Bddk

Bddk

Son dakika BDDK haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BDDK ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BDDK haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bddk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bddk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.649 bddk haberi bulunmuştur. Tüm bddk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 8,5'da bıraktı.
25.05.2023Ekonomi
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada bankalar hakkında beyan edilen, belge ve bilgiye dayanmayan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
25.05.2023Ekonomi
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada bankalar hakkında beyan edilen, belge ve bilgiye dayanmayan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
24.05.2023Ekonomi
Muslera'nın ifadesi ortaya çıktı! 80 milyon dolarlık vurgunda yeni gelişme
Muslera'nın ifadesi ortaya çıktı! 80 milyon dolarlık vurgunda yeni gelişmeDenizbank’ın Levent şube müdürü Seçil Erzan’ın, aralarında futbol dünyasının tanınmış isimlerinin de bulunduğu çok sayıda varlıklı kişiyi 80 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla tutuklandığı soruşturma dosyasında futbolcu Nestor Fernando Muslera şikâyetçi sıfatıyla ifade verdi.
12.05.2023Gündem
Yeni bir banka kuruldu! BDDK duyurdu
Yeni bir banka kuruldu! BDDK duyurduBDDK, 5 ortaklı, 1 milyar lira sermayeli SLM Yatırım Bankası AŞ unvanlı bir yatırım bankasının kurulmasına izin verdi.
5.05.2023Ekonomi
Banka müdürü ünlü isimleri böyle dolandırmış! Tek tek itiraf etti: Parayı döndüremedim
Banka müdürü ünlü isimleri böyle dolandırmış! Tek tek itiraf etti: Parayı döndüremedimBir bankanın Levent Büyükdere Caddesi Şubesi'nde "özel kapalı fon" sistemiyle aralarında ünlü futbolcu ve teknik direktörlerin bulunduğu mağdurların dolandırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, tutuklanan banka müdürü Seçil E.'nin ifadesi ortaya çıktı. Seçil E. ifadesinde olayı nasıl patlak verdiğini itiraf etti. Seçil E'nin ifadesinde, borsa ve hisse senedinde kayıp yaşaması üzerine zararının büyüdüğünü, güvendiği insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para almaya başladığını ve 2021 yılından sonra çıkmaza girdiğini söyledi. İşte detaylar...
28.04.2023Gündem
BDDK'dan mevduat hesabı kararı! Süre uzatıldı
BDDK'dan mevduat hesabı kararı! Süre uzatıldıKaharamanmaraş merkezli depremlerin ardından vatandaşı korumak adına yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. Son olarak Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu, zaman aşımına uğrayan tasarruflarla ilgili hak sahiplerine ek süre tanıdı.
28.04.2023Ekonomi
Kur Korumalı Mevduatlar 100 milyar doları aştı
Kur Korumalı Mevduatlar 100 milyar doları aştıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) haftalık verilerine göre kur korumalı mevduatlar (KKM) 21 Nisan haftasında 89.2 milyar TL artışla 1.98 trilyon TL ile yeni rekor seviyesine yükseldi.
28.04.2023Ekonomi
BDDK'dan elektrik araçlar için kredi düzenlemesi
BDDK'dan elektrik araçlar için kredi düzenlemesiBDDK, elektrik araçlarla ilgili kredi kullanım tutarlarında alt sınırları yükseltti. Buna göre, nihai fatura değeri 900 bin lira ve altında olan elektrikli araçların yüzde 70’ine kadar 48 ay vadede kredi kullanılabilecek.
27.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati Togg için ‘kredi paketini oluşturduk’ demişti! Detayları merak konusu oldu
Bakan Nebati Togg için ‘kredi paketini oluşturduk’ demişti! Detayları merak konusu olduYerli otomobil TOGG’un piyasaya çıkışı sonrası ‘TOGG’a özel kredi paketi’ beklentisi ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili en net açıklamayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yapmıştı. Peki TOGG’a özel kredi nasıl olacak? İşte detaylar...
19.04.2023Ekonomi
İki yeni banka kuruluyor! BDDK onayladı
İki yeni banka kuruluyor! BDDK onayladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 2 yeni banka kurulmasını ve 1 bankaya faaliyet izni verilmesini onayladı.
25.03.2023Ekonomi
Ev fiyatlarına deprem freni! En düşük seviyede
Ev fiyatlarına deprem freni! En düşük seviyedeDeprem konut satışlarını da etkiledi. Yaşanan felaket ev satışlarında sert düşüşe yol açtı. Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hazırlanan kampanya 24 Şubat’ta devreye girdi ama geçen ay yapılan satışlara olumlu yansımadı. Kredi faizinin yüzde 0.69’a kadar düştüğü, vadenin 15 yıla çıktığı kampanya ile mart satışlarında toparlanma bekleniyor. İşte konut sektöründe son durum...
16.03.2023Ekonomi
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladı
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladıDepremin ardından yıkılan yapıların enkazından çıkan değerli eşyalar ve kasaların durumu ile ilgili merak edilen sorular cevap buldu. Kimlik, makbuz ve beyan uyarısında bulunan uzmanlar, kasalardaki değerli eşyalarla ilgili süreci tek tek anlattı.
9.03.2023Gündem
EYT'liye dikkat çeken promosyon uyarısı! Acele etmeyen rekor ücreti kapacak
EYT'liye dikkat çeken promosyon uyarısı! Acele etmeyen rekor ücreti kapacakEYT düzenlemesi 3 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yasalaştı. Düzenlemenin ardından bankaların promosyon yarışı başladı. SGK Uzmanı Murat Bal, emekliliğe hak kazanan 2.2 milyon EYT'liye yüksek promosyon rakamı için uyarılarda bulundu.
8.03.2023Emekli
Konut kredileriyle ilgili yeni karar! Limit, tutar ve oran değişti
Konut kredileriyle ilgili yeni karar! Limit, tutar ve oran değiştiBDDK, daha önce 2 milyon lira ve altında olan konutlar için belirlediği yüzde 90'a kadar kredi kullanım sınırını 5 milyon lira ve altında olan konutlar şeklinde güncelledi.
24.02.2023Ekonomi
BDDK'dan yeni düzenlemeler! Kredi, kredi kartı, borç ve limitlerle ilgili açıklama
BDDK'dan yeni düzenlemeler! Kredi, kredi kartı, borç ve limitlerle ilgili açıklamaBDDK'nın deprem nedeniyle attığı adımlar paylaşıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların borçlarına esneklik tanımak amacıyla çeşitli düzenlemeler gerçekleştirildiği belirtildi.
23.02.2023Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkes için geçerli! Müşterilere SMS gitti, yeni uygulama
Kredi kartı kullanan herkes için geçerli! Müşterilere SMS gitti, yeni uygulamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), temassız kartların kullanımına ilişkin yeni şifre kararı aldı ve bankalara da talimatı verdi. Buna göre temassız ödemelerde şifre kullanılacak. Bu kartların müşteri bilgisi dışında kullanımının engellenmesi amaçlanıyor. Vatandaşlar bu karardan sonra ‘Kredi kartında temassız ödeme kalktı mı? Kredi kartında temassız ödeme sırasında neden şifre istiyor?’ sorularını araştırmaya başladı. Uzman isimler konuya ilişkin önemli bilgiler verdi.
18.02.2023Ekonomi
Temassız ödeme için yeni karar! Kredi kartı kullananlar dikkat
Temassız ödeme için yeni karar! Kredi kartı kullananlar dikkatKredi kartı ve banka kartı kullanan herkesi yakından ilgilendiriyor. Yeni karar verildi. BDDK, temassız kartların kullanımına ilişkin yeni bir karar aldı. Kurul, temassız kartların müşteri bilgisi dışında kullanımının engellenmesi için ilk işlemlerde şifre girilmesinin sağlanması yönünde bankalara talimat verdi.
15.02.2023Ekonomi
Temassız ödemeler kapatıldı mı? Temassız ödeme kalktı mı?
Temassız ödemeler kapatıldı mı? Temassız ödeme kalktı mı?  BDDK, temassız kartların ilk kullanımında şifre istenmesi için bankalara talimat verdi. Peki, Temassız ödemeler kapatıldı mı? Temassız ödeme kalktı mı?
14.02.2023Ekonomi
Temassız ödeme yapanlar dikkat! BDDK'dan şifre şartı
Temassız ödeme yapanlar dikkat! BDDK'dan şifre şartıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), temassız kartların müşteri bilgisi dışında kullanımının engellenmesi için ilk işlemlerde şifre girilmesinin sağlanması yönünde bankalara talimat verdi.
14.02.2023Ekonomi
BDDK'dan depremzedeler için yeni karar: 6 ay ertelendi
BDDK'dan depremzedeler için yeni karar: 6 ay ertelendiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, depremzedelere yönelik kredi kartı limitlerinin artırılması, asgari borçların ve kredi vadelerinin ötelenmesi dahil birçok ilave karar aldı.
11.02.2023Ekonomi
Prof. Dr. Sözbilir: Kahramanmaraş'ta fayın yeryüzünü kestiği yer tespit edildi
Prof. Dr. Sözbilir: Kahramanmaraş'ta fayın yeryüzünü kestiği yer tespit edildiİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, 7.7 büyüklüğündeki depreme neden olan fayın yeryüzünü kestiği yerin bulunduğunu belirtip, "Fayın, Gölbaşı- Türkoğlu hattı boyunca kırıldığını söyleyebiliriz. Bu zon boyunca ve yakınındaki evlerin önemli bir bölümü yıkılmış durumda" dedi.
7.02.2023Gündem
BDDK'dan deprem bölgesiyle ilgili açıklama: Taksitlendirme süreleri bir kata kadar artırılacak
BDDK'dan deprem bölgesiyle ilgili açıklama: Taksitlendirme süreleri bir kata kadar artırılacakBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar için mevcut ve yeni kredilerde 6 Şubat'tan itibaren 6 ay boyunca vade ve taksit kolaylığı imkanı tanındı.
7.02.2023Gündem
Kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Banka işlemlerinde yeni dönem
Kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Banka işlemlerinde yeni dönemKimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Banka işlemlerinde yeni dönem, tamamen değişiyor. İçişleri Bakanı Soylu, "Nüfus müdürlüklerinde bu yıl 30 milyon yüz yüze işlem yapıldı. E-Devlet’ten yapılan işlem sayısı 146 milyondur. Bu yıl yaklaşık 6 milyon ehliyet, 12 milyon da kimlik verdik. BDDK ile bir çalışma yapıyoruz. Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak" dedi.
30.12.2022Ekonomi
Mehmet Celayir kimdir? İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Celayir’in biyografisi!
Mehmet Celayir kimdir? İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Celayir’in biyografisi!Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu toplantısında, Gaziantep Kurumsal Şube Müdürü Mehmet Celayir'in, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben bankanın genel müdür yardımcılığı görevine atanmasına karar verildi. Peki, Mehmet Celayir kimdir?
15.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bddk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bddk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.