Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı

Son dakika cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 284 cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı haberi bulunmuştur. Tüm cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Havan mühimmatı bırakan 'BOYGA'nın teslimatı yapıldı
Havan mühimmatı bırakan 'BOYGA'nın teslimatı yapıldıSavunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM) tarafından geliştirilen, havan mühimmatı taşıyan, döner kanatlı insansız hava aracı 'BOYGA'nın, kabul testleri tamamlanarak teslimatı yapıldı.
Savunma sanayisinde kadın gücü! 'Projelere çok yönlü bir perspektif katabiliyorlar'
Savunma sanayisinde kadın gücü! 'Projelere çok yönlü bir perspektif katabiliyorlar'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) kadın mühendisleri, Türk savunma sanayisinin milli projelerinde etkin görev alıyor.
23.06.2022Ekonomi
İnsansız deniz araçları (İDA) projesinde yeni aşama! Twitter'dan video paylaşıldı, ilk kez birlikte...
İnsansız deniz araçları (İDA) projesinde yeni aşama! Twitter'dan video paylaşıldı, ilk kez birlikte...Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı sürü insansız deniz araçları (İDA) projesinde yeni bir aşamaya geçti. Konuyla ilgili Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter'dan bir video paylaştı.
19.06.2022Gündem
Sürü İDA ailesinin yeni üyesi “MİR” ilk kez görüntülendi!
Sürü İDA ailesinin yeni üyesi “MİR” ilk kez görüntülendi!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı sürü insansız deniz araçları (İDA) projesinde yeni bir aşamaya geçti. Sürü İDA ailesinin yeni üyesi MİR İDA ilk kez kendini gösterirken, ALBATROS-S İDA’larla birlikte görev icra etti.
19.06.2022Gündem
Efes tatbikatı nedir, Efes tatbikatı 2022 hangi ülkeler katıldı? Efes 2022 tatbikatı nerede, ne zaman bitecek?
Efes tatbikatı nedir, Efes tatbikatı 2022 hangi ülkeler katıldı? Efes 2022 tatbikatı nerede, ne zaman bitecek?Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük planlı tatbikatlarından EFES-2022'de yerli ve milli imkanlarla üretilen Türk savunma sanayi sistemleri sergileniyor. Peki, Efes tatbikatı nedir, Efes tatbikatı 2022 hangi ülkeler katıldı? Efes 2022 tatbikatı nerede, ne zaman bitecek?
8.06.2022Gündem
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı esti
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı estiÜlkemizin gururu, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sona erdi.
TEKNOFEST Azerbaycan başladı
TEKNOFEST Azerbaycan başladıAzerbaycan’ın başkenti Bakü’de 26-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan TEKNOFEST bugün başladı. 4 gün boyunca 50 bin ziyaretçi kabul etmesi beklenirken, 120 bin metrekare alanda yapılacak olan festivalde 5 bin kişi yarışacak. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar "Başaracağına inanmayan bir insan nasıl mücadele edebilir. Amacına nasıl varabilir. Tam da bu nedenle tüm meselenin özü inanmaktan geçiyor" dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Azerbaycan TEKNOFEST de kardeşlerimizin teknoloji serüveninde bir mihenk taşı olacak." dedi.
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Gündem
Savunma Sanayii Başkanlığı'nın logosu değişti!
Savunma Sanayii Başkanlığı'nın logosu değişti!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın logosu değiştirildi. Yeni logoda, 16 Türk devletini temsilen 16 yıldıza yer verildi.
16.05.2022Gündem
Türkiye’nin gizli gücü! İlk kez görüntülendi
Türkiye’nin gizli gücü! İlk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve tasarlanan AKSUNGUR ile ANKA insansız hava araçları Türkiye Cumhuriyeti’nin gökyüzündeki gözleri olarak huzur ve güvenliğini sağlamanın yanı sıra uzun uçuşlar ile afet bölgelerinde de başarılı görevler icra ediyor. Son olarak AKSUNGUR’a entegre edilen sivil baz istasyonu sistemi ile afet durumlarında mobil iletişimin kesintisiz devamlılığı sağlanacak.
24.04.2022Gündem
ATAK helikopterleri Filipinlere teslim edildi
ATAK helikopterleri Filipinlere teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bugün Filipinler'e ihraç edilen 2 Atak helikopterinin teslim törenine katıldı. Taarruz helikopteri Atak helikopterinin ilk yurt dışı teslimatı Filipinler'e yapılırken Col Jesus Villamor Hava Üssü’nde yapılan törende konuşan Demir, tarihi bir ana tanıklık etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.
Savunma Sanayi Başkanlığı İŞKUR üzerinden işçi alacak! İşte başvuru şartları!
Savunma Sanayi Başkanlığı İŞKUR üzerinden işçi alacak! İşte başvuru şartları!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı duyurdu! İŞKUR aracılığı ile sürekli işçi alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Savunma Sanayii Başkanlığı’nda çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna sürekli işçi alacak. Peki, Savunma Sanayi Başkanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Savunma Sanayi Başkanlığı personel alımı başvuru şartları ne? İşte işçi alımı 2022 ilanı!
HİSAR Hava Savunma Sistemi'ne yeni kabiliyet
HİSAR Hava Savunma Sistemi'ne yeni kabiliyet HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi, son test atışıyla beraber RF (Radyo Frekansı) Arayıcı Başlıklı Füze atma yeteceğine de ulaşmış oldu.
İsmail Demir: Donanımsal anlamda önemli adımlar atılması gerek
İsmail Demir: Donanımsal anlamda önemli adımlar atılması gerekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Biz meselelere yazılımsal olarak yaklaşırken donanımsal anlamda da ülkemizde önemli adımlar atılması gerekiyor. Bundan sonra olacak girişimlerde eğer donanım anlamında geri kalırsak belki de yazılım anlamında alacağımız tedbirlerin etkisiz kalma ihtimali çok büyük" dedi.
Türkiye'nin ilk istihbarat gemisi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibiz
Türkiye'nin ilk istihbarat gemisi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk’un Hizmete Giriş Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bugün hizmete sunacağımız ülkemizin ilk istihbarat gemisi Ufuk, milli mühendislik kabiliyetleriyle geliştirildi. İnşallah yeni hayırlı haberler de alacağız. Dikey atım sistemini bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibiz" dedi.
14.01.2022Siyaset
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında görüntülendi! Adım adım seri üretime...
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında görüntülendi! Adım adım seri üretime...Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından projelendirilen ve Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından üretilen Gökbey, alanının en iyileri arasında yer alıyor. Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar” programı kapsamında TUSAŞ Tesislerinde ürünleri inceleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra ürünler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf karelerinde dikkat çeken bir detay gözlerden kaçmadı. Yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görülmüş oldu.
Kamuda istihdam fırsatı! Başvurular yarın başlıyor, e-Devlet'ten...
Kamuda istihdam fırsatı! Başvurular yarın başlıyor, e-Devlet'ten...Memur adaylarına güzel haber haber! Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapılacak. Tek tek açıklandı. Başvurular yarın başlıyor. İsteyenler e-Devlet üzerinden müracaatta bulunabilecek. Kurumlar tek tek duyurdu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İlanlarda çeşitli branşlarda 564 personel alınacağı duyuruldu.
Hisar savunma sistemi özellikleri neler? HİSAR O+ görevi ne?
Hisar savunma sistemi özellikleri neler? HİSAR O+ görevi ne?Yerli ve milli olarak geliştirilen HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi göreve hazır! ASELSAN-ROKETSAN iş birliğinde HİSAR O+ nokta ve bölge hava savunma görevleri üstlenecek. Peki, Hisar savunma sistemi özellikleri neler? HİSAR O+ görevi ne? HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi ne işe yarıyor? İşte HİSAR O+ hakkında bilmeniz gerekenler...
HİSAR O+  yüksek hızlı hedefi anında imha etti! 'Tam kapasite görevinin başında'
HİSAR O+ yüksek hızlı hedefi anında imha etti! 'Tam kapasite görevinin başında'Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+'nın envantere giriş öncesi son kabul atışında yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha ederek, göreve hazır olduğunu duyurdu.
P-72 Deniz Karakol Uçakları daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi
P-72 Deniz Karakol Uçakları daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Meltem-3 Projesi kapsamında 2 adet P-72 Deniz Karakol Uçağının daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildiğini duyurdu.
16.12.2021Gündem
Savunma sanayisi 'Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi'ne hazırlanıyor
Savunma sanayisi 'Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi'ne hazırlanıyorTürk savunma sanayisinde lojistik modernizasyon ve dijital dönüşüm ile ihracat fırsatları 7-8 Aralık'ta yapılacak "Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi"nde masaya yatırılacak.
Milli Siber Güvenlik Zirvesi başladı
Milli Siber Güvenlik Zirvesi başladıTürkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi'nin Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayesinde düzenlediği "Siber Güvenlik Haftası" etkinlikleri, Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı ile başladı.
Milli Akya torpidosunda teslimat başlıyor
Milli Akya torpidosunda teslimat başlıyorTürk savunma sanayisinin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının torpido ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğü çalışmalarda teslimatlar başlıyor.
Türk donanmasında geri sayım! Bu ay teslim edilecek!
Türk donanmasında geri sayım! Bu ay teslim edilecek!STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, Test ve Eğitim Gemisi ile Lojistik Destek Gemisi'nin ilkini bu ay içeresinde teslim etmeyi hedefliyor.
15.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.