende yaşamın nasıl başladığına dair bulunan en eski kanıtlardan biri olduğunu vurguladı.
Cezayir'e düşen göktaşının sırrı ortaya çıktı!
Cezayir'e düşen göktaşının sırrı ortaya çıktı!Fransız Bilim insanları, geçen yıl Mayıs ayında Cezayir'e düşen göktaşıyla ilgili yaptığı çalışmayı tamamladı. Bilim insanları araştırmanın sonucunda düşen meteorun koptuğu gezegenin 4.565 milyar yıl öncesinden de eskiye ait olduğu ileri sürüldü.
Koyunun ayağı takılınca ortaya çıktı! Değeri şok etti, zengin olacak
Koyunun ayağı takılınca ortaya çıktı! Değeri şok etti, zengin olacakTokat'ın Artova ilçesinde çobanlık yapan Nurullah Afacan (41), arazide hayvan otlatırken, bulduğu gök taşlarını satılığa çıkardı. Yapılan tahlilde 17 farklı element içerdiği belirlenen, toplamı 70 kiloyu bulan gök taşları için Afacan, 200 bin dolar fiyat biçti.
5.03.2021Yaşam
Birçok ilden göründü! Göktaşı düştü
Birçok ilden göründü! Göktaşı düştüTürkiye'nin özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki illerin yanı sıra Ankara, Kayseri, Tokat’ta da gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattığı belirtilen ışık hüzmesi heyecan yarattı. Sosyal medyada paylaşımda bulunanlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak nitelendirirken, o anlar da anbean güvenlik kameralarına yansıdı.
28.02.2021Gündem
MEB tarihi duyurdu! 12 Şubat...
MEB tarihi duyurdu! 12 Şubat...Yüz binlerce kişi bekliyordu. MEB tarihi resmen duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 25 Ocak-12 Şubat tarihleri arasında öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla yapılacak mesleki gelişim programlarının, 400 bin öğretmenin başvurusuna açıldığını duyurdu. Bakanlık, öğretmenlere yönelik mesleki gelişim eğitimlerini çevrim içi yürütüyor. Eğitimlerde 40 konu bulunuyor. Öte yandan 1000 gönüllü öğretmen ile EBA TV'de tüm bu stüdyolarda 29 Ocak 2021 tarihine kadar çekilen ders videosu sayısı 10 bine ulaştı.
31.01.2021Eğitim
Bakan Selçuk duyurdu! Tamamlandı, rekor...
Bakan Selçuk duyurdu! Tamamlandı, rekor...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu. Tamamlandı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni ilgilendiriyor. Bir rekora imza atıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle geçilen uzaktan eğitim modeli birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Öğretmenlerin gösterdiği büyük çaba ile online eğitim ile öğrencilerin eğitimini en az kayıpla geçirmesi sağlandı. EBA TV üzerinden gerçekleştirilen uzaktan eğitim gönüllü öğretmenler sayesinde rekor kılındı. 112 farklı branştan 1000 gönüllü öğretmen ve teknik kadrodan oluşan büyük bir ekip, uzaktan eğitimin ana omurgası EBA televizyon kanalları için ikinci dönem ders videoları çekimlerini tamamladı. Uzaktan eğitimin başladığı ilk günden bu yana öğretmenlerin kaydettiği ders videolarının sayısı 10.000’e ulaştı. Bir videonun hazırlık sürecinin günler aldığını dile getiren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin büyük emek verdiğini belirtti. Selçuk, “Salgın nedeniyle sınıflarımızın kapısını kapatmak zorunda kaldığımız günden bu yana kendi çocukları gibi gördükleri bu ülkenin çocukları için gece gündüz ter döken tüm gönüllü meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
31.01.2021Eğitim
Yanı başına gökten servet düştü! Milyonluk fiyat biçtiler
Yanı başına gökten servet düştü! Milyonluk fiyat biçtilerSinop'ta yaşanan olayda tarlasında gezen adamın yanına göktaşı düştü. Eğilip baktığında siyah bir taş olduğunu gören Durmuş Yalçın, yaşadığı durum karşısında şaşırdı. Taşı almaya kalktığında ise elini yaktı. Ertesi gün tekrar gittiğinde 10 parça taş buldu. Yalçın, milyonluk değer biçilen taşlar için şimdi alıcı arıyor.
21.01.2021Gündem
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulma
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulmaYeni yılda Dünya'da iki Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar, Türkiye'den izlenemeyecek.
Göktaşı ne zaman geçecek? Göktaşı dünyaya çarpacak mı? NASA'dan göktaşı açıklaması!
Göktaşı ne zaman geçecek? Göktaşı dünyaya çarpacak mı? NASA'dan göktaşı açıklaması!NASA açıklama yaptı. NASA, 822 metre büyüklüğünde potansiyel tehlike oluşturabilecek bir göktaşının Dünya’ya yakın konumda geçeceğini açıkladı. Peki, Göktaşı ne zaman geçecek? İşte NASA'nın göktaşı açıklaması!
27.11.2020Gündem
Evinin bahçesine düştü, milyoner oldu!
Evinin bahçesine düştü, milyoner oldu!Endonezyalı Josua Hutagalung, evinin çatısını delip geçerek, bahçeye düşen 1.4 milyon sterlin değerindeki göktaşı sayesinde milyoner oldu.
18.11.2020Dünya
Rusya'da göktaşı düşme anı kamerada
Rusya'da göktaşı düşme anı kameradaRusya'da bir göktaşının düşme anı amatör kameralara yansıdı. O anlar, sosyal medyada yoğun ilgi gördü.
6.11.2020Dünya
Meteor yağmuru ne zaman? 2020 Orionid meteor yağmuru ne zaman?
Meteor yağmuru ne zaman? 2020 Orionid meteor yağmuru ne zaman?Meteor yağmurunun en yoğun olanlarından Orionid, her yıl ekim ayında gerçekleşen gökyüzü olaylarının en görkemlilerinden biri. Gökyüzü meraklıları Orionid meteor yağmurunda saatte 20 civarında göktaşını izleyebilecek. Peki, Meteor yağmuru ne zaman? 2020 Orionid meteor yağmuru ne zaman? Meteor yağmuru nasıl izlenir? İşte 2020 Orionid meteor yağmurunun izlenebileceği saatler…
22.10.2020Gündem
Dünyada korku dolu anlar! 19 saniye boyunca böyle izlendi
Dünyada korku dolu anlar! 19 saniye boyunca böyle izlendiBir göktaşının Almanya ve Hollanda üzerinde boyunca atmosferi sıyırıp uzay yolculuğuna geri dönmesi amatör astronomların kameralarına yansıdı.
30.09.2020Dünya
Orionid (Avcı) meteor yağmuru ne zaman?
Orionid (Avcı) meteor yağmuru ne zaman?Halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Orionid, her yıl ekim ayında gerçekleşiyor. Orionid meteor yağmurunda saatte 20 civarında, göktaşı izlenebilecek. Peki, Orionid (Avcı) meteor yağmuru ne zaman? İşte Orionid göktaşı yağmurunun izlenebileceği tarih...
NASA açıkladı! Asteroid Dünya'ya yaklaşıyor! Dünya'ya çarpma ihtimali...
NASA açıkladı! Asteroid Dünya'ya yaklaşıyor! Dünya'ya çarpma ihtimali...NASA, Dünya'ya çarpma ihtimali çok düşük olan bir asteroidin kasım ayında gezegenin yakınından geçmesinin beklendiğini açıkladı.
Manisa'da meteor yangını olduğu iddia edilen alanda gök taşı aradılar
Manisa'da meteor yangını olduğu iddia edilen alanda gök taşı aradılarManisa'nın Salihli ilçesi Pazarköy Mahallesi'nde aniden görülen ışık huzmesinin hemen sonrasında, sazlık alanda yangın çıkması meteor (gök taşı) düşmesi ihtimalini akıllara getirdi. Sosyal medyada olayla ilgili görüntüler paylaşılırken, köylüler ise yangın çıkan alana akın ederek büyük mıknatıslarla göktaşı aramaya başladı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan ise, daha önce meteor sonrası yangına rastlanmadığını ancak yine de mümkün olduğunu ifade ederek konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.
19.08.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

göktaşımeteoray tutulmasıBilim insanlarıgök taşı

Göktaşı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki göktaşı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.