Antioksidan

Antioksidan

Son dakika Antioksidan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Antioksidan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Antioksidan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Antioksidan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan antioksidan gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.538 antioksidan haberi bulunmuştur. Tüm antioksidan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Vücutta zehir namına ne varsa söküp atıyor! Yedikçe iltihap kalmıyor
Vücutta zehir namına ne varsa söküp atıyor! Yedikçe iltihap kalmıyorİyi hissetmek ve vücut sağlığımızı korumak için yapabileceğimiz çok şey olsa da en önemlisi kronik iltihaplanmanın önüne geçmektir. Eklem ağrıları, ülseratif kolit ve lupus gibi hastalıklara neden olan bu durum istenmeyen sağlık sorunlarına da davetiye çıkarıyor. Hatta zihinsel sorunların bile altında bu yatıyor. Stres, çevre kirliliği ve uyku düzensizliği gibi nedenler de bunu tetikleyebiliyor. Antioksidan zengini besinlerin tüketimi ise bunun önüne geçebiliyor.
12.09.2023Sağlık
Yüksek tansiyon için bire bir, anında düşürüyor! Adeta doğal antibiyotik
Yüksek tansiyon için bire bir, anında düşürüyor! Adeta doğal antibiyotikAntioksidan özelliğe sahiptir, kolesterolü dengeliyor. Doğal antibiyotik özelliği gösterdiğinden dolayı çeşitli hastalıkların oluşmasına engeller, besin değeri oldukça yüksektir. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirim sisteminin hızlandırarak kabızlığa iyi geliyor. Yüksek tansiyon problemini büyük ölçüde ortadan kaldırıyor, anemiyi engelliyor. Hatay’ın Payas ilçesinde Amanos dağlarında yağışlar sonrası bolluk yaşanıyor. Poşet poşet toplayan bir kişi mantarla kaplı ağaçları cep telefonuyla görüntüledi.
9.09.2023Sağlık
Kanser hücrelerini öldürüyor! Asırlardır şifa dağıtıyor, mucize besinler arasında yer alıyor
Kanser hücrelerini öldürüyor! Asırlardır şifa dağıtıyor, mucize besinler arasında yer alıyor Tip 2 diyabetli kişilerde kan şekerini yönetmek için çok etkili. Kalp hastalığı ve kanser gibi inflamatuar hastalıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Sumak, özellikle Akdeniz ve Orta Doğu'da sıklıkla tüketilen bir baharat olmasıyla birlikte hafif ekşimsi tadı ile tüm dünyada sevilen bir besin. Özellikle salatalarda kullanılsa da birçok yemekte ve içecekte de kullanılıyor. Fakat bu baharatın tadının yanı sıra birçok faydası da bulunuyor. Antioksidan etkisiyle kanserden diyabete birçok hastalığa karşı önemli bir kalkan oluyor.
20.08.2023Sağlık
Kilosu 250 TL! Adı: Süper meyve... Her hastalığa şifa
Kilosu 250 TL! Adı: Süper meyve... Her hastalığa şifaTokat'ta antioksidan değerinin yüksek olmasından dolayı süper meyve olarak adlandırılan aronya meyvesinin hasadı başladı. Kilosu 200-250 liradan alıcı bulan meyvenin hasadı ise tek tek elle toplanarak yapılıyor.
19.08.2023Yaşam
Yüksek tansiyonu düşürüyor, kanı tamamen temizliyor! Sütün içinde bekletince faydaları katlanıyor
Yüksek tansiyonu düşürüyor, kanı tamamen temizliyor! Sütün içinde bekletince faydaları katlanıyorBol miktarda kalsiyum içeriyor, iskelet sağlığını korumaya ve kemikleri güçlendirmeye yardımcı oluyor. Kalbi dolaylı yoldan koruyor, içerdiği potasyum sayesinde tansiyonun sağlıklı ve normal seviyede kalmasını sağlıyor. Yüksek tansiyon sonucu oluşacak olası kalp krizi riskini ortadan kaldırıyor, sindirim sistemi bozukluklarına iyi geliyor. 2 bardak süt içinde kaynatıp içenlerde kabızlık sorununu çözüyor. Antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığını koruyor, akne problemlerinin yanı sıra cildin yaşlanmasına da engel oluyor. Doğal antibiyotik olan bu besin, bağırsakları ve kanı temizliyor. Kaynatıp içildiğinde uykusuzluğa iyi geliyor, çocukların ve bebeklerin gelişimine yardımcı oluyor. İşte mucize besinin saymakla bitmeyen faydaları...
17.08.2023Sağlık
ABD'li bilim insanları açıkladı:O besin beyni gençleştiriyor
ABD'li bilim insanları açıkladı:O besin beyni gençleştiriyorABD'de yapılan bir araştırma, kakao tüketiminin yaşla bağlantılı zihinsel gerilemeyi azalttığını ortaya koydu. Kakao ve benzeri besinlerdeki flavonoidlerin antioksidan bileşenlerinin beyindeki hafıza fonksiyonlarını iyileştirdiği ve yaşa bağlı zihinsel gerilemeyi azalttığı saptandı. ​​​​​​​
1.08.2023Sağlık
Uzmanı uyardı: Mangal keyfi sağlığınızı tehdit edebilir
Uzmanı uyardı: Mangal keyfi sağlığınızı tehdit edebilirMangal yapmak isteyenlerin sağlıklarını korumak için bazı noktalara dikkat etmeleri gerektiğini ifade eden Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Maria Tanoğlu Abdülmesih, “Çünkü doğru pişirme yöntemlerine uyulmadığı takdirde mangal keyfi, sağlığı tehdit eden, kanserojen bir riske dönüşüyor” diyerek, sağlıklı ve lezzetli bir mangal için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
27.07.2023Sağlık
Uzman isimden erkeklere uyarı! Bunu yapmak sperm sayısını ciddi oranda düşürüyor
Uzman isimden erkeklere uyarı! Bunu yapmak sperm sayısını ciddi oranda düşürüyorKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nicel Taşdemir, yaşam tarzının baba olmak için gereken sperm miktarında etkili olduğunu belirterek, 'kısırlık' hakkında açıklamalarda bulundu.
24.07.2023Sağlık
Şeker hastalığına, kan şekeri dengelenmesine, idrar enfeksiyonuna, gece körlüğüne çok iyi geliyor! Mucize meyve artık Türkiye'de...
Şeker hastalığına, kan şekeri dengelenmesine, idrar enfeksiyonuna, gece körlüğüne çok iyi geliyor! Mucize meyve artık Türkiye'de...Faydaları saymakla bitmeyen meyve artık İstanbul'da yetişiyor. Pendik'in Göçbeyli köyünde 70 dekarlık arazi üzerinde, yıllık 50 ton yaban mersini meyvesi üretiliyor. Üretim yapılan alan ise havadan görüntülendi.
24.07.2023Yaşam
Potasyum deposu besin o kişiler için kabusa dönüşüyor! Nefes darlığı ve tansiyon düşüklüğü sonrası bayılma
Potasyum deposu besin o kişiler için kabusa dönüşüyor! Nefes darlığı ve tansiyon düşüklüğü sonrası bayılmaYüksek miktarda potasyum içeriyor, kan basıncını dengeliyor. Koruyucu antioksidan özelliklere sahiptir, gözleri korumada önemli bir rol oynuyor. Lif bakımından oldukça zengindir, kan şekerini dengeliyor. Yıllarca yanlış tüketmişiz ,faydasını ve lezzetini 5 katına çıkarıyor. Antep fıstığı sevenleri alerji konusunda uyaran Alerji ve İmmunoloji Uzmanı Doç. Dr. Tuğba Songül Tat ise "Antep fıstığı tükettikten sonra kaşıntı, kabarıklık, nefes darlığı, ishal, tansiyon düşüklüğü hatta bayılma gibi bir şikayet varsa, mutlaka alerji hekimine başvurmalarını önermekteyiz" dedi.
23.07.2023Sağlık
Kilosu 40 lira! Enerji veriyor, vitamin deposu deniyor! Mardin'de keşfedildi
Kilosu 40 lira! Enerji veriyor, vitamin deposu deniyor! Mardin'de keşfedildiKilosu 40 liradan satılıyor. Güney Amerika'dan ithal edilen ancak ülkemizde Mardin'in yüksek kesimlerdine dağlarda kendi kendine yetişen siyah nohut tam bir vitamin deposu. Beyaz nohuttan farkı antioksidan içeriğiyle enerji veriyor. Yüksek protein ve lif içeren siyah nohut aynı zaman Potasyum, E, C ve K vitaminlerini barındırıyor.
21.07.2023Gündem
Kandaki iltihaplanmayı yok ediyor, kolesterolü düzenliyor, kan şekerini dengeliyor! Osmanlı’da ilaç olarak kullanılıyordu
Kandaki iltihaplanmayı yok ediyor, kolesterolü düzenliyor, kan şekerini dengeliyor! Osmanlı’da ilaç olarak kullanılıyorduKolesterolü düzenleyerek dengeliyor, damar sertliğini önleyici etkisi bulunuyor. Antioksidan olduğundan hastalıklara karşı vücudu koruyor, içeriğinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Kalp hastalığına yakalanma oranını düşürüyor, kan şekerini düzenliyor ve karaciğeri güçlendiriyor. Aç karına tüketildiğinde bağırsaklardaki kurtların vücuttan atılmasını sağlıyor, kansızlığı önlüyor. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaz mevsiminde yaş ve taze olarak tüketilmesinin doğal antibiyotik etkisi gösterdiğini, kışın ise grip ve diğer hastalıklara karşı koruyucu etki gösterdiğini söylüyor. İşte Osmanlı’da ilaç olarak kullanılan meyvenin saymakla bitmeyen faydaları...
21.07.2023Sağlık
Hamilelikte bu deniz ürünlerine dikkat: Bebeğin beyin ve göz gelişimi duruyor!
Hamilelikte bu deniz ürünlerine dikkat: Bebeğin beyin ve göz gelişimi duruyor!Hamilelik o kadar hassas bir dönem ki yenilen gıdadan içilen suya kadar dikkat edilmesi gerekiyor. Öyle ki alınan oksijen bile önemli. Ancak bu süreçte antioksidan etkisi gösteren, omega 3 açısından zengin balık tüketilmesi tavsiye ediliyor. Ancak bazı deniz ürünleri hamilelikte tüketilmemesi gerekiyor. Tehlikesi ise bebeğin beyin ve göz gelişimini durma noktasına getiriyor. Peki hamilelikte midye yenir mi?
17.07.2023Sağlık
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...Hurma yaş ve kuru olarak iki çeşittir. Genel olarak kurutulmuş haliyle görmeye alıştığımız hurma, yaş iken de tüketilir. Taze hurma, kalori değeri bakımından kuru hurmadan daha farklı değerlere sahiptir. Hurma her iki türlü de kalori yönünden uygun olduğu için birçok diyet ve tatlı tariflerinde tercih edilir. Folik asit, potasyum, kalsiyum, demir ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Besin değerinin yüksek olmasının yanı sıra selenyum açısından da zengindir. Bu da hurmaya antioksidan etkisinin artırıcı bir özellik verir.
13.07.2023Sağlık
Kahve Kaç Kalori? Kahve Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Kahve Kaç Kalori? Kahve Besin Değerleri Ve Kalorisi...Kahve sıkça tüketilen bir içecektir. Farklı şekillerde tüketilen kahve herkes tarafından da çok seviliyor. Kahve tüketmenin pek çok faydası da uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Ancak aşırıya kaçmadan tüketilen kahvenin faydası olacaktır. Fazla tüketilen kahve farklı sağlık sorunlarına yol açabilir.
11.07.2023Sağlık
Karabaş Otu Çayı Nedir? Karabaş Otu Çayı Faydaları Nelerdir?
Karabaş Otu Çayı Nedir? Karabaş Otu Çayı Faydaları Nelerdir?Türkiye'de en çok bilinen ve duyulan otlardan biri olarak karabaş otu öne çıkmaktadır. Özellikle farklı biçimlerde kullanılması ile beraber aynı zamanda faydaları üzerinden önemli yere sahiptir. Daha çok Akdeniz Bölgesi'nde yetişen, 30 ila 100 cm boyutuna sahip, çok yıllık bitki türlerinden biridir.
11.07.2023Sağlık
Karahindiba Otu Nedir? Karahindiba Otu Faydaları Nelerdir?
Karahindiba Otu Nedir? Karahindiba Otu Faydaları Nelerdir?Karahindiba otu yaprakları yeşil bir bitkidir. Nisan ve Mayıs aylarında yetişen bu bitki çoğunlukla acıgünek, radika, güneyik isimleri ile de bilinir. Papatyaya benzeyen bitki şifa kaynağı olması nedeniyle pek çok hastalığa iyi gelir. Karahindiba bitkisi tüm dünyada yetiştirilebilme özelliğine sahiptir.
11.07.2023Sağlık
Dul Avrat Otu Nedir? Dul Avrat Otu Faydaları Nelerdir?
Dul Avrat Otu Nedir? Dul Avrat Otu Faydaları Nelerdir?Çalılıklarda, ormanlık alanlarda ve yol kenarlarında bulunan dulavratotu, çoğumuz kırsalda yürürken veya araziye giderken giysilerimize yapışan kahverengi, yapışkan tohum başları olan bitkiler olarak bilinmektedir.
11.07.2023Sağlık
Kedi Otu Nedir? Kedi Otu Faydaları Nelerdir?
Kedi Otu Nedir? Kedi Otu Faydaları Nelerdir?Kedi otu, sakinleştirici olarak kullanılan bir bitkidir. Uykusuzluğa ve strese de iyi gelir.
10.07.2023Sağlık
Kestane Kaç Kalori? Kestane Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Kestane Kaç Kalori? Kestane Besin Değerleri Ve Kalorisi...Kestane özellikle ağacının yenilebilir tohumlarından elde edilmiş olan lezzetli kuruyemiş çeşitleri içerisinde gelir. Genelde sobaya konulması ile birlikte hazır hale gelen ve keyifli tüketilen yiyecekler içerisinde yer alır. Orta kısmını küçük bir kesik atılarak hazırlanan ve tüketilen bir yiyecek türüdür. Aynı zamanda değişik besin değerleri ile birlikte kalorisi üzerinden öne çıkan bir yiyecek olduğunu söylemek mümkün. Bu doğrultuda 100 gram üzerinden bakıldığı zaman kestane 131 kaloriye karşılık gelmektedir.
10.07.2023Sağlık
Araba alacaktı, dolandırıldı! Kredi çektiler, banka hesabı boşaldı, evine haciz geldi
Araba alacaktı, dolandırıldı! Kredi çektiler, banka hesabı boşaldı, evine haciz geldiBursa’da aracını satıp model yükseltmek için aldığı parayı banka hesabına yatıran adam akıllı telefonuna virüs bulaşınca hayatı kabusa döndü. Dolandırıcılar üzerine kredi çekti, banka hesabını boşalttı ve üzerine onlarca işlem yapıldı. İşte araba alayım derken fırsatçıların radarına giren vatandaşın başına gelenler...
10.07.2023Yaşam
Kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımını düzenliyor! Uykusuzluğa iyi geliyor, tam bir antioksidan deposu
Kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımını düzenliyor! Uykusuzluğa iyi geliyor, tam bir antioksidan deposuUykusuzluk çekenlerin ilacı, tam bir antioksidan deposu. A ve C vitamini, folik asit, potasyum, kalsiyum, demir, çinko, lif, tanen ve flavonoidler açısından çok zengin. Yatmadan 20 dakika önce içilmesi tavsiye ediliyor, günde en fazla 2 fincan tüketin uyarısı yapılıyor. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisiyle aşırı strese iyi geliyor. Mide bulantısına iyi geliyor, yağı cildin yenilenmesine, yaraların hızla iyileşmesine yardımcı oluyor. Adet sancılarının ve krampların giderilmesini sağlıyor, kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımının düzenliyor. Karaciğer ve safra kesesi sorunlarına iyi geliyor. İşte depresyona karşı da etkili olan besinin saymakla bitmeyen faydaları...
10.07.2023Sağlık
Kişmir Otu Nedir? Kişmir Otu Faydaları Nelerdir?
Kişmir Otu Nedir? Kişmir Otu Faydaları Nelerdir?Sağlıklı ot çeşitleri içerisinde yer alan kişmir otu kurutularak ve taze bir şekilde tüketilmektedir. Aş otu olarak da bilinen bu ot özellikle sos yapımlarında sıkça tercih edilmektedir. Doğallığı ve eşsiz tadı ile beraber yemeklerin üzerinde bambaşka bir tat bırakmaktadır.
9.07.2023Sağlık
Kişniş Otu Nedir? Kişniş Otu Faydaları Nelerdir?
Kişniş Otu Nedir? Kişniş Otu Faydaları Nelerdir?Kişniş otu, maydanoza benzeyen ot çeşitleri arasında yer alır. Meksika ve Orta Asya bölgelerinde yetişen bu ot vücut için birden fazla vitamin sağlamaktadır. Yapılan tüm yemeklerin lezzetini iki katına çıkartmaktadır. Kişniş içerisinde mineraller bulunmaktadır.
9.07.2023Sağlık
Deve Çökerten Otu Nedir? Deve Çökerten Otu Faydaları Nelerdir?
Deve Çökerten Otu Nedir? Deve Çökerten Otu Faydaları Nelerdir?Deve çökerten otu dünya genelinde yaygın olarak görülen kış aylarını seven bir ottur. Sonbahar aylarında filizlenmeye başlayan deve çökerten otu sadece birkaç bitkinin hayatta kalabileceği kuru iklim bölgelerinde gelişebilmektedir.
8.07.2023Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Antioksidan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki antioksidan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.