Arı Sütü

Arı Sütü

Son dakika arı sütü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan arı sütü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını arı sütü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Arı Sütü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan arı sütü gelişmeleri de dahil olmak üzere 115 arı sütü haberi bulunmuştur. Tüm arı sütü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye dünyada 3.sırada..8 milyon koloni var
Türkiye dünyada 3.sırada..8 milyon koloni varBursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orhaneli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa arıcılık kursu düzenlendi. Kursa vatandaşlar ilgi gösterdi.
22.10.2022Yaşam
1 kovanla başladı, 100 kovana çıkarttı! 'Her şeyimiz doğal'
1 kovanla başladı, 100 kovana çıkarttı! 'Her şeyimiz doğal'Tokat’ta emekli öğretmen hobi olarak 1 kovanla başladığı arıcılığı 100 kovana çıkarttı.
9.08.2022Ekonomi
Takviye gıda kullananlar dikkat: Satışı yasaklanıyor
Takviye gıda kullananlar dikkat: Satışı yasaklanıyorTarım ve Orman Bakanlığı son yıllarda tüketimi artan takviye edici gıda ve vitaminlerle ilgili olarak bir çalışma başlattı. Düzenlemeye göre, iki yaşın altındaki çocuklar için takviye gıda satışı yasaklanacak. Peki bugüne kadar kan sayımı ya da gerekli tetkikler yapılmadan verilen çok sayıda takviye gıda ve vitamin ne olacak? Kullanılan takviye gıdalar çocuklarda sağlık sorunlarına yol açar mı? Uzmanlar dikkat çeken uyarılarda bulundu.
15.07.2022Sağlık
Vitamin ve takviye gıdalarla ilgili flaş karar! Bakanlık açıkladı, artık yasaklandı
Vitamin ve takviye gıdalarla ilgili flaş karar! Bakanlık açıkladı, artık yasaklandıTarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Takviye gıdalarla ilgili flaş karar verildi. Vitamin ve takviye gıdada yeni dönem başlıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın taslağına göre, arı sütü, arı poleni ve propolis gibi gıdalara 2-4 yaş çocuklar için onay verilmeyecek. Bal, tahin ve pekmez etken madde olarak kullanılamayacak. Hangi düzenlemeler yapılacak, uzmanlar ne diyor, işte son dakika haberinin detayları...
7.07.2022Gündem
'İnsanlığın sonunu getirecek' deyip büyük tehlikeyi açıkladı! Toplu ölümler...
'İnsanlığın sonunu getirecek' deyip büyük tehlikeyi açıkladı! Toplu ölümler...Arıların, ekosistem açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Tıbbi Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Yıllar, “Arılar ortadan kalkmaya başlarsa hem beslenme açısından hayati tehdidimiz olacak hem de balı, arı sütünü ve propolisi kaybedeceğiz. Eğer tedbir almazsak ana besin zinciri bozulabilir. Böylelikle besin bulmakta çok büyük güçlük çekeceğiz” dedi.
1.07.2022Yaşam
Bağışıklığa, kolesterole, kalbe tansiyona iyi geliyor! Gramı 15 lira! Servet değerinde
Bağışıklığa, kolesterole, kalbe tansiyona iyi geliyor! Gramı 15 lira! Servet değerindeİlaç ve kozmetik sektöründe kullanılan ve vücuttaki ölü hücreleri canlandırdığı düşünülen servet değerindeki ‘arı sütü’nün gramı 15, kilosu ise 15 bin TL'den satılıyor. Her yıl hava sıcaklıklarına göre nisan, mayıs ve haziran aylarında sağımına başlanan ve eylül ayına kadar hasadı devam eden arı sütü, kovanlardan çıkartılmaya başlandı.
4.06.2022Ekonomi
Menopoza, kansere, karaciğere, kalbe, bağışıklık sistemine iyi geliyor! Mucize besin! Kilosu 400 lira! Ve tezgahlara düştü
Menopoza, kansere, karaciğere, kalbe, bağışıklık sistemine iyi geliyor! Mucize besin! Kilosu 400 lira! Ve tezgahlara düştüMenopoza, kansere, karaciğere, kalbe bağışıklık sistmine çok iyi geliyor. Mucize besin. Kilosu 400 lira! Türkiye’nin bal üretiminde ilk sıralarda yer alan ve 34 tane bal ormanı bulunan Mersin’de, milyonlarca arının gram gram topladığı, kilogram fiyatı 400 TL’ye kadar çıkabilen polende sezonun ilk hasadı gerçekleştirildi. Bal arıları çiçeklerden nektar toplarken çiçeklerin üreme aracı olan erkek üreme taneciklerini yani polenleri de toplarlar. Toplanan nektarlar arılar çiçekten çiçeğe dolaşırken bitkilerin çoğalmasına katkıda bulunur. Arı poleni doğrudan tüketileceği gibi farklı besinlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Genellikle başka yiyeceklerle karıştırılarak tüketimi daha yaygındır. Yoğurtla karıştırarak, salatalara ekleyerek ya da farklı içeceklere katılarak tüketilmesi hem kolay hale gelir hem de sindirim sisteminizde daha hızlı aktive olur. Polen tüketmenin bir diğer yolu ise bal ve arı sütü, propolis gibi diğer arı ürünleriyle karıştırılmasıdır.
21.05.2022Sağlık
Kilosu 10 bin liradan satılıyor, talep patladı! Hücreleri yeniliyor, faydaları saymakla bitmiyor...
Kilosu 10 bin liradan satılıyor, talep patladı! Hücreleri yeniliyor, faydaları saymakla bitmiyor...Hücreleri yeniliyor, faydaları saymakla bitmiyor. Kilosu 10 bin liradan satılıyor, siparişlere yetişemiyor. Gram gram sağım yapılıyor bu yıl da hasat başladı. Türkiye'de yılda 30 ton tüketiliyor, üretim ise 3 ton. 27 tonluk açık ise yurt dışından karşılanıyor. Fabrikadaki işlerini bırakıp bu işe giren Mehmet Durgut ve Metin Kaya, yılda 100 kilo üretmeyi başardı.
14.05.2022Ekonomi
Kanserle savaşıyor, tam bir doğal antibiyotik! Bir damlası bile çok etkili...
Kanserle savaşıyor, tam bir doğal antibiyotik! Bir damlası bile çok etkili...Kansere karşı tam bir savaşçı, bir damlası bile yetiyor. Anti-viral, anti-bakteriyel, anti-inflamatuar ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahip, iştah açıcı olarak kullanılıyor. En çok Japonya'da üretiliyor, içinde su, karbonhidrat, lipid, aminoasit bulunuyor. B1, B2, B3, B12, biotin, inositol, asetilkolin, folik asit, A, C, D, E vitaminleri, bazı mineraller, enzimler, hormonlar, antibakteriyel ve antibiyotik bileşenleri bakımından çok zengin, çocukların öğrenme ve algılama işlevlerinin arttırılmasına yardımcı oluyor. Bağışıklık sisteminin güçlendiriyor, kolit gibi mide hastalıklarının tedavisinde olumlu etkiler gösteriyor. İşte bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı enerji kaynağı olan bu besinin mucizevi faydaları...
6.01.2022Sağlık
Kilosu 450 lira, siparişlere yetişemiyorlar! Bu karışımı yiyen hasta olmuyor! Alan bir daha istiyor...
Kilosu 450 lira, siparişlere yetişemiyorlar! Bu karışımı yiyen hasta olmuyor! Alan bir daha istiyor...Kilosu 450 liraya satılıyor. Talep resmen patladı. Yurt dışından da talep çok ancak Türkiye'deki sipariş yoğunluğundan dolayı yurt dışına yetişemiyorlar. Bu karışımı tüketenler hasta olmadıklarını söylüyor. Covid-19’dan sonra karışıma ilgi büyük ölçüde arttı. Günde bir tatlı kaşığı tüketiliyor. Kış aylarında soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa iyi geliyor. İnsanlar aynı zamanda koronaya karşı bağışıklıklarını güçlendirmek istediği için bu karışımı tercih ediyor.
9.12.2021Ekonomi
Arı zehri ciltte yaşlanma karşıtı etki gösteriyor
Arı zehri ciltte yaşlanma karşıtı etki gösteriyorGıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, "Doğal bitkisel yağlar, arı sütü ve arı zehri içeren katkısız formüllerin kullanımı cilt bariyerinin temizliği, sıkılaşması ve canlı bir görünüm kazanması açısından faydalı olacaktır." dedi.
13.07.2021Sağlık
Arı ürünleriyle ilgili değişiklik! Bakanlık duyurdu
Arı ürünleriyle ilgili değişiklik! Bakanlık duyurduTarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı tebliğ taslağıyla arı sütü, arı sütü tozu, propolis ürünleri, arı poleni, kurutulmuş arı poleni ve arı ekmeği (perga) gibi arı ürünlerinin üretim ve piyasaya arz aşamasında taşıması gereken nitelikleri tespit etti.
26.04.2021Gündem
Evde koronavirüs karantinası sürecinde 15 altın kural!
Evde koronavirüs karantinası sürecinde 15 altın kural!Dr. Öğretim Üyesi Mikrobiyolog İpek Ada Alver, evde karantina sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgi verdi. 15 kural sıralayan Dr. Alver, “Aileniz ve toplum sağlığı için Kovid-19 pozitif yakınınıza karantina kurallarını uygulaması konusunda destek olun, teşvik edin. Testi pozitif olan yakınınızın temel ihtiyacı olan eşyaları ve ilaçlarıyla, temiz çarşafların olduğu ve dinlenmesi için yatak olan ayrı bir odada izole edin” dedi.
28.01.2021Sağlık
Koronavirüs için yapılan bal arısı yönteminde ölüm riski!
Koronavirüs için yapılan bal arısı yönteminde ölüm riski!Koronavirüse karşı iyi geldiği düşüncesiyle kullanılan bal arısı yöntemi ile ilgili uzmanlar uyarıyor. Uzmanlar, uygulamaya yönelik bilimsel bir çalışma olmadığını, alerjisi olan kişilerde arı sokmasının ölümlere neden olabileceğini söyledi.
23.01.2021Sağlık
Koronaya iyi geliyor diyerek kendilerini ısırtıyorlar! Flaş açıklama
Koronaya iyi geliyor diyerek kendilerini ısırtıyorlar! Flaş açıklamaSon zamanlarda özellikle bağışıklığı arttırdığı için bazı kişilerin arıların iğnesini vurdurmasıyla ilgili konuşan Malatya İnönü Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Müdürü ve Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, arı sokmasının korona virüse karşı etkili olduğuna yönelik bilimsel bir klinik çalışmanın yapılmadığını ve kanıtlanmadığını söyledi.
23.01.2021Gündem
Kilosu 700 lira ama yok satıyor! Talep patladı...
Kilosu 700 lira ama yok satıyor! Talep patladı...Koronavirüs sürecinde ismi anılan udi hindi, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğiyle dikkat çekiyor. Kocaeli'de de pandemiden ve çeşitli hastalıklardan korunmak için aktarların yolunu tutan vatandaşlar, kilogramı 700 TL'den satışa sunulan udi hindi, propolis ve arı sütüne rağbet gösteriyor.
23.01.2021Ekonomi
Bir tatlı kaşığının fiyatı 100 lira! Salgında talep arttı, hızla tükeniyor
Bir tatlı kaşığının fiyatı 100 lira! Salgında talep arttı, hızla tükeniyorTokat Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir, kent genelinde yılda 10 kilo civarında üretilen arı sütünün bir tatlı kaşığı fiyatının 70 ile 100 lira, kilosunun ise 7 bin ile 10 bin liradan satıldığını söyledi. Özellikle koronavirüs nedeniyle arı sütü taleplerine yetişemediklerini belirten Demir, yeni üretim için bahar ayının gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.
21.01.2021Ekonomi
Hibe desteği! 30 bin liradan başlıyor, son gün...
Hibe desteği! 30 bin liradan başlıyor, son gün...Devletten geri ödemesiz para desteği. Başvuranlar alıyor. 5 gün içerisinde onaylanıyor. Alınacak para 30 bin TL'den başlıyor. Hibe desteğinden yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi 22 Ocak olarak belirlendi.
11.01.2021Ekonomi
Yüzde 100'e kadar hibe verilecek! Bakan duyurdu
Yüzde 100'e kadar hibe verilecek! Bakan duyurduTarım ve Orman Bakanlığı, belirlenecek illerde 50 ve üzeri arılı kovan varlığına sahip ve arı ürünleri üretimi yapacak üreticilerin makine, alet, ekipman ve seyyar arıcı barakası alımını destekleyecek.
5.12.2020Ekonomi
Koronavirüs satışları arttırdı! Fiyat...
Koronavirüs satışları arttırdı! Fiyat...Korona virüs pandemisi ve kış mevsimi sebebiyle muhtemel hastalıklardan ve korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlar çareyi propoliste buldu.
2.12.2020Yaşam
Koronavirüs, arı ürünlerine ilgiyi arttırdı
Koronavirüs, arı ürünlerine ilgiyi arttırdıAğrı'da tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşlar arı ürünlerine yöneldi. Son dönemde vatandaşlar, C vitaminin yoğun olduğu meyve ve sebzelerin dışında arı sütünden üretilen propolis ve bala yoğun ilgi gösteriyor.
6.11.2020Yaşam
Arı ürünlerine talep arttı
Arı ürünlerine talep arttıTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle son zamanlarda propolis, polen, arı ekmeği, arı zehri, ham bal ve arı sütü gibi arı ürünlerine olan talepte ciddi bir artış yaşandığını açıkladı.
7.09.2020Sağlık
Arı sütünün kilosu 8 bin lira!
Arı sütünün kilosu 8 bin lira!Tekirdağ'ın Saray ilçesinde, 40 yıldır arı yetiştiriciliği yapan Tuncer Çalışkan, bağışıklığı güçlendirmesiyle bilinen ve kilosu 7-8 bin TL olan arı sütüne yoğun ilgi olduğunu söyledi.
26.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arı Sütü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki arı sütü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.