Denetim

Denetim

Son dakika denetim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan denetim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını denetim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Denetim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan denetim gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.541 denetim haberi bulunmuştur. Tüm denetim haberleri aşağıda listelenmiştir.
İşçi-işveren milyonları ilgilendiren karar! Uymayana hapis cezası var...
İşçi-işveren milyonları ilgilendiren karar! Uymayana hapis cezası var...İşçi-işveren, çalışan milyonları ilgilendiren gelişme! İş kazası ile ilgili dikkat çeken bir karar geldi. Yargıtay, inşaatta hayatını kaybeden işçinin ölümünden, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almayan patronun asli kusurlu olduğuna hükmetti.
Drift atan ve gürültü yapan 33 araca ceza kesildi
Drift atan ve gürültü yapan 33 araca ceza kesildiGaziantep'te drift atan ve çevreyi rahatsız ederek kamunun rahatını bozacak şekilde gürültü çıkaran modifiyeli araçlara yönelik denetimlerde 33 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.
9.08.2022Yaşam
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildi
Rusya, Yeni START anlaşmasının tüm unsurlarının denetiminden çekildiRusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve ABD arasında imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (Yeni START) tüm unsurlarının denetiminden geçici olarak çekildiklerini ABD'ye iletti.
8.08.2022Dünya
Ukrayna’dan hareket eden tahıl yüklü ‘Glory’ isimli gemi İstanbul’a ulaştı
Ukrayna’dan hareket eden tahıl yüklü ‘Glory’ isimli gemi İstanbul’a ulaştıTahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Ukrayna’dan hareket eden mısır yüklü ‘Glory’ isimli gemi İstanbul’a ulaştı.
8.08.2022Gündem
Küresel ticarette Türkiye için tarihi fırsat!
Küresel ticarette Türkiye için tarihi fırsat!Ukrayna savaşıyla birlikte küresel ticarette Rusya'ya karşı alınan yaptırım kararlarının etkisi artarak sürüyor. Son olarak bazı Avrupalı firmaların ürünlerini Türkiye üzerinden Rusya’ya satmayı planladıkları belirtildi. Türkiye’nin temmuz ayında ihracatını en çok arttırdığı ülke Rusya olurken; mevcut ortamda Rusya’dan gelen talebin gittikçe artabileceği ifade edildi.
8.08.2022Ekonomi
'Rojen' ve 'Polarnet' Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçti
'Rojen' ve 'Polarnet' Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçtiUkrayna'dan yola çıkan tahıl yüklü gemiler Rojen ve Polarnet İstanbul'da denetim için duraksamasının ardından harekete geçti. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde görüntülenen gemilerden Rojen İngiltere'ye hareket ederken, Polarnet ise Kocaeli Derince'ye doğru yol aldı.
7.08.2022Gündem
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü “Rojen” gemisinin denetimleri tamamlandı
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü “Rojen” gemisinin denetimleri tamamlandıİngiltere'ye gitmek üzere Ukrayna'dan hareket eden ve dün İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde demirleyen "Rojen" isimli gemideki denetimler tamamlandı. Denetim sonrası gemi tekrar hareket etti.
7.08.2022Gündem
Ukrayna’dan hareket eden mısır yüklü Türk gemisi İstanbul açıklarında demirledi
Ukrayna’dan hareket eden mısır yüklü Türk gemisi İstanbul açıklarında demirlediTahıl anlaşması kapsamında Ukrayna'daki Çornomorsk Limanı'ndan yola çıkan Türk bandıralı "Polarnet" adlı gemi Kilyos açıklarında demir attı.
7.08.2022Gündem
İstanbul'da abart egzoz kullanan sürücülere ceza yağdı
İstanbul'da abart egzoz kullanan sürücülere ceza yağdıİstanbul genelinde polis tarafından abart egzoz kullanan sürücülere yönelik denetim gerçekleştirilirken, bu denetimlerde kurallara uyamayan sürücülere ceza yağdı. Denetimlerde aralarında 17 abart egzoz kullanan sürücü ile 8 alkollü sürücünün de bulunduğu çeşitli kurallara uymayan 153 sürücüye binlerce lira para cezası uygulandı.
7.08.2022Gündem
MSB paylaştı: Ukrayna'dan gelen NAVISTAR gemisinde denetim başladı
MSB paylaştı: Ukrayna'dan gelen NAVISTAR gemisinde denetim başladıMilli Savunma Bakanlığı, Ukrayna’dan İrlanda’ya mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemide denetim faaliyetinin başladığını duyurdu.
6.08.2022Gündem
Ukrayna’dan dün hareket eden üç gemiden 2’ncisi de İstanbul’da
Ukrayna’dan dün hareket eden üç gemiden 2’ncisi de İstanbul’daTahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Çernomorsk Limanından hareket eden mısır yüklü ‘Rojen’ isimli gemi İstanbul açıklarına ulaştı. Gemi; BM, Rusya, Ukrayna ve Türkiye'den heyetler tarafından yapılan denetim sonunda yoluna devam edecek.
6.08.2022Ekonomi
Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü ikinci gemi İstanbul'da
Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü ikinci gemi İstanbul'daTahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odesa’dan hareket eden 33 ton mısır yüklü ikinci gemi "NAVISTAR" isimli gemi İstanbul açıklarına ulaştı.
6.08.2022Gündem
Dar gelirliler için yeni çalışma yolda! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verecek
Dar gelirliler için yeni çalışma yolda! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesini verecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dar gelirlilerle ilgili bir müjdesi olduğunu söyleyerek, "Dar gelirlilerle ilgili birçok yeni bir çalışmamız var. Bu kabineye yetişmedi ama önümüzdeki kabine sonrası Cumhurbaşkanımız, sıkıntıları giderecek, Adalet Bakanlığı'mızla yaptığımız çalışmaları açıklayacak." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Ekonomi
Emniyetten dar alan uygulaması: 784 kişi sorgulandı
Emniyetten dar alan uygulaması: 784 kişi sorgulandıŞişli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Kuştepe mevkisinde genel emniyet ve asayiş uygulaması yapıldı. Dar alan uygulamasında 784 kişi sorgulanırken, 203 otomobil ve 113 motosiklet de kontrol edildi.
3.08.2022Gündem
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...Dünyanın gözü İstanbul'da. Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan yola çıkarak dün akşam saatlerinde Sarıyer açıklarına demir atan mısır yüklü Razoni isimli gemide bu sabah yapılması beklenen denetim tamamlandı. Geminin incelemelerin ardından İstanbul Boğazı'nı geçerek tekrar yola çıktı.
3.08.2022Gündem
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ukrayna’nın Odessa Limanı’ndan hareket eden ve dün akşam İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşarak demirleyen mısır yüklü RAZONİ gemisinde denetim faaliyeti saat 10.00’dan itibaren gerçekleştirilecek" ifadeleri kullanıldı. Peki, Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Razoni Gemisi nerede?
3.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin görüşmesinde 5 kritik başlık masada olacak.
3.08.2022Siyaset
Devlet Denetleme Kurulu (DDK) inceleme süresi ne kadar, DDK üyeleri kimlerdir? İşte Devlet Denetleme Kurulu KPSS açıklaması!
Devlet Denetleme Kurulu (DDK) inceleme süresi ne kadar, DDK üyeleri kimlerdir? İşte Devlet Denetleme Kurulu KPSS açıklaması!Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin Yediiklim yayınevindeki çalışma kitabındaki benzer soru iddialarıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." dedi. Söz konusu gelişmenin ardından Devlet Denetleme Kurulu inceleme süresi ne kadar, Devlet Denetleme Kurulu (DDK) üyeleri kimlerdir? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
3.08.2022Gündem
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 'Akkuyu' açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 'Akkuyu' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) ve yüklenici Titan 2-IC İçtaş konsorsiyumu arasında ihtilafların yaşandığının kamuoyuna yansıdığı belirtilerek, "Bu süreçte Bakanlığımız tarafların arasındaki ihtilafın çözümü için gerekli girişimlerde bulunmuştur" açıklaması yapıldı.
2.08.2022Ekonomi
Kadınların kabusu! 5 yıl hapis cezası var! İzinsiz fotoğrafının çekildiğini anlayan kişi ne yapmalı?
Kadınların kabusu! 5 yıl hapis cezası var! İzinsiz fotoğrafının çekildiğini anlayan kişi ne yapmalı? Sosyal medyada son aylarda kişini izni olmadan fotoğrafının veya videosunun çekildiği görüntüler sıklıkla gündeme geliyor. Kimi fark edip tepki veriyor, kimi de sosyal medyada fark ediyor. Büyük tepkilere yol açan bu durumun en büyük mağduru kadınlar. Peki, izinsiz fotoğraf çekildiğini anlayan kişi, bu durumda ne yapılmalı, hangi yolları izlemeli? Dava açılması durumunda fotoğrafı çeken kişi ne kadar ceza alır? Avukat Cem Duman anlattı.
2.08.2022Yaşam
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarım
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarımBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden bu yana Ukrayna'dan ayrılan ilk tahıl gemisi Razoni için, "Bu çabaları takdir ediyorum ve Türkiye'ye liderliği için minnettarım" dedi.
1.08.2022Dünya
THY harekete geçti! 1 Ağustos itibariyle resmen başladı
THY harekete geçti! 1 Ağustos itibariyle resmen başladıUçuş kaynaklı karbon salımının dengelenmesini amaçlayan Türk Hava Yolları, Co2mission adlı programı hayata geçirdi.
1.08.2022Ekonomi
Fenerbahçe'nin borcu 6 milyar 423 milyon TL!
Fenerbahçe'nin borcu 6 milyar 423 milyon TL!Fenerbahçe Kulübü'nün borcunun 31 mart 2022 yılı itibarıyla 6 milyar 423 milyon TL olduğunu açıklandı.
30.07.2022Fenerbahçe
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Türkiye için büyük öneme sahip “Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nde bazı yenilikler yapıldı ve yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.
29.07.2022Ekonomi
Uzmanlar uyarıyor! Açıkta satılan ürünlere dikkat! Kansere neden oluyor!
Uzmanlar uyarıyor! Açıkta satılan ürünlere dikkat! Kansere neden oluyor!Sağlıklı olmak adına tüketilen bitki çayları, üretim ve saklama koşulları nedeniyle faydadan çok zarar verebiliyor. Bitki çaylarının özellikle kalitesi açısından dikkatle tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Ekrem Sezik, “Açıkta satılan ürünler yerine kaliteli ve bilinen markaların poşet çayları tüketilmeli” diyor.
28.07.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Denetim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki denetim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.