Denetim

Denetim

Son dakika denetim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan denetim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını denetim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Denetim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan denetim gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.258 denetim haberi bulunmuştur. Tüm denetim haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tapuda değiştiriliyor, gayrimenkul sektöründe büyük oyun! Tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı...
Tapuda değiştiriliyor, gayrimenkul sektöründe büyük oyun! Tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı...Ev alacak herkes için geçerli. Tapuda büyük oyun! Gayrimenkul sektöründe hemen herkes başvuruyor. Ancak yasal değil. Cezai yaptırımı var. tapu harcı, gelir vergisi, değer artış kazancı gibi ödemelerden kurtulmak isteyenler bu yönteme başvuruyor. Gayrimenkul alım satımında tapuda beyan edilen tutarın yüzde 4’ü tapu harcı olarak ödeniyor. Satış bedelini düşük göstererek tapu harcından kaçmak yasal değil ama sık başvurulan bir yöntem. Öyle ki ilk teklif edilen bu oluyor.
17.01.2022Ekonomi
Makas atan sürücülere 7 bin 700 lira ceza
Makas atan sürücülere 7 bin 700 lira cezaİstanbul'da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sivil araçlarla trafik denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren 3 sürücüye toplam 7 bin 780 lira ceza yazıldı. O anlar polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
16.01.2022Yaşam
Ankara'da 300 polisle 'asayiş' uygulaması
Ankara'da 300 polisle 'asayiş' uygulamasıAnkara'da, 300 polisin katılımıyla eğlence mekanlarında denetim gerçekleştirildi.
15.01.2022Gündem
TGDF’nin yeni başkanı Demir Şarman oldu
TGDF’nin yeni başkanı Demir Şarman olduTürkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) 12 Ocak‘ta gerçekleşen 8’inci Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkan ve Yönetim ve Denetim Kurullarını belirlemek üzere seçime gitti. Gıda ve içecek üretimi alanında faaliyet gösteren 2000’den fazla üreticin bağlı olduğu 28 sektörel derneği temsilen büyük bir katılımla gerçekleşen Genel Kurul’da Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) delegesi Demir Şarman, federasyonun yeni başkanı olarak seçildi.
14.01.2022Gündem
Bakan Ersoy canlı yayında duyurdu: Yüzde 65 artış var
Bakan Ersoy canlı yayında duyurdu: Yüzde 65 artış varKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy A Haber canlı yayınına katıldı. Turizm geliştirme ajansının salgın döneminde kritik rol oynadığını aktaran Bakan Ersoy, bu süreçte Türkiye'nin hayata geçirdiği projelerin dünyaya örnek gösterildiğini belirtti. Erken rezervasyonlarda yüzde 65'lik bir artış olduğunu da belirten Bakan Ersoy, turizm sektörüne destek için teşvikli kredi çalışması hazırlıklarının olduğunu söyledi ve vergi yüklerinin azaltılması için çalıştıklarını ifade etti. Bakan Ersoy ayrıca 2022 yılı için 35 milyar dolarlık bir turizm geliri hedeflerinin olduğunu aktardı.
13.01.2022Ekonomi
Su faturaları ile ilgili flaş karar! Resmi açıklama geldi, abonelerden tahsil edilecek, KDV...
Su faturaları ile ilgili flaş karar! Resmi açıklama geldi, abonelerden tahsil edilecek, KDV...Su faturaları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama geldi. Faturalara yansıtılacak. 5 yıldır ödenmeyen KDV tutarları abonelerden tahsil edilecek. Bu da faturalarda artışa neden olacak. İSKİ tarafından yapılan açıklamada 5 yıldır eksik yazılan KDV'lerin faturalara yansıtılarak abonelerden tahsil edileceği duyuruldu.
13.01.2022Ekonomi
AK Parti'li Özkan: 'Seçim de seçim' diyenler, aday belirlediniz mi?
AK Parti'li Özkan: 'Seçim de seçim' diyenler, aday belirlediniz mi?AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, "2018'den beri her gün 'seçim de seçim' diyenler, çıkıp da adayınızı belirlediniz mi? O gelecek adayınızın da hepinize zarfta tebliğ edilen üst aklınızın adayı olacağını elbette biliyoruz" dedi.
12.01.2022Siyaset
Okul servislerine denetim
Okul servislerine denetimKadıköy'de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, okul servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde evrak kontrolünün yanı sıra, koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara uyulup, uyulmadığına bakıldı.
10.01.2022Yaşam
Memur zammı sonrası hepsi arttı! Tek tek hesaplandı, 5.995 TL...
Memur zammı sonrası hepsi arttı! Tek tek hesaplandı, 5.995 TL...Asgari ücrete yapılan rekor zammın ardından emekli ve memurlar kendi maaşlarının ne kadar artacağını merak ediyordu. 3 Ocak'ta enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından zam oranları netleşti. Memur ve memur emeklileri 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 28 oranında zam aldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılı ilk 6 ayı için yüzde 5 olan zammı yüzde 7.5 olarak güncelledi. Böylece memur ve memur emeklisine yüzde 30.5 oranında zam yapılmış oldu. Memur maaşlarına yapılan zamlar diğer bazı ödeme kalemlerinin de artmasını sağladı. Kıdem tazminatı tavanından, huzur hakkına, sözleşmeli personelin sözleşme tavanından sosyal denge tazminatı pek çok ödeme değişti. İşte yeni zam oranları sonrası değişen ödeme miktarları ile ilgili detaylar...
9.01.2022Memur
Kamuda yeni dönem! 1 Şubat'ta başlıyor, asgari tutarlar netleşti, tüm memurlar...
Kamuda yeni dönem! 1 Şubat'ta başlıyor, asgari tutarlar netleşti, tüm memurlar...Asgari ödeme tutarları belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlandı. 1 Şubat itibarı ile başlıyor. Eğitim, dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi gibi pek çok alanı kapsıyor. Yeni ücretler 2022 yılı boyunca geçerli olacak. Bakanlık harekete geçti ve tek tek açıklandı. Milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiriyor. Kamu sosyal tesislerinde bu yıl uygulanacak hizmet bedelleri belirlendi. Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinin yemek ücreti 24,80 liradan, konaklama bedeli ise 11,10 liradan başlıyor. Konaklama ücreti ücret 1 Temmuz ile 15 Ağustos arasında 18,90 lira olacak.
7.01.2022Memur
Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu?
Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu?Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Devlete ait eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespiti için tebliğ yayınlandı. Peki, Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri ne kadar oldu? Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu? İşte kamu dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ücretleri!
7.01.2022Memur
Polisin dur ihtarına uymayan sürücü 5 araca çarptı
Polisin dur ihtarına uymayan sürücü 5 araca çarptıSancaktepe'de polisin dur ihtarına uymayan sürücü, kaçarken 5 araca çarptı. Kilometrelerce süren kovalamacanın ardından otomobilde bulunan iki kişi yakalandı.
6.01.2022Yaşam
Bakan Nebati'den son dakika döviz kuru açıklaması!
Bakan Nebati'den son dakika döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda konuştu. Bakan Nebati, "Döviz Kurları dengeye kavuştu. Artık bir gündem maddemizi gündemden çıkarıyoruz. Kur korumalı TL mevduat hesabı her gün güncelleniyor. Vatandaşımız çok iyi bir destek veriyor. Kendisini koruyor, kazancını artırıyor ve dün itibarıyla son rakamları söyleyeyim 91.5 milyar liraya ulaşan bir hacme geldi." dedi.
5.01.2022Ekonomi
Fahiş zam! Reyonda başka, kasada başka fiyat... Hemen bildirin
Fahiş zam! Reyonda başka, kasada başka fiyat... Hemen bildirinGıda fiyatlarındaki fahiş zamlar vatandaşın gündeminde. Kurdaki düşüşün fiyatlara da yansıması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Bakanlık tarafından yapılan sıkı denetimler nedeni ile marketler çareyi reyon fiyatlarını değiştirmekte buldu. Fakat reyondaki fiyatlar kasaya gelince artıyor. Pek çok kişi birçok ürünü birlikte aldığı için bu farkı göremiyor. Yapılan açıklamada tüketiciler uyarılarak reyon ve kasa fiyatı arasında oluşan farkların şikayet edilmesi istendi.
4.01.2022Ekonomi
Dikkat çeken 'nükleer savaş' açıklaması! Ortak bildiri yayınlandı!
Dikkat çeken 'nükleer savaş' açıklaması! Ortak bildiri yayınlandı!Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri Çin, Fransa, Rusya, Birleşik Krallık ve ABD yayınladıkları ortak bildiride, “Bir nükleer savaşın kazanılamayacağını ve asla savaşılmaması gerektiğini onaylıyoruz” ifadelerine yer verdi.
3.01.2022Dünya
Bir ilde koronavirüs alarmı! Etkinlikler iptal edildi
Bir ilde koronavirüs alarmı! Etkinlikler iptal edildiEskişehir'de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85'e ulaşmasına rağmen artan koronavirüs vakalarının ardından hastanelerde test kuyrukları uzadı. Covid-19 nedeniyle evlerinde tedavi görenlerin sayısı, son 1 haftada 8 bin 678'den 14 bin 485 kişiye yükseldi. Valilik, toplu etkinlikler için maske, mesafe ve hijyen uyarısı yaparken, Büyükşehir Belediyesi ise ocak ayında yapılması planlanan sergi, tiyatro ve konser organizasyonlarının iptal edildiğini duyurdu.
3.01.2022Yaşam
Et fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 100 artış...
Et fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 100 artış...Gıda fiyatlarına yapılan fahiş zam gündemdeki yerini korurken et fiyatları ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Yüzde yüz zam yapıldığı ortaya çıktı. Üreticiden 48 lira olarak çıkan kırmızı etin kilogramı market ve kasaplara geldiğinde 140 liraya kadar çıkıyor. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik yaptığı açıklamada et fiyatlarındaki artışın ana sebebinin üretici değil, market ve kasap kaynaklı olduğunu belirtti.
31.12.2021Ekonomi
Yılbaşı öncesi İstanbul'da harekete geçildi! 39 ilçede aynı anda başladı
Yılbaşı öncesi İstanbul'da harekete geçildi! 39 ilçede aynı anda başladıİstanbul' da, yılbaşı öncesi Yeditepe Huzur Denetimi yapıldı. Helikopter destekli yılın son denetiminde, şüpheli görülen araçlar durdurulup didik didik aranırken, sürücü ve yolcuların da üst araması yapıldı.
30.12.2021Gündem
Metaverse nedir, nasıl oynanır? Metaverse arsa alma ne anlama geliyor, platformdan nasıl arsa alınır?
Metaverse nedir, nasıl oynanır? Metaverse arsa alma ne anlama geliyor, platformdan nasıl arsa alınır?Ovr isimli oyun tabanlı Metaverse platformunda, Türkiye’de 20 bin, İstanbul’da 11 bini aşkın parsel satıldı. Dünyanın 1.6 trilyon parsele bölündüğü bu sanal evrende Türkiye’nin en değerli arazileri çoktan satın alınmış, Çırağan Caddesi üzerinde parsel bulmak imkânsız hale geldi. İstanbul’da ortalama bir parselin bedeli 200 lirayken, Bağcılar’da bir Metaverse parseli 135 lira, Ortaköy sahilinde ise parsel bedeli 500 liraya kadar çıkıyor. Peki, Metaverse nedir, nasıl oynanır? Metaverse arsa alma ne anlama geliyor, platformdan nasıl arsa alınır?
30.12.2021Gündem
Metaverse'te İstanbul parsel parsel satılıyor! Almak imkansız
Metaverse'te İstanbul parsel parsel satılıyor! Almak imkansızOvr isimli oyun tabanlı Metaverse platformunda, Türkiye’de 20 bin, İstanbul’da 11 bini aşkın parsel satıldı. Dünyanın 1.6 trilyon parsele bölündüğü bu sanal evrende Türkiye’nin en değerli arazileri çoktan satın alınmış durumda. Çırağan Caddesi üzerinde parsel bulmak imkânsız. Stadyum, saray, cami, köprü gibi sembol alanlar çoktan satılmış. İstanbul’da ortalama bir parselin bedeli 200 lira. Bağcılar’da bir Metaverse parseli 135 lirayken, Ortaköy sahilinde bu rakam 500 liraya çıkıyor. İstanbul’da geniş bir sanal arazi almanın bedeli ise 20 bin liralara ulaşıyor.
Zam oyunu deşifre oldu! Etiket ile kasa fiyatı farklı, 500 gram peynirde 20 TL...
Zam oyunu deşifre oldu! Etiket ile kasa fiyatı farklı, 500 gram peynirde 20 TL...Fahiş fiyatlar ile ilgili harekete geçildi. Tek tek tespit ediliyor. Büyük tuzak! Bİrçok müşteri farkında olmadan fazla para ödüyor. Etiket fiyatı kasaya gidince artıyor. Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, rutin olarak ve vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine marketlerde fahiş fiyat denetimlerini sürdürüyor. Dün gerçekleştirilen denetimlerde özellikle peynir ve türevlerinde etiket fiyatı ile kasadaki fiyat arasındaki farklar hayrete düşürdü. Bir markette yapılan denetimde 500 gram beyaz peynirdeki 20 liralık fiyat oyununu ise zabıta ekipleri affetmedi.
29.12.2021Gündem
Bankacılıkta yeni dönem! Tamamen değişiyor, 1 Ocak'ta başlıyor, kredi, kredi kartı, mevduat, elektronik para...
Bankacılıkta yeni dönem! Tamamen değişiyor, 1 Ocak'ta başlıyor, kredi, kredi kartı, mevduat, elektronik para...Bankacılıkta bir dönem sonra erdi. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Dijital bankacılıkta yeni dönem resmen başladı. Banka müşterilerini yakından ilgilendiren gelişmeyi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tek tek açıkladı. Şubesiz bankacılıkta büyük değişiklik olacak. 1 Ocak tarihi itibarı ile dijital bankalar, mevduat ya da katılım bankası olmalarına göre kredi kuruluşlarının gerçekleştirebileceği tüm faaliyetleri yerine getirebilecek. Dijital bankaların kredi müşterileri, yalnızca finansal tüketicilerden ve KOBİ'lerden oluşabilecek.
29.12.2021Ekonomi
Türkiye'nin otomobili için geri sayım başladı! TOGG'un trafiğe çıkacağı tarih...
Türkiye'nin otomobili için geri sayım başladı! TOGG'un trafiğe çıkacağı tarih...Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, “İlk elektrikli SUV aracımız 2022 sonunda üretim bandından indirilecek. 2023’ün ilk çeyreğinde akıllı cihazlarımızın lansmanına ve satışına başlarız” dedi. Bu arada, çalışmaların devam ettiği TOGG fabrikasının inşaatı dronla havadan görüntülendi.
27.12.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ilde başladı! 14.00-19.00 saatleri arasında...
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ilde başladı! 14.00-19.00 saatleri arasında...Bakanlığı, ülke genelinde sahte içki üretenlere yönelik operasyon başlattı. 'Alkol' adı verilen operasyonda sahte içki üretimi yapıldığı değerlendirilen adreslerde arama yapılıyor.
27.12.2021Gündem
Zincir markette tarihi geçmiş ürün zabıtanın gözünden kaçmadı
Zincir markette tarihi geçmiş ürün zabıtanın gözünden kaçmadıBilecik Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir zincir markette yaptığı denetimde, tarihi geçmiş piliç burgere el koydu. Markete 427 TL ceza yazıldı.
27.12.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

istanbulpolisseçimdenetimmemur

Denetim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki denetim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.