Dünya Bankası

Dünya Bankası

Son dakika dünya bankası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dünya bankası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dünya bankası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünya Bankası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dünya bankası gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.080 dünya bankası haberi bulunmuştur. Tüm dünya bankası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktır
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktırÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Millet bahçelerimizle, korunan alanlarımızla, ekolojik koridorlarımızla, enerji verimli binalarımızla, yine ormanlaştırma çalışmalarımızla, temiz enerji yatırımlarımızla, çevreci sanayi projelerimizle küresel çapta fark yaratıyoruz. Şunu kararlılıkla ifade etmek isterim ki; Türkiye, yeşil kalkınma devriminde mutlaka üstün bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.
11.01.2022Siyaset
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktır
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktırÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Millet bahçelerimizle, korunan alanlarımızla, ekolojik koridorlarımızla, enerji verimli binalarımızla, yine ormanlaştırma çalışmalarımızla, temiz enerji yatırımlarımızla, çevreci sanayi projelerimizle küresel çapta fark yaratıyoruz. Şunu kararlılıkla ifade etmek isterim ki; Türkiye, yeşil kalkınma devriminde mutlaka üstün bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.
11.01.2022Siyaset
Her insan ayda 32 gigabyte’lık veri transfer ediyor
Her insan ayda 32 gigabyte’lık veri transfer ediyorSon yıllarda veri ile ilgili büyük bir devrim yaşandığını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Onur Demir, bu nedenle son yıllarda hem veri bilimi hem de veri güvenliği ile ilgili uzman ihtiyacının arttığını, gelecekte de bu iki alanının önemini koruyacağını belirtti. Demir, “Dünya Bankası’nın 2020 verilerine göre 2020 yılında 3 zettabyte veri transfer edildi, başka bir deyişle dünya üzerindeki her insan ayda 32 gigabyte’lık veri transfer etti” dedi.
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da devam eden AK Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nda belediye başkanlarına hitap etti. Bakanlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bakan Murat Kurum, belediye başkanlarına “iklim değişikliği ve yeşil kalkınma projeleri hazırlayıp Bakanlığa başvurmaları” çağrısında bulundu. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili ise Kurum, ' İnşallah tamamlandığında dünyanın sayılı şehir parkları arasındaki yerini alacak' ifadelerine yer verdi.
24.12.2021Siyaset
Emine Erdoğan: İklim değişikliği yüzyılımızın en büyük küresel sorunlarının başında yer alıyor
Emine Erdoğan: İklim değişikliği yüzyılımızın en büyük küresel sorunlarının başında yer alıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “İklim değişikliği yüzyılımızın en büyük küresel sorunlarının başında yer alıyor. Geldiğimiz noktada, tam olarak bir dönemecin eşiğindeyiz" dedi.
18.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'döviz kuru' açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'döviz kuru' açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Ekonomi
Kamu binalarında yeni dönem! Elektrik faturaları...
Kamu binalarında yeni dönem! Elektrik faturaları...Kamu binalarında yeni dönem! Enerji kurumlarıyla iş birliği yapıldı. 81 ilde uygulanacak. Pilot okulda gerçekleştirilen projede doğal gazda yüzde 80, elektrikte ise yüzde 65 oranında tasarruf sağlandı. İlk olarak Bursa Valiliği öncülüğünde kurulan 'Enerji Yönetim Birimi' kamu kurum ve kuruluşlarındaki enerji tasarruf planlamalarını devreye aldı. 2016-2021 yılları arasında sadece devlet okullarında 25 milyon TL'lik kar sağlayan projenin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yönetiminde 81 ilde valiliklerin bünyesinde hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Yapılacak çalışmayla 2023’te toplam enerji tüketiminin yüzde 15 azaltılması hedefleniyor.
4.12.2021Ekonomi
AK Parti Germencik ilçe yöneticisi kazada hayatını kaybetti
AK Parti Germencik ilçe yöneticisi kazada hayatını kaybettiAydın'ın İncirliova ilçesinde hasta taşıyan ambulans, otomobil ile ticari aracın karıştığı kazada AK Parti Germencik İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi Özer Aksoy (67) hayatını kaybetti.
30.11.2021Siyaset
Kalyon Enerji'den Karapınar Güneş Enerji Santrali için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması
Kalyon Enerji'den Karapınar Güneş Enerji Santrali için 812 milyon dolarlık finansman anlaşmasıKalyon Enerji, Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, "Temiz ve yenilenebilir enerjiye ulaşım hedefini yakalamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki güneşimiz bir, geleceğimiz bir, enerjimiz milli, geleceğimiz güçlü" dedi.
30.11.2021Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: 2021 turizm gelir hedefimizi 22 milyar dolar olarak güncelledik
Bakan Ersoy açıkladı: 2021 turizm gelir hedefimizi 22 milyar dolar olarak güncelledikCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesinin ilk gün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 2020'deki pandemiye bağlı durgun dönemin ardından başarılı aşılama programıyla biraz gevşeme oldu. Ancak her ne olursa olsun artık farklı bir dünyadayız ve bu farklılaşan alışkanlık ve anlayışların iş sahalarımıza yansıdığının, kalıcı olduğunun bilincinde olmak zorundayız dedi.
27.11.2021Ekonomi
Asgari ücret, yüz yüze eğitim, faiz, döviz... Cumhurbaşkanı Erdoğan meydan okudu! Son dakika faiz ve döviz kuru çıkışı...
Asgari ücret, yüz yüze eğitim, faiz, döviz... Cumhurbaşkanı Erdoğan meydan okudu! Son dakika faiz ve döviz kuru çıkışı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret, yüz yüze eğitim, faiz ve 50+1 konularının masaya yatırıldığı kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kurdaki yükselişi bahane ederek fahiş fiyat artışları yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız, hepsinin de tepesine tepesine bineceğiz." dedi.
22.11.2021Gündem
Bakan Özer'den öğrenci, öğretmen ve okullarla ilgili flaş açıklama!
Bakan Özer'den öğrenci, öğretmen ve okullarla ilgili flaş açıklama!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklaması. Öğrenci, öğretmenler, okullaşma oranı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Özer, kız çocuklarının okullaşma oranının ciddi anlamda arttığını belirtip, "Özellikle 2014'ten sonra hem ortaöğretimde hem yükseköğretimdeki kız çocuklarının okullaşma oranları, erkek çocuklarının okullaşma oranlarını geçti" dedi.
11.11.2021Eğitim
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesi bu yıl sonunda yapılacak
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesi bu yıl sonunda yapılacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin bu yıl sonunda ihalesini yapıp, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılı'na geldiğimizde hedefler doğrultusunda projeleri bir bir gerçekleştirmiş olacağız" dedi.
4.11.2021Gündem
G20 sonuç bildirisi yayımlandı! 61 maddede anlaştılar, işte detaylar...
G20 sonuç bildirisi yayımlandı! 61 maddede anlaştılar, işte detaylar...Dünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20’nin İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nin sonuç bildirgesinde, küresel sıcaklık artışının sanayileşme öncesine oranla 1,5 derece ile sınırlama hedefine yönelik "etkili ve anlamlı" eylemlerin sürdürülmesi ihtiyacı vurgulandı.
31.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yıl sonu ihaleye çıkacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Yıl sonu ihaleye çıkacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Millet Bahçesi açılış töreninde konuştu.Erdoğan, "İstanbul'da yeni AKM'nin açılışını yapacağız. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli kültür merkezi olacak bu eserin de şimdiden İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bir de müjde vermek istiyorum. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda da cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Millet Bahçesi kuruyoruz" dedi.
28.10.2021Siyaset
'Kentsel dönüşüm, konut ve kira krizini de çözer'
'Kentsel dönüşüm, konut ve kira krizini de çözer'“Kentsel dönüşümü hızlandırmazsak ve bir an önce tamamlamazsak, büyük bir depremde mevcut çürük yapı stokumuzla yakalanma ihtimali çok yüksek” diyen İYİ Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hürana Güngör “Kentsel dönüşüm, konut ve kira krizini de çözer” dedi.
23.10.2021Siyaset
Bakan Varank: Organize sanayi bölgeleri birer ticarethane değildir
Bakan Varank: Organize sanayi bölgeleri birer ticarethane değildirSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Organize sanayi bölgeleri (OSB) birer ticarethane değildir. Eğer OSB sanayiciye hizmet etmek için varsa üretimi desteklemek için varsa buna uygun olarak hareket etmeleri gerekiyor" dedi.
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e video mesajla katıldı
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e video mesajla katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Gündem
Akaryakıt, otomotiv, tarım, bankacılık, emlak, enerji her şey değişiyor! Yeni dönem Paris İklim Anlaşması sonrası başlıyor
Akaryakıt, otomotiv, tarım, bankacılık, emlak, enerji her şey değişiyor! Yeni dönem Paris İklim Anlaşması sonrası başlıyorParis İklim Anlaşması sonrası hayatımız tümden değişecek. Akaryakıt, otomotiv, tarım, bankacılık, emlak, enerji sektörlerinde büyük değişim yaşanacak. Attığımız adıma, aldığımız nefese kadar yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilecek. İşte tüm detaylar...
12.10.2021Gündem
Tunus'ta yeni hükümet kuruldu! Bir ilk gerçekleşti
Tunus'ta yeni hükümet kuruldu! Bir ilk gerçekleştiTunus'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Necla Buden Ramazan, 23 bakandan oluşan yeni kabineyi açıkladı. Aynı zamanda akademisyen kimliği taşıyan Buden, Arap dünyasının ve Tunus'un ilk kadın Başbakanı oldu.
11.10.2021Dünya
Resmen duyuruldu, yeni destekler! Milyonlara güzel haber...
Resmen duyuruldu, yeni destekler! Milyonlara güzel haber...Milyonlarca KOBİ'ye güzel haber! Harekete geçildi ve resmen duyuruldu. Yeni destekler devreye alınacak. Çalışmalara başlandı. Paris İklim Anlaşması'nın Meclis'te onaylanmasının ardından KOSGEB, KOBİ'lere yeşil dönüşüm desteği için düğmeye bastı. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, yeşil mutabakata uyum süresinin hızlanmasına yönelik yeni destek modelleri üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bununla beraber çevreyle ilgili uygulamalara uyum için yeni teşviklerin devreye gireceği ifade edildi.
7.10.2021Ekonomi
IMF Başkanı Kristalina Georgieva'ya soruşturma şoku!
IMF Başkanı Kristalina Georgieva'ya soruşturma şoku!Son dakika haberine göre; IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın, Dünya Bankası uzmanlarına Çin lehine rapor hazırlamaları için baskı yaptığına dair açılan soruşturma devam ediyor.
4.10.2021Ekonomi
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacak
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacakTürkiye Büyük Millet Meclisi 76 günlük aranın ardından 27. Dönem 5. Yasama dönem mesaisine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu.Erdoğan, "Bir süre önce gündeme getirdiğimiz ülkemize yeni anayasa kazandırma teklifinin de Meclisimiz tarafından başarıyla hayata geçirileceğini ümit ediyorum. Yeni bir anayasa milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır." dedi.
1.10.2021Siyaset
Ticaret Bakanı Muş: İlişkilerimizi geliştirmeye devam etmek istiyoruz
Ticaret Bakanı Muş: İlişkilerimizi geliştirmeye devam etmek istiyoruzTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin ABD gibi stratejik ortaklarıyla ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmeye devam etmek istediğini belirterek, gelecek dönemde ABD ile ikili ticareti ilgilendiren birçok konuda ve çok taraflı ticaret sisteminin geliştirilmesi için birlikte yeni çözüm yolları bulacaklarına inandıklarını ifade etti.
21.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan KurumMurat KurumEmine Erdoğanerdoğancumhurbaşkanı erdoğan

Dünya Bankası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dünya bankası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.