Çalışanlar

Çalışanlar

Son dakika çalışanlar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çalışanlar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çalışanlar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çalışanlar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çalışanlar gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.200 çalışanlar haberi bulunmuştur. Tüm çalışanlar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücrete eylülde zam gelecek mi, asgari ücrete zam yapılacak mı? Asgari ücrete zam var mı?
Asgari ücrete eylülde zam gelecek mi, asgari ücrete zam yapılacak mı? Asgari ücrete zam var mı?        Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ekonomik verilerin iyi gittiğine dikkat çekerek, asgari ücret ara zammıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı; "Aralık ayındaki düşüncemiz neyse aynı şekilde devam ediyor. Enflasyonla ilgili verilerimiz oldukça güzel geliyor. Hiçbir ara zam gündemimizde yok." Bu açıklamayla 2024 Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacak. Öte yandan eylül ayında asgari ücrete ara zam yapılacağı iddiaları ortaya atıldı. Peki, eylülde asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücrete zam var mı?
22.06.2024 Ekonomi
Kuyumcudan çaldığı 1 kilo altınla kaçarken yakalandı
Kuyumcudan çaldığı 1 kilo altınla kaçarken yakalandı İstanbul Küçükçekmece'de bir kuyumcuya gelen şüpheli, incelemek için eline aldığı 1 kiloluk altını alarak kaçtı. Kuyumcudan çıktıktan sonra peşinden koşan çalışanlar tarafından yakalanan şüpheli, polise teslim edildi. 2 milyon 430 bin liralık 'Bak kaç' güvenlik kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.
20.06.2024 Gündem
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk geldi. Bugün bayramın 3. Günü idrak edilirken, bankalarda işi olanlar “18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?” sorusuna yanıt arıyor.
18.06.2024 Gündem
Marmara Üniversitesi’nden Görsel İletişim ve Dijital Medya tezsiz yüksek lisans programı
Marmara Üniversitesi’nden Görsel İletişim ve Dijital Medya tezsiz yüksek lisans programı Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Radyo TV Sinema Anabilim Dalı bünyesinde açılan Görsel İletişim ve Dijital Medya Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı, dijital medyanın, görsel tasarımın ve yapay zekânın hızla geliştiği günümüzde, bu alanlarda uzmanlaşmak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunuyor.
15.06.2024 Çalışma Hayatı
TÜİK açıkladı! Ücretli çalışan sayısı nisanda arttı
TÜİK açıkladı! Ücretli çalışan sayısı nisanda arttı Türkiye istatistik Kurumu (TÜİK), sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısının nisan ayında yıllık yüzde 4,6, aylık yüzde 0,2 arttığını açıkladı.
14.06.2024 Ekonomi
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı Türkiye’nin ABD’den talep ettiği F-16’ların satın alım sürecinde sözleşmelerin imzalandığı, detaylar üzerindeki çalışmaların karşılıklı heyetler arasında görüşmeler vasıtasıyla sürdürüldüğü bildirildi.
13.06.2024 Gündem
Emekliliği beklemeden kıdem tazminatı alabilirsiniz! SGK'ya yazılı başvuru şartı bulunuyor
Emekliliği beklemeden kıdem tazminatı alabilirsiniz! SGK'ya yazılı başvuru şartı bulunuyor Milyonlarca çalışanı ve emeklilik planı yapanları doğrudan ilgilendiriyor. Çalışanlar son dönemde en çok kıdem tazminatı hesabı yapıyor. Birçok çalışan, istifayla tazminat almanın yollarını araştırıyor. Bu noktada emeklilik için gereken prim ve sigortalılık süresi şartı imdada yetişiyor. Peki emekliliği beklemeden kıdem tazminatını almak mümkün mü? Emekli olanlar ikinci tazminatı alabilir mi? İşte yanıtları...
12.06.2024 Çalışma Hayatı
Emekli promosyonları güncellendi! SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi dikkat, 18.000 TL oldu
Emekli promosyonları güncellendi! SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi dikkat, 18.000 TL oldu Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiriyor. Emekli promosyon kampanyalarına Haziran ayarı geldi. Emekli maaşı alan vatandaşlar, eski-yeni farketmeksizin banka promosyonu imkanından faydalanabiliyor. Bunun için bankalar, '3 yıl maaşımı sizden alacağım' taahhüdünün verilmesini istiyor. Peki emekli maaşı üzerinden banka promosyonu almak için gereken diğer şartlar neler? İşte en yüksek emekli promosyonu veren bankalar ve tüm merak edilenler...
11.06.2024 Ekonomi
Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı 2023 araştırmasına Adana'dan 20 firma girdi
Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı 2023 araştırmasına Adana'dan 20 firma girdi Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023 araştırmasının sonuçları açıklandı. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’dan 20 firmanın Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde yer aldığını belirterek, “Adana'mızdan 2023 yılında 20 firma TİM ilk 1000 listesine girme başarısı gösterdi. TİM ilk 1000 Listesi’ne giren, ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına katkı sunan tüm firmalarımıza teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde Adana’dan daha çok firmanın listede yer alacağına inancımız tam.” dedi.
10.06.2024 Adana
Acun Ilıcalı'dan Aziz Yıldırım cevabı! "Amacımız canlı yayına çıkartmaktı"
Acun Ilıcalı'dan Aziz Yıldırım cevabı! "Amacımız canlı yayına çıkartmaktı" Fenerbahçe'de yapılan başkanlık seçimini Ali Koç kazanırken Acun Ilıcalı canlı yayında Aziz Yıldırım ile ilgili konuştu.
10.06.2024 Şampiy10
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatilinde bankaların çalışma günleri merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk gelecek. Peki, Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
8.06.2024 Gündem
Kozmetik mağazası indirim yaptı! Kadınlar birbirine girdi
Kozmetik mağazası indirim yaptı! Kadınlar birbirine girdi Ankara’da bir zincir kozmetik mağazasının indirimi sonrası çoğu şubede izdiham yaşandı, bazı şubelerde kavga çıktı.
1.06.2024 Gündem
Adana'da indirim izdihamı!
Adana'da indirim izdihamı! Adana'da, indirime giren bir kozmetik mağazasından ürün almak isteyenler arasında kavga çıktı. İzdihamın yaşandığı mağazada, mesai bitimi polis eşliğinde kepenk indirildi. Yaşananlar, bir müşteri tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
1.06.2024 Adana
29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı?
29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı? 29 Mayıs'ın İstanbul'un Fethi'nin yıl dönümü olması dolayısıyla resmi tatil olup olmadığına dair araştırmalar başlarken, üniversite öğrencileri üniversitelerin açık olup olmadığını merak ediliyor. Peki, 29 Mayıs üniversiteler tatil mi? Üniversiteler 29 Mayıs açık mı kapalı mı?
28.05.2024 Gündem
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştı
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştı TÜBİSAD, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2023 Yılı Pazar Verileri ve Trendleri”ni açıkladı. Rapora göre sektör, TL bazında bir önceki yıla kıyasla yüzde 83 oranında büyüyerek 784,6 milyar TL'lik hacme ulaştı. İhracatını 57 milyar 590 milyon TL olarak gerçekleştiren sektörün istihdamı da 237 bin kişiye yükseldi.
28.05.2024 Yaşam
Emekli milyonlara kök maaş ve bayram ikramiyesi müjdesi! Tarih ve oran verildi büyük artış yaşanacak
Emekli milyonlara kök maaş ve bayram ikramiyesi müjdesi! Tarih ve oran verildi büyük artış yaşanacak Emekli milyonlarca vatandaşa kök maaş zammı müjdesi verildi. Kök maaşta gerçekleşecek olan artışta oran ve tarih ile ilgili detaylar belli oldu. Milyonlarca SSK, BAĞ-KUR ve tarım emeklisinin kök maaşlarında değişiklik yaşanacak. Yılın ilk 6 ayına ilişkin enflasyon farkı oranı belli olduğunda maaşı 10 bin lira olan herkesin kök maaşı etkilenecek. Öte yandan Bu yıl Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Emekliler ayın 17’si itibarıyla maaş almaya başlıyorlar. İşte zamlı kök maaş ve bayram ikramiyesi ile ilgili merak edilen detaylar...
28.05.2024 Ekonomi
Yeni mezunlara iş fırsatı! Eylül'de başlıyor, 81 ilde geçerli
Yeni mezunlara iş fırsatı! Eylül'de başlıyor, 81 ilde geçerli Üniversitelerde verilen eğitim, işe başlamak için tek başına yeterli olmuyor. Bu nedenle bazı şirketler, işe alacakları gençlere hem teorik hem de pratik programlarla adeta üniversite gibi eğitim vermeye başladı.
27.05.2024 Çalışma Hayatı
Öğretmenlerin ek ders yöntemine Yargıtay kararını verdi!
Öğretmenlerin ek ders yöntemine Yargıtay kararını verdi! Öğretmenlerin yıllardır muallakta kalan ‘ek derslilerin sendikalara üye olamama’ tartışmasında Yargıtay son noktayı koydu. Bölge Mahkemesi’nin ‘ek ders karşılığında çalışanlar kamu görevlileri sendikalarına üye olabilir’ kararı Yargıtay tarafından onandı. Sağlık-Sen Hukuk Birimi’nin kazandığı dava ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan ek derslilerin kamu görevlisi olduğu vurgulandı ve ek derslilerin kamu görevlileri sendikalarına üye olabilmesinin önü açıldı.
22.05.2024 Gündem
Fatura ödeme merkezinde dolandırıcılık yaptılar!
Fatura ödeme merkezinde dolandırıcılık yaptılar! İstanbul'un Avcılar İlçesinin Merkez Mahallesi'nde yıllardır faaliyet gösteren fatura ödeme merkezinde faturalarını ödeyenler evlerine gelen elektrik, su ve doğalgaz kesme tebligatlarıyla şok yaşadı. 2 ay önce el değiştirdiği ve ruhsatsız olduğu öğrenilen iş yerini belediye ekipleri mühürledi. Çok sayıda kişinin fatura ücretlerini toplayan dolandırıcılar kayıplara karıştığı belirtildi.
22.05.2024 Gündem
Kadın işçi ışığı fark etti! Fabrikada soyunma odasında gizli kamera skandalı
Kadın işçi ışığı fark etti! Fabrikada soyunma odasında gizli kamera skandalı Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikasında kadın işçilerin soyunma kabininde kamera bulundu. İşçilerin ifadesi üzerine fabrikanın güvenlik amiri gözaltına alındı.
15.05.2024 Gündem
Ücretli çalışan sayısı arttı! Sektör sektör açıklandı
Ücretli çalışan sayısı arttı! Sektör sektör açıklandı Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2024 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %2,6 arttı. Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 14 milyon 839 bin 534 kişi iken, 2024 yılı Mart ayında 15 milyon 225 bin 128 kişi oldu.
15.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bürokratik vesayete izin vermeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bürokratik vesayete izin vermeyiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Bürokratik vesayete izin vermeyiz. Kanunun dışına çıkan, marazı olan kim varsa hukuk zemininde mutlaka hesabı soruluyor." ifadelerini kullandı. Kongre süreci hakkında konuşan Erdoğan, "Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz." dedi. Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı ardından ise, ‘Yakın zamanda CHP’ye gideceğim’ açıklamasında bulundu.
15.05.2024 Gündem
Gramı 10 bin dolar! Türkiye'de birçok türü var
Gramı 10 bin dolar! Türkiye'de birçok türü var ABD’li profesörün havalimanında endemik türdeki akrep gibi hayvan türleriyle yakalanması Türkiye’nin biyolojik zenginliğini bir kez daha gündeme taşıdı. Zehrinin gramı 10 bin liraya satılan akrepleri çiftliğinde besleyen Ali Yılmaz, çiftliğindeki 10 bin akrebin zehrinden yılda 300 milyon TL ihracat yapıyor
15.05.2024 Ekonomi
20 MAYIS OKULLAR TATİL Mİ 2024? 20 Mayıs resmî kurumlar tatil mi?
20 MAYIS OKULLAR TATİL Mİ 2024? 20 Mayıs resmî kurumlar tatil mi? 20 Mayıs okullar tatil mi sorusu gündemdeki yerini aldı. 19 Mayıs tatil olup olmadığı çalışanlar ve öğrenciler tarafından araştırılıyor. Peki, 19 Mayıs okullar tatil mi, yarım gün mü? 20 Mayıs resmî kurumlar tatil mi?
14.05.2024 Gündem
Göl kenarında hasadı erken başladı! Yağının litre fiyatı 12 bin eurodan satılıyor
Göl kenarında hasadı erken başladı! Yağının litre fiyatı 12 bin eurodan satılıyor Güller ve göller diyarı olarak bilinen Burdur’da göl kenarında yapılan gül yetiştiriciliğinde bu sene iklim şartlarından dolayı hasat 3 hafta erken başladı.
12.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çalışanlar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çalışanlar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.