Epdk

Epdk

Son dakika epdk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan epdk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını epdk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Epdk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan epdk gelişmeleri de dahil olmak üzere 988 epdk haberi bulunmuştur. Tüm epdk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Elektriğe indirim kararı! EPDK Başkanı Yılmaz açıkladı
Elektriğe indirim kararı! EPDK Başkanı Yılmaz açıkladıEPDK, serbest piyasadaki elektrik tavan fiyatını 4bin 200 TL'den 3 bin 659 TL'ye düşürdü. Sanayi kuruluşlarında elektrik bedelinin şubattan itibaren yüzde 12 düzeyinde düşmesi bekleniyor.
26.01.2023Ekonomi
Elektrik faturalarına yansıyacak! EPDK Başkanı duyurdu: İade süreci başladı
Elektrik faturalarına yansıyacak! EPDK Başkanı duyurdu: İade süreci başladıEPDK sisteme aykırı fiyat hareketleri tespit edildiğini açıklamıştı. Bu haberin ardından 40 şirketin 11 milyar TL'yi geri ödeyeceği öğrenilmişti. Azami Uzlaştırma Fiyat (AUF) mekanizması ile ilgili şirketlerin geri ödeme süreci başladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, şu ana kadar şirketlerden toplam tutarın 1 milyar TL’ye yaklaşan kısmının tahsil edildiğini açıkladı.
19.01.2023Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Benzine zam geldi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Benzine zam geldiAkaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları da sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 67 kuruş zam geldi.
16.01.2023Ekonomi
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK harekete geçti, ücretler iade edilecek
Elektrikle ilgili flaş karar! EPDK harekete geçti, ücretler iade edilecekElektrik faturalarıyla ilgili flaş karar verildi. Tüm aboneleri yakından ilgilendiriyor. Bazı enerji şirketlerinin azami uzlaştırma fiyat mekanizması içindeki sisteme aykırı işlemleri EPDK’ya takıldı. Vatandaşın elektrik faturasına yansıması gereken bedellere el koyma girişimine EPDK engel oldu. Şirketler ilgili bedelleri abonelere geri ödeyecek. İşte haberin detayları...
14.01.2023Ekonomi
Nihai doğalgaz fiyatı nedir, EPDK nihai doğalgaz fiyatı indirimi ne demek?
Nihai doğalgaz fiyatı nedir, EPDK nihai doğalgaz fiyatı indirimi ne demek?Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) bu indirimi sonrasında nihai doğalgaz fiyatlarında yüzde 12,13 düzeyinde bir indirim olacak. Söz konusu indirimin ardından nihai doğalgaz fiyatı hakkında arama yapılmaya başlandı. Peki, nihai doğalgaz indirimi nedir, EPDK nihai doğalgaz fiyatı indirimi ne demek?
29.12.2022Ekonomi
İstanbul'da doğalgaza yüzde 12 indirim
İstanbul'da doğalgaza yüzde 12 indirimİstanbul'da konutlarda kullanılan doğal gaz fiyatına 1 Ocak'tan itibaren yüzde 12 indirim yapılacak.
29.12.2022Ekonomi
EPDK'dan doğal gaz ve petrol kararı! Ödeme bedelleri belli oldu
EPDK'dan doğal gaz ve petrol kararı! Ödeme bedelleri belli olduEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), petrol piyasası faaliyetlerine ilişkin 2023'te uygulanacak gelir payı bedellerini belirledi.
24.12.2022Ekonomi
Elektrikle ilgili flaş karar! Fiyatlar yüzde 123 arttı
Elektrikle ilgili flaş karar! Fiyatlar yüzde 123 arttıElektrik piyasasıyla ilgili flaş karar verildi. Elektrik Piyasası’nda uygulanacak olan lisans işlemleriyle ilgili ücretlere 2023 yılı için yeniden değerleme oranı olan yüzde 123 oranında zam yapıldı.
17.12.2022Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni karar! 2023 yılı ücretleri belli oldu
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni karar! 2023 yılı ücretleri belli olduElektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş karar verildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kurul kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Buna göre; gelecek yıl itibarıyla geçerli olacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası ve Vadeli Elektrik Piyasası birim ücretlerini belirledi.
13.12.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında yeni gelişme! Benzine indirim
Akaryakıt fiyatlarında yeni gelişme! Benzine indirimAkaryakıt fiyatlarında flaş gelişme. Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 1,16 lira indirim geldi.
22.11.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Benzine indirim
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Benzine indirimAkaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi. Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürüyor. Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 77 kuruş indirim bekleniyor.
16.11.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Motorine indirim geldi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Motorine indirim geldiAkaryakıt fiyatları son dakika gelişmesi. Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorin grubunda bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 56 kuruş indirim geldi.
14.11.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Benzin ve otogaza zam geldi
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Benzin ve otogaza zam geldiAkaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi. Rusya-Ukrayna savaşının sürmesiyle birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. Benzin ve motorin fiyatları ise indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 1,31 lira ve LPG'ye ise 49 kuruşluk zam geldi. İşte tüm detaylar...
3.11.2022Ekonomi
Doğal gaz faturasını yarı yarıya düşürüyor! Bilinmeyen detay açıklandı
Doğal gaz faturasını yarı yarıya düşürüyor! Bilinmeyen detay açıklandıHavaların soğumasıyla birlikte kombiler açılmaya başladı. Yüksek fatura ile karşılaşmak istemeyen vatandaşlar, doğal gaz faturasını düşürebilecek yöntemleri araştırıyor. Enerji Verimliliği Uzmanı Altuğ Karataş doğal gaz kullanımı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Karataş, "Binada yalıtım yoksa gelen faturanın yarısı boşa ödenmiş oluyor." diyerek doğal gaz faturasından tasarruf etmenin püf noktalarını açıkladı.
25.10.2022Ekonomi
EPDK'dan doğal gaz satış tarifesi kararı! 1 Kasım itibarıyla geçerli olacak
EPDK'dan doğal gaz satış tarifesi kararı! 1 Kasım itibarıyla geçerli olacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğal gaz dağıtım şirketlerinin satış tarifeleriyle ilgili karar verdi. Buna göre; 11 doğal gaz dağıtım şirketinin üçüncü tarife uygulama dönemi perakende satış tarifeleri revize edildi.
22.10.2022Ekonomi
BOTAŞ’tan “Doğal gaz depolarında 600 milyon metreküp eksik var” iddialarına yalanlama
BOTAŞ’tan “Doğal gaz depolarında 600 milyon metreküp eksik var” iddialarına yalanlamaBoru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nden (BOTAŞ), "Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi rezervuarlarında 4,6 milyar metreküp depolama gazı bulunmakta olup hem Tuz Gölü hem de Silivri Tesislerinde depo doluluk oranı yüzde 100’e ulaşmıştır" açıklamasını yaptı.
8.10.2022Ekonomi
Petrol fiyatları yükselişe geçti! İşte yeni fiyatlar
Petrol fiyatları yükselişe geçti! İşte yeni fiyatlarPetrol fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme yaşandı. OPEC+ koalisyonunun 2 yılın en yüksek üretim kesintisi kararını takiben hızla yükselen petrol fiyatlarında yukarı yönlü hareket sınırlı da olsa devam ediyor. ABD geri adım talep etti.
6.10.2022Ekonomi
Elektrik ile ilgili flaş karar! Artık yürürlükten kaldırıldı
Elektrik ile ilgili flaş karar! Artık yürürlükten kaldırıldıElektrik ile ilgili yeni karar verildi. Farklı bölgelerde birden fazla lisanssız tesis kurulumuna izin veren yönetmelik düzenlemesi yürürlüğe girdi. Ayrıca Tüketim tesislerinin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere kurulan tesisler için üretim ve tüketim tesislerinin aynı ölçüm noktasında olması şartı aranmayacak. Bu durumdaki tesislerin aynı dağıtım bölgesinde yer alma şartı da yürürlükten kaldırıldı.
1.10.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, yüzde 21 arttı
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK açıkladı, yüzde 21 arttıDoğal gaz ile ilgili yeni veriler belli oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) resmen açıkladı. Temmuz ayında değişti. Türkiye’nin doğal gaz ithalatı bir önceki yıla göre yüzde 15,71 azaldı. Rusya’nın ithalattaki payı yüzde 42,5 oldu. Türkiye'nin doğal gaz stokları yüzde 21 oranında arttı.
30.09.2022Ekonomi
EPDK’dan son dakika kararı! Resmen duyuruldu, süre 6 ay uzatıldı
EPDK’dan son dakika kararı! Resmen duyuruldu, süre 6 ay uzatıldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğal gaz ve kömür gibi ithal enerji hammaddelerindeki maliyet artışının arz güvenliğini sekteye uğratmaması amacıyla 1 Nisan'da başlattığı azami uzlaştırma fiyat mekanizmasını 6 ay daha uzattı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Küresel enerji krizi Avrupa’yı tehdit ediyor. Bizim 6 ay önce uygulamaya başladığımız bu geçici mekanizma başta İngiltere ve Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi tarafından da uygulamaya alınıyor. Kurulumuzun kararı ile 6 ay daha özellikle kaynak maliyet artışı nedeniyle üretim yapamayan santrallerin arz güvenliğine katkısını sağlayacağız” dedi.
29.09.2022Ekonomi
EPDK'dan flaş karar! Hemen iptal edilecek
EPDK'dan flaş karar! Hemen iptal edilecek EPDK, Petrol Piyasasında vergi kaçıranların lisansını Yönetmeliğe başvurmadan iptal edilebilecek.
23.09.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Büyük indirim geliyor
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Büyük indirim geliyorAkarayakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorin grubunda bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor.
19.09.2022Ekonomi
EPDK'dan elektrik fiyatı kararı! Resmen belli oldu
EPDK'dan elektrik fiyatı kararı! Resmen belli olduElektrik iletiminde ek ücretler belirlendi. EPDK'nın konuyla ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Buna göre; 2023 yılında uygulanacak iletim ek ücreti, TEİAŞ iletim tarifesinin binde beşi olarak belirlendi.
17.09.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Motorine dev indirim
Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi! Motorine dev indirimAkaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeye devam ediyor. 2 gün üst üste zamlanan motorine bu sefer 1 lira 14 kuruş indirim geldi. Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi 24 lira seviyelerine geriledi. İşte tüm detaylar...
7.09.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Bu gece yarısından itibaren motorin, benzin, LPG...
Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme! Bu gece yarısından itibaren motorin, benzin, LPG...Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeye devam ediyor. Dün 70 kuruş zamlanan motorinin fiyatı bugün de 77 kuruş arttı. Zammın ardından motorinin litresi yeniden 26 lira seviyesine yükseldi. İşte tüm ayrıntılar...
6.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Epdk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki epdk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.