Bm

Bm

Son dakika BM haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BM ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BM haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bm

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bm gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.924 bm haberi bulunmuştur. Tüm bm haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan sert tepki: 'Bayrağımıza uzanan eller kırılır!'
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan sert tepki: 'Bayrağımıza uzanan eller kırılır!'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics ile düzenlediği ortak basın toplantısında Suriye'de gerçekleştirilen provokasyona sert tepki gösterdi, "Bayrağımıza el uzatanların elleri kırılır." ifadesini kullandı.
16.08.2022Siyaset
BM'den kritik uyarı: Herhangi bir saldırı intihar olur
BM'den kritik uyarı: Herhangi bir saldırı intihar olurBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Hiroşima felaketinin 77. yıldönümü için geldiği Japonya'da, Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'nin saldırılara hedef olmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Nükleer santrale herhangi bir saldırı intihar olur. Umarım saldırılar biter ve aynı zamanda Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) santrale erişebilir" dedi.
8.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede tahıl ihracatı konusunda varılan uzlaşı bağlamındaki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.
4.08.2022Siyaset
Rusya'dan dünyayı alarma geçiren nükleer uyarı: Vururuz!
Rusya'dan dünyayı alarma geçiren nükleer uyarı: Vururuz!Rus ordusunun işgali ile başlayan Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Moskova'dan dünyayı alarma geçiren bir uyarı geldi. Rusya hangi koşulda nükleer silah kullanacağını resmen ilan etti.
3.08.2022Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarım
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarımBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden bu yana Ukrayna'dan ayrılan ilk tahıl gemisi Razoni için, "Bu çabaları takdir ediyorum ve Türkiye'ye liderliği için minnettarım" dedi.
1.08.2022Dünya
Zelenski 'tahıl sevkiyatına hazırız' deyip duyurdu: Türkiye ve BM'den işaret bekliyoruz
Zelenski 'tahıl sevkiyatına hazırız' deyip duyurdu: Türkiye ve BM'den işaret bekliyoruzSon dakika haberi... Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, tahıl sevkiyatının yapılacağı Çornomorsk limanını ziyaret ederek, “Ukrayna tarafı tamamen hazır. BM ve Türkiye’ye işaret gönderdik. Ordumuz güvenlik durumunu garanti ediyor. Altyapı Bakanımız, Türk tarafı ve BM ile doğrudan temas halinde, onlardan sevkiyata başlayabileceğimize dair işaret bekliyoruz” dedi.
29.07.2022Dünya
Türkiye'den BMGK kararına tepki: KKTC’nin rızasının alınmaması yerleşik uygulamalara aykırıdır
Türkiye'den BMGK kararına tepki: KKTC’nin rızasının alınmaması yerleşik uygulamalara aykırıdırDışişleri Bakanlığı, BM Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs Adası’nda konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü Misyonu’nun görev süresinin zatılması kararı hakkında açıklama yaptı. Bakanlık, "BMBG’nin görev süresi uzatılırken KKTC’nin rızasının alınmaması, BM’nin yerleşik uygulamalarına aykırıdır. Kıbrıs Türk halkının müktesep haklarının da ihlalidir" ifadelerini kullandı.
28.07.2022Gündem
BM'den flaş Türkiye açıklaması: Önemli adımlar atıldı
BM'den flaş Türkiye açıklaması: Önemli adımlar atıldıBirleşmiş Milletler (BM) Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye'nin aile içi şiddet dahil kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele etmek ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak için son 15 yılda önemli adımlar attığını söyledi.
27.07.2022Gündem
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorum
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorumBirleşmiş Milletler (BM) Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini ve bu konudaki Danıştay kararını üzüntü ile karşıladığını söyledi. Alsalem, "Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini sözleşmeden çekilme kararını yeniden değerlendirmeye ve sözleşmeyi tanıyan ülkeler arasına tekrar katılmaya teşvik ediyorum" dedi.
27.07.2022Gündem
Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı! Bakan Akar: Tarihi misyon
Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı! Bakan Akar: Tarihi misyonTahıl Koridoru Anlaşması kapsamında oluşturulan Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu merkez, girişime dahil olacak ticari gemilerin kaydını ve takibini yapacak, uydu internet ve diğer muhabere vasıtaları ile ticari gemilerin intikalini teknik olarak takip edecek, tüm faaliyetlerini taraf ülkeler ve BM ile koordineli olarak yürütecektir. Bu merkez ayrıca gıda krizinin önlenmesi ve Afrika'dan Avrupa ve Türkiye'ye olabilecek düzensiz göçün engellenmesine de katkı sağlayacaktır." dedi.
27.07.2022Siyaset
Afrika ülkesinde BM karşıtı gösteri! Çok sayıda ölü var
Afrika ülkesinde BM karşıtı gösteri! Çok sayıda ölü varKongo Demokratik Cumhuriyeti’nde dünden bu yana devam eden Birleşmiş Milletler (BM) karşıtı gösterilerde can kaybının 15’e yükseldiği bildirildi. Hayatını kaybedenler arasında 3 BM personeli olduğu aktarıldı.
26.07.2022Dünya
Türkiye öncü rol üstlenmişti! BM'den dünyayı sevindiren flaş açıklama
Türkiye öncü rol üstlenmişti! BM'den dünyayı sevindiren flaş açıklamaBirleşmiş Milletler (BM) ve Ukrayna yetkilileri, Ukrayna'daki tahılın ilk sevkiyatının birkaç gün içinde Karadeniz limanlarından hareket edebileceğini söyledi. Tahıl sevkiyatının ilk olarak Chornomorsk Limanı’ndan yapılması planlanıyor.
25.07.2022Dünya
Bakan Lavrov’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür
Bakan Lavrov’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna tahılının dünya pazarına ulaştırılmasına yönelik İstanbul'da imzalanan "tahıl koridoru" anlaşması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
22.07.2022Dünya
Tahıl sevkiyatında detaylar belli oldu! Türkiye denetleyecek, boğazlarda ve...
Tahıl sevkiyatında detaylar belli oldu! Türkiye denetleyecek, boğazlarda ve...Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dolmabahçe Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri António Guterres'in katılımı ile düzenlenen tarihi 'tahıl koridoru' anlaşması sonrası CNN Türk'te sevkiyatın detaylarını açıkladı. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tahıl sevkiyatı Ukrayna'daki 3 liman üzerinden yapılacak. Türkiye boğazlara giriş-çıkış öncesi, gemi kontrolü yapacak." ifadeleri kullanıldı.
22.07.2022Gündem
BM Genel Sekreteri Guterres Türkiye'ye geliyor
BM Genel Sekreteri Guterres Türkiye'ye geliyorBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Ukrayna tahılının Karadeniz’den ihracı için Türkiye-Rusya-Ukrayna-BM arasında yapılan görüşmelerle ilgili geç saatlerde İstanbul’u ziyaret edeceği bildirildi.
21.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'ın başkenti Tahran'daki tarihi zirve dönüşü çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, Fırat’ın doğusunda özellikle petrol kuyularını emiyor, sömürüyor; ondan sonra rejime de satıyor" dedi. "Amerika’nın oradaki elemanları terör örgütü mensuplarına eğitim yaptırıyor. Bu eğitim esnasında rejimin bayrağını da orada bunlar dalgalandırıyorlar" diyen Erdoğan, "Burada da kalkıp rejimin bayrağını orada dalgalandırmakla acaba Türk ordusunu aldatır mıyız diye düşünüyorlar. Bunu yemezler" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Amerika şu anda bir defa Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu. Diyorlar ki, Fırat’ın doğusundan Amerika askerini çeksin" diye konuştu.
20.07.2022Siyaset
Dünyanın gözü kulağı kritik görüşmedeydi! Erdoğan-Putin-Reisi zirvesi sona erdi, ilk açıklamalar geldi
Dünyanın gözü kulağı kritik görüşmedeydi! Erdoğan-Putin-Reisi zirvesi sona erdi, ilk açıklamalar geldiCumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Reisi arasında Tahran'da gerçekleştirilen Türkiye-İran-Rusya üçlü zirvesi sona erdi. Liderler 2019'dan bu yana ilk kez yüz yüze görüştü. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Suriye halkına yapılacak en büyük iyilik, bölücü terör örgütünün işgal ettiği topraklardan sökülüp atılmasıdır. Türkiye güney sınırı boyunca terörden arındırdığı bölgelerle sivil kaybını korumuş, hem de Suriye toprak bütünlüğüne önemli destek vermiştir." dedi. Toplantı sonrası Erdoğan, “Rusya ve İran'dan terörle mücadele konusunda bize destek olmalarını bekliyoruz. Bir sonraki toplantıyı Rusya’da yapacağız. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
19.07.2022Siyaset
Balıkesir'de zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 8 yaralı
Balıkesir'de zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 8 yaralıSimav-Balıkesir karayolu Ahmetli köyü mevkiinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 2 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.
19.07.2022Yaşam
'Avcılar Modeli' BM gündeminde
'Avcılar Modeli' BM gündemindeAvcılar'da uygulanan kentsel dönüşüm modeli Birleşmiş Milletler gündeminde. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, yapılan çalışmaları 2022 Birleşmiş Milletler Yüksek Düzeyli Siyasi Formu’nda paylaştı.
13.07.2022Dünya
Dışişleri: BM'nin Suriye’ye yönelik yardım mekanizmasını uzatması memnuniyet verici
Dışişleri: BM'nin Suriye’ye yönelik yardım mekanizmasını uzatması memnuniyet vericiDışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kuzeybatı Suriye’ye yönelik sınırötesi yardım mekanizmasını 6 ay süreyle uzatmış olmasının memnuniyetle karşılandığını açıkladı.
12.07.2022Gündem
Terör örgütü PKK'dan iğrenç taktik!
Terör örgütü PKK'dan iğrenç taktik!Birleşmiş Milletler, "2021 Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar" raporuna göre geçen yıl 250'ye yakın çocuğu silah altına aldı. Bu resmi olarak da kayıtlara geçti. Peki terör örgütü çocukları neden kaçırıyor? Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar önemli değerlendirmelerde bulundu.
12.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'hazırız' mesajı! Putin ve Zelenski'yle kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'hazırız' mesajı! Putin ve Zelenski'yle kritik görüşmeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede tahıl ihracı ele alındı. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, BM'nin Karadeniz’de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulması planıyla ilgili olarak harekete geçme zamanı geldiğini belirtti. İşte son dakika haberinin detayları...
11.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, BM'nin Karadeniz’de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulması planıyla ilgili olarak harekete geçme zamanı geldiğini belirtti.
11.07.2022Siyaset
BM Genel Sekreteri Guterres’in raporu Rum yönetimini panikletti!
BM Genel Sekreteri Guterres’in raporu Rum yönetimini panikletti!Kıbrıs Rum yönetiminde Guterres paniği. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs’taki BM Barış Gücü’yle ilgili yayınladığı son raporda, düzensiz göçle ilgili Türk ve Rum taraflarına teknik komiteler üzerinden kurulacak mekanizmalarla işbirliği yapma çağrısı, Rum yönetiminde “BM Kıbrıs’ta federasyon yerine iki devletliliğe kayıyor” paniğine yol açtı. BM’nin çağrısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın işbirliği teklifleriyle uyumluluk sağlıyor.
11.07.2022Dünya
Aşı olanlar ve olmayanlar arasında covid semptomları farklı! Küçük ama belirgin değişim, sonuçlar açıklandı...
Aşı olanlar ve olmayanlar arasında covid semptomları farklı! Küçük ama belirgin değişim, sonuçlar açıklandı...İngiltere'de iki yıldan uzun süre Covid-19 vakalarını izleyen yeni bir araştırmaya göre en az iki doz Covid-19 aşısı olduktan sonra hastalığa yakalanan kişiler arasında en yaygın beş semptom; burun akıntısı, baş ağrısı, hapşırma, boğaz ağrısı ve sürekli öksürük. Aşı olmamış kişilerde ise en sık rastlanan semptomlar sırsıyla baş ağrısı, boğaz ağrısı, burun akıntısı, ateş ve inatçı öksürük.
8.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bm ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bm haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.