Zincir Marketler

Zincir Marketler

Son dakika zincir marketler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan zincir marketler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını zincir marketler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Zincir Marketler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan zincir marketler gelişmeleri de dahil olmak üzere 220 zincir marketler haberi bulunmuştur. Tüm zincir marketler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Alkole zam geldi mi, ne kadar? 27 Mayıs alkol fiyatları (Bira, Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa)
Alkole zam geldi mi, ne kadar? 27 Mayıs alkol fiyatları (Bira, Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa) Alkole zam geldi mi, alkole zam var mı? Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre alkollü içeceklerde ve sigarada asgari maktu vergi tutarları artırıldı. Bir litre rakıda ÖTV tutarı 481,98 TL'den 602,48 TL'ye yükseltildi. Sigarada 0.71 tl olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 tl oldu. ÖTV zammının ardından sigara ve alkol fiyatlarındaki son durum araştırılmaya başlandı. Peki, güncel alkol fiyatları ne kadar? Alkol zammı 2022 ne zaman başlıyor, alkol zammı ne zaman uygulanacak? Alkole ne kadar zam geldi, yüz kaç geldi? 27 Mayıs Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa güncel alkol fiyatları belli mi?
27.05.2022Ekonomi
Bira fiyatları 27 Mayıs 2022! Alkol ÖTV zammı sonrası bira fiyatlarına zam geldi mi? Bira zammı 2022!
Bira fiyatları 27 Mayıs 2022! Alkol ÖTV zammı sonrası bira fiyatlarına zam geldi mi? Bira zammı 2022!Biraya zam mı geldi, bira fiyatları zammı var mı? Resmi gazetede yayınlanan kararla sigara ve alkolde ÖTV tutarına zam yapıldı. Alkol üretimi yapan firmalar ise henüz ÖTV zammını ürünlerine yansıtmamışken zincir marketler fırsatçılık yapmaya başladı. Vatandaşlar arama motorları üzerinden “Alkol ÖTV zammı sonrası bira fiyatlarına zam geldi mi?” sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte Bira fiyatları 27 Mayıs 2022…
27.05.2022Ekonomi
Sebze meyve fiyatları düşüyor! Flaş gelişme
Sebze meyve fiyatları düşüyor! Flaş gelişmeSebze meyve fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. AK Parti'nin, tarım ürünlerinin fiyatlarının beklentilerin çok üzerinde artmasını engellemek ve vatandaşın daha ucuz, sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlamak için yapacağı hal düzenlemesinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Düzenleme kapsamında illerdeki hallerin sayısı ve buna bağlı olarak da rekabet artırılacak. Fiyatları istediği gibi belirleyen mafyatik yapılanmalara son verilecek.
3.05.2022Ekonomi
Sebze meyve fiyatlarıyla ilgili flaş detay! Marketler 4 katı karlı satıyor
Sebze meyve fiyatlarıyla ilgili flaş detay! Marketler 4 katı karlı satıyorHavaların ısınmasıyla birlikte patlıcan, kabak, domates gibi sera ürünlerinde mahsul arttı. Üreticide fiyatlar önceki haftalara göre düştü. Kabak üreticide 5 TL’ye, patlıcan 10 TL’ye geriledi. Bu ürünlerin fiyatı markette ise 4 katı buluyor.
14.04.2022Ekonomi
KDV indirimi ile ilgili flaş detay! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi
KDV indirimi ile ilgili flaş detay! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdiCumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti kurmaylarından marketlerin KDV indirimi yapıp yapmadıkları konusunda raporlama istediği belirtildi. Erdoğan’ın, “Zincir marketler denetlenecek, indirim sonuçları raporlanacak. Siz de buna dikkat edin. Bu konuda çalışma başlatın” talimatı verdiği öğrenildi.
7.04.2022Ekonomi
Et fiyatları ne kadar oldu? Et ve Süt Kurumu şubeleri nerede var? Et ve Süt Kurumu fiyat listesi!
Et fiyatları ne kadar oldu? Et ve Süt Kurumu şubeleri nerede var? Et ve Süt Kurumu fiyat listesi!Et fiyalarına KDV indirimine rağmen yapılan zam sonrası vatandaş et fiyatlarını merak ediyor. Son bir ayda üç kez zam yapılan et, yüzde 33 artmıştı. Ayçiçek yağı, et fiyatları ve son olarak süte gelen zam ile birlikte Tarım Kredi Kooperatifi marketleri ile Et ve Süt Kurumu vatandaşın uygun fiyata ihtiyaçlarını karşıladığı yerler haline geldi. Pek çok kişi de özellike Et ve Balık Kurumu et fiyatları ile ürünlerinin fiyatlarını araştırıyor. Peki, Et fiyatları ne kadar oldu? Et ve Süt Kurumu şubeleri nerede var? Et ve Süt Kurumu fiyat listesi!
19.03.2022Ekonomi
Ekmek 1 TL'ye düştü! Sokağındaki zincir marketleri dize getirdi
Ekmek 1 TL'ye düştü! Sokağındaki zincir marketleri dize getirdiTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ekmek fiyatını 1,25 liraya kadar indiren fırın, zincir marketleri dize getirdi. Rekabete geçen zincir marketler odun ekmeği 1 TL’ye kadar indirirken, aynı marketlerin ilçedeki diğer mahallelerdeki şubeleri ise odun ekmeği 2,5 liradan satmaya devam ediyor.
3.03.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli’den zincir marketlere KDV’ye ek yüzde 7 indirim çağrısı
Bakan Pakdemirli’den zincir marketlere KDV’ye ek yüzde 7 indirim çağrısıTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, zincir marketler yüzde 7’lik KDV indiriminin ardından kampanyaya 7 indirimle daha katkı sağlamaları yönünde çağrı yaptı.
18.02.2022Ekonomi
Et KDV oranı 2022! Kırmızı ette KDV oranı düştü mü, etin KDV’si yüzde kaç? Et fiyatları ne kadar?
Et KDV oranı 2022! Kırmızı ette KDV oranı düştü mü, etin KDV’si yüzde kaç? Et fiyatları ne kadar?Etin kilosu ne kadar, kırmızı ette KDV oranı düştü mü? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu temel gıdada KDV'nin indirildiğini duyurmasının ardından vatandaşların gözü market ve kasap fiyatlarına çevrildi. Kasaplardan beklenen haber geldi. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı et fiyatlarına yönelik açıklama yaptı. Peki, et fiyatları ne kadar oldu, ette KVD oranı düştü mü?
16.02.2022Ekonomi
Et fiyatlarında indirim! Kasaplar Birliği duyurdu: Ramazan öncesinde ete zam...
Et fiyatlarında indirim! Kasaplar Birliği duyurdu: Ramazan öncesinde ete zam...Et fiyatlarında indirim müjdesi! KDV’deki düzenleme sonrası market fiyatlarında yapılan art arda indirimlerden sonra yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, “Biz sözümüzün ardında durarak 7 TL olan indirimi bir kilo ette 10 TL olarak uyguladık. Kıymayı 120 TL’den, 110 TL’ye kuşbaşı 130 TL’den, 120 TL’ye düşürdük. Şu anda Türkiye’ye dışarıdan et gelmiyor. Ama içeride dolaşım var. Et çok. İsteyen varsa biz onlara gönderelim. Ramazan öncesinde ete zam olacağını sanmam” ifadelerine yer verdi.
16.02.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması! 5 litrelik ayçiçek yağı...
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili son dakika zam açıklaması! 5 litrelik ayçiçek yağı...Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Ayçiçek yağı fiyatlarına yeniden zam geldi. Ayçiçek yağı fiyatları yine yükseldi. Aralık ayının son haftasında sembolik bir indirim yapan zincir marketler, 5 litrelik yağın fiyatını yeniden 119-140 liraya çıkardı. Fiyat artışlarını hammadde sıkıntısına bağlayan Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, fiyatları düşürme yolunun üretimi artırmaktan geçtiğini söyledi.
8.02.2022Ekonomi
Marketlerde sahte indirim ve stok oyunu! Ceza yağdı...
Marketlerde sahte indirim ve stok oyunu! Ceza yağdı...Rekabet Kurumu'nun geçen yılın 2.7 milyar TL ceza kestiği zincir marketler, kural tanımamaya devam ediyor. Vatandaşı fahiş fiyatlara karşı korumak için denetimlerini sıklaştıran Ticaret Bakanlığı, marketlerdeki indirim oyunlarını ifşa etmeye devam ediyor. Son olarak Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, zincir marketlerde oynanan indirim ve stok oyunlarını yine örnekleri ile deşifre etti. Bu kapsamda üç markete 11 bin ile 125 bin lira arasında para cezası kesildi.
5.02.2022Ekonomi
Market fiyatlarında fahiş zam! Yüzde 70 arttı, 330 lira...
Market fiyatlarında fahiş zam! Yüzde 70 arttı, 330 lira...Market fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Döviz kuru bahane edilerek fiyatlara fahiş zam yapıldı, vatandaş isyan etti. Yüzde 70 zam sonrası kilogramını 330 liradan satmaya başladılar. Lüks semtlerde mağazalar açan, üst gelir grubu marketlerdeki fiyatlar, vatandaşın tepkisini çekiyor.
2.02.2022Ekonomi
Zincir marketlerin zam ile ilgili konuşmaları ortaya çıktı! 'Fiyatı neden geri çektiniz? Sonra marjım düşük dersin'
Zincir marketlerin zam ile ilgili konuşmaları ortaya çıktı! 'Fiyatı neden geri çektiniz? Sonra marjım düşük dersin'Rekabet Kurulu, 5 zincir markete verilen toplam 2,7 milyar liralık idari para cezasının gerekçeli kararını yayımladı. Kararda 5 zincir marketin topla-dağıt özelliği sergileyen kartel niteliğinde anlaşma sağladıklarına kanaat getirilmesine karşın elde edilen satış gelirinin 5 zincir marketin cirolarının küçük bir kısmını kapsadığı gerekçesiyle hafifletici unsur olarak ele alınıp, idari para cezasının marketlerin yıllık gayri safi gelirinin yüzde 2’si ile yüzde 4’ü arasında verildiği kaydedildi. Rekabet Kurumu’ndan 2.7 milyar ceza alan 5 zincir marketle 1 tedarikçinin beraber hareket ettikleri yazışmalara yansıdı. Yazışmalarda bir tedarikçi, zam yapmayan marketleri uyarıyor.
19.01.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Bakkal, fırın, kırtasiye, manav, kasap ve zücaciyeci...
Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Bakkal, fırın, kırtasiye, manav, kasap ve zücaciyeci...Son dakika haberi... Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Perakende Yasası geliyor, artık tamamen değişiyor. Meclis’e sunuldu; tütün mamulü, alkollü içki, mobilya, cep telefonu, elektronik eşya ve beyaz eşya, kırtasiye ürünleri, züccaciye, hırdavat, oyuncak, tekstil, konfeksiyon ve hazır giyim, hediyelik eşya, oto yedek parça ve aksesuar, kesme çiçek, işlenmemiş et ürünleri, deniz ürünleri, unlu mamul ve pastane ürünleri... Hepsini kapsıyor. Bakkal, fırın, kırtasiye, manav, kasap ve zücaciyeci esnafına sevindiren haber geldi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Taslak halinde Meclis'te bekleyen ve esnafın haksız rekabete karşı korunmasının tek yolu olan Perakende Yasası bir an önce hayata geçirilmeli" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak mı? Zincir marketlerde ekmek ve sigara satışı yasaklandı mı?
Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak mı? Zincir marketlerde ekmek ve sigara satışı yasaklandı mı?TESK'den yapılan açıklamaya göre, Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27'inci olağan kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleştirildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kongrede yaptığı konuşmada, yeni perakende yasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve zincir marketlerde ekmek ve sigara satışına yönelik açıklama yaptı. Peki, Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak mı? Zincir marketlerde ekmek ve sigara satışı yasaklandı mı?
13.01.2022Ekonomi
Yumurta fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 'KDV sıfırlansın'
Yumurta fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 'KDV sıfırlansın'Temel gıda maddelerinin artan fiyatları vatandaşı ekonomik olarak zorluyor. Özellikle gelirinin büyük bölümünü gıdaya ayıran dar gelirliler birçok ürüne ulaşmakta zorluk çekiyor. Yumurta da fiyat artışı ile uzun süredir gündemdeydi. Yumurta fiyatları ile ilgili yeni açıklama ise Yumurta Üreticileri Birliği'nden geldi. Yumurta üreticileri yüzde 8 olan KDV’nin sıfırlanmasını talep ediyor.
13.01.2022Ekonomi
Şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Artık daha ucuz olacak
Şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Artık daha ucuz olacakŞeker fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakkalları sevindirecek müjde! Zincir marketler karşı harekete geçildi, daha ucuza satılacak. Bakan asgari ücretli, işçi, emekli, memur herkesi ilgilendiren gelişme resmen duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, şekerde herhangi bir arz problemi olmadığını, Raf Fiyat Garanti (RFG) Sistemi ile vatandaşın uygun fiyatlara şekere ulaşabildiğini söyledi.
11.01.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili son dakika açıklaması! Rekabet Kurumu duyurdu
Zincir marketlerle ilgili son dakika açıklaması! Rekabet Kurumu duyurduSon dakika haberi... "Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle duyurdu, gerekçeli karar için tarih verildi. Başkan Küle, "Zincir marketlere ilişkin gerekçeli karar önümüzdeki haftabaşı web sitemizden yayımlanır. Zincir marketler ve 1 tedarikçi olmak üzere 2.7 milyar TL ceza verilmişti. Delil niteliği taşıyan tüm iletişimi, koordinasyonu gerekçeli kararda göreceksiniz. Cezanın nedeni tedarikçiler aracılığı ile zincir marketler arasındaki fiyat geçişlerini birlikte sağlamak olarak özetleyebiliriz” dedi.
11.01.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Ekmek ve sigara artık...
Zincir marketlerle ilgili flaş gelişme! Ekmek ve sigara artık...Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama geldi. Sadece bakkallar satacak. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bakkalların sorunlarıyla ilgili çalışma yürüttüklerini ve konu hakkındaki yasa teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olduğunu belirterek, “Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak” dedi.
9.01.2022Ekonomi
Yüzde 30 sebepsiz zam! Harekete geçildi, tek tek tespit edildi, artık...
Yüzde 30 sebepsiz zam! Harekete geçildi, tek tek tespit edildi, artık...Gıda ürünlerine gelen fahiş zam vatandaşlar tarafında tepkiyle karşılanıyor. Döviz kurunda görülen değişiklikler bahane edilerek zam üstüne zam yapan zincir marketler ile ilgili harekete geçildi. Tek tek tespit edildi. Maliyetlerde bir değişiklik olmamasına rağmen yüzde 30'ları bulan sebepsiz zamlar nedeni ile marketlere ceza kesildi. Beyaz ve kırmızı et ile peynir ürün alış maliyetleri artmamasına rağmen, zam yapılan temel gıda maddeleri arasında ilk sırada yer alıyor.
26.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında bozdurulan döviz miktarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında bozdurulan döviz miktarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki yeni yol haritası ve gündemdeki önemli konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kur korumalı TL Vadeli Mevduat Sistemi'nin açıklanmasından sonra TL mevduatlarının 23.8 milyar liranın üzerinde arttığını belirterek, "Amacımız yatırımcı, sanayici, tasarruf sahibi vatandaşlarımız için kur oynaklığını azaltmak, TL'yi değerli hale getirmek, TL'nin değerine itibar katmaktır. Kur düzeyi serbest piyasa işleyişi içerisinde olması gereken seviyeye kendisi gelecektir. Para yatağında akar, bu yatağını da şimdi buluyor, buldu, daha iyi olacak" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan üreticileri stokçulukla ilgili uyararak, "Fahiş fiyat ve stokçuluk gibi yollara lütfen tenezzül etmeyin. Bunların sonuçları ağır olacaktır. Döviz kurundaki düşüşleri fiyatlara yansıtmayanlara gereken yaptırımları uygulayacağımızı söylemek istiyorum" dedi.
24.12.2021Siyaset
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttı
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttıGıda fiyatlarına gelen fahiş zamlar yumurtaya da yansıdı. Yıl boyunca fiyat artışı görülen yumurtaya yüzde 66 zam yapıldı. Kasım ayında fiyatı en çok artan ürünler arasında yer alan yumurta, en ucuz protein kaynağı olarak özellikle dar gelirli vatandaşın sofrasından eksik olmuyordu. Ancak yapılan zamlar alım gücü düşen vatandaşın yumurta tüketimini de etkiledi.
14.12.2021Ekonomi
Poşet fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 50 kuruş...
Poşet fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 50 kuruş...Poşet fiyatlarıyla ilgili flaş talep. Zincir marketler 2022’de poşete zam yapılmaz ise 25 kuruş tamamen devletin kasasına gidecek ve marketlerin payı sıfırlanmış olacak diyerek poşet fiyatlarının 50 kuruş olması gerektiğini talep etti.
2.12.2021Ekonomi
Gıda fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı! Bakanlık devreye girdi, resmen değişiyor, artık...
Gıda fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı! Bakanlık devreye girdi, resmen değişiyor, artık...Gıda ve market fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı. 3 bakanlık resmen devreye girdi. Ve değişiyor. Detaylar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi birçok ürünle ilgili flaş karar verdi. İşte detaylar...
29.11.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Zincir Marketler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki zincir marketler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.