Endonezya

Endonezya

Son dakika endonezya haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan endonezya ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını endonezya haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Endonezya

haberleri sayfasında son dakika yaşanan endonezya gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.024 endonezya haberi bulunmuştur. Tüm endonezya haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ticaret hacmi 600 milyon dolar! Kağıt, kozmetik, ilaç, boya, kauçuk ve lastik...
Ticaret hacmi 600 milyon dolar! Kağıt, kozmetik, ilaç, boya, kauçuk ve lastik...Odun dışı orman ürünlerinin üretimini desteklemek için eylem planları yürüten Orman Genel Müdürlüğü (OGM), plastik sanayisinden tıp alanına kadar pek çok sektörde kullanılan reçinenin 2021 yılı üretiminden ekonomiye 650 bin dolar döviz girdisi sağladı. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Ülkemizde reçine ve türevlerinin ticaret hacmi 600 milyon dolar civarında. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçtiğimiz yıl bin 280 ton reçine üretimi yapıldı. Ülkemiz ormanlık sahalarında 2022 yılı sonuna kadar 640 ton ham reçine üretimi gerçekleştirilerek ülke ekonomisine kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
4.08.2022Ekonomi
Women-20 Zirvesi TİKAD'ın Türkiye delegasyonu başkalığında Endonezya’da gerçekleşti
Women-20 Zirvesi TİKAD'ın Türkiye delegasyonu başkalığında Endonezya’da gerçekleştiG20 Türkiye dönem başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ve diğer ülke liderlerini ikna etmesi sayesinde 2015 yılında G20 bünyesinde kurulan Women- 20 (W20) açılım grubu, her yıl G20 ülkelerinin dönem başkanlıklarına paralel olarak ilerliyor. Bu yıl G20 dönem başkanlığını yürüten Endonezya’da Temmuz ayında yapılan W20 Zirve’sinde Türkiye Delegasyonu Başkalığını Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) üstlendi. G20 üyesi ülkelerin kadın temsilcileriyle bir yıl boyunca yürütülen ortak çalışmaların neticesinde liderlere sunulacak ortak metin Endonezya’da yapılan W20 Zirvesi’nde tamamlandı.
25.07.2022Gündem
İstanbul'da akılalmaz plan! Böbreğini bakın kaç liraya satmış
İstanbul'da akılalmaz plan! Böbreğini bakın kaç liraya satmışİstanbul'da yaşanan ve gerçekleşmeden önlenen yasa dışı organ nakli planı pes dedirtti. Endonezyalı iki kişi evli olduklarını iddia ederek böbrek nakli için özel bir hastaneden ameliyat tarihi aldı. Evrakların sahte olması üzerine planları ortaya çıkan Endonezyalılar ekiplerce gözaltına alındı. Çiftin evli olmadığı ve bir aracı üzerinden anlaştıkları ortaya çıkarılırken böbreğini verecek kişinin 70 bin dolar alacağı tespit edildi.
23.07.2022Gündem
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...Çalışma hayatında yeni bir dönem başlıyor. Pandemi ile birlikte başlayan uzaktan çalışma süreci ilr prk çok sektörün ofis dışından da çalışabildiği görüldü. Sagın döneminin sona ermesiyle uzaktan çalışan bazı firmalar ofislere dönmeye başladı. Ancak çalışanların büyük kısmı uzaktan çalışmanın devam etmesini istiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamaları Türkiye’de esnek çalışma modelini yeniden gündeme getirdi. TİSK’in çalışmasına göre, Türkiye’de çalışanların yüzde 21’i için uzaktan çalışma modelinin mümkün olabileceği belirtilirken bu oranın artması bekleniyor. TİSK Başkanı Akkol, uzaktan çalışmanın yanı sıra yarı zamanlı çalışma, mikro işler, çağrı üzerine çalışma gibi birçok farklı esneklik modelinin bulunduğunu belirtiyor.
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü 'elimizde kasedin var' diyerek tehdit edince Saadeddin Ustaosmanoğlu hakkında yapılan aramalar arttı. İşte İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu…
18.07.2022Gündem
Kızılay, Türkiye dahil 22 ülkede kurban kesimlerine başladı
Kızılay, Türkiye dahil 22 ülkede kurban kesimlerine başladıHayırseverlerin kurban emanetlerini alan Türk Kızılay, Kurban Bayramı’nın ilk günü itibariyle kesim işlemlerine başladı. Türkiye’de ve dünyanın üç kıtasındaki 21 ülkede kesim işlemlerini başlatan Kızılay ekipleri, yurt dışında kesimlerin hemen ardından, yurt içinde ise anlık ve kavurma konservesi olarak kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
9.07.2022Gündem
Irmak Ünal'dan olay açıklama! 'Bu kadar nefes kesici...'
Irmak Ünal'dan olay açıklama! 'Bu kadar nefes kesici...'Çocuklarıyla birlikte Endonezya'nın Bali adasına yerleşen ve sosyal medya paylaşımlarıyla takipçilerine enerji veren oyuncu Irmak Ünal, tatil rotasına dair merak edilenleri, bavulunda olmazsa olmazları, zaman geçirmekten en çok keyif aldığı kişileri, 2022 yazına dair pılanlarını ve unutamadığı tatil anısını anlattı.
8.07.2022Magazin
Bakan Çavuşoğlu, Meksikalı mevkidaşı Ebrard ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Meksikalı mevkidaşı Ebrard ile görüştüEndonezya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ile bir araya geldi.
7.07.2022Siyaset
Şevval Şahin favori tatil yerlerini açıkladı: 'İnanılmaz hatıralar biriktirdim'
Şevval Şahin favori tatil yerlerini açıkladı: 'İnanılmaz hatıralar biriktirdim'Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, sosyal medya hesaplarından sık sık bikinili tatil paylaşımları yapıyor. Magazin dünyasında son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan genç manken, tatil anılarını, favori tatil yerlerini ve bavulunda olmazsa olmazlarını anlattı.
6.07.2022Magazin
Bakan Muş: 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminiz
Bakan Muş: 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminizUzak Ülkeler Stratejisi tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Bu yılın ilk yarısında ihracatımız yüzde 20 artışla 125,9 milyar dolar seviyesine yükselerek makroekonomik göstergelerimizi olumlu yönde etkilemeye devam etmektedir. Bu güçlü performans ile sayın cumhurbaşkanımızın yıl sonu için işaret ettiği 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminiz." dedi.
6.07.2022Ekonomi
Kızılay kurban vekalet fiyatı ne kadar? Kurban bedeli yurt içi ve yurt dışı kaç TL? Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları
Kızılay kurban vekalet fiyatı ne kadar? Kurban bedeli yurt içi ve yurt dışı kaç TL? Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatlarıKurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Kurban bağışı yapmak isteyen binlerce kişi kurbanını bağışlamak için araştırmalara devam ediyor. Haziran ayının başında Kızılay kurban vekâlet fiyatlarını açıklamıştı. Peki, Kızılay kurban vekalet fiyatı ne kadar? Kurban bedeli yurt içi ve yurt dışı kaç TL? Kızılay kurban bağışı nasıl yapılır? Kurban vekaleti Kızılay’a nasıl verilir? İşteKızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları
5.07.2022Gündem
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...Gıda fiyatlarıdaki fahiş fiyat artışı vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Yapılan zamlar özellikle alt ve orta gelir seviyesindeki kişileri ekonomik olarak zorlarken uzmanlardan art arda endişelendiren açıklamalar geliyor. Avrupa'nın ‘ekmek sepeti’ ve dünyanın ‘tahıl ambarı’ olarak anılan Ukrayna’daki savaşın ardından ‘gıda krizi derinleşiyor’ uyarıları çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Uluslararası toplum, limanlarda bekleyen milyonlarca ton tahılın küresel pazara nasıl güvenli bir şekilde taşınacağına yönelik çareler arıyor. Tarımsal güç merkezi iki ülkenin arasındaki çatışmaların yanı sıra küresel ticarette yeni eğilimler de gözlemleniyor.
4.07.2022Ekonomi
THY'den transit yolculara ücretsiz İstanbul turu
THY'den transit yolculara ücretsiz İstanbul turu Türk Hava Yolları'nın (THY) yolcularına sunduğu hizmetlerinden biri olan ve pandemi döneminde durdurulan 'Touristanbul' projesi yeniden hayata geçirildi. Proje kapsamında uluslararası transit yolcular ücretsiz şehir turuyla İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini tanıma şansı buluyor.
4.07.2022Ekonomi
Putin'den beklenmedik adım! Zelenski ile görüşmesinin yolu açıldı
Putin'den beklenmedik adım! Zelenski ile görüşmesinin yolu açıldıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Dış Politika Danışmanı Yuri Ushakov, Putin’in kasım ayında Endonezya’da düzenlenecek G20 Zirvesi’ne katılmayı planladığını açıkladı. Öte yandan geçtiğimiz aylarda Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski de bu zirveye katılacağını açıklamıştı.
27.06.2022Dünya
G7 liderleri Putin'le dalga geçti! İşte zirveye damga vuran o sözler
G7 liderleri Putin'le dalga geçti! İşte zirveye damga vuran o sözlerDünyanın gözü kulağı Almanya'da başlayan G7 zirvesinde. Liderlerin Ukrayna savaşı dahil pek çok küresel konuyu masaya yatıracağı zirveye Putin şakası damgasını vurdu. İşte liderlerin Putin'i ti'ye aldığı o anlar...
27.06.2022Dünya
Kayınvalidesi soyunmasını istedi! 10 aylık kocası kadın çıktı
Kayınvalidesi soyunmasını istedi! 10 aylık kocası kadın çıktı10 aylık kocası kadın çıktı. Şok eden olay. Endonezya'da yaşayan 22 yaşındaki genç bir kadın polise giderek kocasının aslında kadın olduğunu söyledi ve şikayetçi oldu. Olayın perde arkası duyanları şaşkına çevirdi. İşte ülkenin günlerdir konuştuğu sıra dışı dolandırıcılık hikayesi...
24.06.2022Yaşam
Bakan Muş: Bu yıl ihracat hedefimiz 250 milyar dolar
Bakan Muş: Bu yıl ihracat hedefimiz 250 milyar dolarEkonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 25'inci yıl dönümü kapsamında D-8 Teşkilatı ve TOBB iş birliğinde D-8 Yatırım Forumu gerçekleşti. Programda konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Türkiye olarak geçen sene 225 milyar dolarlık mal ihracatı gerçekleştirdik. Bu yılki hedefimiz ise 250 milyar dolar ve üstü. Bu hedef doğrultusunda emin adımlarla yürüyoruz" dedi.
16.06.2022Ekonomi
Fatih Erbakan: Bu organizasyon adil bir dünyanın ilk adımıdır
 Fatih Erbakan: Bu organizasyon adil bir dünyanın ilk adımıdırYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "D-8 organizasyonu yeni bir dünyanın çekirdeği, adil bir dünyanın ilk ve tek somut adımı niteliğini taşıyor" dedi.
15.06.2022Siyaset
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibiz
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibizGaziantep’te Uluslararası İş Forumu (IBF) 2'nci Türk-Arap İşbirliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2,5 trilyon dolar gayrisafi yurt içi hasılaya, 436 milyon nüfusa sahip Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için daima pozitif yaklaşıma sahibiz" dedi.
11.06.2022Ekonomi
Bakanlardan gökyüzü gözlemi!
Bakanlardan gökyüzü gözlemi!Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’nin ilk gece gözlemine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldı. Gece saatlerinde başlayan gözlem sırasında Zerzevan Kalesi ve çevresine kurulmuş teleskoplardan yıldızları, gezegenleri ve gök cisimlerini inceleyen bakanlar, gençlerle birlikte uzay gözlemi yaptı. Ayın kaybolmasıyla birlikte başlayan gözlem sabah saatlerine kadar devam etti.
10.06.2022Siyaset
Okyanusta mucize kurtuluş! Dört gün sürüklenip hayatta kaldılar
Okyanusta mucize kurtuluş! Dört gün sürüklenip hayatta kaldılarEndonezya’da Cuma günü batan kargo gemisindeki 4 mürettebat, 4 gün boyunca okyanusta strafor buz kutuları üzerinde verdikleri yaşam savaşının ardından kurtarıldı.
1.06.2022Dünya
Endonezya biyodizel karışımındaki palmiye yağını azaltmayacak
Endonezya biyodizel karışımındaki palmiye yağını azaltmayacakDünyanın en büyük palmiye yağı ihracatçısı olan Endonezya Ekonomi Bakanı Airlangga Hartarto, Endonezya'nın ülkenin enerji arzını sağlamak için biyodizeldeki palmiye yağı yüzdesini, şu anki yüzde 30 seviyesinin altına düşürme planının olmadığını söyledi. Hartarto, "Palmiye yağı ile petrole olan bağımlılığımızı azaltıyoruz. Ve şimdi palmiye yağının fiyatını enerjinin fiyatıyla karşılaştırırsak, enerjiye daha fazla (sübvansiyon) vermeniz gerekir. Dolayısıyla mesele enerji güvenliği olacak" dedi.
28.05.2022Dünya
Kurtaran-2022 Tatbikatı'nda basın safhası başladı
Kurtaran-2022 Tatbikatı'nda basın safhası başladıTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın düzenlediği 'Kurtaran 2022 Tatbikatı'nın basın safhası başladı. Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen 'Kurtaran-2022'de, senaryo gereği, 3 farklı sahada dibe oturmuş 3 denizaltıya milli kurtarma gemileriyle müdahale edilecek. Tatbikatta 12 ülkeden toplam 26 gözlemci de yer alıyor.
26.05.2022Gündem
SON DAKİKA Mesut Özil'in yeni adresi belli oldu! Ali Koç açıkladı 'Hayırlısı olsun'
SON DAKİKA Mesut Özil'in yeni adresi belli oldu! Ali Koç açıkladı 'Hayırlısı olsun'Beyaz TV'de Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt'le görüştüklerini açıklayan ve yıldız futbolcuyla yolları ayırmayı kafasına koyan Ali Koç'un Fenerbahçe'ye yeni bir 10 numara baktığı öğrenilirken, 33 yaşındaki futbolcunun yeni adresinin belli olduğu, hatta Mesut'un görüşmelere başladığı belirtildi.
25.05.2022Fenerbahçe
Burcu Özberk'in aklı tatilde kaldı!
Burcu Özberk'in aklı tatilde kaldı!Burcu Özberk başrolünde olduğu 'Aşk Mantık İntikam' erken final yapınca soluğu 23 Nisan’da Endonezya’nın Bali adasında almıştı. Tatili biten oyuncu Etiler'de görüntülendi. Özberk, gazetecilerle konuşarak dikkat çeken açıklamalar yaptı.
16.05.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Endonezya ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki endonezya haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.