Arabuluculuk

Arabuluculuk

Son dakika arabuluculuk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan arabuluculuk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını arabuluculuk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Arabuluculuk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan arabuluculuk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.237 arabuluculuk haberi bulunmuştur. Tüm arabuluculuk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiriyor! Flaş borç detayı, tahliye davası açılıyor
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiriyor! Flaş borç detayı, tahliye davası açılıyorKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detayları ortaya çıktı. Bunu yapan kiracı evden tahliye ediliyor. Kira, kat mülkiyeti, komşu hakkı ve ortaklığın giderilmesinden kaynaklı uyuşmazlıklarda dava şartı arabuluculuk uygulaması başladı. Yoğun başvuru var. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı önemli avantajı açıkladı. İşte ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren detaylar...
22.09.2023Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar arasında yeni dönem! 2 saatlik ücreti bakanlık karşılıyor
Ev sahibi ve kiracılar arasında yeni dönem! 2 saatlik ücreti bakanlık karşılıyorEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Kira, kat mülkiyeti, komşu hakkı ve ortaklığın giderilmesinden kaynaklı uyuşmazlıklarda dava şartı arabuluculuk uygulaması başladı. Bu noktada iki saatlik ücret Adalet Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Anlaşma durumu olursa burada taraflar eşit olarak ödüyor. İşte milyonları ilgilendiren detaylar...
11.09.2023Ekonomi
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem başladı! 1 ay süresi var
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem başladı! 1 ay süresi varKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kira uyuşmazlıklarında yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor. Kira tespit, tahliye, uyarlama, kontrat kaynaklı sorunlar, taşınmaz paylaşımı, kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıklar, aidata ilişkin davalar zorunlu arabuluculuk sürecine tabi oluyor. İhtilafların tamamı önce arabulucuya gitmek zorunda olup daha sonra dava açılabilecek. Prof. Dr. Ahmet Erol konu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
8.09.2023Ekonomi
Antalya'da 2 grup arasında kavga! Ölü ve yaralılar var
Antalya'da 2 grup arasında kavga! Ölü ve yaralılar varAntalya'da 2 grup arasında çıkan tartışmada Şefik Doğan (21), başına sert bir cisimle aldığı darbeyle hayatını kaybetti, Hakan Çelik (23) pompalı tüfekten çıkan saçmalarla yaralandı.
1.09.2023Yaşam
Arabuluculuk bürolarında ilk gün yoğunluğu! Vatandaşlar akın etti
Arabuluculuk bürolarında ilk gün yoğunluğu! Vatandaşlar akın ettiEv sahibi ile kiracılar arasında yaşanan anlaşmazlıkların kısa sürede çözülmesi için bugün yürürlüğe giren arabuluculuk bürolarında yoğunluk dikkat çekti.
1.09.2023 Yaşam
Kiracı - ev sahibi ilişkilerinde yeni dönem! Yarın başlıyor, kritik 30 gün detayı...
Kiracı - ev sahibi ilişkilerinde yeni dönem! Yarın başlıyor, kritik 30 gün detayı...Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı yakından ilgilendiriyor. Yeni dönem resmen yarın başlıyor. Bakan Tunç konu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç arabuluculuk sistemi ile ilgili, "Yarından itibaren arabuluculuk müessesesine kira davaları da katılıyor. Kat mülkiyeti davaları zorunlu arabuluculuk kapsamında olacak." ifadelerini kullandı. Peki bundan sonra süreç nasıl ilerleyecek? İşte ev sahibi ve kiracıların merak ettiği soruların yanıtı...
31.08.2023Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yeni dönem başlıyor
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yeni dönem başlıyorEv sahibi ve kiracı milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren yeni dönem başlıyor. Kira uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk dönemi yarın başlıyor. Süreci dava açmak isteyen başlatacak. Arabulucu süreci en fazla 1 ay sürecek. Arabulucuya gitmeden dava açılamayacak. "Oğlum, kızım oturacak" diyen ev sahibi de başvurabilecek.
31.08.2023Ekonomi
Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 1 Eylül'de zorunlu olacak
Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 1 Eylül'de zorunlu olacakKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kira anlaşmazlıklarında dava açmadan önce arabulucuya başvurma zorunluluğu 1 Eylül Cuma başlıyor. Arabuluculuk mekanizması, aylarca süren dava süreci yerine en fazla 4 haftada anlaşmazlıkları çözecek. Peki arabulucuya nasıl başvurulur, toplantı ne zaman düzenlenir, toplantıya gidilmezse ne olur, ücreti kim öder? İşte adım adım süreç....
29.08.2023Ekonomi
Kiracı ve ev sahiplerine ilgilendiriyor! 1 Eylül itibarıyla zorunlu oluyor
Kiracı ve ev sahiplerine ilgilendiriyor! 1 Eylül itibarıyla zorunlu oluyorEv sahibi ve kiracıları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Mal sahipleri ve kiracılar arasında yeni dönem 1 Eylül itibarıyla başlıyor. Kira uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturacak olan arabuluculuk sistemi sadece konut ve iş yeri kiralarını kapsamıyor. Uzmanlar kiralık gelinlik anlaşmazlıklarında bile arabuluculuğun zorunlu olduğunu belirtirken, '4 hafta' detayına dikkat çekti.
27.08.2023Ekonomi
Ev sahiplerinin kiracılardan yeni isteği 'pes' dedirtti! İşte detaylar...
Ev sahiplerinin kiracılardan yeni isteği 'pes' dedirtti! İşte detaylar...Ev sahibi ve kiracıları ilgilendirdin son dakika detayı ortaya çıktı. Ev sahiplerinin kiracılardan yeni talebi herkesi şok etti. Kira uyuşmazlıklarında yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor. Kira tespit, tahliye, uyarlama, kontrat kaynaklı sorunlar, taşınmaz paylaşımı, kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıklar, aidata ilişkin davalar zorunlu arabuluculuk sürecine tabi olacak. İhtilafların tamamı önce arabulucuya gitmek zorunda olup daha sonra dava açılabilecek. Arabuluculuk sürecini davayı açmak isteyen taraf başlatacak. İşte detaylar...
24.08.2023Ekonomi
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor! İşte yeni uygulamanın şifreleri
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor! İşte yeni uygulamanın şifreleriKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kira uyuşmazlıklarında yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor. Kira tespit, tahliye, uyarlama, kontrat kaynaklı sorunlar, taşınmaz paylaşımı, kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıklar, aidata ilişkin davalar zorunlu arabuluculuk sürecine tabi olacak. İhtilafların tamamı önce arabulucuya gitmek zorunda olup daha sonra dava açılabilecek. Arabuluculuk sürecini davayı açmak isteyen taraf başlatacak. İşte detaylar...
23.08.2023 Ekonomi
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem başlıyor! 1 ay süresi var
Kiracı ve ev sahipleri için yeni dönem başlıyor! 1 ay süresi varKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kira uyuşmazlıklarında yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor. Kira tespit, tahliye, uyarlama, kontrat kaynaklı sorunlar, taşınmaz paylaşımı, kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıklar, aidata ilişkin davalar zorunlu arabuluculuk sürecine tabi olacak. İhtilafların tamamı önce arabulucuya gitmek zorunda olup daha sonra dava açılabilecek. Arabuluculuk sürecini davayı açmak isteyen taraf başlatacak. İşte detaylar...
21.08.2023Ekonomi
Siteden kovulunca mahkemeye verdi! Apartman yöneticilerine kötü haber
Siteden kovulunca mahkemeye verdi! Apartman yöneticilerine kötü haberYargıtay 9. Hukuk Dairesi, mağdur olduğunu düşünen kapıcıların, kat maliklerine olduğu gibi yönetici hakkında da dava açabileceğine hükmetti. Yüksek Mahkeme, apartman yöneticisinin işveren temsilcisi olduğuna dikkat çekti.
19.08.2023Gündem
İşçi-işveren milyonları ilgilendiren emsal karar! En yüksek faizden ödemek zorunda
İşçi-işveren milyonları ilgilendiren emsal karar! En yüksek faizden ödemek zorundaİşçi-işveren milyonları ilgilendiren son dakika kararı! Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nin işçi alacaklarına ilişkin hükmü, pek çok çalışana ümit oldu. Yüksek Mahkeme, gününde ödenmeyen ücretler için emsal bir karara imza attı.
4.08.2023Yaşam
Yeni bir dünya kuruluyor! Dünyayı şoke eden kararın arkasındaki iki isim: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Prens bin Salman
Yeni bir dünya kuruluyor! Dünyayı şoke eden kararın arkasındaki iki isim: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Prens bin SalmanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Körfez turu kapsamında Suudi Arabistan'a yaptığı ziyaretin yankıları sürerken ABD'nin en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Cnbc, geçtiğimiz Eylül ayında Rusya ve Ukrayna arasındaki esir takasının arkasında Batı'nın aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın olduğunu belirterek bu durumun yeni bir dünyaya işaret ettiğini yazdı.
2.08.2023Dünya
Boş evler için yeni teşvik sinyali! Bakan Tunç açıkladı
Boş evler için yeni teşvik sinyali! Bakan Tunç açıkladıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bir taraftan yüksek kiralar, diğer taraftan evlerin boş tutulması; bu kabul edilecek bir şey değil. Buna bir çözüm bulmak gerekir. Tabii bu konuda cezai yaptırım en son düşünülecek şey olabilir. Burada öncelikle bu boş evlerin kiraya verilmesiyle ilgili gerek vergisel anlamda gerek diğer anlamlarda bir teşvik sistemi getirilebilir" dedi.
27.07.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önceliğimiz Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önceliğimiz Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının önündeki en büyük engelin darbe ürünü mevcut anayasa olduğunu belirterek, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını darbe anayasasıyla karşılamış olmayı açıkçası içimize sindiremiyoruz. Yargı alanında 2002'den beri yürüttüğümüz zorlu mücadeleyi inşallah sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa ile taçlandırmak istiyoruz. 28'inci Yasama Dönemi'nde önceliklerimizin en başında Meclisimizin de takdiri ile Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmak vardır" dedi.
25.07.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren gelişme! 1 Eylül'de yeni dönem başlıyor
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren gelişme! 1 Eylül'de yeni dönem başlıyorAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, kiralara yüzde 25 artış sınırı getiren düzenlemenin 1 Temmuz 2024'e kadar uzatıldığını hatırlatarak, "1 Eylül'de kira davalarında 'zorunlu arabuluculuk' dönemi başlıyor. Kira bedeli veya tahliye ile ilgili dava açmadan önce arabulucuya başvurmak zorunlu olacak" dedi.
25.07.2023Ekonomi
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan: Azerbaycan ile yeni bir savaş çok muhtemel
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan: Azerbaycan ile yeni bir savaş çok muhtemelErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, “Bir barış anlaşması imzalanmadığı ve böyle bir anlaşma iki ülke parlamentosu tarafından onaylanmadığı sürece, elbette Azerbaycan ile yeni bir savaş çok muhtemel” dedi.
21.07.2023Dünya
Erdoğan'ın sözleri dünyada gündem! CNN International'dan Türkiye vurgusu: Benzersiz bir konumda
Erdoğan'ın sözleri dünyada gündem! CNN International'dan Türkiye vurgusu: Benzersiz bir konumdaRusya, Ukrayna tarım ürünlerinin dünya piyasalarına ulaşmasını sağlayan tahıl anlaşmasını üçüncü kez uzatmayacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları dünyaya bir kez daha umut olurken Ukrayna lideri Zelenski Türkiye'ye bir mektup gönderdi. CNN International krizin çözümünde Türkiye ve Erdoğan'ın rolüne dikkat çeken bir analiz yayınladı
18.07.2023Gündem
Erdoğan'dan net İsveç mesajı: Sözlerini tutacaklar, teröre karşı net tavır bekliyoruz
Erdoğan'dan net İsveç mesajı: Sözlerini tutacaklar, teröre karşı net tavır bekliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya’nın başkenti Vilnius'ta düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, İsveç'in üyelik süreci, tahıl koridoru ve terörle mücadele konusunda önemli mesajlar verdi.
12.07.2023Gündem
Dünyanın gözü Türkiye-Ukrayna zirvesinde! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ukrayna NATO'ya üyeliği hak ediyor
Dünyanın gözü Türkiye-Ukrayna zirvesinde! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ukrayna NATO'ya üyeliği hak ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski görüşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şüphesiz Ukrayna NATO'ya üyeliği hak ediyor. Her zaman ısrarla savunduğum bir hususu tekrar vurgulamak istiyorum. Adil bir barışın kaybedeni olmaz. Taraflar arasındaki anlayış farklılıklarına rağmen barış arayışlarına bir an evvel geri dönülmesi en samimi arzumuzdur. Ukrayna'nın yeniden ayağa kaldırılmasında her türlü desteği vereceğiz" dedi.
7.07.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Anlaşmazlıkları 'Arabulucular' çözecek
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Anlaşmazlıkları 'Arabulucular' çözecekEv sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiren arabuluculuk uygulaması 1 Eylül itibarıyla Arabuluculuk Kanunu ile devreye giriyor. Konuyla ilgili tüm kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Yeni uygulama ile kira tespit, tahliye, uyarlama, kontrat kaynaklı sorunlar, taşınmaz paylaşımı, kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıklar, aidata ilişkin davalar zorunlu arabuluculuk sürecine tabi olacak.
6.07.2023Ekonomi
Bakan Tunç'tan kira zammı açıklaması: Yüzde 25'i geçemez
Bakan Tunç'tan kira zammı açıklaması: Yüzde 25'i geçemezAdalet Bakanı Yılmaz Tunç kira zam oranıyla ilgili yaptığı açıklamada, " Zam konusunda yüzde 25 sınırı var. Sözleşme olduğu için yüzde 25’i geçemez. Hukuki bir ihtilaf olur o zaman. Diyelim yüzde 26 yapmak istedi. Kiracı imzalamaz" dedi.
4.07.2023Ekonomi
Ege'de korkutan tekne müsilajı! Tuvalet, bulaşık ve balast atıkları kirletti
Ege'de korkutan tekne müsilajı! Tuvalet, bulaşık ve balast atıkları kirlettiGökova-Karacasöğüt koyu, Ege Denizi’nin doğa harikası yerlerinden biri. 1988’den beri Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde yer alan Karacasöğüt’te müsilaj görüldü. Ege Denizi’nin doğa harikası koylarını barındıran Gökova Körfezi içinde yer yer müsilaj görülmesi doğa severleri ve çevrecileri tedirgin etti.
4.07.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Arabuluculuk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki arabuluculuk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.