Banka Kartı

Banka Kartı

Son dakika banka kartı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan banka kartı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını banka kartı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Banka Kartı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan banka kartı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.764 banka kartı haberi bulunmuştur. Tüm banka kartı haberleri aşağıda listelenmiştir.
AÖF kayıt yenileme ücreti ve tarihleri! 2022-2023 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak, ücretleri ne kadar?
AÖF kayıt yenileme ücreti ve tarihleri! 2022-2023 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak, ücretleri ne kadar?AÖF kayıt yenileme ekranı erişime açıldı. 2022-2023 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme nasıl ve nereden yapılır, ücreti ne kadar, son gün ne zaman? sorularına yanıt aranmaya başlandı. 3 Ekim 2022 Pazartesi günü itibarıyla başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri, belirlenen ücretin de ödenmesiyle tamamlanacak. İşte AÖF kayıt yenileme ekranı ve ders seçimi…
3.10.2022Eğitim
Mir kart nedir, Mir ödeme sistemi ne demek, ne işe yarıyor? MİR kart sitemi Türkiye’de geçerli mi? İşte MİR sisteminden çıkan bankalar…
Mir kart nedir, Mir ödeme sistemi ne demek, ne işe yarıyor? MİR kart sitemi Türkiye’de geçerli mi? İşte MİR sisteminden çıkan bankalar…Mir kart nedir, mir ödeme sistemi ne demek? Amerikan Hazinesi Yabancı Varlıklar Kontrol Dairesi'nin, Mir ödeme sistemini kullanan finansal kuruluşlara yaptırım uyarısının ardından Türkiye İş Bankası ve Denizbank sistemden çıkmıştı. 2 özel bankanın ardından kamu bankalarının, Rusya'nın yerel ödeme sistemi Mir uygulamasının kullanımını durdurdukları açıklandı. Peki, Rusya mir sistemi nedir, mir ne demek, ne işe yarıyor, neden kurulmuştu? Mir ödeme sistemi kullanan bankalar hangileri, MİR ödeme sistemini Türkiye’de kullanan banka kaldı mı?
28.09.2022Ekonomi
Kartla ödeme tutarı Ağustos ayında yüzde 125 arttı
Kartla ödeme tutarı Ağustos ayında yüzde 125 arttıBanka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartlar ile ilgili açıklama geldi. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verileri duyurdu. Kartla Ağustos ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 125 artarak 346 milyar TL oldu. Öte yandan toplam kart sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16'lık bir artış yaşandı ve 322 milyon adede ulaştı. İşte detaylar...
28.09.2022Ekonomi
İnternet dolandırıcılığı ile ilgili emsal karar! Banka sorumlu, faizi ile ödeniyor
İnternet dolandırıcılığı ile ilgili emsal karar! Banka sorumlu, faizi ile ödeniyorKoronavirüs salgını hayatın pek çok alanında değişikliğe neden olurken, bankacılık işlemlerinin de daha fazla mobil kanallar üzerinden yapılmasını sağladı. Birçok işlem artık internet aracılığı ile yapılabiliyor. Ancak her ne kadar bankalar tarafından sıkı güvenlik önlemleri alınsa da kimi zaman müşterilerin bilgileri çalınabiliyor. Konu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Avukat Elif Akar, Yargıtay kararına atıfta bulunarak hesap bilgilerinin sorumluluğunun bankada olduğunu ve müşterinin maddi kaybının bankalar tarafından giderilmesi gerektiğini açıkladı.
29.09.2022Gündem
Ziraat Bankası servis görevlisi maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi nedir, ne iş yapar, sınav konuları belli mi, başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır?
Ziraat Bankası servis görevlisi maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi nedir, ne iş yapar, sınav konuları belli mi, başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır?Ziraat Bankası servis görevlisi alımı için aramalar arttı. Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım Bankası için 1800 servis görevlisi alımı yapılacak. Peki, Ziraat Bankası servis görevlisi ne iş yapar, maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi başvuru şartları nelerdir, nasıl ve ne zaman yapılır? Sınav soruları ve konuları belli mi?
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli olduİnternetten alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Kolay ulaşılabilir olması, kredi kartı ile taksit yapılabilmesi ve iade imkanın bulunması web siteleri üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının artmasına yol açtı. Peki online platformlar üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak ürün satın almak ne kadar güvenli? Tüketiciler cayma hakkını hangi koşullarda kullanabiliyor? Avukat Sedef Selçuk internetten alışveriş yapanları uyararak 'cayma hakkı' ile ilgili, “Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içinde almış olduğu bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi, tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Tüketici, tahsil edemediği bedeli icra takibine konu ederek yasal faizi ile birlikte iade alabilir, uğradığı başkaca zarar var ise bunları da takibe konu edebilecektir.” diye konuştu.
21.09.2022Ekonomi
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem başlıyor! Yıl sonu için harekete geçildi, zaman daralıyor!
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem başlıyor! Yıl sonu için harekete geçildi, zaman daralıyor!Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Kimliklerde yeni dönem başlıyor ve tamamen değişiyor. Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. Öte yandan kimlik kartlarının kullanım alanlarında zamanla genişlemeler yaşanıyor. Yeni kimlikler ehliyetle birlikte kullanılabiliyordu. Harekete geçildi ve yapılan son bir duyuru ile artık yeni kimlik kartları kredi kartı olarak kullanılabilecek. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Kimliklere entegre edilecek ödeme sistemi ile artık vatandaşlar kimlik kartlarını alışverişte ya da çeşitli işlemlerde kullanabilecek. Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
19.09.2022Gündem
Adalet Bakanlığı duyurdu! 1500 adli yargı hakim ve savcı adayı alınacak! Hakimlik ve savcılık sınavı 2022 başvuru şartları ve sınav tarihleri!
Adalet Bakanlığı duyurdu! 1500 adli yargı hakim ve savcı adayı alınacak! Hakimlik ve savcılık sınavı 2022 başvuru şartları ve sınav tarihleri!Adalet Bakanlığı hakimlik ve savcılık sınavı başvuru şartları belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığı’na sınavla 1200 adlî yargı hâkim ve savcı adayı, 150 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı, 150 idari yargı hâkim adayı alınacak. Peki, Adalet Bakanlığı hakimlik ve savcılık sınavı 2022 başvurusu nasıl yapılır? Hakimlik savcılık sınavı başvuru şartları ne? İşte ilanın detayları…
Faizler düşürüldü! Kredi kartı olan ya da kredi kullanacak herkesi ilgilendiriyor, Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası art arda duyurdu
Faizler düşürüldü! Kredi kartı olan ya da kredi kullanacak herkesi ilgilendiriyor, Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası art arda duyurduGelen son dakika haberine göre, faiz oranları ile ilgili karar verildi. Bankalar art arda açıkladı. Yeni faiz oranları belli oldu. Kredi kartı, banka kartı olan, kredi çekmeyi planlayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yeni faiz oranları resmen uygulanmaya başladı. Belge ve onay şartı bulunmuyor. 12 ay vade seçeneği sunuluyor.
2.09.2022Ekonomi
Kredi ve banka kartlarıyla ilgili flaş detay! Yüzde 109 arttı
Kredi ve banka kartlarıyla ilgili flaş detay! Yüzde 109 arttıKredi kartı ve banka kartlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Kredi kartı ve banka kartı bilinmeyen merak edilen veriler ortaya çıktı. Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile Temmuz ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 109 artarak 316,9 milyar TL oldu. Öte yandan kredi kartı kullanan milyonlarca tüketici için geçerli detaylar belli oldu. Hemen banka ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Kart sahibi son 24 saatte yapılan harcamadan sorumlu tutulamaz. Kayıp, çalıntı kart bildirimi ile ilgili merak edilen detaylar belli oldu. İşte kredi kartı ve banka kartı ile ilgili tüm detaylar...
29.08.2022Ekonomi
Kredi ve banka kartı olanlar dikkat! Paranız bir anda buharlaşmasın
Kredi ve banka kartı olanlar dikkat! Paranız bir anda buharlaşmasınBankada hesabı olan, kredi ve banka kartı kullanan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Paranız dakikalar içerisinde yok olabilir. Kritk uyarı geldi. Onay vermeden önce bir kez daha düşünün. Her gün sıklıkla kullanılan uygulamalar isim, doğum tarihi gibi kişisel verileri talep ediyor. Hesabınıza girişi hızlandırmak için verdiğiniz izinlerle okay (tamam) tuşuna basmanız, hackerların da bilgilerinizi görmesini sağlayabilir. Bu bilgilerle para çekmek, ödeme yapmak ve yeni bir kredi kartı çıkarmak söz konusu olabilir.
29.08.2022Ekonomi
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? 200 Kaymakam alınacak!
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? 200 Kaymakam alınacak!İçişleri Bakanlığı duyurdu! Kaymakam adaylığı sınavı düzeltme ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı. İlana göre, İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 200 kaymakam adayı alınacakç Başvurular 1-8 Eylül 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, 2022 Kaymakamlık sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2022 Kaymakamlık sınavı başvuru ücreti ne kadar? 2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? Kaymakamlık sınavına kimler girebilir? İşte Kaymakamlık sınavı konuları ve başvuru şartları...
PKK’yla bağlantısı bulunan ve kara para aklayan şüpheli, tutuklandı
PKK’yla bağlantısı bulunan ve kara para aklayan şüpheli, tutuklandıGaziantep’in Nurdağı ilçesinde, terör PKK/PYD terör örgütü üyeleriyle bağlantıları olduğu ve yurt dışından getirdikleri yüklü miktardaki kara parayı akladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.
5.08.2022Yaşam
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi...
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi...Kocaeli’de pazarlarda Ağustos ayı bolluğu yaşanıyor. Tezgâhın en pahalısı kuru bamya olurken kilosu 40 liradan alıcı buluyor, 5 liraya kadar düşen şeftaliye ise rağbet arttı.
5.08.2022Ekonomi
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı!
Banka kartı, kredi kartı, ön ödemeli kart... Son dakika açıklaması geldi, iki kat arttı!Son dakika kart açıklaması! Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2022 yılının ilk altı ayına ait verileri açıkladı. 2022 yılının ilk altı ayında kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 103 artarak 1,44 trilyon TL oldu. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. 2022 yılının ilk yarısında 1,44 trilyon TL tutarında kartlı ödeme gerçekleşti. Bu dönemde 153 milyar TL tutarında yabancı kartlarla ödeme yapıldı. Her üç kartlı ödemeden 2'sinde temassız ödeme tercih edildi.
5.08.2022Ekonomi
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...Halkbank'tan kredi destek paketi açıklaması! 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi fırsatı sunuluyor. Kadın girişimci sayısının artırılması amacıyla bankalar tarafından birçok destek paketi devreye alınıyor. Halkbank, Genç Girişimci Destek Paketi ile kadın girişimcilere kredi imkanı sağlıyor. 35 yaş sınırı bulunuyor. Üniversite mezunu olan, iş tecrübesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi paketi sunuluyor. Türkiye genelinde 131 bin 787 kadın girişimciye 14,4 milyar TL kredi desteği sağladığı duyuruldu.
29.07.2022Ekonomi
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...
Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, sosyal konut...Ev almayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! 81 ilde başlıyor, konut seferberliği resmen başlıyor. Bakan Kurum, “İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacağız” dedi.
27.07.2022Ekonomi
Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85...
Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85...Kredi kartı ve banka kartı ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 85 arttı. Kartlı harcamalara ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, üçüncüsünü gerçekleştirdiği Kartlı Harcamalar Analizi sonuçlarını açıkladı. 2022 yılının ilk çeyreğinin aylık kartlı harcamalar ortalamasının bir önceki yıla kıyasla yüzde 85 oranında büyümüş olması dikkat çekti. Pandemide farklı yaklaşımlar izleyen diğer ülkelerle Türkiye'nin karşılaştırmaları da analizde yer aldı. Türkiye'nin 2021 performansının diğer ülkelere göre daha iyi olduğu gözlemlendi. Ticari kredi kartlarıyla yapılan harcamalar yüzde 94, banka kartı harcamaları da yüzde 118 büyüdü. İşte aylık kartlı harcamalara ilişkin dikkat çeken analiz...
27.07.2022Ekonomi
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandı
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandıAraba sahibi milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatları tek tek açıklandı. Yüzde 25 olarak tespit edildi, değerlerine göre 1313 lira ile 1576 lira arasında değişiyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte araba vergisi ile ilgili detaylar...
24.07.2022Otomobil
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2022, Ağustos askerlik celbi hangi tarihte, temmuzun kaçında belli olacak?
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2022, Ağustos askerlik celbi hangi tarihte, temmuzun kaçında belli olacak?Ağustos ayı askerlik yerleri merakla bekleniyor. Temmuz ayı sona ererken silah altına girecekler askerlik yerleri sorgulamasına başladı. Peki, Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2022, Ağustos askerlik celbi hangi tarihte, temmuzun kaçında belli olacak?
22.07.2022Gündem
KYK kredi borcu sorgulama! KYK kredi borcu nasıl sorgulanır? e-Devlet Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borcu sorgulama
KYK kredi borcu sorgulama! KYK kredi borcu nasıl sorgulanır? e-Devlet Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borcu sorgulamaKYK kredi borcu sorgulama ile ilgili yapılan aramalar arttı.0 sorgulamak isteyen öğrenciler sorgulama yöntemini araştırıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere ekonomik katkı sağlamak için ödenen öğrenim kredisi, okul bittikten sonra taksitler halinde öğrenciler tarafından geri ödeniyor. Öğrenciler “KYK kredi borcu sorgulaması nasıl yapılır?" sorusunu sorguluyor. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borcu nasıl sorgulanır? İşte KYK borcu sorgulama ekranı!
12.07.2022Eğitim
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındıAraba sahiplerini ilgilendiren önemli bir karar imza atıldı. Ağustosa kadar uzatıldı. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...
12.07.2022Ekonomi
Eşini öldürüp kartıyla deodorant satın aldı
Eşini öldürüp kartıyla deodorant satın aldıAnkara'da, boşanma aşamasındaki eşi Gülsüm Kuyar'ı (29) temizlik görevlisi olarak çalıştığı okulda bıçaklayarak öldüren Mehmet Kuyar (33) hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 16 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Mehmet Kuyar'ın, eşini öldürdükten 1-1,5 saat sonra marketten onun banka kartıyla deodorant satın aldığı ortaya çıktı.
7.07.2022Yaşam
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı! İlana göre, ÖSYM tarafından yapılacak yarışma sınavı ve sözlü sınavla ile Bakanlığa 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! Sınav için ön başvurular 8-14 Eylül 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
Faiz indirimli kredi kararı! Resmen duyuruldu, 350 bin lira...
Faiz indirimli kredi kararı! Resmen duyuruldu, 350 bin lira...Son dakika kredi kararı! Resmen duyuruldu ve değişti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Faiz indirimli esnaf kredilerinde limit bakanlığın girişimleriyle 350 bin liraya çıkarıldı.
1.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Banka Kartı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki banka kartı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.