Geri Dön
YaşamTwitter’da vali-öğrenci kar tatili savaşları

Twitter’da vali-öğrenci kar tatili savaşları

Kocaeli Valiliği’nin twitter hesabını ele geçiren hackerlar öğrencilere bir günlük kar tatili verdi. İstanbul valisi Şahin de dünyada üçüncü trend topic oldu.

Twitter’da vali-öğrenci kar tatili savaşları

Kocaeli Valiliği’nin web sayfası ve twitter adresi hacklendi. Kocaeli Valiliği’nin twitter hesabından, “Buzlanmalar ve oluşturabileceği tehlikeler nedeniyle 04.01.2016 Pazartesi günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir” tweet’i atıldı. Bu mesajı kısa sürede 1700 kişi retweetledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından eğitime devam edileceğini bildirdi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da twitter hesabından, “Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yarın kar yağışı beklenmediği için Pazartesi günü tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir” ve “Valiliğimiz web sitesi ve twitter hesaplarına yapılan siber saldırılarla sahte tatil bildirimleri yapılmıştır. Dikkate almayınız” tweet’leri attı. Ancak dün bazı öğrencilerin tatil sanarak okula gelmediği öğrenildi. Kocaeli Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, “Kocaeli Valiliği twitter hesabı kullanılarak, sahte tweetle okulların tatil olduğu bildirilmiştir. 04.01.2016 Pazartesi günü eğitim ve öğretime devam edilecektir. Valilik olarak herhangi bir tatil kararı alınmamıştır” açıklamasında bulunuldu.

Twitter’da vali-öğrenci kar tatili savaşları


“Kırdın bizi değdi mi?”


Ancak Vali Güzeloğlu’nun okulların tatil olmadığı yönünde attığı tweet’ten sonra bir çok öğrenci ‘ağlıyorum’, ‘ruhsal çöküntü yaşadım’, ‘belki yanlış hava durumuna bakmışsındır Vali Amca’, ‘Kırdın bizi değdi mi’, ‘üzmeyin bizi, tatili bize çok görmeyin lütfen’, ‘Yanlış anons vakti’ şeklinde mesajlar attı.

‘Vasip Pazartesi tatil desene’

Pazartesi okulların tatil olmasını isteyen ve Pazar günü kar yağışını gören bir çok İstanbullu öğrenci de ‘vasippazartesitatildesene’ başlığını Twitter’da TT yaptı. Aynı başlık dünya sıralamasında 3 numaraya kadar çıktı. Öğrenciler kar yağmasa bile yerlerin buz olduğunu söyleyerek tatil istedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kar yağışı beklenmediği için okulların eğitim-öğretime devam edeceğini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler