Emekli Olmak İçin

Emekli Olmak İçin

Son dakika emekli olmak için haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli olmak için ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli olmak için haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Olmak İçin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli olmak için gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.855 emekli olmak için haberi bulunmuştur. Tüm emekli olmak için haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bağ-Kur’luya 5 yıl erken emeklilik! Prim farkının kaldırılmasına ilişkin yeni açıklama
Bağ-Kur’luya 5 yıl erken emeklilik! Prim farkının kaldırılmasına ilişkin yeni açıklamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanı ile Bağ-Kurlu çalışan arasındaki bin 800 gün prim farkının kaldırılması hakkında, “Küçük işletmelerde prim gününü yeniden düzenlememiz gerekir. Çalışanlarımıza, esnafımıza, tüccarımıza verdiğimiz sözdür” dedi.
SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ile emekli olacaklar dikkat! Çift aylık detayı ortaya çıktı
SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ile emekli olacaklar dikkat! Çift aylık detayı ortaya çıktıMemur, işçi ve engellilerin emekliliğine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Emekli olmak isteyen milyonları ilgilendiren detay ortaya çıktı. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ile emekli olacaklar dikkat! Kimse bilmiyor ama çift maaş hakkı doğuyor. Ayrıca emekli olmak için yurtdışında çalışma süresi olan vatandaşlar, yurtdışı çalışma süresini borçlanabiliyor. Fakat bu sürenin borçlanılmasıyla kazanılan günler Bağkur’a sayılıyor. Bağkur’da ise 3600 güne emeklilik bulunmuyor. En az 5400 gün prim ödenmesi gerekiyor. Peki bu durumda nasıl bir yol izlenilmeli? İşte detaylar...
27.04.2023Emekli
EYT'de son dakika gelişmesi! Emeklilik için şart ve maaş hesaplanmasında yeni detay
EYT'de son dakika gelişmesi! Emeklilik için şart ve maaş hesaplanmasında yeni detayEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yurtdışında yaşayan vatandaşlar için emeklilik fırsatının detaylar açıklandı. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından başvuruda bulunan 1.6 milyon kişiden 600 bine yakınının işlemleri tamamlandı. Yurt dışında yaşayan binlerce Türk vatandaşı da bu kapsamda emekli olmak için başvuruda bulunurken, konsolosluklarda da yoğun mesai sürüyor. Yurtdışı borçlanma ile başvuranlara emekli aylığı bağlanabilmesi yaşadıkları ülkedeki sigorta kasasından güncel hizmet belgesini alıp Türkçeye çevrilen metni konsolosluğa onaylatarak Sosyal Güvenlik Kurumu'na iletilmesi gerekiyor. İşte EYT ile ilgili son dakika tüm detaylar...
25.04.2023Emekli
EYT'liye kritik kredi uyarısı! Paralar SGK hesabına yatacak
EYT'liye kritik kredi uyarısı! Paralar SGK hesabına yatacakEYT yasasının Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte emekliliğe hak kazanan milyonlarca vatandaş SGK'ya başvuruda bulundu. Emekli olmak isteyen birçok kişinin önüne ise engel olarak prim borçları çıktı. Maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlar için bankalar peş peşe kredi kampanyalarını duyurdu. TÜKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Hüseyin Ölmez, kredi kullanacak tüketicilere önemli uyarılarda bulundu.
19.04.2023Emekli
EYT'de prim ve sigorta ile ilgili yeni gelişme! Emeklilik için ‘1260 gün’ çözümü
EYT'de prim ve sigorta ile ilgili yeni gelişme! Emeklilik için ‘1260 gün’ çözümüEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılan 5 milyon kişiden 2.2 milyon kişi hemen emekli olmak için SGK’ya başvuruda bulundu. Geriye kalan 2.5 milyondan fazla vatandaş için ise gündem eksik primler ve sigortalılık süresi. Kademeli olarak 5 bin 975 güne kadar çıkan prim şartını tamamlamak için farklı alternatifler bulunduğu ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...
13.04.2023Emekli
EYT'liye düşük maaş! Dikkat çeken SGK detayı ortaya çıktı
EYT'liye düşük maaş! Dikkat çeken SGK detayı ortaya çıktıEYT düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, milyonlarca kişi emeklilik için harekete geçti. Emekliliğe hak kazanıp çalışmaya devam eden bazı EYT'liler ise; düşük maaş şartıyla yeniden işe başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, SGK tarafından yapılan açıklamaya dikkat çekerek EYT'lileri düşük maaşla işe başlatan işveren hakkında inceleme başlatılacağını ifade etti.
12.04.2023Emekli
EYT’de ilk emekli maaşı için geri sayım! Büyük göç başladı, kiralar, ev ile arsa fiyatları fırladı
EYT’de ilk emekli maaşı için geri sayım! Büyük göç başladı, kiralar, ev ile arsa fiyatları fırladıEYT ile ilgili gelişmeler devam ederken, emekli olmak için gün sayanlar yeni bir hayat kurmak için harekete geçti. Emeklilikte yaşa takılanlar kapsamında emekli olacak milyonlar, gayrimenkulde yeni bir hareket yarattı. Tazminatını alan EYT’li emekli İstanbul’daki fiyatları karşılamayınca, yönünü farklı illere çevirdi. Olası büyük Marmara depremindeki risk etkisi de eklenince hızlı emekli göçü başladı. Bazı illerde arsa ve ev fiyatları ile kiraları 2-3 kata kadar arttı.
11.04.2023Ekonomi
‘Evlilik teklifi’ dolandırıcılığında yeni gelişme! Aldığı cevap karşısında şoke oldu
‘Evlilik teklifi’ dolandırıcılığında yeni gelişme! Aldığı cevap karşısında şoke olduİstanbul Boğazı’nda bir çift, evlilik teklifi organizasyonu için bir yat ayarlayarak akşam yemeğine çıktı. 2 saat boyunca boğaz turu yapan çiftin gece sonunda yaptığı ise organizasyon sahiplerini şoke etti. Lazer ışığı ile isimlerini köprüye yazdıran ve evlilik teklifinin ardından bir de fotoğraf ve video da çektiren çifte günlerce ulaşılamadı. Yat sahibi ödeme için aradığında ise aldığı cevap karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.
28.03.2023Yaşam
'Çekiliş' vurgunu! Dolandırıcılara 5 ilde operasyon
'Çekiliş' vurgunu! Dolandırıcılara 5 ilde operasyonZonguldak merkezli 5 ilde sosyal medyadan 'cep telefonu çekilişi' adı altında dolandırıcılık yapan şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Dolandırıcıların yöntemi ise şoke etti.
28.03.2023Gündem
Yüksek tansiyonu önlüyor, kan akışını dengeliyor! Bal ile karıştırınca...
Yüksek tansiyonu önlüyor, kan akışını dengeliyor! Bal ile karıştırınca...Bal ve sarımsak ayrı ayrı birçok hastalığa iyi gelen besinler arasında bulunuyor. Enerji veren, kansere karşı koruma sağlayan doğal antioksidan olarak görülen bu besinler karıştırıldığında etkileri daha da artıyor. Sarımsak ve balın karıştırılması tuhaf geliyorsa ve etkilerini merak ediyorsanız bu habere göz atabilirsiniz.
28.03.2023Sağlık
Emekli olmak için SGK’ya başvuran vatandaşa sahte pasaport şoku: 16 yıldır yurt dışında yaşıyorsun
Emekli olmak için SGK’ya başvuran vatandaşa sahte pasaport şoku: 16 yıldır yurt dışında yaşıyorsunAdana Büyükşehir Belediyesi'nde 25 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan Mehmet Ak (57), emeklilik kararının ardından dilekçesini Sosyal Güvenlik Kurumu'na verince, resmi kayıtlara göre 2007'den beri yurt dışında göründüğünü öğrendi. Emeklilik işlemi askıya alınan Ak, "Hayatımda ülke dışına hiç çıkmadım. Bu süreçte evlendim, boşandım, tüm seçimlerde oy kullandım. Adıma sahte pasaport çıkaranların yakalanmasını istiyorum" dedi.
28.03.2023Gündem
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!
EYT staj çıraklık mağduriyetinde milyonların gözü torba yasada!EYT yasası 3 Mart 2023 tarihinde yasalaştıktan sonra geride EYT staj çıraklık mağduriyeti kaldı. 1999 öncesi staj sigortası başlangıç sayılacak mı? Sosyal Güvenlik Müşaviri Onur Ünal, “Mağdur değiliz kandırıldık. Çoğumuz emekli olmak için başvurduğumuzda öğrendik” dedi.
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyor
Emekli maaşları ve ikramiyelerine 'zam' mesajı! Müjdeyi verdi, yeni düzenleme geliyorMilyonlarca emekli ve EYT ile emekli olmak için gün sayanlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TÜED Başkanı Kazım Ergün konuyu görüşmek için bir araya geldi. Görüşme sonrası Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşını ve bayram ikramiyesini yükseltecek çalışmalarımız var" diyerek yeni düzenlemeyi duyurdu. İşte haberin detayları...
22.03.2023Emekli
SGK’dan EYT'lilere uyarı! Broşür dağıtıyorlar: 'Gelmenize gerek yok'
SGK’dan EYT'lilere uyarı! Broşür dağıtıyorlar: 'Gelmenize gerek yok'Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), kanunun çıkmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde uzun kuyruk oluşturma devam ederken, SGK yetkilileri ise vatandaşları “emekli olur” yazısı almak için kuruma gelmelerine gerek olmadığı konusunda uyardı.
Emekli olabilir yazısı nasıl alınır, şart mı, e devletten alınır mı? Emekli olabilir yazısı nereden alınır, EYT için emeklilik belgesi almak şart mı? Emekli olabilir yazısı alma ekranı ve örneği!
Emekli olabilir yazısı nasıl alınır, şart mı, e devletten alınır mı? Emekli olabilir yazısı nereden alınır, EYT için emeklilik belgesi almak şart mı? Emekli olabilir yazısı alma ekranı ve örneği!Emekli olmak için başvuran EYT'liler emeklilik dilekçesi verip vermeyeceklerini merak ediliyor. TBMM’de salı günü kabul edilen emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili kanun, Cumhurbaşkanı’nın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sigortalı çalışmaya 8 Eylül 1999 tarihinden önce başlayanlar veya askerlik vs gibi hizmet borçlanması ile sigorta başlangıcını 8 Eylül 1999 öncesine çekenler, yaş dışındaki diğer emeklilik koşullarını tamamlayarak emekli olabilecek. Peki, Emekli olabilir yazısı nasıl alınır, e devletten alınır mı? Emekli olabilir yazısı nereden alınır, almak şart mı? İşte emekli olabilir yazısı alma ekranı ve örneği…
3.03.2023Emekli
EYT'de borçlanma sigortalılık tarihini geri çeker mi? Doğum ve askerlik borçlanması olanlar dikkat
EYT'de borçlanma sigortalılık tarihini geri çeker mi? Doğum ve askerlik borçlanması olanlar dikkatEmekli olmak için gün sayanların beklediği müjdeli haber geldi. EYT’de son dakika gelişmeleri art arda yaşandı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. Artık prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olabilecekler. Peki kimler EYT kapsamında giriyor, kimler bu gelişmenin dışında kalıyor? İşte detaylar...
1.03.2023Emekli
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak
Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacakEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. TBMM milletvekillerinin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle çalışmalarına 28 Şubat tarihine kadar ara vermişti. Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak.
21.02.2023Gündem
'Kıdem tazminatı' ilgili kritik karar! Dikkat çeken avans detayı
'Kıdem tazminatı' ilgili kritik karar! Dikkat çeken avans detayıEYT ile emekli olmak için gün sayan milyonlarca çalışanı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Yargıtay, işçinin iş sözleşmesi feshedilmediği halde çeşitli sebeplerle kıdem tazminatı adı altında yapılan ödemelerle ilgili emsal bir kararın altına imza attı. Karar sonrası yıllardır çalıştıkları işyerlerinden kıdem tazminatı alma hayali kuran EYT'lilerin tazminat planı riske girebilir. İşte detaylar...
15.02.2023Emekli
Kazancım yok diyen ev hanımlarına müjde! Emekli olmak için çalışma şartı yok, 5500 TL maaş bağlanıyor
Kazancım yok diyen ev hanımlarına müjde! Emekli olmak için çalışma şartı yok, 5500 TL maaş bağlanıyorKazancım yok diyen ev hanımlarına müjde gibi haber geldi. Çalışma şartı olmayan emeklilik imkanından milyonlarca kadın yararlanıyor. Ev hanımlarına yönelik geliştirilen bu formülle aylık 5500 TL maaş bağlanıyor. Şartlar ve detaylar açıklandı. Peki ev hanımları nasıl emekli olur? Emekli olmak isteyen ev hanımları için şartlar nedir?
5.02.2023Ekonomi
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosu
EYT prim günü tablosu! 2023 EYT yeni yaş ve EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? Kadın ve erkek SGK 4A prim gün sayısı hesaplama tablosuEmeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine yönelik yapılan açıklamaların ardından prim gün sayısı konusu gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada “SSK'lılar kademeli prim gününe tabi olacak ve kademeli prim günü 5 binden başlayarak 5 bin 975 güne kadar çıkacak.” İfadelerini kullandı. SGK tarafından yayımlanan tabloyla birlikte, sigortalılık süresi ve prim gün sayısı kolayca sorgulanıyor. Peki emekli olmak için kaç prim günü gerekecek, kadın ve erkek EYT prim gün sayısı sorgulaması nasıl yapılır? İşte EYT prim tablosu ile SGK 4A prim gün sayısı ve yeni yaş hesaplama…
2.02.2023Emekli
EYT'de tüm detaylar netleşti! EYT'de kapsam genişler mi?
EYT'de tüm detaylar netleşti! EYT'de kapsam genişler mi?EYT'de tüm detaylar netleşti. EYT’ye ilişkin kanun teklifi Perşembe günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek ve haftaya Meclis Genel Kurulu'nda yasalaşması bekleniyor. EYT'de kimler emekli olabilecek? EYT'de prim gün sayısı kaç olacak? EYT'de merak edilen soruları Ekonomist Muhammet Bayram CNN Türk'te yanıtladı.
1.02.2023Ekonomi
EYT'de süresiz emeklilik detayı! Kademeli prim ile ilgili son dakika açıklaması
EYT'de süresiz emeklilik detayı! Kademeli prim ile ilgili son dakika açıklamasıEmekli olmak için gün sayan milyonları ilgilendiren gelişme! EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT’de yaş şartı kalkarken, kademeli prim gün sayısı ve çalışma yılı aynı kaldı. 5 bin prim günü üzerinden hesap yapanların planı değişti. Borçlanmayı bu hesaba göre yapanlar şimdi ne olacağını araştırıyor. EYT'lilere emeklilik yolu açan yasa tasarısının en dikkat çekici özelliklerinden birisi de süre sınırının olmaması. Bütün EYT'liler 'kazanılmış hak' olarak şartları tamamladıklarında yaş şartı olmadan emekli maaşına kavuşacak. Peki, düzenlemeden kimler yararlanacak, hesapları bozulanlar ne yapacak? İşte emeklilikte yaşa takılanlar için tüm ayrıntılar...
1.02.2023Emekli
EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı
EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı  EYT'liler nasıl emekli olacak? Emekli olabilmek için nasıl ve nereye başvuracaklar? EYT'liler ne kadar banka promosyonu alabilecek? Merk edilen tüm sorunları Ekonomist Muhammet Bayram canlı yayında CNN TÜRK'te yanıtladı.
Emeklilik için gün sayanlara müjde! Prim borcu olanlarla ilgili son dakika gelişmesi
Emeklilik için gün sayanlara müjde! Prim borcu olanlarla ilgili son dakika gelişmesiEmekli olmak için gün sayan EYT’lilerle ilgili son dakika gelişmesi! Borç affından prim borcu olanlar da yararlanacak. SGK, vergi, trafik ve belediye borçları da siliniyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen prim ve vergi cezalarına dair hazırladıkları kanun teklifini açıkladı. Buna göre vergi ve prim borçlarına ait cezalar silinerek taksitle ödeme imkanı getirilecek. Yapılandırmada matrah artırımının da yer alacağı öğrenildi. Peki, hangi borçlar silinecek, kapsamı nedir? İşte 8 soruda sosyal güvenlik borç yapılandırmasının detayları...
26.01.2023Ekonomi
EYT'den emekli olacaklar dikkat! Yüzde 30 zam detayı
EYT'den emekli olacaklar dikkat! Yüzde 30 zam detayıEYT ile ilgili merak edilen zam detayı netleşti. Uzman isim EYT'den emekli olacaklara alacakları zam oranını açıkladı. İşte tüm ayrıntılar...
22.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Olmak İçin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli olmak için haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.