Geri Dön

'Kendini mıncıklatıyor' deyince Meclis karıştı!

2020 bütçe görüşmelerinde CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili, "Kendini mıncıklamak için belediye kasasından aylığı 3 bin 800 liraya masöz tutuyor" sözleri sonrası Meclis karıştı.

'Kendini mıncıklatıyor' deyince Meclis karıştı!

TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Milletvekili Veli Ağbaba'nın, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ilgili sözleri Meclis'i karıştırdı. AK Partili ile CHP milletvekilleri arasında arbede yaşandı.

"KENDİNİ MINCIKLAMAK İÇİN MASÖZ TUTUYOR"

"Sosyal medyada trollük yapan bir eski belediye başkanının yaptıklarından kendisinin bile utandığını" söyleyen Ağbaba, "Bu trol, kendini mıncıklamak için belediye kasasından aylığı 3 bin 800 liraya masöz tutuyor." dedi.

Kendini mıncıklatıyor deyince Meclis karıştı

OTURUMA ARA VERİLDİ

Bu sırada AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı. Tartışmanın uzaması üzerine milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Meclis Başkanvekili Celal Adan, milletvekillerini yerlerine oturmaları konusunda uyardı. Adan, gerilimin sürmesi üzerine birleşime ara verdi. Verilen arada da bir süre devam eden gerginlik milletvekillerinin araya girmesiyle yatıştı.

Kendini mıncıklatıyor deyince Meclis karıştı