Btk

Btk

Son dakika btk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan btk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını btk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Btk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan btk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.321 btk haberi bulunmuştur. Tüm btk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türk Hava Yolları 89'uncu yılını kutluyor
Türk Hava Yolları 89'uncu yılını kutluyorDevlet Hava Yolları İşletmesi adıyla 1933 yılında 5 uçaklık filosuyla kurulan ve şuan dünyanın en çok noktaya uçan havayolu şirketi unvanına sahip Türk Hava Yolları (THY) 89'ncu kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
20.05.2022Ekonomi
Yolcu rahatsızlandı, THY uçağı acil iniş yaptı
Yolcu rahatsızlandı, THY uçağı acil iniş yaptıMiami-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) uçağı, 80 yaşındaki bir yolcunun rahatsızlanması sonucu Kanada'da bulunan St. John Havalimanı'na acil iniş yaptı.
16.05.2022Gündem
Cep telefonu kullananlar dikkat! Hiç takmadığı sim kart hayatını kararttı
Cep telefonu kullananlar dikkat! Hiç takmadığı sim kart hayatını kararttıCep telefonu kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme! Eğer telefonunuz çalındıysa buna dikkat! Çalınan bir cep telefonuna, BTK raporuna göre hattını taktığı iddia edilen iş insanına, hırsızlık suçlamasıyla dava açıldı. Aldığı maaş ile çalıntı telefondan 10 tane alabileceğini söyleyen A.A.'nın hukuk mücadelesi dört yıl sürdü.
22.04.2022Gündem
Mobil tarifelere zam mı geldi, yüzde 52.5 zam mı geldi? Yurtiçi aramalarda azami ücret ne kadar oldu, kaç TL?
Mobil tarifelere zam mı geldi, yüzde 52.5 zam mı geldi? Yurtiçi aramalarda azami ücret ne kadar oldu, kaç TL?Mobil tarifelere yüzde 52, 5 zam mı geldi? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından mobil tarifelere yüzde 40 zam yapıldı. Buna göre, mobil şebekelerden yurtiçi aramalarda azami ücret dakikada 87.53 kuruştan 1.23 TL'ye yükseldi. Peki, Yurtiçi aramalarda azami ücret, hat devir ücreti, numara ve sim kartı değişikliği, açma /kapama ücreti ve yurt dışı mesaj ücreti ne kadar oldu, kaç TL?
9.04.2022Ekonomi
Mobil tarifelerle ilgili flaş karar! Zam geldi, BTK resmen duyurdu, cep telefonu ve...
Mobil tarifelerle ilgili flaş karar! Zam geldi, BTK resmen duyurdu, cep telefonu ve...Mobil tarifelerle ilgili son dakika kararı. Zam geldi. BTK resmen duyurdu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yer alan ve BTK'nın Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kurul kararına göre; mobil şebekelerden yapılan yurtiçi aramalarda azami ücret 87.53 kuruştan 1.23 TL'ye yükseldi. Bu ücret geçen yıl 1 Nisan'da 80.64 kuruştu. Diğer bir ifadeyle yurtiçi aramalarda azami ücretinin dakikası son bir yılda yüzde 52.5 artmış oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
8.04.2022Ekonomi
Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı! Tokat havalimanına yoğun ilgi
Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı! Tokat havalimanına yoğun ilgiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Martta açılışı yapılan yeni Tokat Havalimanına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
28.03.2022Ekonomi
THY İstanbul - Moskova uçağına bomba ihbarı
THY İstanbul - Moskova uçağına bomba ihbarıTürk Hava Yolları'nın(THY) İstanbul-Moskova seferini yapacak yolcu uçağına kalkışı öncesi bomba ihbarı yapıldı. İstanbul Havalimanı'nda park pozisyonuna alınan uçakta aramalar yapılırken, ihbar asılsız çıktı.
27.03.2022Gündem
Tokat'ın yeni havalimanına ilk yolcu uçağı indi
Tokat'ın yeni havalimanına ilk yolcu uçağı indiTokat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştireceği havalimanına ilk yolcu uçağı iniş yaptı.
25.03.2022Gündem
THY'den flaş karar! İptal edildi, 16 Mart'a kadar...
THY'den flaş karar! İptal edildi, 16 Mart'a kadar...Türk Hava Yolları (THY), 16 Mart 2022 tarihine kadar Minsk çıkışlı/varışlı uçuşlarını iptal etti.
14.03.2022Ekonomi
Türk Hava Yolları ve Anadolujet açıkladı! İptal kararları art arda geldi
Türk Hava Yolları ve Anadolujet açıkladı! İptal kararları art arda geldiAlmanya'nın Berlin ve Düsseldorf havalimanlarında güvenlik görevlilerinin yarın yapacağı grev nedeniyle Türk Hava Yolları ve Anadolujet bazı seferlerini iptal etti.
13.03.2022Ekonomi
THY Türk vatandaşları için tahliye seferlerine başladı
THY Türk vatandaşları için tahliye seferlerine başladıUkrayna hava sahasının kapalı olması nedeniyle kara yoluyla Romanya'nın başkenti Bükreş'e ulaştırılan Türk vatandaşları tahliye seferleri ile Türkiye'ye getiriliyor.
2.03.2022Gündem
Yeni GSM operatörü NETGSM kimin, sahibi kim? Adem Öcal kimdir?
Yeni GSM operatörü NETGSM kimin, sahibi kim? Adem Öcal kimdir?Türkiye'de dördüncü operatörü NETGSM mart ayı itibarıyla abone almaya başlayacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) 2009'da aldığı sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet veren NETGSM, mart ayı itibarıyla abone alımına başlayacağını duyurdu. Söz konusu gelişmenin ardından “Yeni GSM operatörü NETGSM kimin, sahibi kim? Adem Öcal kimdir?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.
Çocuklara ücretsiz internet eğitim fırsatı
Çocuklara ücretsiz internet eğitim fırsatıBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çatısı altında faaliyet gösteren BTK Güvenli İnternet Merkezi, 2010 yılından bu yana, 176 bin 367 kişiye internetin bilinçli ve güvenli kullanılması konusunda eğitim verdi.
7.02.2022Eğitim
Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçakta şüpheli durum
Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçakta şüpheli durumDiyarbakır’da İstanbul seferini yapan Anadolu Jet’e ait TK 7215 sefer sayılı uçak, 2 saat gecikmeli kalktı. Uçakta güvenlik gereği 3 kez arama yapılırken, uçağa gelen yetkililerin yolculara bilgi vermesi gergin anlara neden oldu. O anlar ise bir yolcunun cep telefonu kamerasına yansıdı.
5.02.2022Gündem
Ebeveynler çocuklarının internette yaşadığı sorunlardan habersiz
Ebeveynler çocuklarının internette yaşadığı sorunlardan habersizBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun “Türkiye'deki Çocukların ve Ebeveynlerin Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanım Deneyim ve Alışkanlıkları" ile ilgili yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı. Çalışmada, ebeveynlerin, çocuklarının internette yaşadığı sorunlardan habersiz olduğu bilgisine yer verildi.
THY, çevreci yakıtla ilk uçuşunu Paris'e yaptı
THY, çevreci yakıtla ilk uçuşunu Paris'e yaptıSürdürülebilir kaynaklardan elde edilen çevreci yakıtlı uçaklarını kullanmaya başlayan Türk Hava Yolları (THY)'nin bu yakıtla ilk uçuşu TK-1823 sefer sayılı Paris seferi oldu.
2.02.2022Gündem
Uçuşlar başladı mı, uçuşlar ne zaman kadar ertelendi? 26 Ocak uçuşlar iptal mi? İşte THY-Pegasus uçuş takip sistemi!
Uçuşlar başladı mı, uçuşlar ne zaman kadar ertelendi? 26 Ocak uçuşlar iptal mi? İşte THY-Pegasus uçuş takip sistemi!THY ve Pegasus uçuş sistemi sorgulanıyor, vatandaşlar uçuşlar iptal mi, başladı mı? sorularına yanıt arıyor. Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı'ndan kademeli olarak uçuşlarına başladığını duyurdu. İstanbul Havalimanı'nda çalışmaları yerinde denetleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Şu an New York uçağı indi ve New York uçağı kalktı. TK 01'i yolladık. Arkasından Miami, Huston'u kaldırdık. Peşinden Londra, Atlanta uçağı kalktı. Uçaklar sırayla geliyor ve gidiyor" diye konuştu. Peki, bugün uçuş var mı?
26.01.2022Gündem
THY İstanbul Havalimanı'ndan uçuşlara başladı!
THY İstanbul Havalimanı'ndan uçuşlara başladı!Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı'ndan kademeli olarak kalkış uçuşlarına başladı. İstanbul Havalimanı'nda çalışmaları yerinde denetleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Şu an New York uçağı indi ve New York uçağı kalktı. TK 01'i yolladık. Arkasından Miami, Houston'u kaldırdık. Peşinden Londra, Atlanta uçağı kalktı. Uçaklar sırayla geliyor ve gidiyor" diye konuştu.
25.01.2022Gündem
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) duyurdu! Elektronik haberleşme sektörüne yönetmelik yayınlandı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre, internet hızından, aboneliğe, kampanya ve tarifelerin duyurulmasından, taahhütname süresine kadar pek çok konuda değişiklik yapıldı. Peki, İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Kampanya ve tarifelerde üyelik nasıl olacak? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak? İşte detaylar...
18.01.2022Gündem
Sevindiren haber geldi! Kazakistan'daki Türkler yurda döndü!
Sevindiren haber geldi! Kazakistan'daki Türkler yurda döndü!Kazakistan'da çıkan olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla Almatı'da mahsur kalan, aralarında başta uçuş ekipleri olmak üzere, iş insanları ve Türk yolcuların bulunduğu 167 kişi, THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi. İniş sonrası basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Kazakistan'a ilk giden sivil havayolu uçağı bizim uçağımız oldu" dedi.
11.01.2022Gündem
E imza nedir, nasıl alınır? Kimlik kartlarına e-imza nasıl yüklenir?
E imza nedir, nasıl alınır? Kimlik kartlarına e-imza nasıl yüklenir?İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-imza yüklenmesine bugün 50 ilde başlanıyor. Peki, E imza nedir, nasıl alınır? Kimlik kartlarına e-imza nasıl yüklenir?
10.01.2022Gündem
THY, Fas'tan tahliye uçuşu gerçekleştirdi
THY, Fas'tan tahliye uçuşu gerçekleştirdiTürk Hava Yolları(THY), Kovid-19 Omicron varyantı nedeniyle Fas hükümetinin hava sahasını tüm yolcu uçuşlarına kapatmasının ardından ülkede kalan 310 kişiyi tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirdi.
5.01.2022Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu davasında kritik gelişme!
Muhsin Yazıcıoğlu davasında kritik gelişme!BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerden gazeteci İsmail Güneş ile 16 kez görüştüğü öne sürülen Emra Kara'nın yargılanmasına Sivas 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davada mahkeme savcısı, kovuşturmanın genişletilerek BTK'dan detaylı inceleme yapılmasını istedi.
22.12.2021Gündem
Ümitcan Uygun'un annesinin ölümüyle ilgili flaş gelişme!
Ümitcan Uygun'un annesinin ölümüyle ilgili flaş gelişme!Esra Hankulu’nu “kasten öldürme” suçlamasıyla yargılanan, Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin soruşturmanın da şüphelisi olan Ümitcan Uygun'un hayatını kaybeden annesiyle ilgili karar verildi. Savcılık boş bir arazide cansız bedeni bulunan anne Uygun hakkındaki soruşturmasını tamamlandı. Tüm delilleri inceleyen, tanık beyanlarını alan Savcılık, “Gülay Uygun kendi iradi eylemi neticesinde yaşamına son verdi” dedi, takipsizlik kararı verdi. Savcılık; Gülay Uygun hakkında bir televizyon kanalında dile getirilen iddialarla ilgili de “hakaret ve iftira” suçlarından ayrı bir soruşturma başlattı.
18.12.2021Yaşam
Anadolujet uçağı teknik arıza nedeniyle acil iniş yaptı!
Anadolujet uçağı teknik arıza nedeniyle acil iniş yaptı!İstanbul -Samsun seferini yapan yolcu uçağı teknik arıza nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na geri dönerek acil iniş yaptı.
9.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Btk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki btk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.