Dünya Bankası

Dünya Bankası

Son dakika dünya bankası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dünya bankası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dünya bankası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünya Bankası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dünya bankası gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.350 dünya bankası haberi bulunmuştur. Tüm dünya bankası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekliden ‘promosyon’ şikayeti! En fazla başvuru CİMER üzerinden alındı
Emekliden ‘promosyon’ şikayeti! En fazla başvuru CİMER üzerinden alındıBankacılık sektörüne ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) tüketici şikayetleri 2022 yılında artarken, bu artışta emekliler ve kurum personeli için promosyon ödemeleri hakkında yapılan şikayetler etkili oldu.
3.06.2023Ekonomi
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardı
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardıGaziantep'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 8, CHP 3, MHP 1, Yeşil Sol Parti 1 ve İYİ Parti 1 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023Gündem
Kemal Derviş hayatını kaybetti
Kemal Derviş hayatını kaybettiEski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş, 74 yaşında hayatını kaybetti.
8.05.2023Gündem
Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Eski Devlet Bakanı Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?
Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Eski Devlet Bakanı Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş yaşamını yitirdi. Peki, Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?
8.05.2023Gündem
Ticaret Bakanlığı: İhracat yüzde 17,2 ithalat yüzde 4,5 azaldı
Ticaret Bakanlığı: İhracat yüzde 17,2 ithalat yüzde 4,5 azaldıTicaret Bakanlığı, nisan ayında ihracatın yüzde 17,2, ithalatın yüzde 4,5 oranında azaldığını açıkladı.
2.05.2023Ekonomi
Avrupa'nın en büyük GES'i Konya'da açıldı
Avrupa'nın en büyük GES'i Konya'da açıldıAvrupa'nın en büyük, dünyanın sayılı büyüklükteki güneş santrallerinden biri olan Karapınar Güneş Enerjisi Santrali'nin (GES) resmi açılışı bugün yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış gerçekleştirdi. 2 bin 800 futbol sahası büyüklüğündeki güneş enerjisi santrali ile 2 milyon kişinin elektrik ihtiyacı da karşılanmış oldu.
2.05.2023Gündem
Emekli maaşlarında yeni düzenleme ve asgari ücret açıklaması: Temmuz'da yeniden değerlendireceğiz
Emekli maaşlarında yeni düzenleme ve asgari ücret açıklaması: Temmuz'da yeniden değerlendireceğizEmekli maaşları ve asgari ücret ile ilgili ayrıntıları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayınında açıkladı. Asgari ücret ile ilgili konuşan Bakan Bilgin "Temmuz'da bunu yeniden değerlendirerek, yeni bir asgari ücrette emekçileri koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz. Alım gücünü pazardaki durumunu tespit eden veriyi kullanacak araştırma yapıyoruz" dedi.
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Düşüş trendine girdik
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Düşüş trendine girdikHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Denizli İş Dünyası Buluşması'nda Türkiye Ekonomi Modeli'ne vurgu yaptı.
8.04.2023Ekonomi
Hibe desteği verilecek! Deprem bölgesindeki 11 ilde yeni girişimler kuruluyor
Hibe desteği verilecek! Deprem bölgesindeki 11 ilde yeni girişimler kuruluyorKahramanmaraş merkezli depremden zarar gören 11 ilde, çadır ve konteynerlerde kalan kadın ve gençlerin istihdama katılmaları için Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında çağrıya çıkıldı. Hayata geçirilecek girişimlerin ürünlerine büyük firmalar tarafından satın alma garantisi verilecek.
14.03.2023Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası hasar tespit raporunun hazırlanması için çalışmalar başladı
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası hasar tespit raporunun hazırlanması için çalışmalar başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kurumlarımız deprem sonrası hasar tespit ve ihtiyaç değerlendirme raporu çalışmalarına süratle başladı. Eş zamanlı olarak bakanlığımız, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği (AB) temsilcileriyle istişarelerde bulundu. İstişareler sonucunda, uluslararası standart haline gelmiş metodolojiyle uyumlu hasar tespit raporunun da hazırlanması için gerekli çalışmalara başlandı" dedi.
10.03.2023Gündem
Bakan Kurum, Dünya Bankası ve AB Türkiye Delegasyonu heyetlerini kabul etti
Bakan Kurum, Dünya Bankası ve AB Türkiye Delegasyonu heyetlerini kabul ettiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’te Dünya Bankası Türkiye Direktörü Humberto Lopez ve Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile beraberlerindeki heyeti kabul etti. Ayrı saatlerde yapılan ikili görüşmelerde Türkiye’ye “yanınızdayız” vurgusu yapılan destek mesajları verildi. Büyükelçi Meyer-Landrut, 16 Martta Brüksel’de AB girişimiyle Türkiye’ye destek konferansının düzenleneceğini bildirildi. Landrut, konferansta AB Komisyonu tarafından Türkiye’ye yapılacak yardımın açıklanacağını ifade etti.
1.03.2023Gündem
Malatya Belediye başkanı hangi partiden? Selahattin Gürkan kimdir, nereli, kaç yaşında?
Malatya Belediye başkanı hangi partiden? Selahattin Gürkan kimdir, nereli, kaç yaşında? Türkiye’de art arda yaşanan depremler sonrası illerin yöneticileri merak konusu oldu. Malatya Belediye Başkanı da merak edilen belediye başkanlarının arasında yer alıyor. Peki Malatya Belediye Başkanı kimdir, Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaç yaşında, nereli?
27.02.2023Gündem
TBMM’den deprem için finansman önerileri
TBMM’den deprem için finansman önerileriDünya Bankası Türkiye’deki evleri depreme dayanıklı hale getirmenin maliyetinin 465 milyar dolar olacağı tespitinde bulunurken, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu 2021 yılındaki raporunda, deprem risk ve zararlarının azaltılması ve dönüşüm finansmanı ihtiyacının nasıl giderileceğine ilişkin önerilerini sıralamıştı. Komisyon, sürdürülebilir bir “afet fonu” oluşturulması, Hazine’ye ait arazilerin ekonomiye kazandırılması ve uluslararası finans kuruluşlarından uygun koşullu kaynak temin edilmesi gerektiğini kaydetmişti.
27.02.2023Gündem
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık deprem desteği
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık deprem desteğiDünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.
10.02.2023Gündem
Yıkımın büyük olmasını etkileyen neden ortaya çıktı! Uzman isim depremin gerçek şiddetini açıkladı
Yıkımın büyük olmasını etkileyen neden ortaya çıktı! Uzman isim depremin gerçek şiddetini açıkladıAFAD Başkanlığında bir araya gelen uzmanlar, meydana gelen depremin farklı boyutlarını ele alarak, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte yıkımın büyük olmasını etkileyen neden...
10.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 17 bin 674’e yükseldi. Öte yandan deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarından peş peşe mucize haberleri geliyor. İşte haberin detayları...
10.02.2023Gündem
Tüm zamanların ocak ayı ihracat rekoru kırıldı
Tüm zamanların ocak ayı ihracat rekoru kırıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın geçtiğimiz yıl yakaladığı ivmeyi bu yılın ilk ayında da devam ettirerek en yüksek ocak ayı ihracat değerine ulaştığını ifade ederek, "Ocak ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 10,4 artışla 19,4 milyar dolara ulaşmıştır" dedi.
2.02.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklaması!
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Partili milletvekillerine yaptığı “ekonomi” bilgilendirmesinde enflasyonla mücadele noktasında fiyat istikrarının yavaş yavaş sağlanacağını söylerken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi için gereken kaynağın hazır olduğunu vurguladı.
27.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati, 'Revize ediyoruz' dedi ve duyurdu
Bakan Nebati, 'Revize ediyoruz' dedi ve duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada, "Turizm tahminlerimizi yukarı yönlü revize ediyoruz. 2022'de turizmde 44 milyar dolar gelir hedefliyoruz" diye konuştu.
2.11.2022Ekonomi
Rayların üzerinde duran vince yük treni çarptı
Rayların üzerinde duran vince yük treni çarptıElazığ'da, yasak bölgeden geçmek isterken rayların üzerinde arızalanıp duran vince, yük treni çarptı.
14.10.2022Yaşam
Bakan Nebati: Görüşmeler çok olumlu geçti
Bakan Nebati: Görüşmeler çok olumlu geçtiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington DC'de Standard Chartered organizasyonuyla düzenlenen yatırımcı forumuna katıldı.
14.10.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ABD’de
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ABD’deHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki heyet, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların yıllık toplantılarına katılmak üzere ABD’nin başkenti Washington DC’ye geldi.
12.10.2022Ekonomi
Bakan Nebati, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştü
Bakan Nebati, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'nin başkenti Washington'da Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) Başkanı Carlo Monticelli ile bir araya geldi.
12.10.2022Ekonomi
Kızılay personel alımı 2022! Kızılay iş başvurusu nasıl yapılır? Kızılay personel alımı hangi illerde?
Kızılay personel alımı 2022! Kızılay iş başvurusu nasıl yapılır? Kızılay personel alımı hangi illerde? Kızılay personel alımı ilanı yayımlandı. İlana göre, Türkiye Kızılay Derneği Toplum Temelli Göç Programları Koordinatörlüğü’ne 141 personel alınacak. Kızılay personel alımı, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen İşgücü Piyasasına Geçişin Desteklenmesi Projesi kapsamında yapılacak. Peki, Kızılay personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Kızılay personel alımı hangi illerde? Kızılay iş başvuru şartları ve ilanın detayları…
Altın dalgalı seyir sonrası yön değiştirdi! Dikkat çeken rakam
Altın dalgalı seyir sonrası yön değiştirdi! Dikkat çeken rakamGeçtiğimiz haftayı yükselişle kapatan altın, yeni haftaya düşüşle başladı. Piyasa uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın piyasası ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak, 'altın fiyatları düşecek mi?', 'bu fiyattan altın alınır mı?' sorularına yanıt verdi.
11.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Bankası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dünya bankası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.