Beyazıt

Beyazıt

Son dakika beyazıt haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan beyazıt ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını beyazıt haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Beyazıt

haberleri sayfasında son dakika yaşanan beyazıt gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.512 beyazıt haberi bulunmuştur. Tüm beyazıt haberleri aşağıda listelenmiştir.
Akdeniz Üniversitesi 183 personel alacak! İşte başvuru şartları!
Akdeniz Üniversitesi 183 personel alacak! İşte başvuru şartları!Akdeniz Üniversitesi duyurdu! 183 sözleşmeli personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, Akdeniz Üniversitesi’ne hemşire, eczacı, fizyoterapist, sağlık personeli, sağlık teknikeri, büro personeli, destek personeli ve tekniker pozisyonlarında çok sayıda alım yapılacak. Peki, Akdeniz Üniversitesi hastanesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Akdeniz Üniversitesi personel alımı şartları!
Sayıştay Başkanlığı KPSS’den en az 70 puanla önlisans mezunu personel alacak! İşte Sayıştay personel alımı başvuru şartları!
Sayıştay Başkanlığı KPSS’den en az 70 puanla önlisans mezunu personel alacak! İşte Sayıştay personel alımı başvuru şartları!Sayıştay Başkanlığı personel alımı ilanı yayınlandı! Yayımlanan ilana göre, Sayıştay, KPSS’den en az 70 puanla önlisans mezunu büro personeli alacak. Başvurular, 19 Ağustos’ta sona erecek. Peki, Sayıştay Başkanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sayıştay büro personeli alımı şartları!
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 165 sözleşmeli personel alacak! İşte işçi alımı başvuru şartları!
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 165 sözleşmeli personel alacak! İşte işçi alımı başvuru şartları!Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi duyurdu! Üniversitenin Çubuk, Şereflikoçhisar, Esenboğa, Cinnah, Bilkent, Ulus, Etlik, Ovacık yerleşkelerinde istihdam edilmek üzere 165 sözleşmeli personel alınacak. Peki, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı şartları!
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlarda çözüm için geri sayım başladı! Dikkat çeken kesinti formülü...
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlarda çözüm için geri sayım başladı! Dikkat çeken kesinti formülü...Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili son dakika gelişmesi! Emekli olmak için gün sayan milyonların gözü kulağı EYT düzenlemesinde. Geri sayım başladı, yaklaşık 6 milyon EYT'liyi ilgilendiren yasa önümüzdeki günlerde Meclis’te olacak. Hükümet, 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar için çalışmaları hızlandırdı. Çözüm formüllerinde dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT dosyasının önlerinde olduğunu ve ileriki günlerde tamamlanacağını belirterek, "En uygununu tamamladığımız gün, daha önce 3600’de yaptığımız gibi, asgari ücrette yaptığımız gibi onlarla ilgili açıklama yapacağım. EYT var, EYT’yi tamamladığımız gün, onları açıklayacağım” dedi. Üzerinde çalışılan formüllerinden birine dikkat çeken Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin ise "Belli bir yaşa gelmiş olanların emekli edilmesi. Primi esas alan model başka bir model olarak görüşülüyor” ifadelerini kullandı. Peki masadaki EYT formülleri neler? Bu formüllerden hangisi öne çıkıyor? İşte emeklilikte yaşa takılanlar ilgilendiren son gelişmeler...
29.07.2022Emekli
Tarihi Yarımada'ya fiber internet...
Tarihi Yarımada'ya fiber internet...Türk Telekom, İstanbul'un en eski yerleşim yerleri olan Eminönü, Beyazıt, Fener, Sirkeci ve Sultanahmet'i kapsayan Tarihi Yarımada'nın tamamını fiberleştirdi.
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararıSon dakika gelişmesi. TBMM Karma Komisyonu polise yumruk atan DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.
26.07.2022Gündem
Ünlülerin herkesten gizlediği hastalıkları ortaya çıktı! 'Beynimin küçük bir kısmını kaybettim' diyerek ilk kez açıkladı
Ünlülerin herkesten gizlediği hastalıkları ortaya çıktı! 'Beynimin küçük bir kısmını kaybettim' diyerek ilk kez açıkladıÇok sayıda ünlü ismin farklı hastalıkları bulunuyor. Kimisinde takıntı şeklinde oluşan hastalıklar mevcut, kimisi ise fizyolojik rahatsızlıklar geçiriyor. Ünlülerden bazıları hala hastalıklarını yenebilmiş değil. Aralarında iyileşen de var, tedavi gören de, doktor kontrolü altında yaşamını sürdürmek zorunda olan da... Ünlü isimlerin geçirdiği bazı hastalıklar hayati tehlike de içeriyor. İşte Sertab Erener’den Kıvanç Tatlıtuğ’a, Beren Saat’ten Beyazıt Öztürk’e kadar ünlülerin hiç bilmediğiniz gizli hastalıkları...
25.07.2022Magazin
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili düzenlemenin detayları belli oldu. 5 Temmuz 2022 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7417 sayılı Kanun'da kamuoyunda “öğrenci affı” olarak adlandırılan yasal düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlandı. Peki, Kimler öğrenci affından yararlanabilecek? Öğrenci affı ile kimler kayıt yaptırabilecek? Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Kapatılan okulların öğrencileri aftan yararlanacak mı? İşte Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar…
22.07.2022Eğitim
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Gün ve prim indirimi...
EYT ile ilgili son dakika açıklaması! Gün ve prim indirimi...EYT'li milyonlarca vatandaşı bekleyen flaş detaylar ortaya çıktı. Hükümetin gündemine aldığı emeklilikte yaşa takılanların durumu için alternatif çözüm önerileri masada. Çalışma hayatının sorunları tek tek çözüme kavuşuyor. Ek gösterge meselesi çözüldü. Enflasyonun tahribatlarına karşı tedbirler geliştirildi. Sırada emeklilikte yaşa takılanların durumu var. Konuya ilişkin TRT Haber'e değerlendirmelerde bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, "Önümüzdeki dönemde prim yaş şartının indirilip indirilmeyeceğini prim ödeme gün sayısında kolaylıklar sağlanıp sağlanmayacağını göreceğiz. Yaşla ilgili indirim beklentisi söz konusu olabilir. Emekliliği bekleyenin 10 yılı varsa belli bir yıla indirilmesi olabilir. Prim ödeme gün sayısını öne çıkaran modeller söz konusu. 7 bin 200 gün ya da 9 bin gün prim ödeyenlerin yaşa bakılmadan emekli edilmesi söz konusu olabilir." ifadelerini kullandı.
11.07.2022Emekli
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldı
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldıBeyazıt Meydanı yenileme projesi kapsamında yerlere döşenen taşlar, iddiaya göre hatalı olduğu için tıraşlama çalışması başladı.
6.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şair Adil Erdem Beyazıt paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şair Adil Erdem Beyazıt paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şair ve mütefekkir Adil Erdem Bayazıt'ı ölümünün 14'üncü yılında paylaştığı mesajla andı.
5.07.2022Siyaset
Binali Yıldırım: Enflasyona karşı vatandaşı korumak görevimiz
Binali Yıldırım: Enflasyona karşı vatandaşı korumak görevimizAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, enflasyonla mücadeleye ilişkin "Amacımız, enflasyona karşı mücadelede vatandaşlarımızın yanında olmak. Enflasyon belli ki biraz zaman alacak ama o süre içinde enflasyona karşı vatandaşı korumak da görevimiz" dedi.
5.07.2022Siyaset
SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına zam! İşte yeni aylıkları...
SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına zam! İşte yeni aylıkları...SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına zam geldi! Yeni maaşlar belli oldu. Milyonlarca emeklinin hesabına yatacak. Haziran ayında enflasyon yıllık yüzde 78.62 aylık olarak da yüzde 4,95 gerçekleşti. 6 aylık değişim ise yüzde 42,35 oldu. 14 milyon emeklinin maaşlarına yapılacak zam oranı da böylelikle belli oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşları bu ay itibarıyla hesaplara geçecek. İşte SGK ve Bağ-Kur emekli zam oranı ve yeni zamlı emekli maaşları...
4.07.2022Emekli
Topkapı Kaleiçi Meydanı’nın topluma kazandırılmasının ilk adım atıldı
Topkapı Kaleiçi Meydanı’nın topluma kazandırılmasının ilk adım atıldıFatih Belediyesi’nin Topkapı Kaleiçi Meydanı’nın tarihi ve kültürel değerini ortaya çıkartmak için düzenlediği ‘İstanbul Kara Surları Topkapı Kaleiçi Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Mimar Batu Kepekçioğlu ve ekibi İETT otobüslerinin kaldırılmasıyla meydana etkinlik alanı inşa edilmesini planlandıkları projeyle birinci oldu.125 bin liralık ödülün de sahibi olan ekip, çay bahçesi, seyir terası gibi yerlerin de bulunduğu projeyle doğa ile tarihin iç içe olmasını ve meydanın halkın kullanabileceği bir hale getirilmesini amaçladı.
25.06.2022Kültür Sanat
İstanbul Mercan'dan Ukrayna'ya! Ukraynalı gönüllüler için özel arma...
İstanbul Mercan'dan Ukrayna'ya! Ukraynalı gönüllüler için özel arma...Rus ordusunun topraklarına girmesiyle 24 Şubat'ta başlayan savaşta Ukraynalı gönüllüler, ‘kamuflaj’ malzemelerini İstanbul Mercan’dan alıyor. Ukraynalılar, minibüslerle geldikleri Mercan’dan yelek, eldiven, bere, pantolon gibi her türlü kamuflaj malzemesini alıp, cepheye dönüyor.
24.06.2022Dünya
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke komisyonda
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke komisyondaTBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeyi görüşmek üzere toplandı.
23.06.2022Siyaset
Beyaz'dan 'O Ses Türkiye' yorumu!
Beyaz'dan 'O Ses Türkiye' yorumu!Geçtiğimiz yıl O Ses Türkiye'de jüri olan Beyazıt Öztürk yeni işini anlattı. İstanbul'u terk eden Beyaz, Eskişehir’de heykel atölyesi kurduğunu açıkladı. Ünlü isim, O Ses Türkiye yeni sezonuyla ilgili de konuştu. Beyazıt Öztürk ayrıca İstanbul'u terk eden ünlüler kervanına katıldı.
19.06.2022Magazin
YKS'de Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil sınavı sona erdi! Öğrencilerden yorumlar...
YKS'de Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil sınavı sona erdi! Öğrencilerden yorumlar...YKS maratonunda ikinci gün Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) ile devam ediyor. AYT, saat 10:15’te başladı ancak sınav merkezlerinin kapısı 10.00’da kapandı. Sınava 10.00’dan sonra gelen adaylar içeri alınmadı. AYT ve YDT ile ilgili tüm gelişmeleri dakika dakika aktarmaya devam ediyoruz. Sınav öncesini, sınavı ve sınav sonrasını Beyazıt Şenbük İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi İletişim Fakültesi’nde, Melike Çalkap ise İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde izliyor.
19.06.2022Gündem
Beyazıt Öztürk'ten 'O Ses Türkiye' ve yeni proje açıklaması
Beyazıt Öztürk'ten 'O Ses Türkiye' ve yeni proje açıklamasıUzun yıllar 'Beyaz Show' programı ile zirvede yer alan, son yıllarda Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu 'O Ses Türkiye' adlı müzik yarışmasında jüri üyeliği yapan Beyazıt Öztürk, Alaçatı'da objektiflere yansıdı. Yılın büyük bölümünü annesiyle birlikte Alaçatı'da geçiren 53 yaşındaki şovmen, "Ekranları özlediniz mi?" ve "Yeni projeler var mı? sorularını cevapladı.
18.06.2022Magazin
Beyazıt'ta izinsiz etkinlik için toplanan 26 kişi gözaltına alındı
Beyazıt'ta izinsiz etkinlik için toplanan 26 kişi gözaltına alındıİstanbul Valiliği, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ününde izinsiz etkinlik için toplanan 26 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
17.06.2022Gündem
Kestel Belediye başkanı hangi partiden, Kestel Belediye başkanı kimdir? Kestel Belediyesi hangi parti, Önder Tanır kimdir, aslen nereli?
Kestel Belediye başkanı hangi partiden, Kestel Belediye başkanı kimdir? Kestel Belediyesi hangi parti, Önder Tanır kimdir, aslen nereli?Kestel Belediye başkanı Önder Tanır kimdir, Kestel Belediye başkanı hangi partiden? Bursa'da 3 yıldır 400 gram ekmeği 1 TL’den satan Kestel Belediyesi, önümüzdeki 2 yılda ekmeğe zam yapmamak için kendi buğdayını ekecek. Bin 300 dönümlük alanda çalışmalara başladıklarını belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, hem dar gelirli vatandaşların hem de boş ve atıl arazilerin değerlendirilmesi ile çiftçilerin kazanacağını söyledi. Söz konusu gelişmenin ardından Kestel Belediye başkanı hangi partiden, Kestel Belediye başkanı kimdir? Kestel Belediyesi hangi parti, önder tanır kimdir, aslen nereli? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
17.06.2022Gündem
Ek gösterge 0 ne demek, ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar!
Ek gösterge 0 ne demek, ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kabine Toplantısı ardından yaptığı açıklamada ek gösterge ile ilgili beklenen haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdıklarını, yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil 5,3 milyon kamu emekçisinin bu düzenlemeden yararlanacağını söyledi. Peki, Ek gösterge 0 ne demek ve ek göstergesi olmayan memur kimlerdir? Ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar…
7.06.2022Memur
Kütahya'da iki grup arasında kavga! 70-80 kişi...
Kütahya'da iki grup arasında kavga! 70-80 kişi...Kütahya'da iki grup arasında çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü.
5.06.2022Yaşam
Tarihi keşif! Böylesi ilk kez bulundu! Her şeyi değiştirecek
Tarihi keşif! Böylesi ilk kez bulundu! Her şeyi değiştirecekDenizli'de araştırmacı Ümit Şıracı, Bekilli ilçesinde 2 ayrı noktada M.Ö. 3'üncü yüzyıla ait olduğu değerlendirilen kaya resimleri buldu. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile birlikte bölgede inceleme yapan PAÜ Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Beyazıt, "Kaya resimleri, tespitlerimizden net olarak söyleyebiliyoruz ki; 1071'den önce de buradaydık. Bunlar yüzeylere yazılmış birer mektuptur" dedi.
3.06.2022Yaşam
Bebek sahili nerede, nereye bağlı, hangi ilçede? Bebek Sahili’ne nasıl gidilir?
Bebek sahili nerede, nereye bağlı, hangi ilçede? Bebek Sahili’ne nasıl gidilir?Bebek sahili nerede, hangi il, ilçeye bağlı? Türkiye'nin de popüler sahillerinden biri Bebek Sahili, koru ve parklarıyla da oldukça meşhur. İdeal bir yürüyüş rotası da sunan Bebek sahili hakkında merak edilenler…
31.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Beyazıt ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki beyazıt haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.