Büyükbaş

Büyükbaş

Son dakika büyükbaş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan büyükbaş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını büyükbaş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Büyükbaş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan büyükbaş gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.517 büyükbaş haberi bulunmuştur. Tüm büyükbaş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'nin hayvan varlığında dikkat çeken yükseliş!
Türkiye'nin hayvan varlığında dikkat çeken yükseliş!Türkiye'de istatistiklere göre 30 yılda at, eşek, katır, deve, domuz, manda, yerli sığır, tiftik keçisi ile ördek sayısı azaldı, kültür ırkı sığır, koyun, keçi ve tavuk sayısı arttı. 1993'te 245 milyon 833 bin 780 olan hayvan sayısı, 2023'te 194 milyon dolayında artışla 440 milyon 56 bin 30 oldu.
21.09.2023Ekonomi
Boşanma avukatından şaşırtan 'kudurtma' taktiği! Model kiraladı
Boşanma avukatından şaşırtan 'kudurtma' taktiği! Model kiraladıABD'li boşanma avukatı Robby Witt'in davalarında kullandığı yöntemi paylaşması ilgi uyandırdı. Witt, duruşmalara giderken kadın müvekkilleri için seksi erkek modeller kiraladığını anlattı.
15.09.2023Gündem
Büyükbaş hayvana gen tedavisi! Hem et hem süt üretimi artacak
Büyükbaş hayvana gen tedavisi! Hem et hem süt üretimi artacakAB mevzuatı temel alınarak hazırlanan taslağa göre hayvan tedavilerinde gen tedavisi ve doku mühendisliği mevzuata girecek. Gen tedavisi, et ve süt üretimi performansını artırmak için de kullanılıyor.
15.09.2023Ekonomi
Polonya Bayrağı Anlamı Nedir? Polonya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Polonya Bayrağı Anlamı Nedir? Polonya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Polonya, Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir. Polonya'nın bayrağı iki yatay şerit halinde üstte beyaz, altta kırmızı renkten oluşur.
14.09.2023Eğitim
81 Plaka Neresi? 81 Hangi Şehrin Plakası? 81 Hangi İlin Plaka Kodu?
81 Plaka Neresi? 81 Hangi Şehrin Plakası? 81 Hangi İlin Plaka Kodu?81 numaralı plaka sonradan şehir olmuş bir yer adına öne çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı alfabetik sıralama yerine düzensiz elde edilen bir plaka numarasıdır. Genelde Türkiye'de şehirde alfabetik sıraya bağlı olarak plaka koduna sahiptir. Ancak bu kapsamda 81 ise sonradan şehir olmuş Düzce'ye aittir.
31.08.2023Yaşam
Çanakkale'yi 30 yıllık ahşap elektrik direği yaktı! Yangın kontrol altına alındı
Çanakkale'yi 30 yıllık ahşap elektrik direği yaktı! Yangın kontrol altına alındıSalı günü başlayan yangın Çanakkale'de 1500 hektardan fazla ormanlık alanı küle çevirdi. Damyeri köyünde başlayan yangında alevlerin etrafı çevrildi. Damyeri köyü sakini ve ilk ihbarı yapan kişi Ali Güçlü elektrik direğindeki kablolardan düşen kıvılcımların otları tutuşturmasıyla yangının çıktığını söyledi. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale orman yangını kontrol altına alındığını bildirdi. Yaklaşık, 4 bin 80 hektar alan yangından etkilendi.
24.08.2023Gündem
Afet bölgesindeki çiftçilere toplam 8,8 milyar lira destek ödemesi yapıldı
Afet bölgesindeki çiftçilere toplam 8,8 milyar lira destek ödemesi yapıldıTarım ve Orman Bakanlığı, afet bölgesindeki çiftçilere depremin yaşandığı günden itibaren 8,8 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yaptı.
5.08.2023Gündem
Otel yöneticileri isyanda: Turistlerin 'bileklik' oyunu pes dedirtti
Otel yöneticileri isyanda: Turistlerin 'bileklik' oyunu pes dedirttiAntalya'ya tatile gelen turistlerin yaptığı dolandırıcılık yöntemi pes dedirtti. Yabancıların satın aldığı evleri haftalık kiralayan bazı turistlerin burada bulunan otellerden bileklik temin ettiği, bu bileklikleri para vermeden aldıkları ve otellerden ücretsiz yararlandıkları ortaya çıktı.
28.07.2023Gündem
Aydın'ın iki ilçesinde şap nedeniyle 21 mahalle karantinaya alındı
Aydın'ın iki ilçesinde şap nedeniyle 21 mahalle karantinaya alındıAydın'ın Nazilli ve Kuyucak ilçelerinde toplam 21 kırsal mahalle, bazı büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı görülmesi üzerine hayvan hareketliliği yasaklanarak, karantinaya alındı.
20.07.2023Gündem
Aydın'ın iki ilçesinde şap nedeniyle 21 mahalle karantinaya alındı
Aydın'ın iki ilçesinde şap nedeniyle 21 mahalle karantinaya alındıAydın'ın Nazilli ve Kuyucak ilçelerinde toplam 21 kırsal mahalle, bazı büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı görülmesi üzerine hayvan hareketliliği yasaklanarak, karantinaya alındı.
20.07.2023Yaşam
Şap hastalığı sebebiyle 136 köy karantinaya alındı
Şap hastalığı sebebiyle 136 köy karantinaya alındıZonguldak merkeze bağlı bazı köyler, Ereğli ilçesinin tüm köyleri, Devrek ve Gökçebey'deki bazı köylerde karantina başlatıldı. Karantinadaki 136 köyde, hayvan giriş-çıkışı yasaklandı; ekipler aşılama çalışmaları için hareket geçti.
7.07.2023Gündem
Sahte kurban hisse sahiplerini isyan ettirdi! Yüzlerce mağdur var
Sahte kurban hisse sahiplerini isyan ettirdi! Yüzlerce mağdur varBursa’da bir et restoranından kurbanlık için 7 bin 100 liraya hisse alan bin 700 kişi, kendilerine sosis gibi teslim edilen etin aylar önce kesildiğini ve bozuk olduğunu iddia etti. Restoranı basan vatandaşlar paralarının iadesini isterken, soluğu karakolda aldı. İş yeri sahibi gözaltına alınırken, Bursa İl Tarım Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4,5 ton et imha edildi.
30.06.2023Yaşam
Kurbanlık et kararı! Bakan Yumaklı müjdeyi verdi
Kurbanlık et kararı! Bakan Yumaklı müjdeyi verdiTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı'ndan sonra üreticilerin satılmayan kurbanlıklarının Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını duyurdu.
29.06.2023Ekonomi
İl Tarım Ve Orman Müdürü Karaca'dan kurban kesenlere uyarı
İl Tarım Ve Orman Müdürü Karaca'dan kurban kesenlere uyarıİstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, "Etlerini götürüp kasaplarda kıyma, parçalama suretiyle işlem yapacaklar. Bunları da yine bakanlığımızdan onaylı kasaplarda ve ya bakanlıktan onaylı işletmelerde yapmaları lazım. Terzide, tekel bayiinde, kıyma çekilir ibaresi olan merdiven altı yerlerde kesinlikle yaptırmamalarını istiyoruz. Eğer buralarda yaptıkları bulaştan sonra gerekli şartları sağlamadan yapılan işlem güvensiz gıda, enfeksiyon olarak kendilerine döner" dedi.
29.06.2023Gündem
Çanakkale'de 'Paşa' isimli 1.6 tonluk boğa, 210 bin TL'ye satıldı
Çanakkale'de 'Paşa' isimli 1.6 tonluk boğa, 210 bin TL'ye satıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Paşaköy'de, Kurban Bayramı için 220 bin TL’ye alıcısını bekleyen 'Paşa' isimli 1.6 tonluk boğa 210 bin TL'ye satıldı.
29.06.2023Gündem
Kurbanlıklar elde kalınca fiyatlar maliyetine düşürüldü: Zararına bile veremiyoruz
Kurbanlıklar elde kalınca fiyatlar maliyetine düşürüldü: Zararına bile veremiyoruzKırıkkale'de bazı besiciler, kurbanlık için pazara getirdikleri küçük ve büyükbaş hayvanların fiyatlarını maliyetine düşürdü. Besicilik yapan Ali Karakaya, "Ben hep alıcıdan tarafıyım. Biz zararına da olsa kârına da olsa satmaya çalışıyoruz" dedi.
27.06.2023Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Kurban Bayramı mesajı
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Kurban Bayramı mesajıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Mübarek Kurban Bayramı’nı kıymetli vatandaşlarımızın sorunsuz yaşamaları için Tarım ve Orman Bakanlığı olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Gerek büyükbaş gerekse küçükbaş kurbanlık hayvan sayımız yeterli düzeyde olmuştur” dedi.
27.06.2023Gündem
Kurbanlığı yatırmada pratik çözüm! 2 dakika sürüyor, fiyatı 400 lira
Kurbanlığı yatırmada pratik çözüm! 2 dakika sürüyor, fiyatı 400 liraKurban Bayramı'nda zaman zaman vatandaşların büyükbaş kurbanlığı yatırmada yaşadıkları zorluklara 'yıkmatik' çözüm olacak. Birçok vatandaş kurbanlığı yatırmak için uzun uğraşlar verirken, 'yıkmatik' ile 2 dakikada kurbanlık büyükbaş hayvan yatırılarak kesime hazır hale getiriliyor.
27.06.2023Yaşam
Eskişehir’de kurbanlık satıcısı çifte bayram yapıyor
Eskişehir’de kurbanlık satıcısı çifte bayram yapıyorEskişehir’de kurulan hayvan pazarında kurbanlık satışı yapan üreticiler talepten memnun kalırken, ellerindeki havanların nerdeyse tamamını bitirdiler.
27.06.2023Ekonomi
'Kurbanlık alımını son güne bırakmayın' uyarısı
'Kurbanlık alımını son güne bırakmayın' uyarısıKocaeli'de Kurban Bayramı'na az bir süre kala hayvan pazarlarında hareketlilik arttı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarlarda satıcılar, vatandaşların kurbanlık alımını son güne bırakmamaları gerektiği uyarısında bulundu.
22.06.2023Yaşam
Araba fiyatına kurbanlık develer 'yok' satıyor! 'Sadece 1 deve kaldı'
Araba fiyatına kurbanlık develer 'yok' satıyor! 'Sadece 1 deve kaldı'Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, ülke genelinde olduğu gibi Aydın'da da kurbanlık telaşı devam ediyor. Türkiye'de pek alışık olunmasa da Aydın'da büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların yanı sıra kurbanlık develer de dikkat çekti. Aydın'ın İncirliova ilçesinde satışa çıkarılan kurbanlık develerin fiyatının 150 bin TL ila 3 milyon TL arasında değiştiği belirtildi.
21.06.2023Yaşam
A101 22 Haziran aktüel katalog 2023 yayınlandı! Bayram şekerinde sürpriz kampanya var!
A101 22 Haziran aktüel katalog 2023 yayınlandı! Bayram şekerinde sürpriz kampanya var!A101 22 Haziran aktüel katalog 2023 yayınlandı. A101 Kurban Bayramı şekeri indirimli fiyatlar yer aldı. Katlanabilir elektrikli bisikletin yanısıra kıyma makinesi ve koç, büyükbaş kurban hissesi de katalogda yer aldı. Ucuz alışveriş yapmak isteyenlerin merakla beklediği A101 bu hafta katalogda sürpriz kampanyalar yer aldı. İşte 22 Haziran A101 aktüel katalog 2023 ve indirimli ürünler listesi...
19.06.2023Ekonomi
Kurban pazarlarındaki büyükbaşların yüzde 80'i satıldı
Kurban pazarlarındaki büyükbaşların yüzde 80'i satıldıKurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte büyükbaş kurbanlıkların yüzde 80'i satıldı. Satıcılar, bu yıl büyükbaş hayvanlara talebin arttığını, küçükbaşlara ise ilginin henüz görülmediğini söyledi.
19.06.2023Ekonomi
Kurban Bayramı yaklaşırken poşet satışında talep patladı
Kurban Bayramı yaklaşırken poşet satışında talep patladıKurban Bayramı’nda vatandaşların en çok kullandıkları ürünler arasında olan poşetlerin satışında hareketlilik başladı.
19.06.2023Ekonomi
Kurban kesimi öncesi kene uyarısı
Kurban kesimi öncesi kene uyarısıKırsal arazide, ormanlık ve yeşil alanlarda bulunmasının yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda da olan kene için Kurban Bayramı öncesi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Gürdal Yılmaz, “Hayvan transferleriyle birlikte kene transferleri de vardır. Özellikle hayvancılıkla uğraşanlar hayvanların kenelerini çıplak elle temizlemesinler. Kurbanlık hayvanın kesim öncesinde yıkanıp temizlenip, kenelerden dikkatli şekilde uzaklaştırıldıktan sonra kesim yapılmasını öneriyoruz” dedi.
18.06.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Büyükbaş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki büyükbaş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.