Endonezya

Endonezya

Son dakika endonezya haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan endonezya ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını endonezya haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Endonezya

haberleri sayfasında son dakika yaşanan endonezya gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.106 endonezya haberi bulunmuştur. Tüm endonezya haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok ülkeye büyükelçi atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok ülkeye büyükelçi atandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Razete'de yayımlanan karara göre; bazı büyükelçiler merkeze çekildi, bazı büyükelçilerin ise ataması gerçekleştirildi.
1.04.2023Gündem
Merapi Yanardağı nerede? Merapi yanardağı patlarsa ne olur, en son ne zaman patladı?
Merapi Yanardağı nerede? Merapi yanardağı patlarsa ne olur, en son ne zaman patladı?Endonezya'da Merapi Yanardağı'nda volkanik hareketlilik başladı. Alarm seviyesi 3'e çıkarıldı. Yanardağda yaşanan hareketlilik, kaya düşmesi, piroklastik akıntılar ve lav püskürmesi gibi tehlikeli durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Yetkililer, bölgedeki insanların güvenliği için gerekli tedbirleri almaya başladı. Peki Merapi Yanardağı nerede? Merapi yanardağı patlarsa ne olur, en son ne zaman patladı?
18.03.2023Gündem
Dünya korolarının sesiistanbul’dan yükselecek
Dünya korolarının sesiistanbul’dan yükselecekUluslararası Koro Müziği Federasyonunun (IFCM) en büyük etkinliği olan Dünya Koro Müziği Sempozyumu (WSCM), Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliğinde bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek. ABD’den İspanya’ya, Tayvan’dan Kanada’ya dünyanın en iyi koroları ve alanında uzman konuşmacılar 25-30 Nisan tarihleri arasında bir araya gelecek. Konuk koroların ve koro şeflerinin performansları ile 28 farklı ülkeden uzman konuşmacıların yer alacağı etkinlik, küresel koronavirüs salgını sonrası dünya çapındaki ilk korolar buluşması olma özelliğini de taşıyor.
17.03.2023Kültür Sanat
'Deprem Şarlatanı' yine ortaya çıktı! 'Büyük deprem' için yeni tahmin
'Deprem Şarlatanı' yine ortaya çıktı! 'Büyük deprem' için yeni tahminTürkiye'de 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremleri 3 gün öncesinden tesadüfen bilen Hollandalı Frank Hoogerbeets'den yeni deprem tahminleri verdi.
15.03.2023Dünya
Uzak Doğu ülkelerine THY'den Ramazan ayına özel program
Uzak Doğu ülkelerine THY'den Ramazan ayına özel programRamazan ayına sayılı günler kala Türk Hava Yolları (THY) İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 'Ramazan'ı İstanbul'da geçir' paket programıyla Uzak Doğu ülkelerinde bulunan Müslümanları İstanbul'a getirmeyi planladıklarını açıkladı.
13.03.2023Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop MIKTA konferansında konuştu
TBMM Başkanı Şentop MIKTA konferansında konuştuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Son yıllarda tecrübe ettiğimiz salgın, savaş, doğal afetler, kuraklık gibi meseleler yer küredeki her bir devletin ve hatta her bir ferdin birbirine ne kadar kestirme ve girift bağlarla bağlı olduğunu net bir şekilde göstermiştir. Dolayısıyla, küresel karşılıklı bağımlılık, ülkeler arasındaki iş birliğinin artmasını ve uluslararası sorunların çözümünde ortak çabaların sergilenmesini gerektirmektedir" ifadelerini kullandı.
9.03.2023Gündem
Meyve kokusu THY uçağını geri döndürdü
Meyve kokusu THY uçağını geri döndürdüTürk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul- Barcelona seferini yapan uçağı durian meyvesinin kabin içerisine koku vermesi üzerine İstanbul Havalimanı'na geri döndü.
5.03.2023Gündem
İmamoğlu, İstanbul Deprem Seferberlik Planı'nı açıkladı
İmamoğlu, İstanbul Deprem Seferberlik Planı'nı açıkladıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Deprem Seferberlik Planı'nı açıkladı.
1.03.2023Gündem
Twitter çöktü! Twitter'a girişte erişim sorunu yaşanıyor
Twitter çöktü! Twitter'a girişte erişim sorunu yaşanıyorDünya genelinde milyonlarca kullanıcı Twitter'a cep telefonu uygulamaları ve bilgisayarlardan ulaşamıyor. Erişim sorununun Türkiye saatiyle 13.17'de başladığı belirtiliyor.
1.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak
Bakan Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 1-2 Mart'ta Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 1-2 Mart'ta Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.
28.02.2023Gündem
Otelde dehşet! İlişki bahanesiyle kandırıp cinsel organını kesti
Otelde dehşet! İlişki bahanesiyle kandırıp cinsel organını kestiDünya bu kan donduran olayı konuşuyor. Sevgilisinin tehditlerine dayanamayan kadın resmen dehşet saçtı. Erkek arkadaşını ilişkiye girme bahanesiyle otele götüren kadın burada sevgilisine dehşeti yaşattı. İşte haberin detayları...
28.02.2023Dünya
Kahramanmaraş deprem felaketi dünya basınında: Katıldığım operasyonlar arasında en zorlusu
Kahramanmaraş deprem felaketi dünya basınında: Katıldığım operasyonlar arasında en zorlusuDünya Türkiye'de meydana gelen depremler sonrası harekete geçmiş çok sayıda kurtarma ekibi felaket bölgesine gitmişti. Meksikalı arama kurtarma ekibi üyesi Pola Moffitt, yaşadığı anları anlattı. Moffitt, "Katıldığım tüm operasyonlar arasında bu kesinlikle en zorlusu, en etkileyicisi oldu" ifadelerini kullandı.
25.02.2023Dünya
Rusya'dan kolay vize hamlesi! Türkiye dahil 19 ülkede geçerli olacak
Rusya'dan kolay vize hamlesi! Türkiye dahil 19 ülkede geçerli olacakRusya'dan vize hamlesi geldi. Yeni kararı dünyaya resmen duyurdular. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 19 ülke vatandaşının sadece otel rezervasyonu üzerinden kolay vize alabilmesini sağlayan kararnameyi imzaladı.
21.02.2023Dünya
Bakan Akar'dan 'asker kışladan geç çıkarıldı' iddialarına sert tepki
Bakan Akar'dan 'asker kışladan geç çıkarıldı' iddialarına sert tepkiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Depremin ardından Mehmetçiğin kışlalardan geç çıkarıldığına" ilişkin söylemlere tepki göstererek, "Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları askeriyle, siviliyle, işçisiyle, teknik personeli ile ilk andan itibaren seferber olmuş, milletinin yanına koşmuştur. Resmi kayıtlar ve bunlar arasında ordumuzun tarihçesi olan ceridelerdeki gerçekler var. Gerçekleri yansıtmayan bu yanlı iddialar iyi niyetle izah edilemez" dedi.
20.02.2023Gündem
Singapur arama kurtarma ekibi alkışlarla uğurlandı
Singapur arama kurtarma ekibi alkışlarla uğurlandıKahramanmaraş'ta hayat kurtarmak için aralıksız çalışan 68 kişilik Singapur arama kurtarma ekibi, İstanbul Havalimanı'ndan alkışlarla ülkelerine uğurlandı. Ekibin başında yer alan Singapur Sivil Savunma Birliği Komutanı Albay Chew Keng Tok, depremde yaşananlardan ötürü derin bir üzüntü duyduğunu belirterek, "Buraya gelerek yardımda bulunabildiğimiz için gerçekten çok mutluyuz" diye konuştu. 
17.02.2023Dünya
Bakan Akar: Hepsi teyakkuzda, hizmete hazır
Bakan Akar: Hepsi teyakkuzda, hizmete hazırTerörle mücadele, hudut güvenliği, semalar, denizler ve yurt dışındaki görevlerini aksaksız ve eksiksiz sürdüren Mehmetçik, deprem bölgesinde de güvenliği tesis ediyor. Milli Savunma Bakanı Akar, "Bölgedeki gemi sayısı 24'e kadar çıktı. Hepsi teyakkuz halinde, hizmete hazır" ifadelerini kullandı.
17.02.2023Gündem
Endonezya açıklarında 7 büyüklüğünde deprem
Endonezya açıklarında 7 büyüklüğünde depremEndonezya açıklarında 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tobelo ilçesine 154 kilometre uzaklıkta gerçekleşen sarsıntı, geniş bir alanda hissedildi. Tsunami tehlikesi bulunmuyor.
18.01.2023Dünya
Sıvı nitrojenli atıştırmalık yiyen 25 çocuk tedavi altında!
Sıvı nitrojenli atıştırmalık yiyen 25 çocuk tedavi altında!Endonezya Sağlık Bakanlığı ‘cikibul’ adıyla bilinen sıvı nitrojene batırılmış tatlı atıştırmalığın zararlı olduğu ve tüketilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Bakanlık şimdiye kadar 25 çocuğun mide yanıkları ve gıda zehirlenmesinden dolayı tedavi altında olduğu duyurdu.
17.01.2023Dünya
Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde depremEndonezya'nın Tanımbar bölgesinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
9.01.2023Dünya
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Stratejik hiçbir ürün ve teknolojide dışa bağımlılığı kabul etmiyoruz
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Stratejik hiçbir ürün ve teknolojide dışa bağımlılığı kabul etmiyoruzCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gazetecilerle bir araya geldiği 'Teknopark İstanbul'da, 2022 yılı savunma sanayii icraat ve verilerini açıklayarak, 2023 yılı hedefleri hakkında bilgi verdi. Demir, “Bugün bize vermek için yalvarsalar dahi, kritik ve stratejik hiçbir ürün ve teknolojide dışa bağımlılığı kabul etmiyoruz" dedi.
8.01.2023Ekonomi
2022 yılı böyle geçti: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel barış için yoğun diplomasi trafiği
2022 yılı böyle geçti: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel barış için yoğun diplomasi trafiğiUluslararası temaslarını 2022 yılı boyunca yoğun şekilde sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 ülkeye 27 ziyaret gerçekleştirdi. Dünya liderleriyle yaklaşık 200 telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, çok sayıda devlet ve hükümet başkanını ağırladı.
30.12.2022Gündem
Kendini ölü gibi gösterip fotoğraflarını paylaştı! Sebebi herkesi şaşkına çevirdi
Kendini ölü gibi gösterip fotoğraflarını paylaştı! Sebebi herkesi şaşkına çevirdiAkılalmaz olay herkesi şaşkına çevirdi. 'L' olarak tanımlanan kadın, kendini öldü gibi gösterdi, bununla da kalmayıp cenazesinin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlattı. Bunu neden yaptığını duyanlar şok oldu.
24.12.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Vahşet boyutuna ulaştı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Vahşet boyutuna ulaştı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam Dünyası Anayasa Yargısı Konferansı Açılış Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Batı komşumuz Yunanistan'ın göçmenlere karşı gösterdiği tavır artık vahşet boyutuna varmıştır" diyerek tepki gösterdi.
23.12.2022Gündem
Endonezya'da 'cinsel ilişki yasağı'na turist vizesi! 'Endişeye gerek kalmadı'
Endonezya'da 'cinsel ilişki yasağı'na turist vizesi! 'Endişeye gerek kalmadı'Endonezya'da geçtiğimiz hafta onaylanan yeni kanun ile birlikte turistler de evlilik dışı ilişki yaşadığı zaman halk gibi suç içlemiş olarak işlem görecekti. Dünyanın turizm merkezlerinden biri olan Bali'nin de içinde bulunduğu ülkede, kanunun turizme etkisini azaltmak için adımlar atıldı.
13.12.2022Dünya
Semeru Yanardağı yeniden harekete geçti!
Semeru Yanardağı yeniden harekete geçti!Endonezya'nın Doğu Java eyaletinde yeniden harekete geçen Semeru Yanardağı nedeniyle bölgedeki yüzlerce kişi geçici sığınaklara yerleştirildi.
4.12.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Endonezya ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki endonezya haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.