Basur

Basur

Son dakika basur haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan basur ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını basur haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Basur

haberleri sayfasında son dakika yaşanan basur gelişmeleri de dahil olmak üzere 95 basur haberi bulunmuştur. Tüm basur haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kandaki toksinleri atarak, kanı tamamen temizliyor! Doğal antioksidan, öksürüğü kesiyor, saç dökülmesini engelliyor...
Kandaki toksinleri atarak, kanı tamamen temizliyor! Doğal antioksidan, öksürüğü kesiyor, saç dökülmesini engelliyor...Doğal bir antioksidan görevi görüyor, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, nezle ve grip gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Sindirim sistemini rahatlatıyor, bağırsak parazitlerine karşı savaş açıyor, basur gibi sorunların tedavisinde kullanılıyor. Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkili oluyor. Saç dökülmesini engelliyor, ağızda oluşan yaraların giderilmesine yardımcı oluyor. Öksürüğe karşı da oldukça faydalı olan bu besin, kanı temizliyor ve kandaki toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. İşte mucizevi besinin bilinmeyen faydaları...
5.07.2022Sağlık
Bağışıklığı güçlendiriyor, hastalıklara karşı çok etkili! Kanser, kalp ve damar tıkanıklığı, böbrek hastalığı...
Bağışıklığı güçlendiriyor, hastalıklara karşı çok etkili! Kanser, kalp ve damar tıkanıklığı, böbrek hastalığı...Kanseri önleyici bir etkiye sahip, meme kanseri riskine karşı oldukça etkili oluyor. Bağışıklığı güçlendirerek vücudu hastalıklardan koruyor, özellikle grip aylarında tüketilmesi tavsiye ediliyor. Kilo düzenleyici bir etkiye sahiptir. İştah kesici bir özelliği de bulunuyor, kabızlık gibi mide sorunlarına da iyi gelerek, sindirimi kolaylaştırıyor. Kalp ve damar tıkanıklığını engelliyor, kan akışını dengede tutuyor. Böbrek hastalıklarına iyi geliyor, basur tedavisinde sıkça kullanılıyor, taş ve kum oluşumunu engelliyor.
1.04.2022Sağlık
Tansiyonu düzenliyor, kansere iyi geliyor! Antioksidan bakımından çok zengin, kolesterol, kalp krizi...
Tansiyonu düzenliyor, kansere iyi geliyor! Antioksidan bakımından çok zengin, kolesterol, kalp krizi...Damar sertliğine karşı çok etkili, romatiazmal hastalıklarda yardımcı, göz sağlığı için kullanılıyor. Hiper tansiyon ile savaşıyor, varis tedavisine yardımcı oluyor. Kalp krizi riskini azaltıyor, iyi kolesterolün yükselmesine kötü kolesterolün azalmasına katkıda bulunuyor. Antioksidan etkisi ile kansere karşı koruyucu oluyor, kanser tedavisinde meydana gelen olumsuzlukların daha az yaşanmasına katkıda bulunuyor. Gözlerdeki kılcal damarlarda kan dolaşımını kuvvetlendiriyor. Yaşlanmaya bağlı görme gücünde bozulma meydana gelmesi gibi sorunları engelliyor, kollajeni güçlendiriyor, bağ dokusunu kuvvetlendirerek cildin sarkmasını önlüyor. Basur ve varis gibi toplardamar yetersizliklerinde etkili, sedef ve egzama gibi deri rahatsızlıklarına da şifa oluyor. C vitamininin etkisini artırıyor, saç hücrelerini artırıyor.
17.03.2022Sağlık
Ramazan ayında kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık nasıl geçer? Kabızlığa çözüm olacak öneriler!
Ramazan ayında kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık nasıl geçer? Kabızlığa çözüm olacak öneriler!Ramazan ayında beslenme düzenine dikkat etmeyenlerin sıklıkla karşılaştığı sağlık sorunlarının başında kabızlık geliyor. Peki ramazan ayında kabızlığa ne iyi gelir? Ramazan'da kabızlığı çözmek için yapılması gerekenler nelerdir? İşte kabızlık problemi ile ilgili tüm bilgiler...
1.04.2022Ramazan
Acı biber turşusu faydaları nelerdir? Biber turşusunun yan etkileri nelerdir?
Acı biber turşusu faydaları nelerdir? Biber turşusunun yan etkileri nelerdir?Bağışıklığı güçlendiren besinlerin başında turşular gelmektedir. Özellikle kış aylarında sofralarda her çeşidiyle yer alan turşuların hastalıklara karşı iyi bir koruyucu olduğu belirtilmektedir. Mevsiminde farklı sebzelerden hazırlanan turşular sahip oldukları besin değerleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlerden biri olmaktadır. En sık tüketilen turşuların başında acı biber turşusu gelmektedir. Metabolizmaya olan olumlu etkileri ile acı biber turşusu sık tüketilen turşuların başında yer almaktadır.
28.01.2022Sağlık
Basur kansere dönüşür mü?
Basur kansere dönüşür mü?Hemoroid halk dilinde basur olarak bilinen bir makat hastalığıdır. Birçok makat hastalıkları gibi bağırsak kanseri de basurun belirtileriyle karıştırılmaktadır. Bu nedenle makat bölgesinde en ufak şikâyeti olan hastalar geciktirmeden uzman bir doktora görülmelidir. Doktor öncesi bilgi sahibi olmak için Proktoloji Uzmanı Dr. Yasir Gözü, hemoroid hastalığının kansere dönüşüp dönüşmeyeceği hakkında çok rahat ulaşılabileceğiniz önemli bilgiler verdi.
22.09.2021Sağlık
Cep telefonuyla tuvalette zaman geçiriyorsanız dikkat!
Cep telefonuyla tuvalette zaman geçiriyorsanız dikkat!Doç. Dr. Sebahattin Çelik, tuvalette geçirilen zamanın halk arasında basur olarak bilinen hemoroidi tetiklediğini söyledi.
16.09.2021Sağlık
Hem vücudu hem beyni etkiliyor
Hem vücudu hem beyni etkiliyorGenel popülasyona göre Türk kadınlarının daha erken menopoza girdiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, “Menopozun hem fiziksel hem psikolojik etkileri vardır. Ateş basması, gece terlemesi, uyku bozukluğu, saç ve deride değişiklikler, sindirim sistemi problemleri, gerginlik, depresif ruh hali görülebilir. Östrojen düzeyinde azalmayla bilişsel gerileme başlayabilir ve menopozun az bilinen semptomlarından biri olan beyin sisi veya bilinç bulanıklığı meydana gelebilir” dedi.
16.09.2021Sağlık
Hemoroitte lazer tedavisiyle aynı gün taburcu olunabilir
Hemoroitte lazer tedavisiyle aynı gün taburcu olunabilirLazer ile hemoroit, anal fissür (anüs çatlağı) ve kıl dönmesinde tedavi başarısının oldukça yüksek olduğunun altını çizen Op. Dr. Bilgin Ünsal Avcıoğlu, “İşlem çoğu zaman genel anestezi gerektirmez, lokal anestezi veya sedasyon anestezisi ile çözümlenmektedir. Lazer ışının etkisi hastalıklı bölgeye olduğu için, sağlam dokular hasar görmez, komplikasyon oranları da çok düşüktür. Lazer ile 20 dakikalık işlemden sonra hasta aynı gün taburcu edilir” dedi.
5.08.2021Sağlık
Hemoroid nedir? Hemoroid belirtileri nelerdir?
Hemoroid nedir? Hemoroid belirtileri nelerdir?Hemoroid, makat çıkışında görülen toplardamarlardan oluşan, meme şeklindeki makattan taşan yapılardır. Hemoroid hakkında merak edilen her şeyi Proktoloji Uzmanı Dr. Yasir Gözü anlattı.
30.07.2021Sağlık
Çay bardağı ameliyat ile çıkarıldı!
Çay bardağı ameliyat ile çıkarıldı!Şanlıurfa’da basur hastası olan bir kişinin iddiaya göre tedavi için hacamat yaptırırken yağlı çay bardağı anüs bölgesine kaçtı. Bardak ameliyatla çıkarıldı.
23.05.2021Yaşam
Yeni kabus: 'Hemoroidal hastalık'
Yeni kabus: 'Hemoroidal hastalık'Pandemi döneminde uzun süre hareketsiz kalma ve düzensiz beslenme gibi nedenlerle anal bölge hastalıkları ile her zaman olduğundan daha fazla karşılaşıldığını belirten Prof. Dr. İlker Sücüllü, “Bunların arasında da en sık görülen hemoroidal hastalığın en sık oluşma nedeni ise kronik kabızlık, ishal, tuvalette uzun süre vakit geçirmek ve ağır sporlardır” dedi.
5.01.2021Sağlık
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saraçoğlu önermişti! Satışlar patladı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saraçoğlu önermişti! Satışlar patladıKoronavirüse karşı mücadelede öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulmasını isteyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu alınabilecek önlemlere de dikkat çekerek, "İşte burada daha burnunuzdayken yapacağınız şey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci. Adaçayı ile ebegümecini karıştıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız” ifadelerini kullandı.
17.11.2020Gündem
"Pandemi hemoroid hasta sayısını artırdı"
"Pandemi hemoroid hasta sayısını artırdı"Türkiye’de Covid-19 salgınının etkisiyle uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşmasının hemoroid rahatsızlığında artışa neden olduğu belirtiliyor. Op. Dr. Cengiz Aşcı, “Uzun süre boyunca pozisyon değiştirmeden ayakta duran ya da oturan kişiler risk altında. Hareket etmeden saatlerce çalışmak hemoroid rahatsızlığına yakalanma olasılığını arttırıyor.” dedi.
2.11.2020Sağlık
Alışkanlıklarımız hastalıklara davetiye mi çıkarıyor?
Alışkanlıklarımız hastalıklara davetiye mi çıkarıyor?Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Yasir Gözü, dikkat edilmezse tuvalet alışkanlıklarımızın Hemoroid (Basur) ve Fissür (Makat Çatlağı) gibi makat hastalıklarına yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu.
21.09.2020Sağlık
Gebelikte dikkat edilmesi gereken 10 durum!
Gebelikte dikkat edilmesi gereken 10 durum!Hamilelik başladığı andan itibaren gebeliğin her günü, anne adayı ve bebek için oldukça büyük önem taşıyor. Bu süreç anne adayında fiziksel ve psikolojik birçok değişikliğe yol açıyor. Karın ağrısı, kusma, baş ağrısı, halsizlik, sık idrara çıkma gibi durumlar Hormonlar ve fizyolojik değişiklikler nedeniyle hamilelik sürecinde anne adaylarının en sık karşılaştığı şikayetler arasında yer alıyor. Bunların bir kısmı her insanda görülebilecek doğal belirtiler olabilirken, bazılarıysa önemli sorunların habercisi olabiliyor. Peki, Hamilelik belirtileri nelerdir? Hamilelikte nelere dikkat edilmeli? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç Dr. Emre Pabuçcu hamilelik sürecinde yaşanan değişimleri ve dikkat edilmesi gereken 10 önemli durumu anlattı.
10.08.2020Sağlık
Evde sürekli oturarak çalışanlara 'hemoroid' uyarısı
Evde sürekli oturarak çalışanlara 'hemoroid' uyarısıEvde sürekli oturarak çalışanlar için uyarılarda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Sedat Ocak, "Corona virüs evde özellikle koltukta hareketsiz ve oturarak yapılan çalışma sistemi hemoroid (basur) oluşumunu da tetikleyen bir etken olarak görülüyor" dedi.
8.05.2020Sağlık
Hareketsiz yaşam hemoroid nedeni!
Hareketsiz yaşam hemoroid nedeni!Kişinin yaşam kalitesini bozan, ağrı ve kanamaya yol açan hemoroid ya da halk arasında basur diye bilinen hastalığın yaygın görüldüğünü söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Doğan, "Coronavirüs salgını nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde hareketsiz kalmamaya dikkat edelim. Çünkü evde hareketsiz kalınca hemoroid ilerliyor. Yarım saatten fazla oturmamak, egzersiz yapmak ve sebze ağırlıklı beslenmek şart” dedi.
16.04.2020Sağlık
Utanmak sağlığınızı kaybettirebilir!
Utanmak sağlığınızı kaybettirebilir!Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Yasir Gözü, makat rahatsızlığı yaşayan hastaların birçoğunun bu durumdan utandıkları için tedavilerini geciktirdiğine ve bu hastalıkların tedavisinin gecikmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek sorunlara dikkat çekti.
23.03.2020Sağlık
Utanmak sağlığınızı kaybettirebilir!
Utanmak sağlığınızı kaybettirebilir!Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Yasir Gözü, makat rahatsızlığı yaşayan hastaların birçoğunun bu durumdan utandıkları için tedavilerini geciktirdiğine ve bu hastalıkların tedavisinin gecikmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek sorunlara dikkat çekti.
17.03.2020Sağlık
Gana’da koronavirüsünün tedavisi bulundu
Gana’da koronavirüsünün tedavisi bulunduGana’da bir medikal firması, "Adutwumwaa Bitters" isimli ilaçla korona virüsünün tedavisini bulduğunu iddia etti.
10.03.2020Gündem
Sarı Kantaron Yağı ne işe yarar?
Sarı Kantaron Yağı ne işe yarar?Sarı kantaron yağı, tedavi eden ve şifa etkisi gösteren nitelikleri ile sağlık sorunları yaşayanların vazgeçilmezlerinden. Her bütçeye uygun olması ve kolay bulunabilmesi de bu yağı, diğerlerinden ayırıyor. Birden çok faydalı özelliği ile yakından tanınması gereken bir doğal yağ türü.
16.02.2022Sağlık
Teknolojiye bağımlılık sağlığınız için bir tehdit olabilir
Teknolojiye bağımlılık sağlığınız için bir tehdit olabilirProktoloji Uzmanı Op. Dr. Yasir Gözü, günlük yaşantımızın her noktasına ulaşmış olan akıllı teknolojilerin, sağlığımız üzerindeki etkilerinden ve bu teknolojik aletlere olan bağımızın, sağlığımız üzerindeki olumsuz sonuçlarına fırsat vermemek için yapılması gerekenlerden bahsetti.
14.02.2020Sağlık
Her 4 kişiden 1'i basur! Dr. Ekici'den uyarı!
Her 4 kişiden 1'i basur! Dr. Ekici'den uyarı!Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Uğur Ekici, halk arasında basur olarak bilinen hemoroit hastalığı riskinin kış aylarında arttığını söyleyerek, her 4 kişiden 1'inde görüldüğünü dile getirdi. Dr. Ekici, hareketsiz yaşamın hemoroit nedeni olduğunu vurgulayarak bol su içilmesine dikkat çekti.
10.02.2020Sağlık
Erken yaşta hemoroid hastalığı
Erken yaşta hemoroid hastalığıToplumda oldukça yaygın olan Hemoroid hastalığı, bireyin günlük yaşamının her alanına etki ederek olumsuz etkilemektedir. Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Mert Atak, hemoroid hastalığının detayları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
24.12.2019Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Basur ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki basur haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.