Aihm

Aihm

Son dakika AİHM haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan AİHM ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını AİHM haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aihm

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aihm gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.186 aihm haberi bulunmuştur. Tüm aihm haberleri aşağıda listelenmiştir.
Osman Kavala ile ilgili son dakika gelişmesi!
Osman Kavala ile ilgili son dakika gelişmesi!Türkiye, Osman Kavala'nın yargılanmasına ilişkin resmi görüşünü Avrupa Konseyi'ne gönderdi. Türkiye'nin AİHM'nin kararlarını yerine getirdiği, Kavala'nın farklı soruşturmalardan tutuklu olduğu bilgisi verildi.
20.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özlem Zengin’e hakaret eden sanığa ceza
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özlem Zengin’e hakaret eden sanığa cezaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e sosyal medya hesabından hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık Mert Yaşar, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan 7 bin lira adli para cezasına çarptırılırken, ‘Kamu görevlisine hakaret’ suçundan beraatına hükmedildi.
22.12.2021Siyaset
AİHM’den Rusya’ya ceza yağdı! Şiddet mağduru kadınlara 450 bin euro tazminat
AİHM’den Rusya’ya ceza yağdı! Şiddet mağduru kadınlara 450 bin euro tazminatAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), başta iki eli kocası tarafından baltayla kesilen Margarita Graçeva olmak üzere şiddet mağduru kadınlarla ilgili davalarda Rusya’ya ceza yağdırdı. Dört kadına toplam 450 bin Euro tazminat ödemeye mahkûm edilen Rusya, sadece Margarita’ya 370 bin Euro (6 milyon 125 bin TL) ödeyecek.
16.12.2021Dünya
Türkiye'den Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne 'Kavala' tepkisi
Türkiye'den Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne 'Kavala' tepkisiDışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Kavala kararını uygulayıp uygulamadığının tespiti konusunu AİHM’e bırakma girişimine tepki göstererek, “Kavala kararının sürekli olarak gündemde tutulmasını tutarsız bir yaklaşım olarak görüyoruz” açıklamasını yaptı.
2.12.2021Gündem
Genco Erkal hakim karşısında
Genco Erkal hakim karşısındaTiyatro sanatçısı Genco Erkal, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Erkal, paylaşımlarında hakaret unsuru olmadığını belirterek beraatini talep etti.
25.11.2021Magazin
10 büyükelçi ile ilgili Türkiye'den flaş açıklama!
10 büyükelçi ile ilgili Türkiye'den flaş açıklama!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 büyükelçi olayı ile ilgili detayları anlattı. Bakan Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın Eskişehir konuşmasında sonra bir panik başladı. Ne olacak diye bize soranlar oldu. Biz Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası gerekli hazırlıklarımızı yaptık, kabineye sunacaktık." ifadelerini kullandı.
28.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan büyükleçilerin skandal bildirisi ve geri adım atmalarına yönelik soruları cevapladı. Erdoğan, "Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok." dedi.
27.10.2021Siyaset
10 büyükelçinin geri adımı sonrası Bahçeli'den sert sözler: Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidir
10 büyükelçinin geri adımı sonrası Bahçeli'den sert sözler: Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidirMilliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, "10 büyükelçi Osman Kavala'nın serbest bırakılması için açıklama yapmıştır. Kılıçdaroğlu da aynısını seslendirmiş, İP Başkanı da yeşil ışık yakmıştır. Kavala Soros'un kuryesi, Gezi Parkı olaylarının azmettiricisidir." dedi.
26.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.
25.10.2021Siyaset
FETÖ firarisi Akın İpek'e AİHM'den ret: Kabul edilemez
FETÖ firarisi Akın İpek'e AİHM'den ret: Kabul edilemezAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı, eski Koza Holding'in yöneticisi Hamdi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez buldu.
21.10.2021Gündem
Bakan Akar'dan flaş Yunanistan açıklaması
Bakan Akar'dan flaş Yunanistan açıklamasıMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşımlar ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu, boş hayal peşinde koşmaktan başka bir anlama gelmediğini görmesi lazım." dedi.
29.08.2021Siyaset
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den yabancı kuralı ve yeni VAR açıklaması
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den yabancı kuralı ve yeni VAR açıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda konuşan başkan Nihat Özdemir, "Federasyon olarak, Türk futbolunun bu süreci en az sorunla atlatması için tüm çabamızı ortaya koyduk. Aldığımız kararların başta kulüplerimiz olmak üzere tüm futbol paydaşlarının yararına olmasını ilke edindik. Statüler, Talimatlar, Genelgeler, yeni uygulamalar ile kulüplerimize nefes aldıran adımlar attık" dedi.
28.07.2021Süper Lig
Rum Kesimi'nden 'Maraş' misillemesi! Türkiye ve KKTC'nin kararı şok etmişti...
Rum Kesimi'nden 'Maraş' misillemesi! Türkiye ve KKTC'nin kararı şok etmişti...Son dakika haberine göre; Rum yönetimi, Türkiye ve KKTC’nin ilan ettiği ikinci Maraş açılımına Kıbrıs Türklerine verilen AB pasaportlarının iptali ile misillemeyi planlıyor.
26.07.2021Dünya
Türkiye'den Yunanistan'a Türk azınlığı çağrısı
Türkiye'den Yunanistan'a Türk azınlığı çağrısıDışişleri Bakanlığı, Türk azınlığının, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından tanınan haklarını teslim etmesi için Yunanistan'a çağrıda bulundu.
10.07.2021Gündem
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde, "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.
2.07.2021Siyaset
Bakan Gül: Gerekçeli karar hakkı adil yargılamanın en önemli boyutu
Bakan Gül: Gerekçeli karar hakkı adil yargılamanın en önemli boyutuAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Gerekçeli karar hakkı adil yargılanma hakkının en önemli boyutunu oluşturmaktadır. Nitekim hem Anayasa Mahkemesi (AYM) hem Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) en fazla ihlale konu olduğumuz husus gerekçeli kararlar sebebiyledir" dedi.
3.06.2021Siyaset
ABD Başkanı Joe Bıden’a 10 soruda ‘soykırım’ yanıtı
ABD Başkanı Joe Bıden’a 10 soruda ‘soykırım’ yanıtı24 Nisan’da 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili ABD Başkanı Joe Biden’ın yaptığı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmasının siyasi yansımaları sürerken, gözler hukuken bu açıklamanın ne anlama geldiğine ve sonuçlarına çevrildi. 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen bir mahkeme kararı yok. Adalet Bakanlığı’na göre esasen ve usulen böyle bir mahkeme kararı verilmesi mümkün değil. Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre 10 soruda soykırım iddialarının hukuki çerçevesi şöyle:
27.04.2021Gündem
Adalet Bakanlığı'ndan Biden'a sert tepki! 'Hukuki bir karşılığı yok'
Adalet Bakanlığı'ndan Biden'a sert tepki! 'Hukuki bir karşılığı yok'Adalet Bakanlığı, 1915 olaylarına ilişkin iddialara hukuki değerlendirmeler içeren "Hukuksal Açıdan Soykırım Yalanlar-Gerçekler" paylaşımıyla yanıt verdi.
26.04.2021Siyaset
AİHM, yetersiz delille tutuklandığını öne süren FETÖ sanığının başvurusunu reddetti
AİHM, yetersiz delille tutuklandığını öne süren FETÖ sanığının başvurusunu reddettiGizli tanık beyanı ve telefon görüşmelerine dayanılarak gerçekleşen tutuklamanın yeterli olgusal unsurlara dayandığı belirtildi.
26.03.2021Gündem
ABD, Rusya'ya karşı harekete geçti! Kısıtlamalar geliyor
ABD, Rusya'ya karşı harekete geçti! Kısıtlamalar geliyorABD Ticaret Bakanlığı, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesine tepki olarak Rusya'ya yönelik ihracat kısıtlamalarını genişleteceğini duyurdu.
17.03.2021Dünya
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı'nın iki yıllık uygulama süreci var
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı'nın iki yıllık uygulama süreci varAdalet Bakanı Gül, "İnsan Hakları Eylem Planı'nın iki yıllık uygulama süreci var. Tüm faaliyetler iki yıl içinde tamamlanmış olacak Vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren konuların gecikmeksizin kanunlaşacağını düşünüyorum." dedi.
3.03.2021Gündem
Beyaz Saray: Biden'ın Putin ile ilişkisi Trump'tan çok daha farklı olacak
Beyaz Saray: Biden'ın Putin ile ilişkisi Trump'tan çok daha farklı olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağını açıkladı.
2.03.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu! Kritik değişiklikler...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu! Kritik değişiklikler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün sunulan “ekonomi ve hukukta reform” paketinde ağır ceza mahkemelerinin yargılama kapsamına giren davalarda tutukluluk sürelerinin azaltılması yer alıyor.
21.01.2021Ekonomi
Türkiye'den sert Yunanistan açıklaması!
Türkiye'den sert Yunanistan açıklaması!Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Batı Trakya Türk azınlığına uyguladığı asimilasyon ve baskı politikası sonucunda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından hakkında 3 kez ihlal kararı verilen Yunanistan'ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın azınlıklar konusunda Türkiye'yi eleştirmesinin trajikomik olduğunu bildirdi.
19.01.2021Gündem
AİHM'den Atilla Taş kararı
AİHM'den Atilla Taş kararıAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), şarkıcı Atilla Taş tarafından Ankara'ya karşı açılan hak ihlali davasında kararını açıkladı. Mahkeme 12 bin 275 euro manevi tazminat ile 3 bin 175 euro mahkeme masrafı ödenmesini kararlaştırdı.
19.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

aihmAvrupa İnsan Hakları MahkemesitürkiyeRecep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı

Aihm ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aihm haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.