Dünya Ticaret Örgütü

Dünya Ticaret Örgütü

Son dakika Dünya Ticaret Örgütü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Dünya Ticaret Örgütü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Dünya Ticaret Örgütü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünya Ticaret Örgütü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dünya ticaret örgütü gelişmeleri de dahil olmak üzere 757 dünya ticaret örgütü haberi bulunmuştur. Tüm dünya ticaret örgütü haberleri aşağıda listelenmiştir.
“Küresel İş Birliği Köyü”ne Türk kurucu ortak
“Küresel İş Birliği Köyü”ne Türk kurucu ortak16 -20 Ocak 2023 tarihleri arasında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) 2023 Yıllık Toplantısı, dijital teknolojiler alanında bir ilke ev sahipliği yaptı. Küresel İş Birliği Köyü (Global Collaboration Village - GCV) adını taşıyan, dünyanın ilk küresel amaç-odaklı metaverse platformu, Dünya Ekonomik Forumu tarafından Accenture ve Microsoft iş birliğiyle hayata geçirildi.
17.01.2023Ekonomi
Bakan Muş: 10 aylık ihracatımız 209,5 milyar dolar oldu
Bakan Muş: 10 aylık ihracatımız 209,5 milyar dolar olduTicaret Bakanı Mehmet Muş "İhracatımız 2022 yılı Ocak-Ekim döneminde, geçtiğimiz yıla göre yüzde 15,4 oranında artarak 209,5 milyar dolar olmuştur" dedi.
7.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Türkiye'nin Venezuela'dan aldığı bir metrekare toprak yok
Bakan Kirişci: Türkiye'nin Venezuela'dan aldığı bir metrekare toprak yokTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bize kalkıp 'Sizin Venezuela'da ne işiniz var' diyenler var. Onlara Allah yardım eylesin. 'Allah, akıl fikir ihsan eylesin' diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Venezuela'dan aldığı, kendi hesabına aldığı bir metrekare toprak yok. Olmayacaktır da. Kaldı ki o ülkenin mevzuatında da toprak ancak kiralanabiliyor" dedi.
31.07.2022Siyaset
İhracat rakamları tüm zamanların rekorunu kırdı! Bakan Muş açıkladı
İhracat rakamları tüm zamanların rekorunu kırdı! Bakan Muş açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artarak 23,4 milyar dolar olduğunu söyledi. Bakan Muş, "Memnuniyetle belirtmek isterim ki bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır. Böylelikle, 2022 yılının ilk altı ayının tamamında, en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve altıda altı yaptık" dedi.
2.07.2022Ekonomi
Macron, Biden'a kötü haberi verirken kameralara yakalandı! Sözleri açıkça duyuldu: 'Bana iki şey söyledi...'
Macron, Biden'a kötü haberi verirken kameralara yakalandı! Sözleri açıkça duyuldu: 'Bana iki şey söyledi...'ABD Başkanı Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un petrol krizi ile ilgili yaptığı konuşma kameralara yakalandı. Biden'ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan liderleri gazeteciler konusunda uyarsa da Macron'un sözleri duyuldu.
28.06.2022Dünya
G7 liderleri Putin'le dalga geçti! İşte zirveye damga vuran o sözler
G7 liderleri Putin'le dalga geçti! İşte zirveye damga vuran o sözlerDünyanın gözü kulağı Almanya'da başlayan G7 zirvesinde. Liderlerin Ukrayna savaşı dahil pek çok küresel konuyu masaya yatıracağı zirveye Putin şakası damgasını vurdu. İşte liderlerin Putin'i ti'ye aldığı o anlar...
27.06.2022Dünya
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayız
Bakan Varank: 40 milyon ton çelik üretimi ile Avrupa'da 1. sıradayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye bugün 40 milyon ton çelik üretimiyle Avrupa'da 1., dünyada 7. sırada. Ben başarılarından ötürü, bu masa etrafında bulunan tüm üyeleri, onların nezdinde Türk demir-çelik sanayicilerini, ter döken 55 bini aşkın emekçi kardeşimizi hassaten tebrik ediyorum" dedi.
25.05.2022Ekonomi
Türkiye davayı kazandı! Kayıplar telafi edilecek
Türkiye davayı kazandı! Kayıplar telafi edilecekTicaret Bakanlığı’nın çelik önlemleriyle ilgili AB’ye karşı DTÖ’de açtığı dava, Türkiye lehine sonuçlandı. Dava için kurulan panel Türkiye’nin tezlerini destekledi. AB tarafından itiraz görmeyen ve temyiz edilmeyen panel raporu önümüzdeki günlerde DTÖ'de Anlaşmazlıkların Halli Organı'nda kabul edilecek. Kabul edilen rapor, AB açısından kesin ve bağlayıcı olacak. Bu önlemden etkilenen başta Türkiye olmak üzere birçok çelik ihracatçısı ülke kararın eksiksiz uygulanması ile AB pazarındaki kayıplarını telafi etmeye başlayabilecek.
7.05.2022Ekonomi
DTÖ AB'nin kararına karşı davada Türkiye haklı bulundu
DTÖ AB'nin kararına karşı davada Türkiye haklı bulunduAvrupa Birliği tarafından belirli çelik ürünlerine uygulanan korunma önlemine karşı Türkiye'nin başlattığı davada DTÖ paneli Türkiye'yi haklı buldu.
6.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Terörün kökünü kurutmaya devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Terörün kökünü kurutmaya devam edeceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği'nin (ASKON) düzenlenmiş olduğu iftar programında konuşma yaparak, Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için; bölgemizde istikrar ve barış için; terörün kökünü kurutmaya devam edeceğiz” dedi.
21.04.2022Siyaset
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika haberleri! Rusya - Ukrayna arasındaki 3.görüşme gerçekleşti! Rusya ateşkes ilan etti...
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika haberleri! Rusya - Ukrayna arasındaki 3.görüşme gerçekleşti! Rusya ateşkes ilan etti...Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ediyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna dışişleri bakanlarının Antalya'da görüşeceğini açıkladı. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Karadeniz'de bir Rus savaş gemisinin çoklu roketatar sisteminden fırlatılan füzelerle batırıldığını aktardı. Rusya, Moskova'ya dost olmayan ülkelerin listesini resmen onayladı. Kiev’in kent meydanında güvenlik önlemleri arttırılarak barikatlar kuruldu. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, "NATO topraklarına yönelik herhangi bir saldırı gerçekleştirilirse NATO topraklarının her bir köşesini savunmak için gerekli adımları atacağız" ifadelerini kullandı.
7.03.2022Dünya
İhracatta rekor geldi Türkiye dünyanın ‘merkezi’ oluyor!
İhracatta rekor geldi Türkiye dünyanın ‘merkezi’ oluyor!Türkiye, 2022 yılına yeni bir ihracat rekoru ile girdi. 2021 yılında yapılan 225.4 milyar dolarlık ihracat, dünyada küresel ticaret zincirinin kırıldığı pandemi sürecinde Türkiye’nin önemli bir tedarik merkezi olarak görüldüğünü ortaya koydu.
7.01.2022Ekonomi
Bakan Muş'tan 'büyüme' açıklaması: Hedefi aşacağımıza inanıyoruz!
Bakan Muş'tan 'büyüme' açıklaması: Hedefi aşacağımıza inanıyoruz!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracatımızdaki hızlı yükseliş ve ihracatın tetiklediği üretim artışıyla ivme kazanan yeni yatırımlarla, yıl sonunda Orta Vadeli Program büyüme hedefimiz olan yüzde 9 seviyesini de aşacağımıza ve çift haneli rakamlara ulaşacağımıza inanıyoruz" dedi.
9.12.2021 Ekonomi
Yeni tip koronavirüs aşısıyla ilgili sevindiren açıklama: Yüzde 100 önlüyor!
Yeni tip koronavirüs aşısıyla ilgili sevindiren açıklama: Yüzde 100 önlüyor!Pfizer/BioNTech'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubu üzerinde ciddi bir yan etkiye yol açmadan son derece etkili olduğu bildirildi.
22.11.2021Dünya
Bakan Muş duyurdu! İhracatta Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Bakan Muş duyurdu! İhracatta Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Geçen ayki Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri tazelendi." dedi.
1.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden görüşmesi sonrası flaş F-16 açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden görüşmesi sonrası flaş F-16 açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi için gittiği İtalya'nın başkenti Roma'da zirveye ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile yaptığı görüşmeyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak F-35'lere ilişkin şu ifadeleri kullandı: F-35'ten kaynaklanan bizim 1.4 milyar dolar bir ödememiz vardı ve bu ödemeden hareketle bu süreci nasıl iyi bir konuma taşırız, bunun üzerinde durduk. Daha çok F-16'lar gündeme geldi. Elimizdekilerin modernizasyonu ve yeni F-16 verilmesi gündeme geldi. Savunma bakanlarımız süreci takip ediyorlar. Biden'ın olumlu yaklaşımı gördüm
31.10.2021Gündem
AB ve ABD, çelik ve alüminyum vergilerinde uzlaştı
AB ve ABD, çelik ve alüminyum vergilerinde uzlaştıAvrupa Birliği (AB) ve ABD, 2018 yılından beri devam eden çelik ve alüminyum gümrük vergisi anlaşmazlığında uzlaşı sağladı.
30.10.2021Dünya
Ticaret Bakanı Muş, G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı’na katıldı
Ticaret Bakanı Muş, G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı’na katıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İtalya’da, G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı’na katıldı.
12.10.2021Ekonomi
Bakan Muş, ABD Ticaret Temsilcisi Tai ile görüştü
Bakan Muş, ABD Ticaret Temsilcisi Tai ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile görüştü. Görüşmede Bakan Muş, ABD tarafından çelik sektöründe uygulanan ek vergilerin kaldırılmasına yönelik taleplerini iletti.
27.08.2021Ekonomi
Türkiye ile Malezya arasında ortak deklarasyon imzalandı
Türkiye ile Malezya arasında ortak deklarasyon imzalandıTürkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması'nın genişletilmesine yönelik eylül ayında müzakerelerin başlatılması için ortak deklarasyon imzalandı.
13.07.2021Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlığa yeni birim
Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlığa yeni birimResmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Ticaret Bakanlığı bünyesinde, ihracatı daha da artırma amacıyla yeni bir birim kuruldu.
7.07.2021Ekonomi
Bakan Muş: Haziran dış ticaret verilerinde rekor ihracat rakamı bekliyoruz
Bakan Muş: Haziran dış ticaret verilerinde rekor ihracat rakamı bekliyoruzTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Cuma günü açıklayacağımız dış ticaret rakamları, ihracatımızın ekonomik büyümenin lokomotifi olmaya devam ettiğini gösterecektir. Haziran ayı dış ticaret verilerinde rekor ihracat rakamı beklediğimizi ifade etmek isterim" dedi.
30.06.2021Ekonomi
Aşı patentinde flaş gelişme! Resmen harekete geçildi
Aşı patentinde flaş gelişme! Resmen harekete geçildiDünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Gündem
ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamle
ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamleABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyetin kaldırılmasını desteklediklerini, Dünya Ticaret Örgütün'de (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını bildirdi.
5.05.2021Dünya
Bakan Pekcan: Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 34'e ulaştı
Bakan Pekcan: Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 34'e ulaştıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemizde son 15 yılda kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 23'lerden yüzde 34 seviyelerine ulaşmış, işveren kadın sayımız 49 binden 129 bine, kendi nam ve hesabına çalışan kadın sayımız 490 binden 800 bine, yönetici kadın sayımız ise 126 binden 244 bine yükselmiştir" dedi.
8.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Ticaret Örgütü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dünya ticaret örgütü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.