Antioksidan

Antioksidan

Son dakika Antioksidan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Antioksidan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Antioksidan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Antioksidan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan antioksidan gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.342 antioksidan haberi bulunmuştur. Tüm antioksidan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...Kanser ile savaşıyor, tip 2 diyabet için şifa kaynağı! Göz sağlığı bakımından çok önemli, günlük bir bardak tüketmek A vitamini ihtiyacının yüzde 250'sinden fazlasını karşılıyor. Kalori, protein, lif, A vitamini, C vitamini, K vitamini, potasyum bakımında çok zengin, antioksidan görevine sahip olmasından dolayı, bağışıklığı serbest radikallere karşı güçlendirerek hasar görmesini engelliyor. Az miktarda bile tüketildiğinde kan şekeri düzeylerinde iyileşme sağladığı keşfedilen bu besinin, lösemi hücreleri 72 saat boyunca suyunun özleri ile tedavi edildiğinde kanserli hücrelerin ölümüne yol açtığı ve hücre büyümesini durduğunu ortaya çıktı. Kolajen üretimi için gerekli olan C vitaminin yüzde 20'sinden fazlasını sağlıyor, kalp hastalığına dair risk faktörlerini de azaltıyor. İçeriğindeki karotenoidler sayesinde karaciğer sağlığında önemli gelişmelere neden oluyor. İşte soframızdan hiç eksik etmediğimiz bu şifa deposu besinin bilinmeyen faydaları...
20.01.2022Sağlık
Hafızayı güçlendiriyor, tok tutarak zayıflatıyor! Diyabete şifa...
Hafızayı güçlendiriyor, tok tutarak zayıflatıyor! Diyabete şifa...Kolesterolü düşürüyor, diyabet rahatsızlığı olanlar için şifa veriyor. B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından çok zengin, antioksidan içeriği ile bağışıklığı güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı koruyor. Tok tuttuğu için kilo vermek isteyenlerin de gözdesi olan bu besin, bronşit ve astım gibi hastalıkların iyileşmesinde etkili oluyor. Hafızayı güçlendirmeye ve konsantrasyonu artırmaya katkı sağlıyor, bağırsakların temizlenmesine yardımcı oluyor. İşte her derde deva bu besinin insan sağlığına mucizevi faydaları...
19.01.2022Sağlık
Bağışıklığı güçlendiriyor, mide bulantısını bitiriyor! Ülser için şifa, bal ile karıştırınca...
Bağışıklığı güçlendiriyor, mide bulantısını bitiriyor! Ülser için şifa, bal ile karıştırınca...Bağışıklığı güçlendiriyor, mide bulantısına çok iyi geliyor. B3, B6, demir, potasyum ve C vitamini bakımından oldukça zengin, gastrointestinal fonksiyonun gelişmesinde, ağrı, inflamasyon ve metabolik sendromun düzelmesinde fayda sağlıyor. Bal ile karıştırıldığında boğaz ağrısı şiddetini azaltıyor, antioksidan etkisini de güçlendiriyor. Rahatlatıcı etki yani antistres rol üstleniyor, mide asitlerini azaltarak, ülser sorunu yaşayanlara şifa oluyor. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriyor, antioksidanların biyolojik etkinliğini en az 10- 20 kat arttırıyor. İşte sağlık için mucizeler yaratan bitkiler...
15.01.2022Sağlık
Akciğerleri koruyor, tam bir doğal bir antibiyotik! Detoks etkisi sağlıyor, kansere karşı savaşıyor
Akciğerleri koruyor, tam bir doğal bir antibiyotik! Detoks etkisi sağlıyor, kansere karşı savaşıyorAkciğerleri güçlendiriyor, doğal bir antibiyotik olan bu besin akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlıyor. İçeriğindeki pek çok antioksidan madde sayesinde akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösteriyor. Göğüs tıkanıklığına karşı etkili oluyor, öksürük ve üst solunum yolları iltihabına karşı koruma sağlıyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde ise bakteri oluşumunu önlüyor. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineraller barındırıyor, toksinlerden arındırarak detoks etki sağlıyor. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı çok olarak etkili oluyor, astıma karşı tedavi edici gücü bulunuyor.
14.01.2022Sağlık
Kan şekerini düşürüyor, uzun süre tok tutuyor! Yüksek tansiyon ve kolesterol için şifa
Kan şekerini düşürüyor, uzun süre tok tutuyor! Yüksek tansiyon ve kolesterol için şifaYüksek tansiyon ve kolesterole iyi geliyor, Tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri düzeylerini düşürmeye ve insülin hormonun aktivitesinin iyileşmesine yardımcı oluyor. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde vücutta nitrik oksit üretimini artırarak kan basıncı seviyelerini düşürmeye yardımcı oluyor. Günlük fosfor, B1 vitamini ve lif ihtiyacının yüzde 40’ını, magnezyum ihtiyacının yüzde 35’ini, bakır, çinko ve demir ihtiyacının yüzde 20’sini karşılıyor. Zengin besin değerleri, uzun süre tok tutması ve sağlığa faydaları nedeniyle günümüzün popüler besinleri arasında yer alıyor. Sağlıklı ve lezzetli yiyecekler hazırlamak isteyenlerin birinci tercihi olan bu besin tatlı ya da tuzlu tariflerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı N. Sinem Türkmen, mucizevi besinin faydaları hakkında bilgi verdi.
12.01.2022Sağlık
Yeni iş kapısı oldu! Tezgahlar doldu taştı! Kapış kapış gidiyor! Koronavirüse çare
Yeni iş kapısı oldu! Tezgahlar doldu taştı! Kapış kapış gidiyor! Koronavirüse çareMarkette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor. Öte yandan Tüm dünyada Kovid-19'a karşı ilaç çalışmaları sürerken, Japonya’da yapılan bir çalışma Trabzon hurmasının koronavirüs ile savaştığını ortaya koydu. Bu çalışma hakkında Fonksiyonel Tıp ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Filiz Gültekin şunları söyledi:“Bilindiği üzere koronavirüs tükürükle etrafa yayılan parçacıklarla kolayca bulaşıyor. Bu nedenle virüsün tükürük ve ağız boşluğunda etkisiz hâle getirilmesi önemli. Japonya’da yapılan çalışmada Trabzon hurmasından elde edilen tanen kullanıldı. Ağız yoluyla verilen tanenin farelerin vücudundaki virüs yükünü azalttığı, bu sayede hem diğer farelere bulaşmanın olmadığı hem de hasta hayvanda gelişen zatürrenin şiddetinin daha hafif olduğu gözlendi. Tanen maddesi güçlü antioksidan ve antimikrobiyal aktiviteye sahip. Trabzon hurmasında yoğun olarak bulunur. Çalışmalar, Kovid - 19 virüsünü doz ve kullanım süresine orantılı olarak baskıladığını gösteriyor."
7.01.2022Ekonomi
Pikan Cevizi kilosu ne kadar? Pikan Cevizi nedir, faydaları nelerdir, nerede yetişir?
Pikan Cevizi kilosu ne kadar? Pikan Cevizi nedir, faydaları nelerdir, nerede yetişir?Yasemin Özilhan, sosyal medya hesabından pikan cevizi kullanarak yemek tarifi verince, gündeme geldi. Oyuncunun kullandığı cevizin 1 kilosunun bir alışveriş sitesinde 760 TL olduğunu gören takipçiler sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Peki, Pikan cevizi nedir, faydaları nelerdir, nasıl yetişir? Pikan cevizinin kilosu ne kadar?
5.01.2022Gündem
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...Göz tansiyonuna, normal tansiyona, kalp damar yollarına, safra kesesi taşlarına, şekere ve cilt sağlığına şifa, iki yılda bir yetişiyor. Adet sancılarını dindiriyor, antioksidan özelliği olan bu besin, C vitamini, fosfor, magnezyum gibi minarel ve vitaminler bakımından çok zengin. Her derde deva, faydaları saymakla bitmiyor. Kilosu 20 lira, görenler mutlu oluyor.
1.01.2022Sağlık
Yüksek tansiyonu bitiriyor, inme riskini en aza indiriyor! Bir bardak yetiyor, yüzde 65...
Yüksek tansiyonu bitiriyor, inme riskini en aza indiriyor! Bir bardak yetiyor, yüzde 65...Yüksek tansiyonu bitiriyor, kalp krizi ve inme riskini en aza indiriyor, kalp-damar sağlığı için çok önemli bir besin. Gerekli olan mükemmel bir polifenol kaynağı, antioksidan bakımından çok zengin. Kan damarlarını çevreleyen kaslarda gevşeme sağlayarak kan basıncının düzenlenmesine yardımcı oluyor, hipertansiyon riskini yüzde 65 düşürüyor. Kahvaltıda bir bardak yetiyor, insan sağlığı için mucizeler yaratıyor.
29.12.2021Sağlık
Ödemi tamamen atıyor; kanser, kalp hastalığı, alzheimer, tip 2 diyabetle savaşıyor! Yüzde 76...
Ödemi tamamen atıyor; kanser, kalp hastalığı, alzheimer, tip 2 diyabetle savaşıyor! Yüzde 76...Kanser, kalp hastalığı, Alzheimer, tip 2 diyabet ile mücadele ediyor, tam bir antioksidan deposu... Herkes tüketiyor ama bu özelliklerini kimse bilmiyor. Anti-inflamatuar etkisi göstererek vücudu yoğun iltihaplanmaya karşı koruyor, bağışıklığı güçlendiriyor. Ödem atmada önemli bir savaşçı konumunda olan bu besin, sindirim sistemini de düzenleyerek kilo vermeye yardımcı oluyor. Muhteşem bir C ve B vitamini kanyağı oluyor, günlük manganez ihtiyacının yüzde 76'sını karşılayarak kemikleri güçlendiriyor. İşte faydaları say say bitmeyen bu mucizevi besinin insan sağlığındaki hayati önemi...
26.12.2021Sağlık
Kilosu 1500 lira oldu! Kış geldi talep patladı
Kilosu 1500 lira oldu! Kış geldi talep patladıBurdur'un Bucak ilçesinde, Toros Dağları'nın yüksek kesimlerinde yetişen yabani orkide bitkisinin yumrularından elde edilen salep, lezzetiyle kış aylarının vazgeçilmez içecekleri arasında yer alıyor. Yapışkan özelliği, tadı ve aroması ile bilinen Bucak salebi, kilosu 1500 liradan satışa sunuluyor.
23.12.2021Ekonomi
Vücudun direncini artırıyor, şekeri dengeliyor! Tam bir kalp dostu...
Vücudun direncini artırıyor, şekeri dengeliyor! Tam bir kalp dostu...Karaciğeri kuvvetlendiriyor, içerdiği flavonoidler sayesinde vücutta oluşabilecek kanserli hücrelere karşı savaşıyor. Bağışıklığı güçlendirerek kış mevsiminde hastalıklardan korunmaya katkı sağlıyor, yüksek antioksidan kapasitesi sayesinde vücut direncini artırıyor. E, A, C, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum gibi mineralleri de barındırıyor. Sindirim problemlerine karşı fayda sağlıyor, bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor. Tam bir kalp dostu, uzun süre tokluk sağlayarak kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Ciltteki kırışıklıkların en aza indirgenmesinde ve cilt pürüzsüzlüğünde kilit rol oynuyor. Kan şekeri dengesini düzenliyor; siyah, beyaz, mor, yeşil, kırmızı görünümleriyle sofraları süslüyor.
22.12.2021Sağlık
Düzenli tüketildiğinde romatizmaya iyi geliyor! İşte şifa kaynağı o çay!
Düzenli tüketildiğinde romatizmaya iyi geliyor! İşte şifa kaynağı o çay!Experimental Cell Research adlı dergide yayınlanan araştırma, artritin, yani iltihaplı romatizma olarak da bilinen ve tüm dünyada birçok insanın yaşam kalitesini düşüren hastalığın tedavisinin bir çayda bulunabileceğine dair umut vaat ediyor.
19.12.2021Sağlık
Alzheimer için şifa, hafızayı 10 yaş gençleştiriyor! Her gün bir bardak yetiyor
Alzheimer için şifa, hafızayı 10 yaş gençleştiriyor! Her gün bir bardak yetiyorHafızayı 10 yaş birden gençleştiriyor, alzheimer hastalığı da dahil tüm bilişsel bozukluklar için şifa! Antioksidan özellikler içeriyor, felçten geçirenlerde beyin gücünü ve zihinsel odaklanmayı iyileştiriyor. Ruh halini ve beyin sağlığını güçlendirmede en iyi bitkisel alternatif olduğu ortaya çıktı, kronik yorgunluğu bitiriyor. İşte beyin işlevini artıran ve hafızayı ilerleyen yaşa rağmen gençleştiren mucize besinler....
18.12.2021Sağlık
Tabiattaki binlerce yıllık şifa iksirleri! Lezzetli ve sağlıklı
Tabiattaki binlerce yıllık şifa iksirleri! Lezzetli ve sağlıklıDoğal antidepresan meyvesi olarak bilinen yaban mersini ve çocuk felci, ağız ve deri yaralarını oluşturan bazı virüsler için öldürücü etkisi ile tanınan dağ çileği mevsimi başladı.
14.12.2021Sağlık
Hem bağışıklığı güçlendiyor hem de yağ yakıyor! İşte 4 sihirli baharat!
Hem bağışıklığı güçlendiyor hem de yağ yakıyor! İşte 4 sihirli baharat!Yüzyıllar boyunca kilitli çekmecelerde saklanacak kadar değerli görülen, yalnızca krallar ve aristokrat aileler tarafından büyük servetler feda edilerek bulunabilen baharatların üretimi ve ulaşılabilirliği artmış olmasına rağmen günümüzde hala popülaritesini koruyor. Diyetisyen Nagehan Afşar, bağışıklık sistemini güçlendirirken yağ yakımını destekleyecek 4 sihirli baharatı anlattı.
13.12.2021Sağlık
Bağışıklık ve solunum yolu hastalıkları için ilaç! Her türlü hastalığa karşı çelik gibi yapıyor
Bağışıklık ve solunum yolu hastalıkları için ilaç! Her türlü hastalığa karşı çelik gibi yapıyorBağışıklık sistemini çok güçlü yapıyor, şurubu her derde deva... Uykusuzluğa, metabolik bozukluklara, solunum yolu enfeksiyonlarına, hipertansiyona, baş dönmesine, anemiye, sindirim sistemi bozukluklarına, tiroid bezi hastalıklarına iyi geliyor. Metabolizmayı hızlandırıyor, antioksidan etkisi gösteriyor, genç görünümü koruyor. Hamilelikte, emzirme sürecinde, kronik böbrek fonksiyon bozukluklarında, yaşlılıkta tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Kan damarlarını güçlendiriyor, su-tuz dengesini koruyor. Kas-iskelet sistemini güçlendirerek kemik ve kıkırdak dokusu için ana "tuğla" görevi görüyor. Solunum ve bağışıklık sistemlerinin sağlığında kilit rol oynuyor.
12.12.2021Sağlık
İltihabı tamamen bitiriyor, ağrıları kesiyor! Hepsi birer vitamin hazinesi...
İltihabı tamamen bitiriyor, ağrıları kesiyor! Hepsi birer vitamin hazinesi...İltihapları kökten kurutuyor, adeta bir vitamin hazinesi. Mineral bakımından da son derece zengin olan bu besin; bol miktarda A, B12, C vitamini, sodyum iyot, magnezyum, demir ve lif içeriyor. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor, düzenli bir şekilde tüketildiğinde kalıcı zayıflama sağlıyor. Guatr rahatsızlığına da iyi geliyor, zengin bir betain kaynağı olarak biliniyor. Ispanak sevmeyen çocuklara alternatif olarak verilmesini tavsiye ediliyor. İltihapları kurutmada hepsi birer şifacı olan bu besinler ağrı kesici özelliği de görüyor. Antioksidanlar çok zengin, düzenli kullanım ile eklem romatizmaya bağlı ağrıları azaltıyor. Hap gibi yutabilir ya da direk almak yerine yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
10.12.2021Sağlık
Kolesterol ve diyabete karşı şifa! İyi gelmediği hastalık yok, yüzde 30...
Kolesterol ve diyabete karşı şifa! İyi gelmediği hastalık yok, yüzde 30...Kolesterolü azaltıyor, kalp krizi riskinin yüzde 30 düşürüyor. Lif, C vitamini, antioksidan ve antosiyaninler bakımından çok zengin. Kalp hastalıkları ve diyabet için risk faktörlerini azaltıyor. Günümüzde popüler sağlık gıda takviyesi olarak tüketilen bu besinler, idrar yolu ve mide enfeksiyonları riskini azaltıyor. Beyin sağlığına fayda sağlıyor, tip 2 diyabet riskine karşı da ilaç etkisi yapıyor.
8.12.2021Sağlık
Zerdeçalı neden bakım rutinimize katmalıyız?
Zerdeçalı neden bakım rutinimize katmalıyız?Cildi güzelleştiren en etkin maddelerden biri olan zerdeçalı Influencer ve Eczacı Selen Esener Tezman sizler için anlattı.
7.12.2021Sağlık
Çay günlük su tüketimi ihtiyacını karşılıyor mu?
Çay günlük su tüketimi ihtiyacını karşılıyor mu?Soğuk kış günlerinde artan çay tüketimi, su ihtiyacını gerçekten gideriyor mu? Mevsim geçişi ile artan çay tüketimini değerlendiren Diyetisyen Nagehan Afşar, çay içmenin belirli faydaları olsa da su yerine geçmediğini ve su tüketiminin yaşam için elzem olduğunun altını çizdi. Çay tüketimiyle ilgili detayları anlattı.
29.11.2021Sağlık
Bağışıklığı güçlendiriyor, kilo vermeye yardımcı oluyor!
Bağışıklığı güçlendiriyor, kilo vermeye yardımcı oluyor!Turşusu, şalgamı, çorbası, salatası, yemeği… Canlı kırmızı rengiyle gözümüze, pek çok faydasıyla da sağlığımıza hitap eden pancar, adeta şifa deposu! Yeşil yaprakları demir, A ve C vitamininden oldukça zengin. Yumru ve kök kısmı da folik asit, manganez, potasyum ve posa kaynağı. Pancar, ona kırmızı rengini veren betalain adlı fitonutrientler sayesinde güçlü bir antioksidan ve antimikrobiyal bir kaynak aynı zamanda. Beslenme ve Diyet Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığı güçlendiren ve pek çok hastalığı önleyici etkiye sahip olan pancara, özellikle hastalıkların sıkça kapımızı çaldığı kış mevsiminde soframızda düzenli olarak yer vermemiz gerektiğine dikkat çekerek, “Üstelik 100 gram çiğ kırmızı pancar sadece 43 kaloriye sahip. Kolesterol içermeyen yapısı, yüksek besin değerlerine sahip olması ve düşük kalorisiyle diyet listelerinin de vazgeçilmez besinlerinden biridir” diyor.
28.11.2021Sağlık
Cildi sıkılaştırıyor, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırıyor!
Cildi sıkılaştırıyor, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırıyor!Cilt sıkılaştırıcı etkisi ile sarkmış ciltlerde görümün düzelmesini sağlayan Dmae, kırışıklıkların azaltılmasında kullanılan antioksidanlardan biri. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. İbrahim Aşkar Dmae’nin cilde faydalarını ve Dmae’nin bulunduğu yiyecekler hakkında bilgi verdi.
27.11.2021Sağlık
Diyabetle savaşıyor, doğal insülin görevi görüyor! O hastalığı bir saatte iyi ediyor
Diyabetle savaşıyor, doğal insülin görevi görüyor! O hastalığı bir saatte iyi ediyorDiyabete karşı iyi geliyor, kan şekerini düzenliyor. Genetik faktörler, stres, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik gibi sebeplerle oluşan şeker hastalığına karşı savaşan bu besin, adeta doğal insülin görevi görüyor. Antioksidan özelliği bulunuyor, kandaki insülin oranını dengeliyor. Üst solunum yolları hastalıklarında aniden meydana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığını koruyor. Yorgunluk, stres ve depresyon gibi rahatsızlıkların yaşanma riskini de azaltıyor. Gıda zehirlenmelerinde, kaynatıp bir bardak içenlere iyi geliyor. Hazımsızlık ve şişkinliği önlüyor, sindirimi düzenliyor, zayıflamak için de kullanılabiliyor. İştahsızlık problemi yaşayan çocukların, ayda bir kez suyundan içmeleri tavsiye ediliyor. Tırnak altlarında oluşan dolamayı iyileştiriyor, hücreleri yenileyici özelliği sayesinde cilde ve saça da çok fayda sağlıyor. Ağızda meydana gelen aft yaralarını 1 saatte geçiriyor.
26.11.2021Sağlık
Doğru makyaj malzemeleriyle cilt sağlığını korumak mümkün
Doğru makyaj malzemeleriyle cilt sağlığını korumak mümkünSoğuk havanın etkisiyle cilt hassasiyetlerinin artması kişileri doğru cilt bakım ve kozmetik ürünleri arayışına yönlendiriyor. Yıldırım Hacıabdullahoğlu ise, “Cildimize uyguladığımız kozmetik ürünleri kullanmadan önce cilde zarar vermeyecek ürünlerin araştırılarak satın alınmasını öneriyoruz. Doğru makyaj malzemeleriyle cilt sağlığını korumak mümkün” diyerek ürün seçiminin önemine dikkat çekiyor.
24.11.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

antioksidandiyabetKanserKolesterolşeker hastalığı

Antioksidan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki antioksidan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.