Fatih Belediyesi

Fatih Belediyesi

Son dakika fatih belediyesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fatih belediyesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fatih belediyesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fatih Belediyesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fatih belediyesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.505 fatih belediyesi haberi bulunmuştur. Tüm fatih belediyesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
'Yazıdan Renge' sergisi açıldı! Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyor
'Yazıdan Renge' sergisi açıldı! Ev kadınlarının ürettikleri eserler sergileniyorFatih Belediyesi bünyesindeki KARINCA Eğitim Birimi’nin Fatih Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlediği eğitimlerle kadınlarımızın şefkat ve emekle ürettikleri eserler, “Yazıdan Renge” sergisiyle görücüye çıktı.
17.01.2022Kültür Sanat
Yeditepe Bianeli'nin 2'ncisine İstanbul'un 4 önemli mekanı ev sahipliği yapacak
Yeditepe Bianeli'nin 2'ncisine İstanbul'un 4 önemli mekanı ev sahipliği yapacakCumhurbaşkanlığı himayesinde, Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfının iş birliği ile düzenlenen Yeditepe Bienalinin ikincisi başlıyor. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, İstanbulla özdeşleşmiş 4 önemli mekânda 282 sanat eserine ev sahipliği yapacağız dedi.
“Evdeyken Neyi Özledim” resim yarışmasının sonuçları açıklandı
  “Evdeyken Neyi Özledim” resim yarışmasının sonuçları açıklandıKimi büyüklerine çekinmeden sarılmayı özledi, kimiyse arkadaşlarıyla sokakta, okul bahçesinde oynamayı. Tüm çocukların ortak noktası “özlemek” olan, pandemi döneminde tüm hayatlarını eve sığdırmaya çalışan 300 çocuk ve genç, mesafe tanımayan duygularını ve özlemlerini tuvale aktardı.
23.12.2021Kültür Sanat
Milli Eğitim Bakanı Özer’den, Tuzla Belediyesi’ne ziyaret
Milli Eğitim Bakanı Özer’den, Tuzla Belediyesi’ne ziyaretMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tuzla Belediyesi’ni ziyaret etti. Tuzla Belediyesi’nin Tuzla’daki eğitim kalitesinin artırılması konusunda önemli bir paydaş olduğunu belirten Özer, “Belediye Başkanımız Tuzla’da eğitim kalitesinin artması konusunda bizim en önemli paydaşlarımızdan biri. Okul öncesinden, orta öğretime kadar tüm okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda, bilim sanat merkezlerinin çok daha güçlü hale gelmesinde bize çok büyük katkılar sağlıyorlar” dedi.
19.11.2021Eğitim
Tarihi Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu başladı
Tarihi Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu başladıFatih Belediyesi tarafından düzenlenen Tarihi Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu başladı. Yarın sona erecek sempozyumda; Mimar Sinan’ın su yapılarından İstanbul çeşmelerine, suyu müzeleştirmekten güç unsuru olarak su kültürü ve yapılarına, sebil kitabelerinden önemli sebil ve çeşme örneklerine, sarnıçlardan çukurbostanlara kadar geçmişten günümüze su kültürü ele alınacak.
19.11.2021Gündem
Yedikule Hisarı kültür ve sanatın merkezi olacak
Yedikule Hisarı kültür ve sanatın merkezi olacakFatih Belediyesi’nin düzenlediği Kültür Sanat Sezonu açılış programı, dün tarihi Yedikule Hisarı’nda gerçekleşti. Yedikule Hisarı’nın yıllardır kapalı olduğunu ve belediye tarafından restore edildiğini belirten Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Hisar’ın bundan sonra nitelikli kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapacağını söyledi.
23.10.2021Kültür Sanat
Yedikule Hisarında restorasyon çalışmaları
Yedikule Hisarında restorasyon çalışmalarıTürkiye'nin ve dünyanın en eski açık hava müzelerinden biri olan, İstanbul'un sembol yapılarından Yedikule Hisarında Fatih Belediyesi tarafından başlatılan restorasyon çalışması büyük bir titizlikle sürüyor.
15.10.2021Kültür Sanat
Craftistanbul başladı
Craftistanbul başladıEl sanatları üretenler için; turistik hediyelikler, evlerde, ofislerde kullanılan dekoratif eşyalar ve özgün kişisel giysiler, aksesuarlar önemli bir pazar.Dünya ülkelerinin geleneksel ve çağdaş el sanatlarını tanıtmak amacıyla düzenlenen CRAFTİSTANBUL El Sanatları Fuarı başladı.
Sokak hayvanları tedavi merkezi hizmete açılıyor
Sokak hayvanları tedavi merkezi hizmete açılıyor“Hayvan Dostu Belediyecilik” anlayışıyla sokak hayvanlarının yaşam ve sağlık şartlarının iyileştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Fatih Belediyesi, ilçeye Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi kazandırıyor.
3.10.2021Yaşam
Tarihi Kentler Birliği ödülleri sahiplerini buldu
Tarihi Kentler Birliği ödülleri sahiplerini bulduBu yıl “Kırsal Miras ve Kent İlişkisi” gündem başlığıyla gerçekleştirilen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı kapsamında, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda Fatih Belediyesi proje ödülüne layık görüldü.
24.09.2021Kültür Sanat
Tarihi Zeyrek Evleri yenilenerek özüne dönüyor!
Tarihi Zeyrek Evleri yenilenerek özüne dönüyor!10 binin üzerinde tescilli kültür varlığı ile İstanbul’un tescilli eserlerinin üçte birine sahip Fatih’te, geleneksel mimarimizin izlerini yansıtan Zeyrek ve Cibali’deki evler, yenileniyor.
16.09.2021Kültür Sanat
Tiyatrolar, 21 Eylül'de perdelerini açıyor
Tiyatrolar, 21 Eylül'de perdelerini açıyorKültür ve Turizm Bakanlığı, yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları'nın, 21 Eylül'den itibaren sanatseverlere perdelerini açacağını duyurdu.
16.09.2021Kültür Sanat
Günlük kiralık dairelerle ilgili flaş detay! Yasal işlem yapılıyor
Günlük kiralık dairelerle ilgili flaş detay! Yasal işlem yapılıyorGünlük kiralık dairelerle ilgili belediyeler alarma geçti. Fatih Belediyesi ilçedeki günübirlik evleri denetleyebilmek için sokak aralarına pankartlar asarak semt sakinlerinden ihbarda bulunmalarını istedi. Son 5 yılda 1400’e yakın daire kayıt dışı kiralama nedeniyle mühürlendi.
18.05.2021Gündem
Mezarı görenler şaştı kaldı! 'İlk taşındığında su gece kendi kendine açılmış'
Mezarı görenler şaştı kaldı! 'İlk taşındığında su gece kendi kendine açılmış'İstanbul Fatih'te Şeyhülislam Müftü Hüseyin Efendi'nin mezarı iki binanın arasında kaldı. Mahallede yaşayan Senanur Baytur, "Mahalleden alışılan bir durum. Kimseye tuhaf gelmiyor artık. Bizim yan tarafa yeni bir gelin taşınmıştı. O ilk taşındığı zaman su kendi kendine açılmış bir gece. O da onun geldiğini düşünmüştü. Yere havlu sermiş abdest alması için. Öyle korkmuştu ama sonradan o da alıştı." dedi. Tarihçi yazar Mehmet Dilbaz ise, "Bir mezarın üzerine 2 tane birden bina inşa edilmiş. Bina inşa edilirken de mezara lütfedip bir parça bırakmışlar. Mezar binanın altına girmiş" ifadelerini kullandı.
21.04.2021Yaşam
İstanbullular dikkat! Bu yollar kapalı olacak
İstanbullular dikkat! Bu yollar kapalı olacakİstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, düzenlenecek olan "N Kolay Maratonu" nedeniyle pazar günü bazı yolların belirli saatlerde trafiğe kapatılacağı duyuruldu.
2.04.2021Gündem
Fatih Belediyesi zabıta alımı yapacak! Fatih Belediyesi 40 zabıta memuru alımı başvurusu ne zaman, şartları…
Fatih Belediyesi zabıta alımı yapacak! Fatih Belediyesi 40 zabıta memuru alımı başvurusu ne zaman, şartları…Fatih Belediyesi 40 zabıta memuru alınacak. Zabıta alımı ilanında adaylardan en az KPSS 75 puan alma şartı aranıyor. İlanda İstanbul'un Fatih İlçesi Belediye Başkanlığı'na alınacak 40 zabıta memuru başvuru şartları da açıklandı. Yayınlanan ilanda zabıtaların kadın ve erkek karışık olarak alınacağı duyuruldu. Peki, Fatih Belediyesi 40 zabıta memuru alımı başvurusu ne zaman, şartları nelerdir?
11 belediyeye en az 4 bin TL maaşla personel alımı! 60 KPSS puanı ile memur alınacak!
11 belediyeye en az 4 bin TL maaşla personel alımı! 60 KPSS puanı ile memur alınacak!Farklı illerde 11 belediyeye memur alımı yapılacak. Belediyeler resmen duyurdu. Memur alımı başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar belli oldu. Başvurular 2021 Nisan ayında başlıyor. Belediyelere en az 4.000 TL maaşla, 60 KPSS puanı ile memur alımı yapılacak. Peki, Belediyelerde memur olmak için şartlar ne? Belediye memur başvuruları nasıl yapılır? İşte belediyelere memur alımı 2021 başvuru şartları!
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni'nde konuştu
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni'nde konuştuTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, maskelerin virüse karşı en etkili ve tek silah olduğunu vurgulayarak, "Hem kendimizi hem de karşımızdakileri korumak için mutlaka maske takmalıyız" dedi.
27.10.2020Gündem
Maraton koşusu için hangi yollar kapalı? Vodafone İstanbul yarı maratonu kapalı yollar (bugün hangi yollar kapalı)
Maraton koşusu için hangi yollar kapalı? Vodafone İstanbul yarı maratonu kapalı yollar (bugün hangi yollar kapalı)Bugün hangi yollar kapalı? Dünyanın en iyi 8 yarı maratonundan biri olarak değerlendirilen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, yarın 15. kez gerçekleştirilecek. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. İşte Maraton’dan dolayı İstanbul’da bugün kapalı olan yollar…
20.09.2020Gündem
İstanbullular dikkat! Bu yollar bugün kapalı...
İstanbullular dikkat! Bu yollar bugün kapalı...Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapalı olacak.
20.09.2020Gündem
Fatih Belediyesi memur alıyor! Fatih Belediyesi memur alımı başvurusu nasıl yapılır?
Fatih Belediyesi memur alıyor! Fatih Belediyesi memur alımı başvurusu nasıl yapılır?Fatih Belediyesi 50 memur alıyor. Memur ve zabıta memuru kadrolarına en az önlisans mezunu memur alacak. Başvurular 31 Ağustos'ta başlıyor. Peki, Fatih Belediyesi memur alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte Fatih Belediyesi memur alımı başvuru şartları ve ilanın detayları...
16 belediyeye 412 memur alınacak! Belediye memur alımı başvuru şartları ve güncel ilanlar
16 belediyeye 412 memur alınacak! Belediye memur alımı başvuru şartları ve güncel ilanlarFarklı illerde belediyelere en az lise mezunlarından memur personel alımı yapılacak. Belediyelere memur alımı ilanları yayınlandı. Peki, İŞKUR Kamu iş ilanlarına başvurular nasıl yapılır? Belediye memur alımı başvuruları nasıl yapılır? Belediye memur alım şartları ve ilanları...
Fatih Belediyesi 50 memur alıyor! Fatih Belediyesi memur alımı başvurusu nasıl yapılır?
Fatih Belediyesi 50 memur alıyor! Fatih Belediyesi memur alımı başvurusu nasıl yapılır?Fatih Belediyesi memur ve zabıta memuru kadrolarına en az önlisans mezunu 50 memur alacak. Peki, Fatih Belediyesi memur alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte Fatih Belediyesi memur alımı başvuru şartları...
Ayasofya davetiye listesi belli mi? Ayasofya camii açılış ve kapanış saati kaç?
Ayasofya davetiye listesi belli mi? Ayasofya camii açılış ve kapanış saati kaç?Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "3 imam ve 5 müezzin arkadaşımızı inşallah Ayasofya Camisi'ne atıyoruz." dedi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş yaptığı açıklamada, Ayasofya Camisi'ne Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer ve Bünyamin Topçuoğlu'nun imam olarak atandığını açıkladı. Mehmet Hadi Duran, İbrahim Çoban, Şükrü Asıleren, Alpcan Çelik, Rıdvan Akbaş ise müezzin olarak görev yapacağını duyurdu. İşte merak edilen Ayasofya davetiye listesi ve Ayasofya açılış ve kapanış saati hakkında yapılan açıklamalar…
23.07.2020Gündem
Fatih Belediyesi 50 memur alımı yapacak! Fatih Belediyesi memur alımı şartları ve başvuru tarihi…
Fatih Belediyesi 50 memur alımı yapacak! Fatih Belediyesi memur alımı şartları ve başvuru tarihi…Fatih Belediyesi memur alımı yapacak. İstanbul'da bulunan Fatih Belediyesi 50 memur alım ilanı yayımlandı. 50 memur alım ilanında başvuru tarihi ve başvuru şartları da aktarıldı.

Benzer Haber Etiketleri

Fatih BelediyesiFatihmemur alımızabıta alımıkültür sanat

Fatih Belediyesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fatih belediyesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.