Çiftçi

Çiftçi

Son dakika Çiftçi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çiftçi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çiftçi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çiftçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çiftçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.224 çiftçi haberi bulunmuştur. Tüm çiftçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Oğlunu öldürüp intihar etti! Sosyal medyadan paylaştığı son mesaj dikkat çekti
Oğlunu öldürüp intihar etti! Sosyal medyadan paylaştığı son mesaj dikkat çektiAydın'ın Karacasu ilçesinde Ümit Çaka (59), oğlu Orhan Çaka'yi (20) av tüfeği ile öldürdükten sonra, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunup, aynı silahla yaşamına son verdi.
21.06.2022Yaşam
Aydın'da ilginç durum! Operasyonda 'suçlular' değil 'başıboş keçiler' yakalandı
Aydın'da ilginç durum! Operasyonda 'suçlular' değil 'başıboş keçiler' yakalandıAydın'ın Söke ilçesinde son dönemde başıboş gezen keçilerle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetlerin artması üzerine ekipler tarafından yaklaşık 80 keçi yakalanarak koruma altına alındı.
20.06.2022Yaşam
Çiftçi milyonlara büyük müjde! Mazot, yem...
Çiftçi milyonlara büyük müjde! Mazot, yem...Çiftçi milyonlara güzel haber. Çiftçiye büyük destek müjdesi. Çiftçiye mazot, yem ve para desteği verilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarımla ilgili yeni önlemleri devreye sokuyor. Vatandaşın ucuz gıdaya erişimi için kent tarımı desteklenecek. 1 yıl boyunca boş bırakılan tarla devlet aracılığıyla başkasına kiralanacak. Çiftçiye gübre-mazot, besiciye yem desteği ayni olarak verilecek. İşte milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren flaş detaylar...
20.06.2022Ekonomi
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
Ukraynalı çiftçilerden Rus askerlere şeytani tuzak: Büyük bir salgın başlattılar...
Ukraynalı çiftçilerden Rus askerlere şeytani tuzak: Büyük bir salgın başlattılar...Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar sürerken bölgede sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ukrayna'da savaşın ilk gününden bu yana Rus işgaline direnişin sembolü haline gelen çiftçiler, terk edilmiş askeri araçları çekmek dışında Rus askerleri durdurmak ve yavaşlatmak için de farklı yollara başvuruyor. Son günlerde ortaya atılan 'kiraz' iddiası ise tüm dünyayı şaşkına çevirmiş durumda.
18.06.2022Dünya
İYİ Parti lideri Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız
İYİ Parti lideri Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağızİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Seçimden önce Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız. Bu gölün durumunu TBMM'de de gündeme getireceğiz. Seçim gelinceye kadar iktidar partisinin burayla ilgili adım atmasını sağlayacağız" dedi.
17.06.2022Siyaset
Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız
Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağızİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Seçimden önce Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız. Bu gölün durumunu TBMM'de de gündeme getireceğiz. Seçim gelinceye kadar iktidar partisinin burayla ilgili adım atmasını sağlayacağız" dedi.
17.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Taban fiyat uygulamasıyla çiftçiye zarar ettirmeyeceğiz
Kılıçdaroğlu: Taban fiyat uygulamasıyla çiftçiye zarar ettirmeyeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçilere iktidara geldiklerinde 'taban fiyat' uygulaması hayata geçireceklerini belirterek, "Diyelim ki; 100 TL'ye ürettiniz, yüzde 25 kar eklenecek. 125 TL'ye alıcı buluyorsan, istediğine sat. Fakat altına düştüğü zaman devlet satın alacak. Size asla zarar ettirmeyeceğiz. Buna 'taban fiyat" diyoruz" dedi.
17.06.2022Siyaset
Çiftçi milyonlara müjde! Paralar hesaba yatıyor
Çiftçi milyonlara müjde! Paralar hesaba yatıyorÇiftçi vatandaşlara güzel haber geldi! Çiftçilerin hesabına paralar yatıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "77 milyon 370 bin 403 TLlik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz." ifadelerini kullandı.
17.06.2022Ekonomi
Çiftçinin yasak aşk cinneti! Karısının cesedini 40 yıl foseptikte sakladı
Çiftçinin yasak aşk cinneti! Karısının cesedini 40 yıl foseptikte sakladıÇiftçinin vahşeti yıllar sonra ortaya çıkınca ülkede şok etkisi yarattı. İngiltere'de 40 yıl önce aniden ortadan kaybolan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan kadının cesedi hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir yerde bulundu. Cinayeti işlediğini kabul etmeyen koca, suçu seri katile yıkmaya çalışsa da gerçekler teker teker gün yüzüne çıkıyor.
16.06.2022Dünya
CHP lideri Kılıçdaroğlu: O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdi
CHP lideri Kılıçdaroğlu: O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü bitmiş değil, sürdürüyoruz onu. Hakkımızı ala ala ve milletin desteğini ala ala sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. O yürüyüş 6 lideri bir araya getirdi. Bu yürüyüş bitmiş değil. En son kişi adaletsizlikten şikayet etmeyinceye kadar bu yürüyüşümüz devam edecek" dedi.
14.06.2022Siyaset
Marul fiyatlarına görülmemiş zam! Fırsatçılar üreticileri isyan ettirdi
Marul fiyatlarına görülmemiş zam! Fırsatçılar üreticileri isyan ettirdiSebze fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması. Görülmemiş zam! Eskişehirli çiftçinin büyük umutlarla yetiştirdiği marul tarlalarda hasada hazır halde bekliyor. Ürününe alıcı bulamayan çiftçi, marulun tarlada 1,5 liraya marketlerde 7 liraya satılmasına tepki gösteriyor.
14.06.2022Ekonomi
Paraya para demiyor! Devlet desteğiyle kurdu! 24 ton satıyor
Paraya para demiyor! Devlet desteğiyle kurdu! 24 ton satıyorParaya para demiyor. Devletten altığı destekle kurdu. Bingöl’de 3 yıl önce devlet desteğiyle yüzde 70 hibeli projeden yararlanan çiftçi, kurduğu çilek bahçesinden bu yıl 24 tonun üzerinde hasat yapmayı bekliyor.
11.06.2022Ekonomi
Tarlada çalışırken buldu! İnternette araştırınca gözlerine inanamadı
Tarlada çalışırken buldu! İnternette araştırınca gözlerine inanamadıKöyde inanılmaz olay. Tarla çalışırken buldu. Çankırı'nın Çatalelma köyünde çiftçi 45 yaşındaki Ramazan Şener, buğday ekili tarlasında bulduğu taşın gök taşı (meteor) olduğunu iddia ederek, incelenme yapılmasını istedi.
10.06.2022Yaşam
Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması!
Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması!Ekmek fiyatlarıyla ilgili flaş zam açıklaması! Ekmek fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu. Ekmek fiyatlarına zam ile ilgili beklenen açıklama geldi. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2021 Eylül ayından itibaren un regülasyonunu yürüttüklerini hatırlatarak, "Ekmekteki unun maliyeti yüzde 30’u geçmez. Bu yüzde 30’luk kısmın minimum seviyede etkilenmesini, ekmek fiyatlarına yansımasını en az seviyede tutmak maksadı ile un regülasyonu çalışması yapıyoruz. Haziran, temmuz, ağustos ayında da devam edilmesi talimatı verildi. Kesintisiz devam ediyoruz şu anda. Haliyle undan kaynaklanan fiyat artışlarının ekmek fiyatlarını çok fazla etkilemeyeceğini değerlendiriyoruz. Regülasyon yaptığımız un fiyatları, un sanayicilerinin fırıncılara sattığı fiyatlar en makul fiyatlar. Ekmeklik un fiyatlarının makul fiyatta tutulması için gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.
10.06.2022Ekonomi
SMA hastası Alp bebek, tedavi için Dubai'ye uğurlandı
SMA hastası Alp bebek, tedavi için Dubai'ye uğurlandıÇorum'da SMA Tip 1 hastalığı ile mücadele eden 6 aylık Alp Keskin için 1 milyon 800 bin dolar toplandı. Tedavi için Dubai'ye gidecek minik Alp ve ailesi için mehter takımlı uğurlama yapıldı.
8.06.2022Gündem
Buğday ve arpa alım fiyatı açıklandı!
Buğday ve arpa alım fiyatı açıklandı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki kampında çiftçilere de güzel haberi verdi. Erdoğan, Toprak Mahsuller Ofisi'nin sert ekmeklik buğdayın tonu için 7 bin 50 TL, arpa alımı için de 500 TL'si prim olmak kaydıyla toplamda 6 bin TL ödeme yapacağını belirtti.
5.06.2022Ekonomi
Neler Oluyor Hayatta'da Diyarbakır annelerinin yürek yakan haykırışları!
Neler Oluyor Hayatta'da Diyarbakır annelerinin yürek yakan haykırışları!Sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına Diyarbakır annelerinin haykırışları damga vurdu.
3.06.2022Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Bu memlekette fakirliği bitireceğim
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Bu memlekette fakirliği bitireceğimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memlekette fakirliği bitirecem. Hiçbir anne, benim mutfağımda, tencere kaynamıyor demeyecek. O tencere kaynayacak. O tencere kaynamıyorsa o anne diyecek ki Kemal Kılıçdaroğlu'nun evindeki tencere de kaynamıyor” dedi.
2.06.2022Siyaset
Petrol fışkırdı! Daha fazlası olduğu düşünülüyor, 5 kilometrelik fay hattı boyunca...
Petrol fışkırdı! Daha fazlası olduğu düşünülüyor, 5 kilometrelik fay hattı boyunca...Manisa'nın Salihli ilçesinde çiftçi Mustafa Yüksel'e ait zeytin bahçesinde kuyudan çıkan siyah ve yanıcı maddenin yüzde 6'sının, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yapılan incelemede çok kaliteli petrol olduğunun tespit edilmesini bölgedekiler büyük sevinçle karşıladı.
1.06.2022Yaşam
Manisa’da petrol mü bulundu, Manisa’da petrol çıktı mı?
Manisa’da petrol mü bulundu, Manisa’da petrol çıktı mı?Manisa’da petrol mü bulundu? Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi’nde çiftçi Mustafa Yüksel’in zeytin tarlasındaki sondaj kuyusundan çıkan siyah ve yanıcı maddede çok kaliteli petrol olarak tespit edildi. Peki, Manisa’da petrol çıktı mı?
1.06.2022Yaşam
Su bulmak için kuyu açtı, kaliteli petrol çıktı!
Su bulmak için kuyu açtı, kaliteli petrol çıktı!Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi'nde çiftçi Mustafa Yüksel'in zeytin tarlasında su bulmak için açtığı kuyudan çıkan siyah ve yanıcı maddenin Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yapılan incelemesi sonucunda yüzde 94'ü su, yüzde 6'sı ise çok kaliteli petrol olduğu belirlendi. AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, "TPAO yetkilileri kısa sürede sahaya gelerek bölgede rezerv tespit çalışması için kuyu açma çalışması başlatacak." dedi.
31.05.2022Yaşam
Meslek lisesinden çiftçileri sevindiren buluş
Meslek lisesinden çiftçileri sevindiren buluşKayseri’de meslek lisesi tarafından yüzde 100 bitkisel olarak geliştirilen solüsyonlar ile büyükbaş hayvanların memelerinde, sebze ve meyvelerde oluşan bakteriler ile arı bitine karşı olumlu sonuç alındı.
Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan "Dünya Ortak Evimiz" kitabı okuyucuyla buluşuyor
Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan "Dünya Ortak Evimiz" kitabı okuyucuyla buluşuyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan ve 28 çevre gönüllüsünün ilham veren hikayelerinin yer aldığı "Dünya Ortak Evimiz" kitabının tanıtımı yarın yapılacak.
31.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Çiftçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çiftçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.