Çiftçi

Çiftçi

Son dakika Çiftçi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çiftçi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çiftçi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çiftçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çiftçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.066 çiftçi haberi bulunmuştur. Tüm çiftçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü'nden (BATEM) Üretme ve İşletme Bölüm Başkanı Dr. Süleyman Bayram, Hatay'dan Muğla'ya kadar Akdeniz sahilinde başta avokado üreticileri olmak üzere, tüm çiftçilere 5 günlük zirai don uyarısında bulundu.
17.01.2022Yaşam
Tıp tarihine geçmişti! 'Kendim 39, kollarım ise 12 yaşında'
Tıp tarihine geçmişti! 'Kendim 39, kollarım ise 12 yaşında'Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan ve 2008'de kollarını silaj makinesine kaptırarak kaybeden çiftçi Cihan Topal (39), yaşamını 12 yıl önce nakil yapılan iki kolla sürdürüyor. Ağaçlarındaki zeytinleri çırpma makinesiyle toplayıp, çuvallara doldurarak sırtında taşıyan ve Türkiye'de çift kol nakli yapılan ilk kişi olan Topal, "Kendim 39, kollarım ise 12 yaşında" dedi.
17.01.2022Yaşam
Hibe veriliyor! Bakan iki müjdeyi birden duyurdu, 572 milyon lira...
Hibe veriliyor! Bakan iki müjdeyi birden duyurdu, 572 milyon lira...Hibe veriliyor, bakan iki müjdeyi birden paylaştı. Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanından üretim yapan herkesi ilgilendiriyor. Kendi işini kurmak isteyenlere güzel haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kırsal kalkınmaya destek sağlayacak iki yeni müjdeyi daha paylaştı. Bakan Pakdemirli, 4 ilde pilot olarak uygulanan ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’nin 2022-2024 yılları arasında ülke geneline yayılacağını ve IPARD 11’inci Proje Çağrısına çıkıldığını ve çağrı kapsamında toplam 572 milyon TL hibe vereceklerini duyurdu.
14.01.2022Ekonomi
Emeklilik için büyük fırsat! Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor yeni dönem...
Emeklilik için büyük fırsat! Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor yeni dönem...Emeklilik için milyonlarca kişiyi kapsayan büyük fırsat! Güzel haber geldi ve önemli bir adım atıldı. İki genelge yayımlandı, özel prim ödeme planı sunuldu. Uygulama 1 Ocak tarihinden itibaren yapılacak ödemeler için başlayacak. Çiftçilerin sigortalı çalışmasını teşvik için "hasat sigortası" başladı. Yeni sistemle ekinini Temmuz'da kaldıran çiftçi bu tarihte primini yatırabilecek. Çiftçiler Ocak-Haziran dönemine ait sigorta primlerini Temmuz ayında, Temmuz-Aralık dönemine ait primlerini de Ocak ayı içinde yatırabilecek. Yeni asgari ücretle birlikte tarım Bağ-Kur primleri de bin 668 lira oldu.
14.01.2022Emekli
Bakan Pakdemirli müjdeyi resmen duyurdu! Artık ücret alınmayacak...
Bakan Pakdemirli müjdeyi resmen duyurdu! Artık ücret alınmayacak...Manisa ziyareti kapsamında Kula ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvan sağlığının insan sağlığı kadar önemli olduğunun altını çizerek, "Sığır brusella, koyun, keçi brusella, şarbon ve veba aşılarının aşı bedelini bundan sonra inşallah almayacağız. Ayrıca tüberkülin testinin bedeli de yetiştiricilerimizden alınmayacak. Bu aşıların sadece uygulama ücretleri alınacak. Aşı bedellerinin alınmaması ile birlikte aşılama oranlarının artacağına inanıyoruz. Hastalıktan gelen verim kayıplarının böylelikle önleneceğini düşünüyoruz" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Turizmciliği bıraktı bu işe  başladı! Taleplere yetişemiyor, 20 milyon lira...
Turizmciliği bıraktı bu işe başladı! Taleplere yetişemiyor, 20 milyon lira...Turizm sektöründe çalışırken yurt dışında tanıştı, şimdi taleplere yetişemiyor. 1 dekarla başladı, Türkiye’nin en büyüğü oldu. Bugüne kadar rekor kazanç sağladı, bu yıl 20 milyon TL kazanç bekliyor. Fidanının bile 18 lira olduğunu belirten Antalyalı girişimci Cemal Erbay, “Bir dekarda 12 ay sonra yaptığımız hasatlarda ilk yıl içerisinde 4 defa hasat gerçekleşiyor” dedi.
13.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladı
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülke genelinde yapılan 'İklim değişikliği ve Tarım' konulu çalıştayların sonuçlarının toplandığı 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım Değerlendirme Raporu'nu açıklayarak "Tarım ve mera alanları için, kuraklık erken uyarı sistemleri kurulacaktır" dedi.
11.01.2022Gündem
İstanbul Ardahan Kültür Evi gazetecileri ağırladı
İstanbul Ardahan Kültür Evi gazetecileri ağırladıİstanbul Ardahan Kültür Evi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla dernek merkezinde gazetecileri ağırladı. Etkinlikte gazetecilere yöresel kaz yemeği, ekşi ve çeçil peyniri ikram edildi. Ardahanlı genç müzisyenlerin türküleri etkinliği renklendirdi.
10.01.2022Gündem
Yaratıcı drama çocukları geliştiriyor!
Yaratıcı drama çocukları geliştiriyor!İçerisinde doğaçlama, rol yapma ve canlandırma teknikleri barındıran yaratıcı drama, çocuğun gelişimi üzerinde çok olumlu etkiler sağlıyor. Uzmanlar, yaratıcı dramayla temas kuran çocukların kurmayan akranlarına göre algılarının daha hızlı açıldığını belirtiyor. Uzmanlara göre, bu çocukların farkındalıkları daha hızlı gelişip, sosyal hayata daha kolay uyum sağlayabiliyor. Uzmanlar, yaratıcı drama ile tanışmanın okul öncesi yaş döneminde daha uygun olabileceği hatırlatmasında da bulunuyor.
8.01.2022Sağlık
Tarımda devrim! Resmen sahalarda, üretim artacak
Tarımda devrim! Resmen sahalarda, üretim artacakTarımda verimliliği artıracak gelişme! Çiftçiler sevindirecek haber geldi. Cep telefonu üzerinden kontrol edilecek, bitki verimliliğini artıracak. Tam otonom sürücüsüz traktörler sahneye çıktı. Sektör temsilcisi Özgür Barış Eryüz, “Toprağı daha az kayıpla işleyerek hava ve su kaynaklarının da iyi yönetilmesini sağlayacak sürücüsüz traktörler, yıl sonunda çiftçilerle buluşacak. Böylece hava ve su gibi doğal kaynaklar artık daha iyi yönetiliyor, toprak daha az kayıpla işlenecek” dedi.
7.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Seralarda üretim arttığında fiyatlardaki dalgalanma azalacak
Bakan Pakdemirli: Seralarda üretim arttığında fiyatlardaki dalgalanma azalacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’de seracılığın her geçen gün arttığını belirtip, “Seralarda üretim ve süreklilik arttığı sürece fiyatlardaki dalgalanmaların da çok daha azalacağını birlikte müşahede ediyor olacağız” dedi.
7.01.2022Ekonomi
Türkiye Değişim Partisi lideri Sarıgül'den Baykal açıklaması!
Türkiye Değişim Partisi lideri Sarıgül'den Baykal açıklaması!Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Partimizin tercihi bir avuç zenginden yana değil; işsiz, emekli, esnaf, çiftçi, memur ve engellilerimizden yana olacak" dedi.
7.01.2022Siyaset
Gönül Dağı bugün var mı, bu akşam yeni bölüm neden yok? Gönül Dağı
Gönül Dağı bugün var mı, bu akşam yeni bölüm neden yok? Gönül DağıGönül Dağı bugün var mı, yeni bölüm bu akşam yayınlanacak mı? TRT 1 ekranlarının sevilen dizilerinden Gönül Dağı’nın bu hafta yayınlanıp yayınlanmadığı sorgulanıyor. 1 Ocak Cumartesi günü ise Gönül Dağı’nı TRT 1 yayın akışında göremeyenler arama motorlarına yöneldi. Peki, Gönül Dağı bugün neden yok? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman?
1.01.2022Televizyon
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "2022 milletimizin ayağa kalktığı, görkemli Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılına hazırlandığı bir yıl olacak" dedi.
31.12.2021Siyaset
Gübre fiyatları ne kadar oldu, düştü mü? 2021 Tarım Kredi Kooperatifi gübre fiyatlarında indirime gitti!
Gübre fiyatları ne kadar oldu, düştü mü? 2021 Tarım Kredi Kooperatifi gübre fiyatlarında indirime gitti!Gübre fiyatları düştü mü, ne kadar oldu? Türk lirasının döviz karşısında değer kazanmasının ardından marketlerden sonra gübrede de indirime gidildiği belirtildi. Gübredeki artışa karşı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kimyevi gübrede ton başına 1100 lira indirim yaptı.
28.12.2021Ekonomi
Yüz binlerce çiftçiyi yakından ilgilendiriyor! İndirim geldi
Yüz binlerce çiftçiyi yakından ilgilendiriyor! İndirim geldiGübre fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik ile yükselişe geçen suni gübre fiyatlarından, çiftçileri sevindirecek bir haber geldi. Tarım Kredi Kooperatifleri, gübre fiyatlarında ton başına 1100 TL'ye varan indirime gitti.
28.12.2021Ekonomi
Çorum Valisi duyurdu! Sahte içkiden 5 kişi hayatını kaybetti
Çorum Valisi duyurdu! Sahte içkiden 5 kişi hayatını kaybettiÇorum Valisi Çiftçi, "Kentte son dönemde sahte içkiden dolayı hastanelerde tedavi altına alınan 19 kişiden 5’i hayatını kaybetti." dedi.
27.12.2021Gündem
Takla atan iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti
Takla atan iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybettiAdana'nın Kozan ilçesinde iş makinesinin devrilmesi sonucu araçta yolcu konumunda bulunan Abdurrahman Öcal (54), hayatını kaybetti.
26.12.2021Yaşam
Fiyatı tarlada 2 lira, tezgahlarda 7 lira! Üreticiler aracılardan dertli
Fiyatı tarlada 2 lira, tezgahlarda 7 lira! Üreticiler aracılardan dertliKilosu tarlada 2 lira, tezgahlarda 7 liradan satılıyor. Üretici aracılardan dertli, vatandaşlar da fiyatlardan... Türkiye’de narenciye üretiminde önemli iller arasında yer alan Aydın’da portakal ve mandalina hasadına devam eden üreticiler aracılardan dert yanarken, tarlada 2 liraya satılan portakalın metropol şehirlere varıncaya kadar birçok elden geçerek tezgahlarda 7 liradan alıcı bulduğunu belirtti.
26.12.2021Ekonomi
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...Yüz binleri çok yakından ilgilendiren karar. 2 bin 500 lira iade edilecek. Paraya almak için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021. Çiftçilere ödenen desteklerden kesilen yüzde 4 stopaj vergisinin 2016’ya kadar yani 5 yıl geriye dönük iadesi kararı kapsamında 2 milyon kişiye, faiziyle birlikte yaklaşık 5 milyar liralık ödeme yapılacak. Öte yandan üreticilere ödenecek desteklere ilişkin tebliğ yayınlandı.
23.12.2021Ekonomi
Paraya para demiyor! 22 yaşında bu işe başladı
Paraya para demiyor! 22 yaşında bu işe başladıAydın’ın Köşk ilçesinde çilek yetiştiriciliği yapan 22 yaşındaki genç çiftçi Büşra Ertem, çileğin diğer ürünlere göre adeta altın değerinde olduğunu belirterek, kilosunun 25 TL’den alıcı bulduğunu ifade etti.
21.12.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sanayi Odası'ndaki görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu "Bu yılın başında asgari ücret belirlenirken dolar kuru olarak asgari ücretin karşılığı 384 dolardı. Şimdi 14 lira dolar ki, 14'ü de aştı galiba bildiğim kadarıyla. 14 olarak hesap edilirse dolar kuru bugün itibariyle 5 bin 376 lira net işçiye para verilmesi lazım. Merkez bankası kendisine ait olmayan dolarları satarak 'acaba doları frenleyebilir miyim?' diyor. Türkiye Cumhuriyet tarihinde böyle bir olay olmadı. O nedenle biz, toplum daha büyük sorunlarla karşılaşmasın diye bir an önce seçimin olmasını istiyoruz" dedi.
16.12.2021Siyaset
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttı
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttıGıda fiyatlarına gelen fahiş zamlar yumurtaya da yansıdı. Yıl boyunca fiyat artışı görülen yumurtaya yüzde 66 zam yapıldı. Kasım ayında fiyatı en çok artan ürünler arasında yer alan yumurta, en ucuz protein kaynağı olarak özellikle dar gelirli vatandaşın sofrasından eksik olmuyordu. Ancak yapılan zamlar alım gücü düşen vatandaşın yumurta tüketimini de etkiledi.
14.12.2021Ekonomi
Sivasspor-Galatasaray maçı canlı bahis seçeneğiyle Misli.com'da
Sivasspor-Galatasaray maçı canlı bahis seçeneğiyle Misli.com'daSon 2 lig maçını gol yemeden kazanan Sivasspor, Avrupa'da moral tazeleyen Galatasaray'ı 4 Eylül Stadyumu'nda konuk ederken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Süper Lig keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!
13.12.2021İddaa
Bakan Pakdemirli: Türkiye'nin durdurulamaz bir yükselişi var
Bakan Pakdemirli: Türkiye'nin durdurulamaz bir yükselişi varTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider Dersi' konulu toplantıda partililere seslenip, bütün dünyadaki analizlerin 2030 yılı sonrasında Türkiye'nin dünyadaki en büyük ekonomilerden biri haline geleceğini gösterdiğine dikkat çekip, "Türkiye'nin durdurulamaz bir yükselişi var" dedi.
11.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

çiftçiBekir Pakdemirlitarımçiftçiye destekTarım ve Orman Bakanı

Çiftçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çiftçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.