Osmangazi

Osmangazi

Son dakika osmangazi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan osmangazi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını osmangazi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Osmangazi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan osmangazi gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.241 osmangazi haberi bulunmuştur. Tüm osmangazi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sahte polis, emekli öğretmenin hayatını kabusa çevirdi! Çantayı aldığı gibi buhar oldu
Sahte polis, emekli öğretmenin hayatını kabusa çevirdi! Çantayı aldığı gibi buhar olduBursa'da akılalmaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Kendisini polis olarak tanıtan şüphelinin sözüne inanan emekli öğretmenin az kalsın tüm birikimi buhar oluyordu. 750 bin lirayı dolandırıcıya teslim eden vatandaş, kısa süre sonra hayatının şokunu yaşadı ama hemen harekete geçti. O anlar ise anbean görüntülendi.
25.03.2023Yaşam
Yenikapı'da taksicilerin 'sefer iptal' yalanı! '1000 TL'ye götürürüm'
Yenikapı'da taksicilerin 'sefer iptal' yalanı! '1000 TL'ye götürürüm'Yenikapı'da bulunan İDO Yalova Feribot İskelesi önünde bekleyen bazı taksicilerin yağmurlu ve rüzgarlı havalarda, 'sefer iptal' iddiasıyla kandırdığı kişileri yüksek fiyatlara taşıdığı ortaya çıktı.
8.03.2023Yaşam
Dolandırıcıdan Oscar'lık hareket! 'Almancı' zannetti, Bursalı çıktı
Dolandırıcıdan Oscar'lık hareket! 'Almancı' zannetti, Bursalı çıktıBursa'da Oscar'lık hareket yaparak dolandırıcılık yapmaya çalışan kişinin foyasını araç kamerası ortaya çıkardı. Otomobilin önüne kendini atan kişinin Almancı zannettiği sürücü Bursalı çıkınca bütün numarası günyüzüne çıktı.
3.03.2023Yaşam
Başından ve sırtından vurulmuş halde ölü bulundu! Katilin kimliği dehşete düşürdü
Başından ve sırtından vurulmuş halde ölü bulundu! Katilin kimliği dehşete düşürdüBursa'da bir apartmanın deposunda cansız halde bulunan kapıcının, öz oğlu tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Babasını öldürdükten sonra polise kayıp ihbarında bulunan şüphelinin olay yerindeki tedirgin halleri kameraya yansıdı. Babasıyla ilgili polise birbirinden farklı senaryolar uyduran gencin yalanlarını cinayet büro ekipleri kısa sürede çözdü.
19.02.2023Yaşam
Depremin 'ölümcül' tehlikesine dikkat çekti: Ortadan kaldırılmalıdır
Depremin 'ölümcül' tehlikesine dikkat çekti: Ortadan kaldırılmalıdırİzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Kahramanmaraş merkezli her iki depremde de sıvılaşmanın gerçekleşmesi nedeniyle özellikle Antakya ve Gölbaşı gibi yerleşimlerde hem can hem de mal kaybı ciddi boyutlara ulaşmıştır. Demek ki sıvılaşma tehlikesi ortadan kaldırılmadan bu binalar projelendirilip, inşa edilmiş. Depremin suçu yok. Suç bu yanlış işlerin altına imza atanlarda" dedi.
13.02.2023Gündem
Prof. Dr. Hasan Sözbilir depremin nedenini açıkladı!
Prof. Dr. Hasan Sözbilir depremin nedenini açıkladı!İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, en az 5 fay segmentinin kırılarak büyük afete neden olduğu belirtip, "Bu faylar, tek başına kırılmış olsalardı bu kadar büyük deprem üretemeyeceklerdi ama birbirleri ile birleşerek kırıldıkları için depremin büyüklüğü ve yıkım derecesi artmış oldu" dedi.
11.02.2023Gündem
İlk görev yeri olan Adıyaman'da, kaldığı otel yıkılan uzman çavuş hayatını kaybetti
İlk görev yeri olan Adıyaman'da, kaldığı otel yıkılan uzman çavuş hayatını kaybettiKahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman'da yıkılan Ünal Otel'in enkazı altında kalan Uzman Çavuş Emir Özalp (24) hayatını kaybetti. İlk görev yeri olan Adıyaman'a gittiği gün, kaldığı otelde depreme yakalanan Özalp'in cenazesi, memleketi Bursa’da toprağa verilecek.
11.02.2023Gündem
24 yıl sonra en büyük fay yarıkları
24 yıl sonra en büyük fay yarıklarıDepremin merkezi sayılan Pazarcık’a en yakın bölge sayılan Tevekkeli köyünde fayın yolları 4 metre sola kaydırdığı saptandı. Bölgede incelemelerde bulunan ekipten jeoloji mühendisi Prof. Akyüz, “Gölcük depreminden sonraki en büyük fay atımları oluştu” dedi.
10.02.2023Gündem
Prof. Dr. Sözbilir: Kahramanmaraş'ta fayın yeryüzünü kestiği yer tespit edildi
Prof. Dr. Sözbilir: Kahramanmaraş'ta fayın yeryüzünü kestiği yer tespit edildiİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, 7.7 büyüklüğündeki depreme neden olan fayın yeryüzünü kestiği yerin bulunduğunu belirtip, "Fayın, Gölbaşı- Türkoğlu hattı boyunca kırıldığını söyleyebiliriz. Bu zon boyunca ve yakınındaki evlerin önemli bir bölümü yıkılmış durumda" dedi.
7.02.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem! Son durum açıklandı
Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta dün sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 5 bin 894'e yükseldi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada, Hatay, Maraş ve Adıyaman'da 48 saat itibariyle görevli araçların dışındaki diğer her türlü aracın girişinin yasaklandığını duyurdu.
8.02.2023Gündem
Asker eğlencesinde kavga! Meşale yakıp yolları kapattılar
Asker eğlencesinde kavga! Meşale yakıp yolları kapattılarİstanbul'da gerçekleşen asker uğurlama eğlencelerinde kimileri meşale yakıp yolları kapattı, kimileri ise kavgaya tutuştu. Yaşananlar cep telefonu kameralarına yansıdı.
5.02.2023Yaşam
Bakan Karaismailoğlu: Tren hatlarımızda milli trenleri kullanacağız
Bakan Karaismailoğlu: Tren hatlarımızda milli trenleri kullanacağızTürkiye Yüzyılı Zirvesi ve Para Sohbetleri programına gönderdiği video mesajla katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 20 yılda ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 1 trilyon 743 Milyar lira yatırım gerçekleştirdik. Çok yakında hızlı tren hatlarımızda TÜRASAŞ’ın ürettiği milli trenleri kullanacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne derlerse desinler biz yatırımlarımızı kesmeyeceğiz. Türkiye’yi Asya, Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Kafkaslar ve Kuzey Karadeniz ülkeleri arasında ulaşımın her modunda uluslararası bir koridora çevireceğiz" dedi. 
2.02.2023Ekonomi
86 yaşındaki emekli askerin öldürdüğü eşi ve oğlu birlikte toprağa verildi
86 yaşındaki emekli askerin öldürdüğü eşi ve oğlu birlikte toprağa verildiEskişehir'de 86 yaşındaki emekli askerin öldürdüğü eşi ile oğlunun cenazeleri İnönü ilçesinde birlikte toprağa verildi.
29.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz 'yeter söz milletin' diyeli çok oldu, CHP bizi taklit ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz 'yeter söz milletin' diyeli çok oldu, CHP bizi taklit ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yapımı süren Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı inşallah 2025 yılında bitiriyoruz" dedi. Erdoğan "Bu CHP çıkmış bizi taklit ediyor. 'Yeter söz milletindir.' Bay Kemal, bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu?" ifadelerini kullandı.
27.01.2023Gündem
Yüzde 153 zam yaptılar! Site sakinlerini ayağa kaldıran karar
Yüzde 153 zam yaptılar! Site sakinlerini ayağa kaldıran kararBursa’da 13 blok 1092 dairenin bulunduğu sitenin yönetimi aidatlara yüzde 153 zam yaptı, site sakinleri isyan etti.
27.01.2023Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye’ye bağladık
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye’ye bağladıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve iletişim altyapısına son 20 yılda 183 milyar dolar üzerinde yatırım yapıldığını söyledi. Karaismailoğlu, “Türkiye'nin dört bir köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirdik, estirmeye de devam ediyoruz. Başkalarının 100 yılda inşa edemediği dev projeleri, dünya çapındaki eserleri 20 yıl gibi kısa sürede tamamlayarak yalnızca ülkemizin değil dünyanın hizmetine sunduk. İleri teknoloji büyük ölçekli kara yolu eserleri sayesinde ortaya koyduğumuz başarılarla ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye'ye bağladık” dedi.
26.01.2023Ekonomi
Sokakta tartıştığı solist arkadaşını tabancayla başından vurdu
Sokakta tartıştığı solist arkadaşını tabancayla başından vurduBursa'da Nurten İnan (41), solist olarak çalıştığı mekandan çıktıktan sonra evine giderken, yolunu kesen erkek arkadaşı İ.A. (46) tarafından tabancayla başından vuruldu. İnan, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, polis, şüpheliyi kısa sürede yakaladı.
24.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Havalimanı Metrosu 1 ay ücretsiz hizmet verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Havalimanı Metrosu 1 ay ücretsiz hizmet verecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu Açılış Töreni'nde konuştu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada ulaşılabilecek. Metro hattımız 1 ay süreyle ücretsiz hizmet verecek" dedi. Erdoğan, "Kanal İstanbul projesini inşallah hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.
22.01.2023Gündem
Gökdere Meydanı nerede? 2023 Bursa Gökdere Meydanı Erdoğan mitingi hangi gün, saat kaçta? Bursa Gökdere Meydanı yol tarifi ve Gökdere miting alanı adres!
Gökdere Meydanı nerede? 2023 Bursa Gökdere Meydanı Erdoğan mitingi hangi gün, saat kaçta? Bursa Gökdere Meydanı yol tarifi ve Gökdere miting alanı adres!Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa mitingi yaparak Bursalı vatandaşlarla bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı’nın Erdoğan’ın Bursa ziyaretinin olacağı gün metroların da ücretsiz sefer yapacağını dile getirdi. Peki, Gökdere Meydanı nerede? Bursa Gökdere Meydanı Erdoğan mitingi hangi gün, saat kaçta? İşte Bursa Gökdere Meydanı yol tarifi ve Gökdere Meydanı mitingi…
21.01.2023Gündem
Sürücü alkollü yakalandı, arkadaşı beddua yağdırdı
Sürücü alkollü yakalandı, arkadaşı beddua yağdırdıBursa’da trafik polislerinin uygulama noktasını gören bir sürücü bir alışveriş merkezinin kapalı olan otoparkına girmeye çalıştı. Yakayı ele veren sürücü alkolmetreye üflememek için dakikalarca uğraştı. 0.28 promil alkollü çıkan ticari minivan aracın sürücüsü ehliyetine 6 ay el konulunca şok yaşadı. Araç bağlanınca arkadaşı ise arka arkaya beddua yağdırdı.
16.01.2023Yaşam
25 yaşındaki Tuğçe'nin vahşi ölümü! İşe giderken defalarca bıçaklayıp boğazını kestiler
25 yaşındaki Tuğçe'nin vahşi ölümü! İşe giderken defalarca bıçaklayıp boğazını kestilerEskişehir’de sabah saatlerinde evinden çıkarken apartman girişinde defalarca bıçaklandıktan sonra boğazı kesilen 25 yaşındaki Tuğçe Can hayatını kaybetti.
12.01.2023Yaşam
'Bu daha fragman' diyen satırlı saldırgana 7 yıl hapis cezası
'Bu daha fragman' diyen satırlı saldırgana 7 yıl hapis cezasıBursa'da, yeğeni Kıvanç B.'nin (17) tabancayla vurduğu Eren K.'yi (16) hastanede ziyaret ettiği gerekçesiyle Abdullah Y.'yi (18) satırla yaralayıp, adliye çıkışında gazetecilere, "Bu daha fragman, siz gala gecesine gelin" diyen tutuksuz sanık Gökhan Başboğa (35), 7 yıl hapse çarptırıldı.
11.01.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 2023'te otoyol ve köprü ücretlerinde artışa gidilmeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 2023'te otoyol ve köprü ücretlerinde artışa gidilmeyecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "EYT'li olarak bilinen vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak çalışmayı yakında meclisimize getiriyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında bir müjde de vererek "Otoyol ve köprü hizmetlerinde yıl boyu herhangi bir artışa gidilmeyecek" ifade etti. Ayrıca muhalefete çağrıda da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü Rami Kışlası açılışına tüm muhalefeti davet ettiğini de duyurdu.
9.01.2023Gündem
İki gelinine cinsel saldırıdan ceza aldı savcıdan itiraz geldi: Gelinlerin rızası var
İki gelinine cinsel saldırıdan ceza aldı savcıdan itiraz geldi: Gelinlerin rızası varBursa'nın Osmangazi ilçesinde iki gelinine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Osman L.'ye (56) verilen 54 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesince onandı. Duruşma savcısı ise oy çokluğu ile alınan karara 'Gelinlerin rızası var' diyerek itiraz etti. İlişki sırasında zor kullanıldığına dair hiçbir maddi bulgu olmadığını belirten savcı, "Bu olaylara şahit olan kimse bulunmadığı gibi en ufak şüphe duyan bir aile bireyi dahi yoktur" dedi.
7.01.2023Yaşam
Kendisini aldattığını öne sürdüğü eşini ve kayınpederini tüfekle yaraladı; çantasını hazırlayıp teslim oldu
Kendisini aldattığını öne sürdüğü eşini ve kayınpederini tüfekle yaraladı; çantasını hazırlayıp teslim olduKütahya'da İskender G., kendisini aldattığını öne sürdüğü eşi Sabahat G. ile yanında bulunan kayınpederi Şükrü Ö.'yü tüfekle vurarak yaraladı. Olayın ardından kaçan şüpheli İskender G., bir süre sonra çantasını hayırlayıp, polise teslim oldu.
6.01.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Osmangazi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki osmangazi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.