Aktivite

Aktivite

Son dakika aktivite haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan aktivite ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını aktivite haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aktivite

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aktivite gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.112 aktivite haberi bulunmuştur. Tüm aktivite haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Karaismailoğlu: Çamlıca Kulesi'ni 1 milyon 140 bin kişi ziyaret etti
Bakan Karaismailoğlu: Çamlıca Kulesi'ni 1 milyon 140 bin kişi ziyaret ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi'ni 2 yılda 1 milyon 140 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.
29.05.2023Gündem
Obezite sıklığı 30’lu yaşlarda artış gösteriyor
Obezite sıklığı 30’lu yaşlarda artış gösteriyorDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerine göre, dünya genelinde 1 milyardan fazla aşırı kilolu veya obezite hastası bulunurken 2035’te bu sayının 4 milyarı aşacağı tahmin ediliyor. Obezite yaş dağılımına göre incelendiğinde ise 30’lu yaşlarda obezite sıklığı artarken 45-65 yaşları arasında zirve yapıyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde obezitenin her geçen gün artış gösterdiğini kaydeden uzmanlar Avrupa Obezite Günü kapsamında açıklamalarda bulundu.
22.05.2023Sağlık
Seçim yorgunluğu nasıl atılır? 28 Mayıs seçiminden sonra kafa boşaltacak 4 aktivite!
Seçim yorgunluğu nasıl atılır? 28 Mayıs seçiminden sonra kafa boşaltacak 4 aktivite!Mayıs ayı tüm Türkiye için yorucu oldu. 14 Mayıs'ta yapılan genel seçimlerinden sonra sırada 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. İkinci tura kalan tercihler birçok kişinin planlarını ertelemesine neden oldu. Birkaç aydır süren seçim atmosferinin sona ermesinden sonra yapılacaklar ise tavsiye niteliğinde oldu. İşte seçimden sonra kafa boşaltacak 4 aktivite...
21.05.2023Gündem
Uzman isim uyardı: Kahvaltılarınızı düzene sokun
Uzman isim uyardı: Kahvaltılarınızı düzene sokunBahar yorgunluğu kış ayından bahar ayına geçilirken havaların birden ısınması sonrası görülüyor. Soğuk havaya alışan insanlar havanın bir anda ısınmasıyla kendini halsiz ve yorgun hissediyor. Yorgunluğun geçmemesi durumunda bir hekime başvurmamız gerekiyor. Peki bu yorgunluğu üstümüzden nasıl atabiliriz? Bu dönemde beslenmemiz nasıl olmalı? Hayatımızdan çıkarmamız gereken besinler neler? İşte yanıtları...
14.05.2023Sağlık
Kılıçdaroğlu'nun 'ABD'li şirket' vaadine Bakan Varank'tan yanıt: Atatürk Havalimanı'nın yabancı şirketlere ihtiyacı yok
Kılıçdaroğlu'nun 'ABD'li şirket' vaadine Bakan Varank'tan yanıt: Atatürk Havalimanı'nın yabancı şirketlere ihtiyacı yokSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CNN Türk'te Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanıyla ilgili ABD’li şirket vaadine yanıt verdi. Bakan Varank, "Daha önceki açıklamalarını hatırlayın. 'Havalimanı yapacağız tekrar' diyorlardı. Bundan da vazgeçtiler. Şimdi 'ABD'li şirketi getireceğiz' diyor. Atatürk Havalimanı'nın yabancı şirketlere ihtiyacı yok" dedi.
29.04.2023Gündem
Uzm. Dr. Sevilay Karaduman: "Kemikleriniz kadar kaslarınızı da düşünün"
Uzm. Dr. Sevilay Karaduman: "Kemikleriniz kadar kaslarınızı da düşünün"Uzm. Dr. Sevilay Karaduman yaşlılıkta kas kaybına dikkat çekti. Yaşla birlikte kemik erimesinin (osteoporoz) yanı sıra kas kitlesi ve işlev kaybının da (sarkopeni) ortaya çıktığını belirten Karaduman, “Kaslar yalnızca hareket yeteneği sağlayıp kemiklere destek olmuyor, metabolik hastalıklardan da koruyor. Sarkopeniyi yaşlanmanın bir sonucu olarak görmeyin, önlenebilir” dedi.
17.04.2023Sağlık
Depremzede çocuklar afetin izlerini oyunlarla silmeye çalışıyor
Depremzede çocuklar afetin izlerini oyunlarla silmeye çalışıyorKahramanmaraş’ta konteyner ve çadır kentlerde yaşayan çocuklar, afetin izlerini oyunlarla silmeye çalışıyor.
5.04.2023Eğitim
Yeni kabus: Insomnia!  Kaza ve hatalara sebep oluyor
Yeni kabus: Insomnia! Kaza ve hatalara sebep oluyor Son günlerde hemen herkes uyku problemleri yaşadığını, uykusunun bölündüğünü ve bu rahatsızlığın hayat kalitesini düşürdüğünü söylüyor. Uzmanlar uzun süre uyku sorunu yaşayanları kazalara karşı uyararak, bazı davranış değişiklikleri ile bu sorunun üstesinden gelmenin ise mümkün olduğu görüşünde.
26.03.2023Sağlık
Sahurda tok tutan, susatmayan 10 yiyecek! Sahurda ne yenir, düşünmeyin, sahurda uzun süre tok tutan yiyeceklere göz atın!
Sahurda tok tutan, susatmayan 10 yiyecek! Sahurda ne yenir, düşünmeyin, sahurda uzun süre tok tutan yiyeceklere göz atın!Sahurda tok tutacak yiyecekler için araştırmalar hızlandı. Oruç tutacak olan vatandaşlar “Sahurda ne yenir, ne yenmez, ne tok tutar?” gibi soruların yanıtı sorgulanıyor. Sahurda tok tutan yiyecekler, uzun süren açlık dönemi boyunca enerji sağlamak ve tok kalmak için araştırılan konuların başında yer alıyor. Sahurda tüketilen yiyeceklerin sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, kişinin yaşına, cinsiyetine, kilosuna, sağlık durumuna ve aktivite seviyesine göre beslenme ihtiyaçları değişebilir. Peki, Sahurda ne yenir, ne yenmez? Sahurda ne tok tutar, Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda ne tok tutar, ne yemeli? İşte sahurda tok tutan yiyecekler…
Kanser tedavisinde en etkili üç yöntem! 'Ömrü uzatıyor' deyip açıkladı
Kanser tedavisinde en etkili üç yöntem! 'Ömrü uzatıyor' deyip açıkladıDünya Sağlık Örgütü, 185 ülkede yılda 20 milyona yakın insana yeni kanser tanısı konuluyor. 2020'de yaklaşık 10 milyon kişinin ölümüne neden olan kanser, Türkiye’de de her geçen gün yaygın bir hastalık haline geliyor. Erken teşhisin önemine vurgu yapan Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Er, kanser tedavisinde hayat kurtaran en etkili ‘üç yöntemi’ detayları ile anlattı.
5.03.2023Gündem
Moody’s Türkiye büyüme tahminini yükseltti
Moody’s Türkiye büyüme tahminini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok G20 ekonomisi için büyüme tahminlerini yükseltti. Moody's Türkiye ekonomisinin bu yıla ilişkin büyüme tahminini yüzde 2'den yüzde 2,3'e yükseltti.
1.03.2023Ekonomi
Manisa fay hattı sorgulama! Manisa’da fay hattı var mı, deprem bekleniyor mu 2023? Manisa deprem bölgesi mi, fay hattı nerelerden geçiyor? İlin deprem risk haritası!
Manisa fay hattı sorgulama! Manisa’da fay hattı var mı, deprem bekleniyor mu 2023? Manisa deprem bölgesi mi, fay hattı nerelerden geçiyor? İlin deprem risk haritası!Manisa'nın Spil Dağı etekleri boyunca pek çok yerleşim yerinin altından geçen "Manisa Fayı"nın yaklaşık 170 yıldır büyük bir aktivite göstermediğine dikkat çeken uzmanlar, 130 kilometrelik fayla ilgili acilen çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Peki, Manisa’da fay hattı var mı, Manisa’'da deprem bekleniyor mu, Manisa deprem bölgesi mi, fay hattı nerelerden geçiyor? İşte Manisa fay hattı haritası 2023 ve Manisa deprem risk haritası...
27.02.2023Gündem
Deprem kuzeye doğru ilerliyor! Prof. Dr. Semir Över'den iki bölgeye uyarı
Deprem kuzeye doğru ilerliyor! Prof. Dr. Semir Över'den iki bölgeye uyarıİskenderun Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Semir Över geliyor. Doğma büyüme Hataylı olan Prof. Dr. Över, 7.7 büyüklüğündeki deprem, Sürgü Fayı üzerinde oluşan 7.6 büyüklüğündeki sarsıntı ile 6.4’lük Samandağ depreminden sonra sismik aktivite ve olasılıkları hakkında bilgi verdi.
25.02.2023Gündem
Bu belirtiler varsa dikkat edin!  Yıllarca fark edilmeden ilerliyor
Bu belirtiler varsa dikkat edin! Yıllarca fark edilmeden ilerliyorGenellikle sinsice ilerleyen ve her yaşta görülebilen kemik tümörleri kimi zaman hiç belirti vermeden ilerleyebiliyor. En sık diz, kalça ve omuz bölgelerinde görülüyor. Tümör aşırı büyüyerek kemiği zayıflatabiliyor. İşte kemik tümörünün belirtileri ve tedavi süreci ile ilgili merak edilen detaylar...
23.02.2023Sağlık
Deprem sonrası uzmanlar açıkladı: Beklenen noktadan yıkıldık
Deprem sonrası uzmanlar açıkladı: Beklenen noktadan yıkıldıkDoğu Anadolu Fayı’nda yıllardır büyük deprem beklendiğinin altını çizen uzmanlar, önlem alınmamasına isyan etti. 9 ay önce Kahramanmaraş’ı depremin adresi olarak gösteren Prof. Dr. Görür, “Bu depremin gelmekte olduğunu söyleye söyleye dilimizde tüy bitti” dedi. Uzmanlar, geçen cumartesi Düziçi’nde meydana gelen 4.6’lık depremin Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilişkisi bulunmadığını vurguladı, son depremlerin Marmara faylarını tetiklemesinin söz konusu olmadığını söyledi.
7.02.2023Gündem
Prof. Dr. Naci Görür'ün sözleri gündem oldu! Aylar önce böyle uyarmıştı
Prof. Dr. Naci Görür'ün sözleri gündem oldu! Aylar önce böyle uyarmıştıBilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 11 Nisan 2022'de Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından, "Doğu Anadolu Fayı üzerinde Erkenek, Çelikhan, Kahramanmaraş Türkoğlu yörelerinde bundan sonraki depremlerin oralarda olacağını düşünüyorum" değerlendirmesinde bulunmuştu.
6.02.2023Gündem
Uzman isim UFO'larla ilgili gerçekleri tek tek açıkladı: Cinsel organları belli olmuyor
Uzman isim UFO'larla ilgili gerçekleri tek tek açıkladı: Cinsel organları belli olmuyorUFO'lar ile ilgili haberler dünya gündemindeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Uzaylılar ve UFO'lar (Tanımlanamayan Uçan Cisim) hemen hemen herkesin ilgisini çekiyor, haberlere ve filmlere konu oluyor. 45 yıldır uzaylılar üzerine çalışmalar yapan Malcolm Robinson UFO'larla ilgili gerçekleri tek tek açıkladı. İşte haberin detayları...
31.01.2023Dünya
Ek iş arayanlar yoğun fiziksel aktiviteden uzak duruyor
Ek iş arayanlar yoğun fiziksel aktiviteden uzak duruyorÇalışan adaylarının katılımıyla gerçekleştirilen “ek iş” anketinin sonuçları açıklandı. Ek iş yapmak isteyen çalışan adaylarının çoğunluğu paketleme ve e-ticaret gibi alanlarda iş aradıklarını belirtirken, ankete katılan kullanıcılardan ek iş yapmayı düşünen kadın-erkek sayısı ise eşit çıktı.
23.01.2023Ekonomi
Diyabet, tansiyon ve kolesterolü olanlar dikkat! Hepsi kalp sağlığına iyi geliyor
Diyabet, tansiyon ve kolesterolü olanlar dikkat! Hepsi kalp sağlığına iyi geliyorKalp krizine karşı kalkan oluyor, yüksek tansiyonu kontrol altına alıyor. Hepsi kalp damar sağlığını koruyor. Diyabet ve ailesel kolesterol sorunu olanlar için de öneriliyor. Kalp hastalıklarına neden olan risk faktörlerini bilmek ve buna göre yaşamak kalp sağlığını korumada etkili oluyor. İşte kalp hastalıklarına karşı koymanın ve kalp sağlığının korumanın yöntemleri...
21.01.2023Sağlık
Borsa İstanbul ile ilgili uzmanlardan kritik uyarı geldi
Borsa İstanbul ile ilgili uzmanlardan kritik uyarı geldiPiyasalarda hareketli günler izleniyor. Borsa İstanbul düşüşün ardından güçlü sıçrama yaparken altın tarafında da alımlar yükselişi beraberinde getiriyor. Küresel yüksek enflasyonun da düşüş eğilimine geçmesi yatırım alışkanlıklarında değişikliklere neden oldu.
17.01.2023Ekonomi
Cinsel ilişki sonrası ortaya çıkıyor! Erkekler dikkat, nedeni ortaya çıktı
Cinsel ilişki sonrası ortaya çıkıyor! Erkekler dikkat, nedeni ortaya çıktıÇiftlerin cinsel hayatı ile ilgili dikkat çeken araştırma ortaya çıktı. Çoğu erkek cinsel ilişki sonrası bunu yapıyor, nedeni belli oldu. Akşam saatlerinde yapılması en önemli sebep olarak gösteriliyor, korku ve endişelerden arınmak, rahatlama hissini beraberinde getiriyor ve bu sonuç ortaya çıkıyor. Cinsel ilişki sonrası ortaya çıkan bu durumun bazıları doğrudan ve bazıları ise dolaylı nedenler olabiliyor, ancak kesin nedeni henüz bilinmiyor. İşte cinsel ilişki sonrası erkeklerin sıklıkla yaptığı kadınların ise hiç hoşlanmadığı durumun detayları...
10.01.2023Sağlık
Hava kirliliği araştırmasında dikkat çeken sonuçlar
Hava kirliliği araştırmasında dikkat çeken sonuçlar2022 Air Quality & Health in Cities raporuna göre küresel ortalama NO2 (Azot Dioksit) maruziyetinin araştırmaya katılan ülkelerin en büyük şehirlerinde yüksek düzeyde olduğu görülüyor. İstanbul, 35.3’lük NO2 maruziyeti seviyesi ile dünya çapında 20 şehir arasında 9. Sırada yer alıyor. PM2.5 (Partikül Madde) kirliliğine bakıldığında ise düşük ve orta gelirli ülkelerdeki şehirlerdeki seviyelerin yüksek olduğu görülüyor.
5.01.2023Sağlık
İstanbul Boğazı’nda büyük tehlike! Balık popülasyonunu yok ediyor
İstanbul Boğazı’nda büyük tehlike! Balık popülasyonunu yok ediyorİstanbul Boğazı’nın kıyı kesimlerinde görülen denizanası yoğunluğunun nedeninin hava sıcaklığı olduğunu ve Şubat ayına kadar görülebileceğini söyleyen İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, "Denizanası balık yumurta ve larvaları üzerinden besleniyor. Aynı zamanda balıkların besini olan mikroskobik hayvansal organizmalar üzerinden de besleniyor. Bu da balık stoklarında bir şekilde azalmaya sebep oluyor" dedi.
5.01.2023Gündem
Libidosu düşük olanlar dikkat! Cinsel ilginin erken ölümle bağlantısı olabilir
Libidosu düşük olanlar dikkat! Cinsel ilginin erken ölümle bağlantısı olabilirŞimdiki aşk ve cinsel hayatınız, hayatınızın sonu için ne anlama gelebilir? Libidoya ilişkin 20 bin kişi üzerinde araştırma yapıldı. Düşük libido ile erken ölüm arasındaki bağlantıda dikkat çeken sonuçlara yer verildi. Araştırmaya göre cinsel ilginin erken ölümle ilgisi bulunuyor...
30.12.2022Sağlık
Yemek sırasında su içmeyin! Mide hacmini artırıyor, vücuda daha az vitamin giriyor
Yemek sırasında su içmeyin! Mide hacmini artırıyor, vücuda daha az vitamin giriyorUzmanlar, yemek sırasında tüketilen suyun sindirim sorunlarına ve besinlerin enzimlerinin yavaşlamasına sebebiyet verdiğini dile getirdi.
29.12.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Aktivite ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aktivite haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.