Epdk Karar

Epdk Karar

Son dakika EPDK karar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan EPDK karar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını EPDK karar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Epdk Karar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan epdk karar gelişmeleri de dahil olmak üzere 192 epdk karar haberi bulunmuştur. Tüm epdk karar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Elektrik faturaları için son dakika kararı! EPDK harekete geçti, inceleme başlatıldı
Elektrik faturaları için son dakika kararı! EPDK harekete geçti, inceleme başlatıldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) gelen şikayetler sonrası harekete geçti. Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Yüksek elektrik faturaları ile ilgili inceleme başlatıldı. 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan elektrik zammının aralık faturalarına yansıtıldığına dair gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldı.
12.01.2022Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 51 arttı, EPDK duyurdu
Elektrik ve doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 51 arttı, EPDK duyurduElektrik ve doğal gaz ile ilgili flaş gelişme. Resmen değişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tek tek açıkladı. Ve belli oldu. Bakanlığı verilerine göre; Elektrik üretiminde yerli ve yenilenebilir kaynakların üretimdeki payı yüzde 51,9 oldu. Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanlığında "Enerji Dönüşüm Daire Başkanlığı" adında yeni bir daire başkanlığı kuruluyor. İşte haberin detayları...
20.11.2021Ekonomi
EPDK'dan flaş değişiklik kararı!
EPDK'dan flaş değişiklik kararı!Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ön lisans süreleri ile tesis tamamlama tarihinin belirlenmesinde referans alınacak inşaat sürelerine ilişkin değişikliklere gitti.
7.10.2021Ekonomi
EPDK'dan flaş karar! Süre uzatıldı
EPDK'dan flaş karar! Süre uzatıldıYenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması'ndan faydalanacak lisanslı elektrik üretim santralleri için bir sonraki yıla ilişkin başvuru süresini 30 Kasım'a uzatıldı.
15.08.2021Ekonomi
EPDK'dan flaş karar! Gizli zam...
EPDK'dan flaş karar! Gizli zam...EPDK fiyat artışları ile ilgili harekete geçti. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren karar! Fiyat artışı yapmaya devam eden firmalar hakkında inceleme başlatıldı. Enerji iyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), haksız kâr artışı ile fiyatlarına gizli zam yapan akaryakıt dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı. Başkan Mustafa Yılmaz, "EPDK olarak kâr oyunlarına asla izin vermeyiz" dedi.
3.03.2021Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz kararı! Değişti, artık...
Elektrik ve doğal gaz kararı! Değişti, artık...Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik ve doğal gaz ile ilgili flaş karar! Uygulanacak tarifeler değişti. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Elektrik ve doğal gaz faturalarında yeni dönem başladı. 2021'de geçerli olacak. EPDK tüm elektrik ve doğal gaz abonelerine yeni kararı duyurdu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021'de elektrik ve doğal gazda uygulanacak tarifelerde ve bedel fiyatlarında düzenlemeye gitti.
29.12.2020Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz faturaları düşecek! EPDK'dan faturalarla ilgili önemli karar! Her yıl...
Elektrik ve doğal gaz faturaları düşecek! EPDK'dan faturalarla ilgili önemli karar! Her yıl...Elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Elektrik ve doğal gaz faturaları için EPDK harekete geçti. Faturaların yerli yazılımla düşürülmesi için kollar sıvandı. Yazılımın büyük bölümünün yurt dışından olduğu belirlenirken, ilk alım için 160 milyon dolar, her yıl lisans ücreti içinde 35 milyon dolar ödendiği tespit edildi. Atılan adım sayesinde faturalar üzerindeki önemli bir maliyetin ortadan kaldırılacağı ifade ediliyor.
12.07.2022Ekonomi
Elektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması! EPDK duyurdu
Elektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması! EPDK duyurduElektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Elektrik fiyatlarına zam yapılacak mı? sorusu cevabını buldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan yapılan açıklamaya göre, elektrik fiyatlarında tarife yenileme dönemi olan temmuz ayında zam yapılmadığı belirtildi.
30.06.2022Ekonomi
Akaryakıt ile ilgili flaş karar! EPDK duyurdu, resmen devreye girdi, aralık ayına kadar...
Akaryakıt ile ilgili flaş karar! EPDK duyurdu, resmen devreye girdi, aralık ayına kadar...Akaryakıt stoklarıyla ilgili son dakika kararı. EPDK duyurdu. Resmen devreye girdi. 31 Aralık 2022'ye kadar devam edecek. EPDK, rafinerici ve akaryakıt dağıtıcılarına ait zorunlu petrol stoklarının belli bir kısmının daha piyasaya verilmesini kararlaştırdı. İşte son dakika haberinin detayları...
15.04.2022Ekonomi
Elektrik faturasına yansıyor, cebinizden daha fazla para çıkıyor! Düşük elektrik faturası ödemek için...
Elektrik faturasına yansıyor, cebinizden daha fazla para çıkıyor! Düşük elektrik faturası ödemek için...Elektrik faturaları ile ilgili son dakika açıklaması! Milyonlarca aboneyi çok yakından ilgilendiriyor. Fatura ödemeleri artacak. 2022 yılına girilmesi ile birlikte elektrik faturalarında yeni bir dönem başladı. Kademeli tarifeye geçildi. Az tüketenin düşük fatura ödemesi prensibi ile yola çıkılan tarife değişikliğinde, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda alt sınır değişiklikleri yapıldı. Böylece tüketiciler faturalara gelen zamlardan tükettikleri oranda etkilendi. Nisan ayının gelmesiyle havalar ısınmaya başladı. Birçok kişi doğal gaz kombisini kapattı. Kışın ısınma için kullanılan enerji, yaz aylarında ise serinlemek için devrede olacak. Klima kullanımı birçok kişi için kurtarıcı olacak. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarının 40 dereceleri bulduğu güney ve güney doğu illerinde nemin de etkisiyle hissedilen sıcaklık çok daha yüksek oluyor. Bu kentlerde yaşayan vatandaşlar için klima kullanımı daha da erken başlıyor. Peki klima kullanımının elektrik faturalarına yansıması nasıl olacak? Hem klimanın konforundan yararlanıp hem de düşük elektrik faturası ödemek mümkün mü?
13.04.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! İndirim geldi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! İndirim geldiAkaryakıt fiyatlarında son dakika! Motorinin satış fiyatında bugün itibariyle geçerli olmak üzere 2 lira 38 kuruşluk indirim geldi. İndirim, pompa fiyatlarına yansıdı. Öte yandan Ucuz benzin, motorin ve LPG satılması için harekete geçildi. EPDK düğmeye basıyor. Çarşamba günü belli olacak. Kredi kartı komisyonlarından rahatsız olan akaryakıt bayilerinin, nakit ve kredi kartı ile satışlar için farklı fiyat uygulanması önerisini gündeme getireceği öğrenildi. Bayiler, bu kapsamda nakitle yakıt alımının daha ucuz yapılabileceği bir formülü gündeme taşıyacak. Bayi karlarının dağıtımcılarla yarı yarıya paylaşıldığına dikkat çeken bayi temsilcileri, kredi kartı komisyonlarının da dağıtıcılarla eşit şekilde paylaşılmasını talep edecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) akaryakıt satışına yönelik özel düzenleme yapmasını isteyen akaryakıtçılar, bankaların akaryakıt satışlarına yönelik farklı bir komisyon tarifesi getirebileceğini ifade ediyor.
15.03.2022Ekonomi
Akaryakıt ile ilgili son dakika kararı! EPDK resmen duyurdu
Akaryakıt ile ilgili son dakika kararı! EPDK resmen duyurduEPDK yeni gelişmeyi resmen duyurdu. Akaryakıt dağıtıcıları ile ilgili kararın detayları belli oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamada, "Akaryakıt dağıtıcılarının zorunlu petrol stokunun, 14-31 Mart arasında %7, 1-12 Nisan arasında %6`sına denk gelen miktarının piyasa faaliyetlerine konu edilebilmesine karar verildi" denildi.
14.03.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Ucuz benzin, motorin ve LPG... EPDK düğmeye bastı
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Ucuz benzin, motorin ve LPG... EPDK düğmeye bastıAkaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Ucuz benzin, motorin ve LPG satılması için harekete geçildi. EPDK düğmeye basıyor. Çarşamba günü belli olacak. Kredi kartı komisyonlarından rahatsız olan akaryakıt bayilerinin, nakit ve kredi kartı ile satışlar için farklı fiyat uygulanması önerisini gündeme getireceği öğrenildi. Bayiler, bu kapsamda nakitle yakıt alımının daha ucuz yapılabileceği bir formülü gündeme taşıyacak. Bayi karlarının dağıtımcılarla yarı yarıya paylaşıldığına dikkat çeken bayi temsilcileri, kredi kartı komisyonlarının da dağıtıcılarla eşit şekilde paylaşılmasını talep edecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) akaryakıt satışına yönelik özel düzenleme yapmasını isteyen akaryakıtçılar, bankaların akaryakıt satışlarına yönelik farklı bir komisyon tarifesi getirebileceğini ifade ediyor.
14.03.2022Ekonomi
Son dakika EPDK kararı! Elektrik fiyatları...
Son dakika EPDK kararı! Elektrik fiyatları...EPDK ile ilgili son dakika gelişmesi! Rusya-Ukrayna savaşıyla ile birlikte gözler enerji fiyatlarına çevrildi. Elektriğe ilişkin yeni bir düzenlemenin Meclis'e gelmesinin beklendiği belirtiliyor. Buna göre EPDK'ya elektrik alım fiyatlarına müdahalede bulunma yetkisi veriliyor. Amacın artan fiyat artışını önlemek olduğu ifade ediliyor. Düzenleme kapsamında Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi tarafından işletilen borsadaki enerji fiyatlarının maliyet bazlı fiyatlandırılmasına ilişkin EDPK’ya yetki verilecek. Bu şekilde örneğin tüm dünyada artan doğal gaz maliyetleri sebebiyle elektrik üretim maliyetleri düşen ve talebin arttığı İtalya’da yerli kömür, güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal gibi elektrik üretilen alanlara tavan fiyat uygulanacak.
7.03.2022Ekonomi
Elektrik faturaları ile ilgili yeni gelişme! Hemen kontrol edin, zamlı fiyatlar...
Elektrik faturaları ile ilgili yeni gelişme! Hemen kontrol edin, zamlı fiyatlar...Elektrik faturaları ile ilgili harekete geçildi. Birçok abone faturalarda yanlışlık olduğu iddiası ile EPDK'ya başvuru yaptı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ise faturalar ile ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçti. Tüm aboneler faturalarını kolay bir şekilde kontrol edebiliyor. Kullanılan miktar ile gelen fatura arasında fark olması durumunda faturalar yeniden düzenleniyor. Birçok tüketici 'Elektrik faturası nasıl hesaplanır?' diye araştırma yapıyor. Fatura kontrolü internet üzerinden yapılabiliyor. İşte fatura hesaplama, elektrik tarifesinde yeni dönem ve faturaları düşürmek için tüketicilerin kendi alacakları önlemler ile ilgili tüm detaylar...
13.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Hazırlıklara başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Hazırlıklara başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Akkuyu Santrali'nin ardından süratle 2. hatta 3. nükleer güç santralimiz için hazırlıklara başlayacağız." dedi.
9.11.2021Siyaset
Akaryakıt, doğal gaz, elektrik fiyatları... Ve belli oldu, ocak ayında...
Akaryakıt, doğal gaz, elektrik fiyatları... Ve belli oldu, ocak ayında...Akaryakıt, doğal gaz ve elektrik fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Zam yapılacak mı? EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz akaryakıt, doğal gaz ve elektrik fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Elektrik fiyatlarında ocak ayına kadar zam olmayacağını belirten Yılmaz, ocakta 3 aylık dönem için tarifelerin değerlendirileceğini bildirdi. Akaryakıt ile ilgili açıklama yapan Yılmaz, "Fiyatlar serbest piyasa koşullarında oluşur. Piyasayı bozucu şu anda herhangi bir faaliyet söz konusu değil" derken, doğal gaz ile ilgili de, "Enerji Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve BOTAŞ doğalgaz fiyatlarında vatandaşlarımıza olumlu katkılarda bulunuyor" değerlendirmesinde bulundu.
3.11.2021Ekonomi
Elektrik fiyatları ile ilgili yeni açıklama! EPDK duyurdu
Elektrik fiyatları ile ilgili yeni açıklama! EPDK duyurduEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu duyurdu. Elektrik fiyatları belli oldu. EPDK, 2020 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatının (TORETOSAF) kilovatsaat başına 28,56 kuruş olmasına karar verildi.
3.11.2021Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş karar! EPDK duyurdu: Yeni dönem başlıyor, belli oldu
Elektrik ile ilgili flaş karar! EPDK duyurdu: Yeni dönem başlıyor, belli olduElektrik ile ilgili flaş karar verildi. EPDK resmen duyurdu. Ve belli oldu. GES ile ilgili önemli gelişme. Yeni dönemin ilk adımları atılmaya devam ediyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), güneş enerjisine dayalı fotovoltaik üretim tesisleri için reaktif güç destek hizmeti performans test prosedürlerini belirledi.
31.10.2021Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, EPDK duyurdu: Artık şart...
Elektrik ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, EPDK duyurdu: Artık şart...Elektrik ile ilgili flaş karar verildi. EPDK resmen duyurdu. Ve belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasında Lisansız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti.
30.10.2021Ekonomi
Süre 1 ay daha uzatıldı! EPDK'dan flaş karar, resmen açıklandı
Süre 1 ay daha uzatıldı! EPDK'dan flaş karar, resmen açıklandıEPDK'dan flaş karar! Başvuru süresi 1 ay daha uzatıldı. 31 Ekim olan tarih 30 Kasım olarak değiştirildi. Değişiklik kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim lisansı sahibi tüzel kişiler, lisans bazında, bir sonraki takvim yılında Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması'na (YEKDEM) kayıt olmak istemeleri halinde artık 30 Kasım'a kadar kuruma başvuru yapabilecek. Başvurudan vazgeçmek isteyenler de taleplerini en geç bu tarihe kadar yazılı olarak bildirmek zorunda olacak.
19.08.2021Ekonomi
EPDK'dan flaş karar! Elektrik piyasası...
EPDK'dan flaş karar! Elektrik piyasası...Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan yeni karar! Elektrik piyasası ile ilgili verilen karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. EPDK tarafından elektrik piyasasında 85 şirkete üretim lisansı verildi.
11.07.2021Ekonomi
Benzin ve motorinde flaş gelişme! Asgari satış fiyatı...
Benzin ve motorinde flaş gelişme! Asgari satış fiyatı...Benzin ve motorinde son dakika gelişmesi. Asgari satış fiyatı düzenlemesine uymayanlar yandı. Petrol piyasasında asgari satış yükümlülüğünü yerine getirmeyen dağıtıcı lisans sahibinin lisansı sona erdirilecek. Dağıtıcı, ihrakiye teslim, madeni yağ ve bayilik lisans taleplerinin yerine getirilmesi için başvuru sahibinin vadesi geçmiş prim ve idari para borcunun bulunmaması gerekecek.
8.06.2021Ekonomi
Elektrik faturalarında yeni dönem! Tamamen kaldırıldı, yüzde 50...
Elektrik faturalarında yeni dönem! Tamamen kaldırıldı, yüzde 50...Elektrikte yeni dönem. Milyonlarca elektrik abonesini ilgilendiriyor. Elektrik abonelerini ve Elektrik üretim şirketlerini kapsayan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti. Buna göre, bir önceki yönetmelikte yer alan, “Mevcut ve işletmede olan, geçici kabul tarihi en eski ünitesinin geçici kabul tarihinden başlayarak hesaplanan santral yaşı 13 yıldan büyük yerli kaynaklara dayalı olmayan santraller kapasite mekanizmasında yer alamayacak” ibaresi yürürlükten kaldırıldı.Öte yandan enerji sektöründe ‘yeşil’ dönem 1 Haziran’da başlıyor. Tüketiciler 1 Haziran’dan itibaren yenilenebilir kaynaklardan üretilmiş enerjiyi kullanmayı seçebilecek. Elektrik üreticileri, enerjinin kaynağını belgeleyecek. Yapılan değişiklikle birlikte EPDK’nin tüketicilerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini garanti eden Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) sistemine ilişkin usul ve esasların belirlendiği yönetmelik de yer alan ilgili mevzuata, “kanun” ibaresinden sonra gelmek üzere “Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, Cumhurbaşkanı kararı” ibaresi de eklendi.
21.05.2021Ekonomi
EPDK'dan flaş karar! Elektrik piyasası...
EPDK'dan flaş karar! Elektrik piyasası...Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik piyasasında 16 şirkete üretim lisansı verildi, 7 şirketin lisansı sona erdirildi.
4.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Epdk Karar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki epdk karar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.