Emekli Ödeme

Emekli Ödeme

Son dakika emekli ödeme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli ödeme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli ödeme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Ödeme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli ödeme gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.803 emekli ödeme haberi bulunmuştur. Tüm emekli ödeme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi kaç lira oldu?
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi kaç lira oldu?Emekli bayram ikramiyesi sabırsızlıkla bekleniyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri araştırması da başladı. Peki, Emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu, ne kadar olacak, kaç para, ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi ne zaman, kimlere verilecek?
17.06.2022Emekli
4.000 TL karşılıksız olarak olarak ödeniyor! Başvuran tüm emekliler alıyor
4.000 TL karşılıksız olarak olarak ödeniyor! Başvuran tüm emekliler alıyorZam müjdesi bekleyen emeklilere güzel haber! 4.000 TL karşılıksız olarak veriliyor. Tüm emekliler karşılıksız ödeme imkanından yararlanabiliyor. Ancak emekli aylığı alanların başvuruda bulunması gerekiyor. Sadece emekliler değil aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlar da hisseleri oranında ödeme alıyor. Bayram ikramiyesi ödemelerine günler kala bankalar art arda duyurdu. Emekli vatandaşlara ödenen promosyon miktarı artırıldı. Ayrıca bankaların çoğunluğu promosyon dışında ek ödeme imkanı da sağlıyor. Bu ek ödemelerden en çok öne çıkan ise yakınını maaş müşterisi yapanlara ödenen ek promosyon. Son olarak ING tarafından duyurulan kampanya ile emeklilere 2.750 TL promosyon ödemesinin dışında yakınını bankaya yönlendiren müşterilere 1.250 TL'ye varan ek ödeme yapılıyor. Böylece ING'nin toplam ödediği promosyon ise 4.000 liraya çıkmış oluyor.
14.04.2022Emekli
Emekli ikramiyeleri ile ilgili flaş hamle! Yüzde 100 zam geliyor, en az...
Emekli ikramiyeleri ile ilgili flaş hamle! Yüzde 100 zam geliyor, en az...Emeklilere müjde! Zam geliyor. SSK'lı, Bağ-Kur'lu, Emekli Sandığı mensubu tüm emekliler ile dul ve yetim maaşı alan vatandaşları kapsıyor. Yüzde 100 zam geliyor. Emekli ikramiyeleri ile ilgili flaş gelişme! 1.000 TL olarak ödenmeye başlayan bayram ikramiyeleri geçen yıl yapılan değişiklik ile 1.100 TL'ye yükseltilmişti. Senede iki kez Ramazan ve Kurban Bayram'larında ödenen ikramiyeler emekliler için büyük önem taşıyor. Enflasyonun yüksek olması, emekli maaşlarına ciddi oranda zam yapılsa da emekli vatandaşların alım gücünü etkiliyor. Yılda iki kez devlet tarafından ödenen ikramiyeler birçok emekli için kurtarıcı oluyor. Bu nedenle milyonlarca emeklinin gözü bayram ikramiyelerine yapılacak zamma çevrildi. İkramiye zammı ile ilgili açıklalar peş peşe geldi. Emeklileri sevindirecek zam kararının detayları ise netleşmeye başladı. Bayram ikramiyelerine yüzde yüze varan zam yapılması bekleniyor. Emekli ikramiyelerinin en az 2.000 TL'ye çıkarılması gündemde.
23.02.2022Emekli
Emeklilere karşılıksız 3.000 TL ek ödeme! Başvuran alıyor, paralar maaş hesabına yatırılıyor
Emeklilere karşılıksız 3.000 TL ek ödeme! Başvuran alıyor, paralar maaş hesabına yatırılıyorEmekli vatandaşlar karşılıksız ödeme imkanından yararlanıyor. Ödeme miktarı 3 bin liraya kadar yükseltildi. Başvuru yapılması gerekiyor. Talepte bulunanlar paralarını hemen alabiliyor. Ödemeler maaş hesaplarına yapılıyor. Ancak isteyenler paralarını nakit olarak da alabiliyor. Bankalar emekli vatandaşlar için adeta yarış halinde. Ödemeler her geçen gün artıyor. Emekliler ise 'En yüksek promosyon ödemesini hangi banka yapıyor?" diye araştırma yapıyor. SGK ile bankalar arasında 2017'de imzalanan protokol çerçevesinde bankalar, aylıklarını kendi şubelerine transfer eden emeklilere promosyon ödemesi gerçekleştiriliyor. SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini belirlenen bankadan alan emeklilere çeşitli avantajlar sağlanıyor. Kamu ve özel bankalar tarafından 500 ile 3 bin lira arasında promosyon ödemesi yapıyor. İşte en güncel promosyon teklifleri ve gerekli şartlar...
31.01.2022Emekli
Emekliye çifte zam! Yeni maaşlar ödenmeye başladı, SSK ve Bağ-Kur'lu...
Emekliye çifte zam! Yeni maaşlar ödenmeye başladı, SSK ve Bağ-Kur'lu...SSK ve Bağ-Kur emeklisi milyonlarca kişi bekliyordu. Zamlı maaşlar ödenmeye başladı. Emekli aylıklarına enflasyon zammı dışında seyyanen zam da eklendi. En düşük emekli maaşı 2.500 TL'ye yükseldi. Peki çifte zamdan kimler yararlanabilecek? Emekli aylıklarına yüzde 25,47 oranında zam yapıldı. Ancak bu zam oranı ile maaşı 2.500 liranın altında kalan emekliler için bir zam daha yapılarak tüm maaşlar 2.500 TL seviyesine çekildi. Dul ve yetim maaşı alanlar ise kendi maaşlarının ne kadar artacağını merak ediyor. Eşinden dolayı maaş alan SSK ve Bağ-Kur'lular yüzde 25.47, Emekli Sandığı'ndakiler yüzde 30.95 zam alacak. Alt sınır aylığındaki 2 bin 500 lira sınırı ise dosya bazında uygulanacak. Ölen sigortalıdan dolayı dul veya yetim aylığı alanlar, bu uygulamadan hisseleri oranında yararlanacak.
18.01.2022Emekli
Paralar banka hesaplarına yatırılmaya başladı! 4 gün içinde...
Paralar banka hesaplarına yatırılmaya başladı! 4 gün içinde...Milyonlar bekliyordu. Ödemeler başladı. Paralar bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başlıyor. Emekli, dul, yetim... Hepsi alacak. Bayram ikramiyesine bu yıl zam yapılmıştı. Emekli vatandaşlar 1.100 lira, dul ve yetim aylığı alanlara ise aldıkları hisse oranına göre ödeme yapılacak.
13.07.2021Ekonomi
Paralar yarın hesaplara yatırılıyor! 1.100 TL ödenecek
Paralar yarın hesaplara yatırılıyor! 1.100 TL ödenecekMilyonlar bekliyordu. Yarından itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başlıyor. Ödeme tarihleri netleşti. kimin parası ne zaman banka hesabında olacak belli oldu. 1.100 lira ödeme alacak olan emekliler ile dul ve yetim aylığı alanlar yarından itibaren paralarını çekebilecekler.
12.07.2021Ekonomi
Son dakika... Emekliye yeni zam: 80 alana 180 TL
Son dakika... Emekliye yeni zam: 80 alana 180 TLOcak'ta 12.3 milyon emeklinin maaşıyla birlikte ek ödeme tutarı da artacak. Ayrıca ek ödeme oranının yüzde 4-5'ten yüzde 8-9'a çıkarılması gündemde.
26.10.2018Ekonomi
Emekliye şok! Hacize dikkat
Emekliye şok! Hacize dikkatYasalara göre; emekli maaşlarına kredi ve kredi kartı borcu nedeniyle haciz konulamıyor. Ancak Yargıtay’ın son verdiği karar emeklileri üzecek cinsten. Sözleşmeyi okurken haciz maddesine dikkat edilmeli!
18.10.2017Ekonomi
E Devlet giriş nasıl yapılır?
E Devlet giriş nasıl yapılır?Günümüz teknolojisinin geldiği son durum, devlet işlerinin dahi internet üzerinden tek tıkla, hızlı, güvenli ve kolay yoldan hallolabileceği fırsatlarını yarattı. Vatandaşlara verilen devlet hizmetlerinin eskisi gibi kurum ve kuruluşlara giderek, uzun zaman sonraya kalmasına izin vermemek için oluşturulan e-devlet hizmetleri de bu kolaylıkların en başında geliyor.
29.09.2021Gündem
E-Devlet nedir ve nasıl kullanılır?
E-Devlet nedir ve nasıl kullanılır?Tek bir şifre ile tüm kamu işlemlerimizi yapabildiğimiz E-Devleti sistemine online olarak kolayca giriş yapabiliriz. Peki, E-Devlet sistemine giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!
29.09.2021Gündem
SSK ve Bağ-Kur’a ait bilgilerinizi online sorgulayabilirsiniz!
SSK ve Bağ-Kur’a ait bilgilerinizi online sorgulayabilirsiniz!SSK BAĞ-KUR Sorgulama işlemleri online olarak yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan SSK BAĞ-KUR Sorgulama işlemlerini vatandaşlar hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirler. SSK BAĞ-KUR Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için gereken tüm bilgileri sizler için derledik.
29.09.2021Gündem
SSK ve BAĞ-KUR sorgulamaları online nasıl yapılıyor?
SSK ve BAĞ-KUR sorgulamaları online nasıl yapılıyor? SSK ve BAĞ-KUR sorgulamaları artık internet üzerinden yapılabiliyor. SSK BAĞ-KUR sorgulaması yapmak isteyen vatandaşların kurumlara gitmesine gerek kalmadı. SSK BAĞ-KUR sorgulama işlemleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde.
29.09.2021Gündem
SSK Gün Sorgulama Hizmetleriyle Sigortanızı Takip Edin!
SSK Gün Sorgulama Hizmetleriyle Sigortanızı Takip Edin!SSK gün sorgulama uygulamasıyla SGK sigorta bilgilerinizi görebilirsiniz. E devlet şifresiyle giriş yaparak gerçekleştirebileceğiniz SSK gün sorgulama sonrasında ödenen primlerinizi görebilirsiniz.
29.09.2021Gündem
Emekli Maaşı Sorgulama Ve 4c İkramiye Hesaplama İşlemleri
Emekli Maaşı Sorgulama Ve 4c İkramiye Hesaplama İşlemleriEmekli maaşı sorgulama işlemlerinin yanı sıra kamu çalışanları için ikramiye hesaplama işlemleri de internet üzerinden yapılabilir. SGK kamu çalışanları ikramiye ve maaş hesaplama bağlantısından emekli maaş sorgulama detaylarına ulaşabilirsiniz.
29.09.2021Gündem
Vatandaşa şifre yetmedi!
Vatandaşa şifre yetmedi!1 Kasım'dan itibaren zorunlu olan e-devlet şifresi yoğun talep nedeniyle postanelerde kalmadı
29.09.2021Gündem
Bayram tatili öncesi otobüs biletlerinde yeni dönem! Vatandaşlardan yoğun ilgi
Bayram tatili öncesi otobüs biletlerinde yeni dönem! Vatandaşlardan yoğun ilgiOtobüs biletlerinde yeni dönem resmen başladı. Firmalar art arda duyurdu. Kurban bayramı öncesi şehirler arası otobüs bileti fiyatına gelen zam nedeni ile firmalar harekete geçti ve taksitli satış süreci başladı. Anlaşmalı bankalarla firmanın mobil uygulaması üzerinden yapılan ödemeler bazı vatandaşlarca olumlu karşılanarak talep gördü. Akaryakıta gelen zamların ardından otobüs ile seyahati tercih edenler taksitli bilet satışı ile ödmelerini iki aya bölerek yapabiliyor. Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, İstanbul'daki otogarlarda yoğunluk oluşturdu. Otogarlardaki yoğunluk esnafın da yüzünü güldürdü.
5.07.2022Ekonomi
2022 en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Temmuz ayı emekli maaşı alt sınırı!
2022 en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Temmuz ayı emekli maaşı alt sınırı!Emekli aylığı alt sınırı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki, 2022 en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli aylığı alt sınırı ne kadar? İşte Temmuz ayı emekli maaşı alt sınırı…
5.07.2022Emekli
Emekli maaş hesaplama 2022! 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır, brüt net maaş nasıl hesaplanır? Temmuz 2022 maaş hesaplama!
Emekli maaş hesaplama 2022! 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır, brüt net maaş nasıl hesaplanır? Temmuz 2022 maaş hesaplama!Enflasyon oranının açıklanmasıyla, ne kadar maaş alacağını merak eden vatandaşlar arama motorlarına yöneldi. 4A, 4B, 4C sigorta kolunda olan emekçiler gözlerini enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla temmuz ayı emekli maaş zammına çevirdi. Peki 4A, 4B, 4C emekli maaşı nasıl hesaplanır?
5.07.2022Emekli
EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? Bakan Vedat Bilgin’nden EYT açıklaması!
EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? Bakan Vedat Bilgin’nden EYT açıklaması!Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) son durum milyonlarca kişinin gündeminde! EYT ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Emekli olmak için prim gününü tamamlayan fakat yaş şartını bekleyen EYT’liler, sorunlarının çözümü için hükümetten adım atmasını beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT çalışması ile ilgili açıklama geldi. Peki, EYT çıkacak mı? EYT’de son durum ne? EYT nedir, kimleri kapsıyor? İşte EYT ile ilgili son gelişmeler ve Bakan Bilgin’in EYT açıklaması!
4.07.2022Emekli
Yeni zamlı memur maaşları ne zaman yatacak, memur maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Temmuz memur zammı 2022
Yeni zamlı memur maaşları ne zaman yatacak, memur maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Temmuz memur zammı 2022Memur maaşları ne zaman yatacak, zamlı memur maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Zamlı emekli maaşları enflasyon oranlarının açıklanmasıyla belli oldu. TÜİK tarafından haziran ayı enflasyon oranın açıklanmasının ardından zamlı maaşların ne zaman hesaplara yatacağı merak konusu oldu. Peki, Yeni zamlı memur maaşları ne zaman yatacak, bayramdan önce ödenecek mi? Temmuz memur zammı 2022 ile ilgili son durum…
4.07.2022Memur
Memur ve emekli maaşlarına zam! Ve belli oluyor, yüzde 40'ı geçecek...
Memur ve emekli maaşlarına zam! Ve belli oluyor, yüzde 40'ı geçecek...Memur maaşları ve emekli aylıkları ile ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlar bekliyordu. Ve bugün belli oluyor. Yılın ikinci yarısı için geçerli olacak temmuz zammı, TÜİK'in haziran ayı enflasyon oranı TÜFE açıklaması sonrası kesinleşecek. TÜİK bugün haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. Açıklanacak rakamla memur ve emeklilerin yılın ikinci yarısı için alacağı enflasyon farkı da netlik kazanacak. Enflasyon beklentilerine göre birçok maaşla birlikte ek zamlı yeni emekli, memur ücret hesaplamaları ve sosyal yardım ödemelerini hesaplandı. İşte enflasyon beklentilerine göre ayrı ayrı tüm zam oranı ve maaş hesaplamaları...
Emekli promosyonlarına büyük zam! Ek şartsız 5.000 TL, art arda duyurdular, Garanti BBVA, İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank ve...
Emekli promosyonlarına büyük zam! Ek şartsız 5.000 TL, art arda duyurdular, Garanti BBVA, İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank ve...Emekli promosyonunda yeni bir dönem başladı. Bankalar emeklier için harekete geçti. Promosyon ödemelerinde rakamlar yukarı çekildi. Milyonlarca emeklinin gözü açıklanacak enflasyon verilerine çevrilmiş, temmuz zammı için geri sayım sürerken bankalardan flaş hamle geldi. Emekli aylıklarına yapılacak zamdan önce promosyon ödemelerine zam yapıldı. 5.000 TL ek koşulsuz, geri ödemesiz emekli vatandaşlara promosyon olarak ödeniyor. Maaş miktarının belirleyici olduğu ödemelerden, dul ve yetim aylığı alanlar da yararlanıyor. İki emekli maaşı alanların ödemeleri ise tek promosyon olarak toplam tutar üzerinden hesaplanıyor. Promosyon yarışını özel bankalar önde götürürken kamu bankalarında promosyon ödemelerine henüz artış yapılmadı. Özel bankalar 5 bin TL'ye varan promosyon ödemesi yaparken kamu bankalarında en yüksek promosyon ödemesi 750 TL ile sınırlı kaldı. Promosyon yarışında emekli aylıklarına gelecek zam miktarının belli olmasının adından promosyon ödemelerindeki artışın da sürmesi bekleniyor. Özellikle düşük promosyon almış olan vatandaşlar 5.000 TL'ye varan promosyon ödemelerinden nasıl yararlanabileceklerini merak ediyor. 3 yıllık taahhüt süresi dolmayanlar da banka değişikliği yaparak yüksek miktarda promsyon alabilirler. Örneğin 750 TL promosyon ödemesi almış olan bir emekli, aynı bankada 1 yılını doldurdu ise farklı bir bankaya geçmesi durumunda mevcut maaş bankasına 500 TL'lik ödeme yaparak maaşını farklı bir bankaya taşıyabilir. 5.000 TL'lik promosyon ödemesinin 500 lirasının emekli maaşı alınan bankaya ödenmesi durumunda 4.500 lira gibi bir miktar emeklinin elinde kalmış olacak. Peki banka değişikliği nasıl yapılır? Emekli maaşı farklı bir bankaya nasıl taşınır? Hangi bankalar 5.000 TL promosyon ödüyor? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...
3.07.2022Emekli
Zam geldi!  5 bin 176 liraya yükseldi, en az 6 ay ödeniyor, başvurmayan alamıyor
Zam geldi! 5 bin 176 liraya yükseldi, en az 6 ay ödeniyor, başvurmayan alamıyorMilyonlara zam müjdesi! Asgari ücret zammı vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından asgari ücrete yapıacak zam açıklandı. Ağustos ayı itibarı ile ödenecek asgari ücret net 5 bin 500 lira olarak olarak belirlendi. Asgari ücret artışı birçok ücret ve ödeme kaleminde artışa yol açtı. İşzilik maaşından kıdem tazminatına, engelli maaşından 65 yaş aylığına kadar pek çok ücret artacak. İşten çıkartılan ya da işszilik ödeneğinden yararlanmakta olanlar ödemelerdeki artışı merak ediyor. İşsizlik maaşının taban ücreti 2 bin 588 TL, en yüsek işsizlik maaşı ise 5 bin 176 TL olacak. Bir çalışanın işszilk maaşından yararlanabilmesi için ise işten çıkarıldığı tarih itiabarı ile 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvuruda bulunması gerekiyor.

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Ödeme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli ödeme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.