Değişim

Değişim

Son dakika değişim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan değişim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını değişim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Değişim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan değişim gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.840 değişim haberi bulunmuştur. Tüm değişim haberleri aşağıda listelenmiştir.
2022'de 9 milyon 2. el satış bekleniyor!
2022'de 9 milyon 2. el satış bekleniyor!2022 yılının ilk yarısında 4 milyon, ikinci yarısında ise 5 milyon ikinci el araç satışı öngörülüyor.
19.01.2022Otomobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhtarlara maaş müjdesini veren Erdoğan, 'Muhtar maaşlarının asgari ücretinin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. ' dedi.
19.01.2022Siyaset
Fatih Terim'den sonra bir ayrılık daha!
Fatih Terim'den sonra bir ayrılık daha!Fatih Terim'in görevden ayrılmasıyla birlikte Florya'da değişim sürüyor. Performans uzmanı Scott Piri'ye de teşekkür edildi.
19.01.2022Galatasaray
Deprem uyarısı! Son depremler Marmara’daki olası büyük depremi tetikler mi?
Deprem uyarısı! Son depremler Marmara’daki olası büyük depremi tetikler mi?Yaşanan son depremler endişe yaratıyor. Son olarak Ege Denizi’nde meydana gelen 5,4’lük depremin ardından Bilim Akademesi Üyesi, yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür deprem uyarısında bulundu. Peki, Ege Denizi’ndeki deprem Marmara’daki büyük depremi tetikler mi? İşte Prof. Dr. Naci Görür’den deprem uyarısı!
17.01.2022Gündem
Mustafa Sarıgül: Elektrik ve doğal gazda KDV oranını yüzde 1'e düşürün
Mustafa Sarıgül: Elektrik ve doğal gazda KDV oranını yüzde 1'e düşürünTürkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Elektrikte düşük tarife sınırını aylık 150 kilovat saatten 230 kilovat saate yükseltin. Elektrik, doğal gaz ve suda KDV oranını yüzde 1'e düşürün" dedi.
17.01.2022Siyaset
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin,  Ethereum ve alt coinler...
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin, Ethereum ve alt coinler...Kripto para kullanımı her geçen gün artıyor. Piyasa hacminin büyümesi yatırımcıların ilgisini arttırdı. Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin 2021'de rekor üstüne rekor kırarak yatırımcısını sevindirdi. Ancak yılın sonlarına doğru düşüş eğilimi sergileyen para birimi bu seyirden kurtulamadı. Bitcoin eski günlerine dönecekmi? Kripto paraların tarihi rekorlara imza atan oyuncusu tahtını Ethereum'a mı bırakacak? Kripto para ile ilgili son dakika gelişmeleri özelikle yatırımlarını bu yönde yapmak isteyenler tarafından yakından takip ediliyor. Kripto varlıklar için şaşırtan veri açıklandı. Ethereum atağa geçti. Piyasa altüst olacak. Sıralamalar değişiyor. Beklenmeyen hamleler geliyor. Yatırımlara yön verecek kripto para tahminleri geldi. İşte kripto varlıklar için 2022 senaryoları...
17.01.2022Ekonomi
Tahliye davası ne kadar sürer? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi?
Tahliye davası ne kadar sürer? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi? Kiracı ve ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıklar sık sık mahkemeye taşınıyor. Artan kiralar kiracıları zorlarken, kiracı ile ev sahiplerini de sık sık karşıya getiriyor. Enflasyonun üzerinde yapılan kira zamları sonrasında mülk sahipleri kiracılarına kira tespit ve tahliye davaları açıyor. Peki, Tahliye davası ne kadar sürer? Kira tahliye davası ne zaman sonuçlanır? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi? İşte detaylar…
17.01.2022Ekonomi
İkinci el araç fiyatları ile ilgili önemli açıklama! Ocak ayından sonra...
İkinci el araç fiyatları ile ilgili önemli açıklama! Ocak ayından sonra...İkinci el araba fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Araç fiyatları üzerindeki şişmiş fiyatlar geriledi, bazı modellerde yüzde 25'e varan düşüşler yaşandı. Fiyatların daha da düşmesinin artık tamamen kurla bağlantılı olduğu belirtilerek, bugünden sonra önümüzdeki aylarda çok ciddi bir fiyat düşüşü beklenmediği tahmini yapıldı. Vatandaşların ise ocak ayını bir fırsat olarak değerlendirmesi gerektiğinin altı çizildi. Öte yandan 2022 yılının ilk yarısında 4 milyon, ikinci yarısında ise 5 milyon ikinci el araç satışı öngörülüyor.
17.01.2022Ekonomi
SGK tarafından belirleniyor! Talep olmadan ödenmiyor, süre sınırı var, tek sefere mahsus 4.473,62 TL ...
SGK tarafından belirleniyor! Talep olmadan ödenmiyor, süre sınırı var, tek sefere mahsus 4.473,62 TL ...Tek sefere mahsus 4.473,62 TL olarak ödeniyor. Müracaat etmeyen alamıyor. Başvuru için süre sınırı var. Memur ve işçi için farklı ödeme miktarı söz konusu. Memurlar için 4.473,62 TL ödeme yapılıyor. SGK'lı olanlar için bu tutar 2022'de 1.250 TL olarak belirlendi. Emekliler için ise durum biraz farklı. Ödeme 5434 sayılı Kanun’un ek 4’üncü maddesi gereğince emeklinin bir aylık maaşı kadar yapılıyor. Bu tutar her emekli için farklı bir rakama tekabül ediyor. Ölüm ve cenaze yardımı alabilmek için ölen kişi adına 360 günlük sigorta primi (Bağkur, SSK) yaptırılması yeterli. Ölümün gerçekleştiği tarihte kişinin sigortalı olası gerekmiyor. Bu ödemede 5 yıllık zamanaşımı bulunuyor. Ödenek 1 Ocak itibarıyla 1.250 lira olarak uygulanıyor. Aynı şekilde memurlar için de 1.250 liralık cenaze ödeneği uygulanıyor. Memurlar için ayrıca en az (son açıklanan maaş katsayısına göre) 4.473,62 liralık ölüm yardımı veriliyor.
Elektrik faturalarını anında düşürüyor! 5 bin lira cebinizde kalacak...
Elektrik faturalarını anında düşürüyor! 5 bin lira cebinizde kalacak...Elektrik faturalarını çok büyük oranda düşürüyor! Elektrik ile ilgili açıklama geldi. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Yılda 5 bin lira cebinizde kalabilir. 8 yılı geçmiş eski ev aletleri, 3-4 kat daha fazla elektrik tüketiyor. Böylece faturalar gelince vatandaşın cebinden yüksek meblağda para çıkıyor. Yıllık olarak bakıldığında ise bu para oldukça fazla rakamlara tekabül ediyor. Evinizdeki cihazları yüksek tasarruflu olanla değiştirdiğiniz takdirde yılda 4-5 bin lira artıya geçebilirsiniz. Önceleri fatura geldiğinde pek de hissedilmeyen bu etki, şimdilerde değişerek arayı açtı. Yüzde 300'e varan tüketim farkı oluşuyor. Sadece aydınlatmada bile yıllık 726 lira fark oluşturuyor. Peki elektrik faturanızı düşürmek için hangi cihazları değiştirmeniz gerekiyor? Elektrik faturasında yıl bazında büyük tasarruf etmek için neler yapabilirsiniz? İşte detaylı elektrik rehberi...
14.01.2022Ekonomi
YSK seçime girecek partiler! Memleket Partisi, Türkiye Değişim Partisi seçime girecek partiler listesinde var mı?
YSK seçime girecek partiler! Memleket Partisi, Türkiye Değişim Partisi seçime girecek partiler listesinde var mı?Yüksek Seçim Kurulu, seçime girecek partilerin listesini paylaştı. Liste 24 partiye yer verildi. Emek Partisi, Millet Partisi, Türkiye İşçi Partisi ve Türkiye Komünist Hareketi seçime katılma hakkı kazanırken, Muharrem İnce'nin ve Mustafa Sarıgül'ün partileri seçime katılacak listesine giremedi. İşte YSK seçime girecek partiler…
13.01.2022Siyaset
Elektrik fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Faturalar resmen değişti, ocak ayında ve...
Elektrik fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Faturalar resmen değişti, ocak ayında ve...Elektrik fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama. Faturalar değişti. Ocak ayından itibaren resmen başladı. Kademeli tarife ile ilgili yeni açıklama. Tek tek açıkladılar. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), elektrik faturalarında 2021 Aralık ayına ait tüketimlerin eski tarifeye göre, 2022 Ocak ayına ait tüketimlerin ise mevcut dönem tarifesiyle kademeli olarak fiyatlandırıldığını bildirdi.
12.01.2022Ekonomi
Yengeç burcu gezegeni nedir? Yengeç burcu hangi gezegeni temsil ediyor?
Yengeç burcu gezegeni nedir? Yengeç burcu hangi gezegeni temsil ediyor?Burçlar insanları analiz etmede yol gösterici olabilmektedir. Her burcun farklı özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda her burcun yönetici gezegeni bulunmaktadır. Yengeç burcunun kendine has özellikleri ve yönetici gezegeni vardır. Bu burcun ve yönetici gezegenin özelliklerini tüm detayları ile derledik.
12.01.2022Astroloji
Dolar ve altın hamlesi! Bakanlık harekete geçti yeni adım...
Dolar ve altın hamlesi! Bakanlık harekete geçti yeni adım...Dolar ve altın varlıklarının TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümünün desteklenmesi için peş peşe adımlar geliyor. Döviz ve altın hesaplarının TL'ye dönüştürenler için uygulanmaya başlanan kur korumalı TL vadeli mevduat ve katılma hesabının ardından bir hamle daha geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türk lirasına dönüşümün desteklenmesi kapsamına alınan kurumların kur ve altın değerlemesinde oluşan kazanç farklarına kurumlar vergisi istisnası getirecek.
11.01.2022Ekonomi
Üvey kızına istismarda bulundu! İğrenç gerçeği günlükler ortaya çıkardı
Üvey kızına istismarda bulundu! İğrenç gerçeği günlükler ortaya çıkardıİzmir'in Bornova ilçesinde üvey çocuğu A.B.B.'yi (16) istismar ettiği hem kızın günlükleri hem de ifadeleri ile ortaya çıkınca yargılanıp, iyi hal indirimi ile 12 yıl 6 ay hapse çarptırılan Engin O.'nun (40) cezası, İstinaf Mahkemesi'nce de onandı. Karara şaşırdığını belirten A.B.B.'nin annesi J.O. "Kızım 33 kiloya kadar düştü. Ancak o adama iyi hal indirimi uygulandı. Kızım için son nefesime kadar hukuki mücadelemi sürdüreceğim" dedi.
11.01.2022Yaşam
Merkez Bankası'ndan flaş karar! Bugün değişti, döviz ve altın hesapları...
Merkez Bankası'ndan flaş karar! Bugün değişti, döviz ve altın hesapları...Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile döviz ve altın hesaplarının Türk Lirası (TL) mevduatına dönüşüm esaslarında yapılan değişiklikle, gerçek ve tüzel kişiler de döviz ve altın hesabını TL mevduata dönüştürebilecek. Gerçek kişiler 3, 6 ve 12 ay vadeli, tüzel kişiler ise 6 veya 12 ay vadeli TL mevduat hesabı açabilecek.
11.01.2022Ekonomi
Kasım ayı işsizlik rakamları açıklandı
Kasım ayı işsizlik rakamları açıklandıMevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik oranı kasım ayında yüzde 11,2 oldu.
10.01.2022Ekonomi
Kar yağışı İstanbul ve Ankara'yı vuracak! Son dakika kar açıklaması! Tarih belli oldu
Kar yağışı İstanbul ve Ankara'yı vuracak! Son dakika kar açıklaması! Tarih belli olduİstanbul ve Ankara dahil birçok ili kapsıyor! Son dakika kar açıklaması Kar yağışı başlıyor. İstanbul ve Ankara dahil birçok ile kar yağışı vuracak. Tarih belli oldu. Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre 14 il için "sarı kod" uyarısı yapılırken İstanbul ve Ankara'ya çarşamba gününden itibaren kar geliyor. Soğuk hava dalgası tüm yurtta etkili olurken sıcaklıklar 4 ila 10 derece arasında düşecek. Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Bugün Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları dışında kalan tüm bölgeler yağışlı. Toroslar ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar var. Güney Ege kıyıları ile Akdeniz'de yağışlar kuvvetli, sıcaklıklarda değişim yok" dedi. Kar yağışı ile ilgili tarih veren Prof. Dr. Şen, "12 Ocak Çarşamba günü kar Marmara'dan giriş yapacak görünüyor. Sıcaklıklar 10 C düşecek. İstanbul da çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar olabilir. Perşembe günü Anadolu'ya kayar" ifadelerini kullandı.
10.01.2022Gündem
MEB'de görev değişimi! Bakan yardımcısı görevinden alındı
MEB'de görev değişimi! Bakan yardımcısı görevinden alındıResmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili görevden alınarak yerine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz atandı.
7.01.2022Gündem
Bilim kurulu üyesi duyurdu! Şubat alarmı...
Bilim kurulu üyesi duyurdu! Şubat alarmı...Son dakika haberi... Koronavirüs yasaklarıyla ilgili flaş açıklama! Omicron varyantı tırmanıyor, pik için tarih verildi. Daha önce deneyimlenen ve istenilen düzeyde sonuç alınamayan kapanma tedbirlerinin gündemde tutulmasının faydası olmadığını belirten Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, “Daha önce deneyimleyip istenilen düzeyde sonuç alamadığımız kapanmayı gündemde tutmanın faydası yok. Bu tip önlemler sağlık sisteminin tıkanma ihtimali oluştuğunda alınıyor. Şu anda sağlık sisteminde tıkanma yok” dedi.
7.01.2022Gündem
Türkiye Değişim Partisi lideri Sarıgül'den Baykal açıklaması!
Türkiye Değişim Partisi lideri Sarıgül'den Baykal açıklaması!Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Partimizin tercihi bir avuç zenginden yana değil; işsiz, emekli, esnaf, çiftçi, memur ve engellilerimizden yana olacak" dedi.
7.01.2022Siyaset
Güncel sigara fiyatları 2022 Ocak listesi! Sigara fiyatları ÖTV zammı sonrası ne kadar oldu? 2022 sigara fiyatları
Güncel sigara fiyatları 2022 Ocak listesi! Sigara fiyatları ÖTV zammı sonrası ne kadar oldu? 2022 sigara fiyatlarıSigara fiyatları 2022 aramaları devam ediyor. ÖTV zammı sigara fiyatlarına yansıdı. Sigara ve alkolde ÖTV artışı belli oldu. Söz konusu gelişmenin ardından Sigaradan alınan ÖTV ne kadar, ÖTV zammı ne zaman geçerli olacak? İşte ÖTV zammı 2022 sonrası sigara fiyatları ne kadar oldu? İşte sigara fiyatları 2022...
4.01.2022Ekonomi
Fahiş zam! Reyonda başka, kasada başka fiyat... Hemen bildirin
Fahiş zam! Reyonda başka, kasada başka fiyat... Hemen bildirinGıda fiyatlarındaki fahiş zamlar vatandaşın gündeminde. Kurdaki düşüşün fiyatlara da yansıması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Bakanlık tarafından yapılan sıkı denetimler nedeni ile marketler çareyi reyon fiyatlarını değiştirmekte buldu. Fakat reyondaki fiyatlar kasaya gelince artıyor. Pek çok kişi birçok ürünü birlikte aldığı için bu farkı göremiyor. Yapılan açıklamada tüketiciler uyarılarak reyon ve kasa fiyatı arasında oluşan farkların şikayet edilmesi istendi.
4.01.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları belli oldu!
Enflasyon rakamları belli oldu!Türkiye İstatistik Kurumu Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK'ten yapılan açıklamada Aralık ayında enflasyonun (TÜFE) aylık bazda yüzde 13,58 artış kaydettiği duyuruldu. Böylece 2021 enflasyonu yüzde 36,08 seviyesine ulaştı.
3.01.2022Ekonomi
Uzayda badminton oynadı
Uzayda badminton oynadıUluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan Avrupa Uzay Ajansı astronotu Matthias Maurer, yeni yılın ilk gününde ISS’te yaptıkları ‘Badminton’ maçından renkli görüntüler paylaştı.

Benzer Haber Etiketleri

ElektrikzamElektrik faturalarıelektrik zamelektrik 2022

Değişim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki değişim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.