Asgari

Asgari

Son dakika asgari haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan asgari ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını asgari haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.799 asgari haberi bulunmuştur. Tüm asgari haberleri aşağıda listelenmiştir.
THY ikinci pilot alımı yapacak
THY ikinci pilot alımı yapacak Türk Hava Yolları büyüme hedefleri doğrultusunda yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı alımı duyurusu yayımladı.
13.06.2024 Gündem
(Takdir teşekkür alana karne hediyesi) Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi nasıl alınır, takdir teşekkür alana para verilecek mi, karne hediyesi için başvuru gerekiyor mu?
(Takdir teşekkür alana karne hediyesi) Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi nasıl alınır, takdir teşekkür alana para verilecek mi, karne hediyesi için başvuru gerekiyor mu? 14 Haziran Cuma günü karneler alınıyor. Karneler beklenirken 10.201 TL karne hediyesi iddiaları gündem oldu. Dereceye giren öğrencilere 10.201 TL karne hediyesi haberleri sonrası 10.201 TL karne hediyesi başvurusu için ne yapmak gerekiyor. Peki, Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi nasıl alınır, takdir teşekkür alana para verilecek mi? Takdir teşekkür alana karne hediyesi doğru mu? Takdir teşekkür alana 10.201 tl karne hediyesi başvurusu nasıl yapılır? Gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
13.06.2024 Gündem
Erdoğan-Özel zirvesinden öne çıkanlar: Ne hediye ettikleri ortaya çıktı
Erdoğan-Özel zirvesinden öne çıkanlar: Ne hediye ettikleri ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özel’e dün iade-i ziyarette bulundu. Erdoğan 18 yıl önce Deniz Baykal’ın Genel Başkanlığı döneminde CHP Genel Merkezi’nde ağırlanmıştı. 12. katta gerçekleşen görüşme için Erdoğan’a özel bir oda tahisis edildi. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Özel, Erdoğan’a makam aracına kadar eşlik ederek uğurladı.
12.06.2024 Gündem
Kredi kartı kullananları doğrudan ilgilendiriyor! 'Üç kere üst üste asgari ödeme yapmayanın nakit avansı kapatılıyor'
Kredi kartı kullananları doğrudan ilgilendiriyor! 'Üç kere üst üste asgari ödeme yapmayanın nakit avansı kapatılıyor' Kredi kartı kullanan milyonları yakından ilgilendiriyor. Kredi kartı faizleri tekrar yükselecek mi? Ekonomi yönetiminin sıkı para politikasına ilişkin attığı adımlar meyvelerini vermeye başladı. Özellikle faiz oranlarının yükseltilmesi ve kredi kartı nakit çekime getirilen sınırlamaların ardından kredi kartı harcamalarında aylık büyüme oranları yavaşladı. Peki şu anda kredi kartı faiz oranları ne kadar oldu? Faizlerde yükseliş sürer mi? Limit ve taksit sınırlaması bekleniyor mu? Konuyla ilgili uzman isim, ‘Kredi kartı ile araba alır hale geldik’ diyerek beklentilerini açıkladı. İşte detaylar...
12.06.2024 Ekonomi
MHP lideri Bahçeli: Erdoğan herkesle görüşür, sakınca yok
MHP lideri Bahçeli: Erdoğan herkesle görüşür, sakınca yok MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Suriye'nin kuzeyindeki seçimlere tepki gösteren Bahçeli, "Asıl hedef Türkiye'miz, yakın hedef son yurdumuzdur. Milli güvenliğimiz tehdit ve tehlikelerle sınanmakta. Türkiye'nin haklı tepkisi sözde seçimleri erteletmiştir. Gündemden tamamen çıkarılmalıdır. ABD gibi dost düşman başına." dedi. Bahçeli, öte yandan "Sayın cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bizce mahsuru yoktur." ifadelerini kullandı.
11.06.2024 Gündem
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebi
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebi Merakla beklenen ziyarete çok az kaldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yarın CHP Genel Merkezi'nde ağırlayacak. Peki görüşmeye az bir zaman kalmışken Ankara'da neler konuşuluyor? CHP'de nasıl bir hazırlık var?
10.06.2024 Gündem
Dar gelirliye elektrik ve doğal gaz desteği!
Dar gelirliye elektrik ve doğal gaz desteği! Doğalgaz ve elektrik maliyetlerine karşı tüm kesimlerin desteklenmesi yerine, ihtiyaç sahiplerine odaklanan bir sisteme geçiş yapılacak. Dar gelirlilere yönelik destek kapsamının artırılması öngörülürken, yüksek elektrik ve gaz tüketimi olan üst gelir grubu daha fazla ödeyecek.
10.06.2024 Ekonomi
Üniversiteli motokurye Ata'yı öldürmüş! Babadan 'öldür' talimatı, hastane kayıtlarında çıkmadı
Üniversiteli motokurye Ata'yı öldürmüş! Babadan 'öldür' talimatı, hastane kayıtlarında çıkmadı Balıkesir'de, motokurye ve üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ın (20) yolunu kesip, bıçaklayarak öldüren E.Ö.'nün (17) yaş tespiti için Balıkesir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen tensip kararında, topuk kanı ve hastane kayıtları istendi. İl Sağlık Müdürlüğü, E.Ö.'nün annesinin 2007'de doğum yaptığına dair bir kayda rastlanmadığını belirtti. Akman ailesinin avukatı İbrahim Erenci, bu durumun E.Ö.'nün 18 yaşından büyük olduğu yönündeki iddialarını destekler nitelikte ve kemik yaşının tespitinin zorunluluk olduğunu söyledi.
7.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin süresini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin süresini açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurban Bayramı ikramiyelerimizi 10-14 Haziran tarihileri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. Böylece tek kalemde emeklilerimize 42 bin TL tutarında ödeme yapacağız" dedi. Erdoğan yaptığı açıklamada Bayram tatili için alınan kararı açıkladı.
4.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayız Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentilerinin tamamının farkındayız. Mesajların gereğini vakti saati geldiğinde muhakkak yapacağız. Bu süreçte ince eleyip sık dokuyor, gerçekten çok titiz davranıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bizi ziyaret etti. Arayı uzatmadan bayramdan önce biz de kendisine iade-i ziyarette bulunacağız" dedi.
1.06.2024 Gündem
Türkiye Hayat Emeklilik müşterilerine indirim
Türkiye Hayat Emeklilik müşterilerine indirim Türkiye Hayat Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ya da İhtiyari Hayat Poliçesi bulunan 18 yaş üstü müşterilerine Türkiye Sigorta’dan uygun koşullarda sigorta yaptırabilecekleri bir indirim kampanyası başlattı.
31.05.2024 Ekonomi
Sosyal medya daha çok kazandırıyor! İnfluencer olmak isteyen çalışmak istemiyor: Ara eleman sorunu üretimi tehdit ediyor
Sosyal medya daha çok kazandırıyor! İnfluencer olmak isteyen çalışmak istemiyor: Ara eleman sorunu üretimi tehdit ediyor Adana’da sosyal medyadan kolay para kazanma dönemi başladıktan sonra, ara eleman sorunu her geçen gün artarak devam ederken onlarca sektör, asgari ücretten fazla paraya çalıştıracak eleman bulamıyor.
29.05.2024 Adana
Emekli, memur, asgari ücretli milyonları ilgilendiriyor!! Zamlar ne olacak? Yeni maaşlar tek tek hesaplandı
Emekli, memur, asgari ücretli milyonları ilgilendiriyor!! Zamlar ne olacak? Yeni maaşlar tek tek hesaplandı Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam yapılacak. Milyonlarca kişi 3 Temmuz 2024 tarihine odaklandı. Memur ve emekliler için zamların belirlenmesinde ana faktör olan enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte zam oranları kesinleşecek. Öte yandan emekli aylıklarına temmuzda yüzde 25 dolayında zam yapılması bekleniyor. En düşük emekli maaşına bu yıl artış yapılmayacak. Dolayısıyla kök maaşı 8 bin TL ve altındaki emekliler artıştan yararlanamayacak. İşte memur ve emekli maaş zammı ile ilgili yeni detaylar...
29.05.2024 Çalışma Hayatı
Sosyal medya üzerinden kolay para kazanılması ara elaman bulmamaya sebep oluyor! “Gençlerimiz iş beğenmiyor”
Sosyal medya üzerinden kolay para kazanılması ara elaman bulmamaya sebep oluyor! “Gençlerimiz iş beğenmiyor” Adana’da sosyal medyadan kolay para kazanma dönemi başladıktan sonra, ara eleman sorunu her geçen gün artarak devam ederken onlarca sektör, asgari ücretten fazla paraya çalıştıracak eleman bulamıyor.
30.05.2024 Adana
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı!
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı! Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İstanbul Bebek'te bulunan Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı.
28.05.2024 Ekonomi
SGK resmen duyurdu! Hibe desteği sağlanacak, her ay asgari ücret tutarında ödeme yapılacak
SGK resmen duyurdu! Hibe desteği sağlanacak, her ay asgari ücret tutarında ödeme yapılacak Çalışanlara güzel haber! Hibe desteği verilecek. 25 ay boyunca devam edecek. Asgari ücret tutarındaki destek ödemesinden yararlanmanın bazı şartları bulunuyor. Bu şartları sağlayan kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemeden yararlanacak.
23.05.2024 Çalışma Hayatı
Kiralarda yüzde 25 zam sınırı kalkıyor! Yeni dönemin şifreleri ortaya çıktı! Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor
Kiralarda yüzde 25 zam sınırı kalkıyor! Yeni dönemin şifreleri ortaya çıktı! Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor Kirada yüzde 25 zam sınırı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının devam edip etmeyeceğine yönelik “Devam etmesi için bir sebep görmüyorum, etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Devam etmesi yönünde bir çalışma yok” dedi. Ayrıca, çok uluslu şirketler için asgari kurumlar vergisi getireceklerini dile getiren Şimşek, “Arsalar ve gayrimenkuller üzerinden elde edilen gelirler konusunda da paket çalışmamız var” ifadelerine yer verdi.
21.05.2024 Ekonomi
Çorlu tren kazasında 25 kişi ölmüştü!  Davasında karar açıklandı
Çorlu tren kazasında 25 kişi ölmüştü! Davasında karar açıklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası davasında 9 sanığın 8 yıl 4 ay ile 17 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları alması, 4 sanığın da beraatine ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. 4 sanığın tutuklanması ile sonuçlanan davanın 370 sayfalık gerekçeli kararında, sanıkların 'kusur' ve 'ihmalleri' tek tek sıralandığı davada karar açıklandı.
20.05.2024 Gündem
Diyanet'ten tasarruf kararı
Diyanet'ten tasarruf kararı Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında uygulanacak tedbirlere ilişkin bir açıklama yaptı.
17.05.2024 Gündem
Diyanet'ten tasarruf kararı
Diyanet'ten tasarruf kararı Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında uygulanacak tedbirlere ilişkin bir açıklama yaptı.
17.05.2024 Ekonomi
Emeklilere zam müjdesi! Maaş hesabı değişti, yeni tablo netleşti
Emeklilere zam müjdesi! Maaş hesabı değişti, yeni tablo netleşti Emeklilere zam müjdesi! Maaş hesabı değişti, işte yeni maaş tablosu. SSK, Bağ-Kur ve emeklileri yakından ilgilendiriyor. Temmuz zammıyla maaşlar artacak. Öte yandan emekliye refah paketi için çalışmalar sürüyor. Ocak-Haziran dönemi için en düşük emekli maaşı 10 bin TL, emekliye zam oranı yüzde 49,25 olarak belirlendi. Bayram ikramiyeleri yüzde 50 artarken, promosyonlarda asgari tutar 8-12 bin TL oldu. Sırada refah paketi ve Temmuz düzenlemeleri var. İşte merak edilen tüm detaylar...
15.05.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan'dan emeklilere refah payı açıklaması: Temmuz ayını bekliyoruz
Bakan Işıkhan'dan emeklilere refah payı açıklaması: Temmuz ayını bekliyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye refah payı verilmesine ilişkin, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Emeklilere zam sürprizi! Hesaplamalar değişti, yeni maaş tablosu belli oldu
Emeklilere zam sürprizi! Hesaplamalar değişti, yeni maaş tablosu belli oldu Emeklilere zam müjdesi! Maaş hesabı değişti, işte yeni maaş tablosu. SSK, Bağ-Kur ve emeklileri yakından ilgilendiriyor. Temmuz zammıyla maaşlar artacak. Öte yandan emekliye refah paketi için çalışmalar sürüyor. Ocak-Haziran dönemi için en düşük emekli maaşı 10 bin TL, emekliye zam oranı yüzde 49,25 olarak belirlendi. Bayram ikramiyeleri yüzde 50 artarken, promosyonlarda asgari tutar 8-12 bin TL oldu. Sırada refah paketi ve Temmuz düzenlemeleri var. İşte merak edilen tüm detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
Herkes İçin Hareketlilik uygulaması bu yıl hayata geçiyor
Herkes İçin Hareketlilik uygulaması bu yıl hayata geçiyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’de engellilerin temel hak ve özgürlüklerden faydalanmasını teşvik edecek ve toplumsal hayata diğer bireylerde eşit şartlarda katılımını sağlamak amaçlı ilk kanunun 2005 yılında imzalandığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda fırsat eşitliğini ön planda tutan hükümetlerimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmaya, umut ve özlemlerini gerçekleştirmeye gayret etmiştir.” dedi.
13.05.2024 Ekonomi
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır?
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır? Vatandaşın gözü kulağı yarın açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinde olacak. Peki açıklanacak önlemler neler olacak? Kamuda tasarruf tedbirleri vatandaşa nasıl yansır? İşte detaylar...
12.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Asgari ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.